Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Redington Link #7 9'6" - zestaw na morską troć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 13 czerwiec 2014 - 13:20

Chcę złożyć sobie zestaw na słoną trotkę w oparciu o ten kijek. Jaki kołowrotek i "okablowanie" byście polecili?
Myślałem o kołowrotku LOOP Evotec 5-7 ale znajomi polecają mi m.in. Vision GT 7-9.
Polecają też RIO OutBound Short i OutBound oraz GUIDLINE Coastal.
Z góry dziękuję za podpowiedzi

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 czerwiec 2014 - 13:50

Brałbym GT

Linki sa do tego celu dobre, każda z nich się nadać powinna, choć samz  coastalem nie pamiętam czy mialem do czynienia



#3 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 czerwiec 2014 - 14:03

Mam oba kolowrotki i jestem zadowolony (tylko ze w wyzszych klasach). Jesli znajdziesz gdzies dobra oferte na Loopa, czyli 50% to nie ma nad czym dumac. Jesli jednak normalna, czyli zdzierska cena, to wtedy Vision GT gora. Zwroc uwage tez na Vision Nite, mam ale o klase nizszy, bardzo fajny kreciol. Do tego Rio O.B. i masz zestaw.



#4 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 czerwiec 2014 - 14:09

Loop Evotec G4 to seria bardzo mocnych i precyzyjnie wykonanych kołowrotków. Szpula jest mocowana poprzez dokręcenie nakrętką do ramy kołowrotka w GT jest to zatrzask. Stabilność szpuli w G4 nie powoduje ruchów poprzecznych (centrowana ośka) jak przy rozwiązaniu zatrzaskowym. Loop Evotec to klasa wyżej niż Vision GT. Co do parametrów - Loop G4 5/7 140 gram masa, średnica 87 mm (może nie wyważyć Twojego kija). Vision GT 7/9 194 gramy, średnica 95 mm. Co do masy obydwu lepiej zważyć samemu, producenci mają luźne podejście w tym temacie... Loop 5/7 w moim odczuciu będzie za mały do kija 9,6 #7 brałby pod uwagę model 5/8. Duża średnica, ażurowa szpula czyni go lekkim optycznie i świetnie wyważy kij 9'6" #7. Na FF był do sprzedania model Loop G4 5-8 za 850,00 zł może jest jeszcze aktualne. Ja też mam ten kołowrotek (nówka) jednak nie jestem pewien czy chcę się go pozbyć.

 

Sposób mocowania szpuli w G4 znajdziesz tutaj: http://www.andrzejstanek.pl/post/43



#5 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 czerwiec 2014 - 14:18

To wszystko prawda Andrzeju co piszesz, tylko ryba i tak jest wszystko jedno czy z nakretka (SKB tez z nakretka swoja droga i Vision Nite tez) czy na zatrzask. A w praktycznym uzytkowaniu roznice sa niezauwazalne. Poza cena oczywiscie.


  • Kuba Standera lubi to

#6 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 13 czerwiec 2014 - 14:36

Nie do końca się zgodzę, jestem w grupie tych osób które lubią jak coś działa perfekt. Stąd moja sugestia. Miałem na zatrzask Nautillus FW, zatrzask otwierał się w najmniej dogodnym momencie. Użytkowałem również świetny kołowrotek Vision XLA tutaj do szału doprowadzało mnie poprzeczne wahanie się szpuli. Niby dokręcana nakrętką jednak na rozporowym oring-u, za słabe rozwiązanie jak na model 8/10, taki użytkowałem. Kto wie co Koledze @STREMER po głowie chodzi... ;)



#7 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 13 czerwiec 2014 - 14:44

Troć morska nie jest tak waleczną rybą żeby potrzeba było cudów techniki, sam będę niedługo przezbrajał starą RPL-kę 896 na morze i do tego jakiś kręcioł dobierał. Zastanawiam się nad Krakenem, ten Loop też kusił, a jak mnie sprzętomania nie pochłonie to zostanie stara, dość mocno poobijana ale wciąż sprawna i fajna koma (może ją po prostu przemaluje).  

Też uważam, że kołowrotek dobierz sobie pod siebie - na pewno darzysz jeden z nich większą sympatią ;)



#8 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 czerwiec 2014 - 14:54

Andrzej, to znaczy ze Nautillus byl lipny i tyle. Nie kazda konstrukcja zatrzaskowa zaraz jest do d... Vision GT mam od poltora roku i naprawde zlego slowa o nie moge powiedziec, a troche ryb juz nim wyholowalem.



#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 czerwiec 2014 - 15:18

Niecały rok mam GT i nigdy zatrzask się mi nie otworzył. Wcześniej i równolegle od lat mam komy - i zatrzask się nie otworzył, sam z siebie - nigdy.

Andrzej - jeśli miałeś nautiliusa, który się ci otwierał i spadała szpula... To tylko dowodzi tego, ze nasza dyskusja przy okazji Nautilius/Hatch a później SKB jednak wychodzi na moje - nalepka na stopce gwarantuje jedno wielkie nic i topowym firmom zdarza się wypuścić barachło warte śmietnika (nie wyobrażam sobie, by na kajaku wypadła mi szpula z linką i poszła w pisdu...).

Tak jak Luko napisał wcześniej - SKB może być bardzo dobrą alternatywą w rozsądnej cenie, przypuszczalnie w obu wypadkach wyniesie 50% ceny, a daje radę.



#10 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 13 czerwiec 2014 - 15:54

Kij już wybrałem i wiem że linka ma bardzo duże znaczenie w dalekich rzutach więc muszę dobrać odpowiednią do kija. Zastanawiam się o ile Coastal jest lepsza od OutBounda czy OutBounda Short żeby udać 150PLN więcej. Chciałbym też znać różnice praktyczne między OutBoundami i kupić linkę w odpowiedniej na nasz Bałtyk klasie toniecia/pływalnosci. Kołowrotek to tylko magazyn linki, który przede wszystkim ma być dopasowany wagowo/rozmiarem do zestawu, mieć dobry hamulec, nie rozpadać się i nie przeszkadzać oraz nie rdzewieć w solance i takiego też szukam. Walory estetyczne są ważne ale jak już trochę ryb złowię to zapodam Sage Evoke w czarno purpurowej szacie i nie będzie tematu. Tylko poczekam aż zejdzie z 500 na bynajmniej 350 bagsów ;-)
I to mi właśnie chodzi po głowie :-)

Użytkownik STREMER edytował ten post 13 czerwiec 2014 - 15:55


#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 czerwiec 2014 - 16:23

Kilku kolegów uważało podobnie i zaliczyło lekkie zonki na bałtyku - brak dobrego podkładu, nie sprawdzony węzeł łaczący podkład z linką itd

OB i OBS sa moim zdaniem linkami bdb do tego co chcesz robić, jeśli bedziesz brodzić głęboko - weź shorta.

Intermediate wydaje się być dobrym wyborem.



#12 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 13 czerwiec 2014 - 16:39

Ja bym dodał nawet - slow intermediate. Krewetki przeważnie się dociąża żeby odpowiednio pracowały, magnusy mają oczy. Fast intermedium będzie czepiał dna, zaś pływająca nie zatopi much już przy średniej fali - będzie wynosić linkę w górę. A tym slow intermediate to też połowisz wieczorem i nocą na pianki. Dodatkowo regulujesz głębokość prowadzenia długością przyponu i ciężarem much. 

ED// Mam OBS fast intermediate i tegoroczny tydzień na Fyn mnie w tym utwierdził, że to deko za dużo. Sporo mi dało dodatnie plecionego 9' fluorocarbonowego konicznego przyponu intermediate + 2,5 metra normalnego żyłkowego. Pomaga przekazywać energię (delikatniejsze podanie i możliwość zastosowania długiego przyponu). 


Użytkownik Kacper.K edytował ten post 13 czerwiec 2014 - 16:46


#13 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 13 czerwiec 2014 - 20:55

Kuba, już mi jedną trociowa pani urwala plecionke 0,12 przy braniu więc już przewiązuje ją co jakiś czas. O węźle z podkładem też trzeba pamiętać ale to jest oczywiste a błąd zaniedbania tylko wynika z bylejakości samego lowiacego. Sprawy oczywiste;-)
Bardziej chodzi mi o typ linki, żeby pracowała z kijem przy rzucie a jej pływalnosc nie utrudniała prowadzenia przynęt stosowanych na Bałtyku. Wydaje mi się że lepsza jest bardziej pływająca linka bo zawsze możesz dowiazac tonący przypon jak chcesz niżej poprowadzic. Krewetka chyba skacze bardziej do góry niż w dół.
Z drugiej strony stosując pływającą, przy większych falach będzie ci ja źle układało na powierzchni i nie zauważysz brań. Musi więc być lekko tonaca żeby wbiła się pod powierzchnię wody i nie ulegała falom.
Odnośnie Shorta przy głębszym brodzeniu to też chyba sprawą
wzgledna jeżeli mam mieć wędkę 9'6 czyli dłuższą niż 8'6-9 stopy.
Takie są moje przemyślenia.

#14 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 13 czerwiec 2014 - 22:09

w pełni zgadzam sie z tym co napisł Luko i Kuba. GT to bardzo dobre młynki. miałem swego czasu 9-tkę i 5-tkę.

bardzo dobrze je wspominam. duza zaleta ogłonie młynków visiona to prawdziwie duzy arbor. 

szpula jest przy tym szeroka co przekłada sie na nieco mniejszą srednice całego młynka. 

pozdrówka



#15 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 13 czerwiec 2014 - 22:17

Kuba, już mi jedną trociowa pani urwala plecionke 0,12 przy braniu więc już przewiązuje ją co jakiś czas. O węźle z podkładem też trzeba pamiętać ale to jest oczywiste a błąd zaniedbania tylko wynika z bylejakości samego lowiacego. Sprawy oczywiste;-)
Bardziej chodzi mi o typ linki, żeby pracowała z kijem przy rzucie a jej pływalnosc nie utrudniała prowadzenia przynęt stosowanych na Bałtyku. Wydaje mi się że lepsza jest bardziej pływająca linka bo zawsze możesz dowiazac tonący przypon jak chcesz niżej poprowadzic. Krewetka chyba skacze bardziej do góry niż w dół.
Z drugiej strony stosując pływającą, przy większych falach będzie ci ja źle układało na powierzchni i nie zauważysz brań. Musi więc być lekko tonaca żeby wbiła się pod powierzchnię wody i nie ulegała falom.
Odnośnie Shorta przy głębszym brodzeniu to też chyba sprawą
wzgledna jeżeli mam mieć wędkę 9'6 czyli dłuższą niż 8'6-9 stopy.
Takie są moje przemyślenia.

Dalej jak do krocza nie ma co wchodzić, bo będzie Ci koszyk na linkę zalewać i pozornie zyskując te 2-3 metry wchodząc głębiej, tracisz na rzucie i to sporo, bo woda wlatuje do michy, tarcie większe, plątanie itd. 
Druga sprawa to to, że ryby te potrafią na prawdę blisko pływać. 

Z linką dobrze kombinujesz ;)



#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 czerwiec 2014 - 01:18

I tak i nie

Pływającą błyskawicznie wyrzuca na brzeg agresywna fala, na nic sink tipy itd.

Łowiska nierówne, zalezy gdzie będziesz łowił, ale mi fast inter odpowiadał zawsze



#17 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 14 czerwiec 2014 - 07:51

Moje doswiadczenie z tonacymi tipami jest nie najlepsze. Jak do plywajacego Airflo 40+ dokladalem 5' tonacego tipa to rzuty strasznie lipne wychodzily. Nie wiem co bylo powodem, moze brak techniki, ale teraz na morskie trotki mam trzy linki: plywajaca, inter, Di3. Wszystko dziala jak trzeba.



#18 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 14 czerwiec 2014 - 08:59

Cześć!

http://www.bogdangaw...roducts_id/4838

Doskonała w większości sytuacji na morskie trocie.

Przy większej fali niezła jest forty plus slow int.niestety nie tak podatna i miękka jak powyżej polecany Cortland.

Przy flaucie i na płyciznach -morszczynowe łaki-używam także linki pływającej,ale to sytuacja wyjatkowa,choć łowienie najprzyjemniejsze

Przypon 0,28 fluoro i w mojej ocenie nie mniej bo bywają przyjemne wielkościowe zaskoczenia ze strony ryb a poza tym skały robią swoje.

Zatrzaskowe mocowanie szpuli nie ustępuje innym systemom,no i nie ma szybszego w obsłudze.

Trzeba poprostu coś kupić i łowić,łowić,łowić,a własne refleksje są nie do przecenienia,

Więcej na blogu-pozdrawiam-Paweł


  • Zielony lubi to

#19 OFFLINE   STREMER

STREMER

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów

Napisano 14 czerwiec 2014 - 18:27

OK. Wracając od sandaczy do tematu i reasumując dyskusję...

1. Jeżeli nie zostało określone czy do tej wędki Guideline Coastal jest lepszą od linek RIO OutBound/OutBound Short czy nie, to kupię RIO z racji tego, że jest 3 razy tańsza. Jak nie będzie pasować do wędki, to kupi się inną.

2. Ogólnie lepsza jest Slow Intermediate niż Fast Intermediate na bałtyckie warunki ze względu na uniwersalność (głębokość prowadzenia przynęty ogarnie się przez jej ciężar i długość przyponu). Fasta i pływającą kupi się w następnej kolejności. Slow nie będzie się też tak niszczyć na płytszych i nierównych/kamienistych dnach.

3. Short jest lepszy podczas brodzenia ale przy wędce 9'6" i moim wzroście 188 używanie dłuższej głowicy błędem nie będzie.

4. Kołowrotki. Albo LOOP Evotec albo Vision GT. LOOP G4 jest za drogi na razie dla mnie. Za rok będzie SAGE Evoke B)

Jeżeli moje przemyślenia są błędne, czekam na sugestie



#20 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 czerwiec 2014 - 18:33

ad 3 - ale zysku jakiegokolwiek z tego również nei bedzie






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych