Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Program do obróbki filmów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pioo

pioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2014 - 15:51

Witam,

 

Panie i Panowie, macie jakich programów używacie do obróbki filmów. Jakie programy polecacie, jakich programów unikać?? Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Pozdr



#2 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 17 czerwiec 2014 - 21:33

Ale co Ty chcesz z tym filmem robić? Prosty i dosyć uniwersalny, czyli przycinanie i zmiany kodeków to np. Avidemux. 



#3 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2014 - 21:39

Witam Panowie

 

Podpinam się pod pytanie Kolegi.

Wyjaśnię o co mnie by chodziło.

Kręcimy filmik na normalnej cyfrówce, full HD.

 Film trwa, powiedzmy ok 10min. Ale na tym filmie są scenki na żywo, a co za tym idzie z żywym soczystym polskim językiem, niektóre sekwencje są nieostre, zbędne. Chciałbym pociąć film na kawałki, ponownie skleić, dodać fajny podkład muzyczny itd.

Do tego wszystkiego należy dodać fakt, żem mocno nieokiełznany w technice obróbki filmów. W zdjęciach to i owszem daję sobie radę, ale filmiki...słabo.

 

I tez szukałbym takowego programu.

 

Pozdrawiam

Alek



#4 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 17 czerwiec 2014 - 22:16

Ja dłubie w Sony Vegas, kumple w Adobe Premiere i Pinacle Studio - co kto lubi i co komu pasuje.

Pooglądaj tutoriale na YT i oceń co Ci lepsze będzie.


  • platynowłosy lubi to

#5 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 19 czerwiec 2014 - 21:19

Do zwykłego przycinania i podkładu muzycznego spokojnie można użyć prosty Windows Movie Maker.


  • platynowłosy lubi to

#6 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 02 luty 2015 - 22:38

Dla tych co profesjonalnie lub półprofesjonalnie grzebią przy video: Jest dobra oferta na najnowszego Vegasa Pro 13 Suite (i tak drogo ale cena duuużo lepsza od z tej na http://www.sonycreat...m/vegasprosuite )

 

Promo tutaj: http://www.ebay.com/...E:X:AAQ:US:1123



#7 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2648 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 17 wrzesień 2017 - 16:16

Poszukuję jakiegoś łatwego i przyjaznego programu do obróbki video. Najlepiej jakby miał język polski  :P

Czego używacie i co możecie polecić?



#8 OFFLINE   ObraFM

ObraFM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 wrzesień 2017 - 17:33

​Produkcji kinowych nie tworzę więc mi w zupełności wystarcza OpenShot
Open Source i po polsku

http://www.openshot.org

Użytkownik ObraFM edytował ten post 17 wrzesień 2017 - 17:34

  • Artech, Winko i TOMI803 lubią to

#9 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 17 wrzesień 2017 - 19:52

CorelVideoStudio jak dla mnie i moich kamer(ek) w zupełności wystarcza mi 7ka  ;)


  • Artech lubi to

#10 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 19 wrzesień 2017 - 18:15

Cześć :)

Przerobiłem vegasa, premiera, hitfilm oraz finalcuttprox

Vegas - fajny program, mało "pamieciozerny" ale potrafi ni z tego ni owego wywalić sie.... 12 i 13 nie miały zapisu 14 chyba juz ma w takich sytuacjach, dodatkowo mysle ze sama jakos remderu i opcje jego sa najbardziej powikłane...

Hitfilm - fajny darmowy program, jeżeli chodzi o softy freee to chyba najlpesza opcja

Premier pro - pamieciozerny potwór ktory ogarnie wszystko, najwiecej opcji i wszystko jest w nim, z affterefect to potężne narzędzie - minus subskrypcje Adobe...

Finalcut - dla niego przesiadłem sie z windowsa na maca - jako ze postprodukcja bardzo mi sie spodobała... dla mnie program ideał po wgraniu paru wtyczek... na sucho jest małym golasem pare darmowych !! Wtyczek i mamy premiera pro ktory na Apple bije pod względem wydajności i szybkości renderu !! Minus... trzeba miec Apple aby z niego skorzystać- obsługa minimalnie mniej intuicyjna niż premier pro ale po paru chwilach jestes juz w domu
  • Artech lubi to

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 wrzesień 2017 - 18:31

Meme, jest jeszcze davinci resolve - używam go ... jest moim zdaniem rewelacyjny no i free :) w wersji podstawowej.


  • Artech i Meme lubią to

#12 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 20 wrzesień 2017 - 14:23

tego nie testowalem ale bedzie trzeba kiedyś :)



#13 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 20 wrzesień 2017 - 14:43

Owszem, poprzednie wersje Vegasa potrafiły wywalić w najmniej spodziewanym momencie... ale z 14 jest już ok. Nie wywala, a jak już to bardzo bardzo rzadko, przy bardzo dużych projektach. Ogólnie jak dla mnie Vegas jest najbardziej przejrzystym programem z tych co wymieniłeś, a ustawienia renderu, wszystko na youtube można znaleźć, choć samemu też jest się łatwo połapać. No i do tego masa pluginów, kto dobrze poszuka to znajdzie ;) 



#14 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 21 wrzesień 2017 - 07:56

Owszem, poprzednie wersje Vegasa potrafiły wywalić w najmniej spodziewanym momencie... ale z 14 jest już ok. Nie wywala, a jak już to bardzo bardzo rzadko, przy bardzo dużych projektach. Ogólnie jak dla mnie Vegas jest najbardziej przejrzystym programem z tych co wymieniłeś, a ustawienia renderu, wszystko na youtube można znaleźć, choć samemu też jest się łatwo połapać. No i do tego masa pluginów, kto dobrze poszuka to znajdzie ;)


Wiesz to chyba zależy oś człowieka, najbardziej przejrzystym dla mnie był premier pro, pózniej po równo hitfilm finalcut i na koncu vegas, ale to juz osobiste preferencje, w premierze masz juz na starcie wgrane ustawienia renderu dla yt finalcut ma format plików ktory YouTube łyka najchętniej, vegas według mnie dawał zbyt dużo opcji do ustawienia :)

Co do wywalania - to rozumiem, każdemu programowi sie zdarza, bardziej bolało mnie brak zapisu moment przed wywaleniem, a takie opcje i premier i fcpx posiada :)

#15 OFFLINE   MaverikZagan

MaverikZagan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaŻagań
  • Imię:Paweł

Napisano 21 wrzesień 2017 - 09:54

Dla mnie Adobe Premier Pro CC najpotężniejsze narzędzie do tego wiele filmów instruktażowych na youtubie krok po kroku jak uzyskać jakiś efekt. Adobe i Vegas na tym opierają się profesjonalni filmowcy ale trzeba poświęcić trochę czasu jak ktoś ma zapał i chęci to ogarnie, jeżeli trzeba na szybko i małym nakładem czasu polecam prostsze narzędzia.



#16 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 21 wrzesień 2017 - 14:54

Z premierem zgoda, rzadko słyszałem aby vegas był do produkcji profesjonalnych, szybciej juz avid oraz fcpx

Jeżeli chodzi o zwykle pocięcie filmu i dodanie muzyki to najprostsze bezpłatne programy wystarcza w zupełności :)
  • Artech lubi to

#17 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 21 wrzesień 2017 - 21:11

Ja kupiłem pinnackle 16, dokupiłem jakiś samouczek z Allegro. Dodatkowe efekty w programie są dla mnie mało istotne.Jak nie ma treści(dobrych kadrów) to full wypasem programem tego nie naprawimy. Mam go pro hero 2.Nie gonię za nowościami.Ostatnio widziałem świetny montaż ajfonem. Nie nadążam już za światem.


  • chulo lubi to

#18 OFFLINE   Kamil_LFC

Kamil_LFC

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 09:46

Ja polecam CyberLink PowerDirector Ultimate. Bardo dobry do prostej obróbki. Polecam też wersje na androida. Elegancko może szybko przerobić jakiś film na tel bez wrzucania na kompa  :)



#19 OFFLINE   eginnori

eginnori

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaZamość

Napisano 18 sierpień 2018 - 07:20

Polecam filmore łatwa w obsłudze i sama w sobie posiada dużo efektów przy czym można z pobierać kolejne tylko trzeba ją wykupić jak dobrze pamiętam to około 100zl chyba że ktoś znajdzie klucz na necie to Free pełna wersja




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych