Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

LAMIGLAS Skeet Reese --- Szklany kij castingowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 22:15

Witajcie. :D

Bardzo często dyskutując na forum na temat nowoczesnych wędzisk castingowych rozmawiamy niemalże wyłącznie o kijach weglowych. Wielu wędkarzom wydaje się, ze ideałem nowoczesnego wędziska jest ekstra szybki i suchy kijek z węgla o wysokim module sprężystosci. Ale czy napewno? Na rynku nadal mozna dostać markowe kije szklane takich producentów jak Seeker, St Croix (SC I) czy tytuowy Lamiglas Skeet Reese.
Chciałbym wam przedstawić kijek, który wydaje mi się być arcy ciekawą propozycją mocnego kija na nizinną rzekę.

Jest to Lamiglas z serii Skeet Reese, o którym wypowie sie jego szczesliwy włąścieciel Herman:

Jakiś czas temu pomyślałem o dłuższej wędce castingowej, która umożliwiłaby mi wykonywanie dalekich rzutów a jednocześnie zapewniała komfort przy łowieniu plecionką. Moja Elitka (ST. Croix Legend Elite) do 35 gram była stanowczo za sztywna. Po konsultacjach z kolegą Żbikiem zdecydowałem się na kij z serii Lamiglas Skeet Reese, długość 7’6”, ciężar wyrzutu ¼-1 oz., moc 8-20 lb., 5- Power, Long Cast Special. Akcja- med./Fast. Materiał- włókno szklane. Kij nie był drogi. Dostępny również w postaci blanku. Jaka jest ta wędka? Na pewno nie ultra nowoczesna…. Wędka jest jednoczęściowa. Kolor blanku „miodowy”, i jako taki może się podobać lub nie. Dwanaście przelotek, dwie pierwsze są dwustopkowe, pozostałe na jednej stopce. Omotki w kolorze bordo. Blank tuż nad rękojeścią jest bardzo gruby, stąd bardzo duża zbieżność wędki. Kij pracuje w sposób, który bardzo lubię- szczytowe ugięcie, przy wzrastającym obciążeniu zaczynają pracować coraz niższe sekcje kija. Dolnik jest bardzo sztywny i daje wędce dużą moc (20 lb). Łowiąc nią posługuję się 20 funtową plecionką. Mimo swojej długości i materiału (szkło) wędka jest nadspodziewanie lekka. Jest dość sztywna, w czasie rzutu i po rzucie nie „buja się” i szybko wygasza drgania- tu niczym nie różni się od wędki z włókna węglowego. Obsługuje szeroki wachlarz przynęt, od niewielkich woblerów po przynęty gumowe na 20-30 gramowych główkach. Kij uniwersalny. Szczupak, sandacz, boleń.
Teraz moje osobiste „odczucia”. Wędka jest troszkę w „old style”, to przez ten kolor  Mi ten kolor średnio się podoba  Nieco większa długość wędki (7’6”) pomaga przy dłuższych rzutach. Byłoby lepiej gdyby rękojeść też była dłuższa, wtedy byłby jeszcze bardziej dalekodystansowcy. Korek mógłbybyćbył trochę lepszy, ten w fabrycznie uzbrojonym kiju nie jest dobrej jakości. Generalnie wędka jest fajna, da się lubić  Nie boję się z nią trudnych warunków nad wodą, przedzierania się przez krzaki, zjazdów na tyłku po gliniastej burcie z wędką w ręku. W czasie burzy też się nie boję- naciskam jeszcze bardziej kapelusz na uszy i stojąc w strugach deszczu wpatruję się w żółtą szczytówkę powtarzając pod nosem swoją mantrę: … „przecież te cholerne sandacze muszą tu być, taka przynęta, takie miejsce…., przecież te cholerne….” I faktycznie, czasem któryś nie wytrzyma nerwowo tej szopki na brzegu i bierze.

Herman


Ponizej kilka zdjeć owego lamiglasa. Zwróćcie uwagę na grubosc dolnika w porównaniu z wysokomodułową Elitką 17 funtową.

Myślę, ze warto częściej siegać po tego typu wedki.

.

Ciekaw jestem co sądzicie na jej temat ??

pozd JW :D



Załączone pliki

  • Załączony plik  LSR 05.jpg   54,89 KB   1577 Ilość pobrań
  • Załączony plik  LSR 04.jpg   91,64 KB   1600 Ilość pobrań
  • Załączony plik  LSR 03.jpg   74,28 KB   1614 Ilość pobrań
  • Załączony plik  LSR 01.jpg   172,55 KB   1626 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 22 grudzień 2008 - 22:31

Cześć Herman

Ja mam również szklaka - Daiwa Steez Wylie 7' MEDIUM HEAVY 1/4-1oz, nylon 8-20lb, fluoro 8-14lb.
Łapanie tym kijkiem sprawia mi wiele przyjemności, statystycznie biorąc zabieram go nad wodę częściej jak inne patyki...

#3 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 23:13

A Ja postanowiłem sobie kupić jakiegoś szklaka,tylko jeszcze nie wiem jakiego. :unsure:

#4 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 22 grudzień 2008 - 23:21

A Ja postanowiłem sobie kupić jakiegoś szklaka,tylko jeszcze nie wiem jakiego. :unsure:


To ja Ci doradzę- Megabass Shiryu 7', do 1 oz., moc 20 lb :D Jak szaleć to szaleć. Mówię poważnie. Ja tak mam, że po wydaniu ostatniej kasy robię się spokojniejszy i mam poczucie dobrze spełnionego obowiązku :mellow:

#5 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 22 grudzień 2008 - 23:27

Wstawiam jeszcze jedno zdjęcie. Proszę też zwrócić uwagę na wędkę po lewej- to też szklak a'la Tadeusz Andrzejczyk- ABU Suecia Zoom, klasyk pełną gębą.

.

Dalej o wspomnianym Skeet Reese- wędka jest bardzo fajna. Mam jej dozarzucenia tylko dwie rzeczy:
1. kiepskiej jakości korek. To ważny element wędziska, nasza dłoń ma z nim ciągły kontakt, nasz wzrok też :D Tym kijem znacznie fajniej by mi się łowiło gdyby korek byl dobrej jakości. Nb- najlepszy korek jaki dane mi było oglądać widziałem na rękojeści wędki muchowej- Winston WT, bajka.
2. miodowy kolor. Gdyby wędka była czarna,albo szara, albo brązowa i w dodatku miała dobry korek- to prawdopodobnie inne moje wędki poszły by do kąta.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.JPG   92,41 KB   1485 Ilość pobrań


#6 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 23:29

[quote]
A Ja postanowiłem sobie kupić jakiegoś szklaka,tylko jeszcze nie wiem jakiego. :unsure:
[/quote]

To ja Ci doradzę- Megabass Shiryu 7', do 1 oz., moc 20 lb :D Jak szaleć to szaleć. Mówię poważnie. Ja tak mam, że po wydaniu ostatniej kasy robię się spokojniejszy i mam poczucie dobrze spełnionego obowiązku :mellow:
[/quote]
I tak chyba zrobię.Nazwa fajna wpada w ucho :D
Tak poważnie to poślij Mi linka Sławku tego Megabassa.U Mnie od słowa do czynu niedaleka droga.

#7 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 22 grudzień 2008 - 23:37

http://megabass.com/product_detail.php?keyid=175&item1=1


http://www.megabassu...om/Tomahawk.htm

#8 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 22 grudzień 2008 - 23:46

@LadyD- czy mógłbyś, w wolnej chwili wrzucić tu jakieś fotosy swojej Daiwy, tej szklanej? Zainteresowałeś mnie, jakby :D

#9 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 22 grudzień 2008 - 23:49

A Ja może jutro przy okazji bym ją na żywo obejrzał??? :unsure:

#10 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 22 grudzień 2008 - 23:52

Miałem ochotę na tego MB co w linkach - jest piękny.
Ma go Nasz Kolega...
Trafiła mi się Daiwa Steez i to był strzał w dziesiątkę.
Fotki? - może się uda, zobaczymy...

#11 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 grudzień 2008 - 01:11

Skeet Reese jest znanym lowca bassow . Powygrywal troche zawodow . Widocznie w wspolpracy z Lamiglasem zaprojektowal te serie .

#12 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 07:58

Skeet Reese jest znanym lowca bassow . Powygrywal troche zawodow . Widocznie w wspolpracy z Lamiglasem zaprojektowal te serie .

W społpracy z ABU Garcia zaprojektował jedno z wcieleń Abu Revo. Nazywa sie oczyswiście skeet reese i równiez ma sporo żółtych elementów. :D

.

(zdjecie z tacklewarehouse)


Wracając do samego kija, to ja od jakiegoś czasu zastanawiam się, nad kijem do średniego trolingu za pomoca takich wabików jak PH8SDR czy shad Rap 9DR oraz mniejszych rapali DT. Stąd zainteresowanie takimi konstrukcjami. W zasadzie w chwili obecnej rozwarzam dwa typy blanków pierwszy to tytułowy szklak a drugi to rownież lamiglas ale z serii IM 700 o mocy 25 funtów i długości 7 .

pozd JW :D

Załączone pliki



#13 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 23 grudzień 2008 - 08:50

Drugim ciekawym Shiryu jest piankowy: F4-610 GT3 Shiryu 610.
Z tego co widziałem na forach zagranicznych mają one bardzo dobre opinie. Znajomy, który ma ten model , a wcześniej miał kilka innych Megabassów, stwierdził, że żaden nie zrobił na nim tak piorunującego wrażenia, a lekkość i swoboda rzutu jest bajeczna. Pamietam, że Lady D również podkreślał w rozmowie wspaniałe właściwości swojego szklanego steeza. Widać coś te wędki mają w sobie.
Po zamówieniu pierwszy raz tego 610 już w Japonii czeka kolejny dla następnego klienta. Prywatnie dla siebie też kupię tego szklanego łotra jako uniwersał. Żeby tylko ten yen miał inny kurs :(
Pozdr.

#14 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2008 - 10:05

Ciekawą opcją jest uzbrojenie tego Lamiglasa w pracowni. Ma go ekipa z Art-Rod. Po doświadczeniach ze szklanym Megabassem, szukałem jakiegoś ciekawego szklaka, który by mi zastapił japońca (wycofuję się całkowicie z casta) i trafiłem właśnie na tego Lamiglasa. Uzbrojony pod korbę też wyjdzie niezły szatan.

#15 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 10:25

Drugim ciekawym Shiryu jest piankowy: F4-610 GT3 Shiryu 610.
Z tego co widziałem na forach zagranicznych mają one bardzo dobre opinie. Znajomy, który ma ten model , a wcześniej miał kilka innych Megabassów, stwierdził, że żaden nie zrobił na nim tak piorunującego wrażenia, a lekkość i swoboda rzutu jest bajeczna. Pamietam, że Lady D również podkreślał w rozmowie wspaniałe właściwości swojego szklanego steeza. Widać coś te wędki mają w sobie.
Po zamówieniu pierwszy raz tego 610 już w Japonii czeka kolejny dla następnego klienta. Prywatnie dla siebie też kupię tego szklanego łotra jako uniwersał. Żeby tylko ten yen miał inny kurs :(
Pozdr.



Witam,

Mefisto- lowilem troche Shiryu. Jedno jest pewne- klienci beda z nich zadowoleni. Zdac sobie tylko trzeba sprawe ze nie bedzie to wedka uniwersalna. O ile do woblerow, obrotowek czy spinnerbaitow jest idealna o tyle mozna zapomniec o polowach na gume.

Pozdrawiam,

Bujo

#16 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 23 grudzień 2008 - 10:59

W sumie to Bujo masz rację, ale ja myślałem o sobie :D ja używam drobnych gum i lekkich główek, więc nie jest to rasowe jigowanie :D więc szczytówka tego shiryu pewniekiem zostawać w tyle nie będzie. A z innej beczki Bujo wiesz coś może na temat nowego multi DAIWA RYOGA? Na stronie daiwy jest tylko zapowiedź oraz informacja, że będzie w niej system Real Four.

#17 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4430 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 12:01

Witam,

Mefisto- moge sie mylic ale wyglada mi to na japonska wersje Plutoona. Musze popytac sie znajomych :D

Bujo

#18 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 23 grudzień 2008 - 19:32

Kijek wyglada bardzo przyjemnie .
@jerzy nigdzie nie jest podane ile wazy ?W porownaniu do standardowych weglowek, przyposzczam ze moze byc to znaczna roznica a co za tym idzie ,gorszy kontakt z przynenta .Oczywiscie mogie sie mylic .

#19 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 23 grudzień 2008 - 20:38

Może nie tyle masa całkowita jest w nim krytyczna co samo wyważenie. Po prostu to należałoby przezbroić i wyważyć poprawnie.

pozdrawiam :D

#20 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 23 grudzień 2008 - 21:01

Masę mozna sprawdzić na stronie Lamiglasa, albo pytajcie o takie detale Hermana. Ja miałem małe doświadczenie z seryjnymi kijami Lamiglasa, ale potwierdzam to co napisał Herman. Jakość korka była bardzo kiepska, ilośc lakieru na omotkach raczej z kategorii kijów budżetowych z Chin a nie rasowego amerykańca. Niemniej mimo tych mankamentów walory uzytkowe były wyśmienite. Teraz kij jest po przezbrojeniu w pracowni i walorów użytkowych nie stracił a na urodzie zyskał.

Lamiglas jest tym producentem blanków/wędek w którym znalazłem kilka modeli jakie w moim arsenale będa prawdopodobnie dożywotnio. Zainteresowani klasowymi wedziskami castingowymi powinni szczególnie przyjrzeć się ofercie Lamiglasa.

pozd JW :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych