Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty Savage Gear - opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Marlow16

Marlow16

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaVeenendaal
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Swider

Napisano 22 czerwiec 2014 - 13:42

Witam,

 

Chciałbym wiedzieć czy ktoś z was używa tych przynęt i czy jesteście z nich zadowoleni.

Jeśli ktoś zna modele które bardzo dobrze pracują i jest dużo brań na nie to chętnie o nich usłyszę .

 

Pozdrawiam

 



#2 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 czerwiec 2014 - 13:55

Nie odkryję ameryki ale soft 4play do mega skuteczna przynęta,w tym roku dała mi kilka fajnych ryb w tym szczupaka 101 cm


  • platynowłosy lubi to

#3 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 czerwiec 2014 - 15:15

Tak wobler jak i jerk 19cm , łamaniec czteroczęściowy , jest zawsze w pudle jak ruszam na szczupaki



#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 16:45

edyta

#5 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 22 czerwiec 2014 - 17:49

Drapieżnikom z moich okolic tez nie przypadły do gustu, wolą Dragonowskie gumy.



#6 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 19:01

Jak dla mnie soft 4play beznadzieja-natomiast cannibal sprawdził się dobrze ale i tak na pierwszym miejscu stawiam fishuntery Mikado oraz Predatory Mannsa



#7 OFFLINE   zlodar

zlodar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 21:55

dobrą przynętą są softy loose body 13cm - rewelacyjnie imitują chorą rybkę na wodzie do 3m przy lekkim podszarpywaniu i opadaniu nieraz mi się sprawdził. Mój kolor sprawdzony to fire tiger.


Użytkownik zlodar edytował ten post 28 czerwiec 2014 - 21:37


#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 23 czerwiec 2014 - 22:20

Soft4play 13cm połowiłem w tamtym roku, teraz męczę real eel, nawet dzisiaj 2 zębacze, ale niezbyt duże, koło wymiaru.



#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2014 - 23:05

Ja na soft4play  13 cm nic nie mogę złowić. A próbuję. Dla mnie z przynet tej firmy rządzi jerk Freestyler 13 cm w kolorze broczącego krwią tęczaka.



#10 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2014 - 23:09

U mnie rządzą węgorze, właśnie dokupuję  20 i 30cm.

W ubiegłym, były Cannibale.

 

pozdrawiam

Alek



#11 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 24 czerwiec 2014 - 11:18

Próbowałem łowić w tym roku na j. Orzysz na polecane przez kolegę Canibale. Szczupaki tylko skubały i urywały ogony. Wiekszość ryb złowiłem na Algi i coś tam na Lunatica Dragona.



#12 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 24 czerwiec 2014 - 12:43

Nie odkryję ameryki ale soft 4play do mega skuteczna przynęta,w tym roku dała mi kilka fajnych ryb w tym szczupaka 101 cm

 

Potwierdzam - soft 4 play w uzbrojeniu z główką woblerową jest bardzo skuteczny, niestety producent nie zadbał o należytą jakość główki woblerowej i plastkikowej szpilki (czy dybla - jak zwał, tak zwał), która służy do zabezpieczenia główki. "Szpliki" maja skłonność do pękania, podobnie główki w okolicy otworów dla tychże szpilek. Trochę nieładnie bo cztery gumy imitujące rybkę to koszt ok.20 zł, a dwie główki woblerowe też ok.18-20 zł.

Warto więc podkleić kejem typu "super glue" gumową rybkę do główki - wystarczy kropelka kleju. 

Gumy zbrojone główkami jigowymi też bardzo skuteczne, ale niestety przy nieostrożnym zbrojeniu bywa, że oczka "rybkom" odpadają....., a więc znowu trzeba kleić. Jakość samych gum - znakomita. Tak więc soft 4 play to trochę "woda i ogień", z jednej strony bardzo dobra jakość, świetna praca i łowność, a z drugiej trochę fuszerki......, a może chodzi o to by zbyt długo jednej woblero - gumy nie używać, co zmusi do systematycznego uzupełniania zasobów i wydawania kasiorki, z czego zapewne Savagear będzie się cieszyć.   

Radzę jednak zbrojenie przeprowadzić w domu, żeby nad wodą nie było niespodzianek....  


  • mck88 lubi to

#13 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 24 czerwiec 2014 - 13:16

szczerze polecam 3D trout w kolorze dark brown, przynęta ta łowi cały rok ;) (miałem okazje testować je juz na jesień)

 

jeśli chodzi o trolling to nr 1 jest alline eel (łowi sie tż przynęta naprawdę duże szczupaki)

w tym sezonem największym zaskoczeniem jest dla mnie Hering Shad (16cm świetnie radzi sobie z małymi główkami - rewelacyjne kolory), mój ulubiony rozmiar to 25cm, zarówno w wersji ready to fish jak i body (główki daje 25 i 35gr)

 

o cannibal było już głośno rok temu, jak ktoś spróbował to wie ze jest to znakomita przynęta na rożne drapieżniki 

 

szeroka gama asortymentów do zbrojenia przynęt Sg to kolejny atut, który sprawia, że przynęty SG sa skuteczne

 

PS

wieczorem wstanie foto jednej z nowości na 2015



#14 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 24 czerwiec 2014 - 13:56

Ja na soft4play  13 cm nic nie mogę złowić. A próbuję. Dla mnie z przynet tej firmy rządzi jerk Freestyler 13 cm w kolorze broczącego krwią tęczaka.

Zauważyłem, że tej przynęcie trzeba dać się wypracować to nie jerk z kawałka lipy... może w tym tkwi problem.



#15 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 20:25

Zauważyłem, że tej przynęcie trzeba dać się wypracować to nie jerk z kawałka lipy... może w tym tkwi problem.


Na czym polega to "wypracowanie" ?
 

...niestety producent nie zadbał o należytą jakość główki woblerowej i plastkikowej szpilki (czy dybla - jak zwał, tak zwał), która służy do zabezpieczenia główki. "Szpliki" maja skłonność do pękania, podobnie główki w okolicy otworów dla tychże szpilek...

Gumy zbrojone główkami jigowymi też bardzo skuteczne, ale niestety przy nieostrożnym zbrojeniu bywa, że oczka "rybkom" odpadają....., a więc znowu trzeba kleić. Jakość samych gum - znakomita. Tak więc soft 4 play to trochę "woda i ogień", z jednej strony bardzo dobra jakość, świetna praca i łowność, a z drugiej trochę fuszerki......


Oczka to pikuś, rzekłbym nawet Pan Pikuś.
Pisałem o tym w innym wątku, przeciągnięcie S4P po "podwodnych krzokach" skutkowało tym że wyciągałem oskurowaną gumę :unsure:.

Pod tym względem Sebilki MSS dużo lepiej wypadały bo są bardziej trwałe.

S4P to nie jest zła guma, ale jak dla mnie rozmiary poniżej 13cm to pomyłka, nie podoba mi się ich słaba praca <_<.


  • Luckyguliver lubi to

#16 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 czerwiec 2014 - 21:26

Ja na soft4play  13 cm nic nie mogę złowić. A próbuję. Dla mnie z przynet tej firmy rządzi jerk Freestyler 13 cm w kolorze broczącego krwią tęczaka.

A mi jakoś na tego 13cm nie chcą gryźć. Za to rozmiar 17cm już kilka fajnych rybek dał...



#17 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 24 czerwiec 2014 - 21:35

Ja łowię okonie na 8 i 9,5cm - na pracę nie narzekam. Przy główce 3g do 8cm i 5g do 9,5cm pracują same z siebie, ale i tak okoniom najbardziej podoba się podbijanie z nadgarstka i wpuszczenie w opad. W sumie łowię na wszystkie przynęty z oferty SG, Cannibal to już jest na stałe w pudełku szczupakowym... w zeszłym sezonie 90% szczupłych wyjechało właśnie na niego. Jedynie co to na Real Eel'e nie połowiłem... nie wiem dlaczego :) A tak to przynęty spoko, według mnie jedne z najlepszych.



#18 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 09:35

A mi biorą na białe kopyto. Dziwny jakiś jestem, i guma bez modelowania 3D nawet sztucznych oczek nie ma... :)


  • Luckyguliver lubi to

#19 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 lipiec 2016 - 21:07

Pytanie do łowiących na SG Cannibal.  Gumy wielkości 10cm zbroimy hakiem nr.3/0,  czy raczej 4/0 ? Na stronie FM zalecane jest 5/0, czy to nie za duży hak?



#20 OFFLINE   WróciłemDoSpinningu

WróciłemDoSpinningu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaTychy
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 lipiec 2016 - 08:13

SG Cannibala 10cm zbroje w 5/0, ( sam w innym temacie prosiłem o poradę odnośnie zbrojenia takiej gumy, nie spotkało się to z krytyką tych bardziej doświadczonych, bardziej skupili się na poleceniu mi zejścia z gramaturą jigga, pytałem również o ew dozbrójke - tu zdania przy 5/0 są podzielone),  a Cannibala 8cm przekłuwam główka 4/0 ( tu ta sama sytuacja, jednak w tym przypadku zszedłem z główką 15gr na zakres między 6-10gr i bingo ! Na głębokości ok 2m nareszcie pojawiły się puknięcia z opadu, póki co nie wyciągnąłem nic z wody ale przynajmniej cannibal został nieco nadszarpnięty i "okaleczony" zębiskami ) .

 

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych