Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pilica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 10 lipiec 2014 - 07:47

Witajcie w klubie ;) Z tym, że ja krótszy odcinek, bo najwcześniej od Przybyszewa zaczynałem przed Białobrzegami.



#22 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2143 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 10 lipiec 2014 - 09:20

Już podaję dane: ILLEX Tiny Fry 50 SP kolor GHOST WAKASAGI

Genialne wobki - ale fakt masakrycznie drogie :blink:



#23 OFFLINE   marcinspol

marcinspol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 10 lipiec 2014 - 09:43

Tak naprawdę to muszę powiedzieć, że ja raczej łaziłem. Od 2008-2010 to zacząłem praktycznie jeździć nad Bug i Wisłę w okręgu mazowieckim. Teraz nad Pilicą jestem praktycznie w wakacje jak jadę z rodziną na biwak. Na plażach rodzinka się kąpie:) a ja idę ze spinningiem. Niestety moim zdaniem przez Zalew Sulejowski i jakąś absurdalną politykę wodną (a znam szefa zapory (na którym niektóre absurdy są wymuszane - np. osuszanie tarlisk płoci w celach "nieustannej walki z sinicą") i wiem o czym piszę)  Pilica jest strasznie wyniszczona. Już pomijam czasy "mojego ojca" gdzie w Pilicy pływały gigantyczne stada świnek - a przez zalew ich nie ma praktycznie wcale - a te co są to są z zarybień. Ale nawet w czasach "moich" - jestem z rocznika 75 i wędkuje od dziecka - a więc od lat 80 były brzany, piękne leszcze i dużo drapieżnika. Dzisiaj jest ogólnie słabo:( Ale rzeka piękna, trochę ryb jeszcze pływa (jeśli chodzi o większe ryby drapieżne to głównie boleń i rzadko szczupak) i czasami warto pospinningować:) Aktualnie moje cele na Pilicę to: boleń, kleń, jaź - oczywiście jedynie C&R.



#24 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 10 lipiec 2014 - 10:30

W tam tym roku po tej dużej wodzie ludziom ze stawów sporo ryby rzeka wypłukała i takie karpiska po 10kg pływają do tej pory!.

W zeszłym roku kolega na grunt nawet jesiotra 82cm złowił,świnki się pokazują,brzana od czasu do czasu porwie zestawy spławikowcą ale to już nie ta Pilica sprzed kilku lat.



#25 OFFLINE   marcinspol

marcinspol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 10 lipiec 2014 - 15:16

NO - gdybym jesiotra (nieważne jakiej długości) w Pilicy złowił - to chyba bym się zastanowił, czy czegoś ktoś mi nie podsypał:))))) A tak poważnie to jasne, że można od czasu do czasu trafić na brzanę, karpia uciekiniera lub inną dużą rybę (np. suma). Ale ze względu na nikłą (na dzisiaj) populację, ze spinningiem głównie poszukuję boleni, jazi, kleni i przy okazji okoni. Nawet muszę przyznać że bolenie udaje mi się łowić dość regularnie.

Jest sporo miejscówek takich jak burty i (dla mnie głównie) przykosy gdzie jeśli się dobrze podejdzie to jest szansa na rybę:)

 

Tomek 88 - wiadomo z Grójca masz dość blisko do Przybyszewa (zresztą bardzo fajna miejscówka:)), od którego zaczynałeś - ale proponuję zwiedzić też wcześniej: Osuchów (od starego mostu - nie wiem czy teraz jest jeszcze) w górę do Wyśmierzyc (tu miałem na bolonce - gdy jeszcze łapałem na przepływankę prawdopodobnie brzanę życia - porwała mi zestaw) i dalej Górki na wysokości Grzmiącej (mój największy szczupak z Pilicy).

 

Na bolenie piękne miejscówki polecam na wysokości Gostomii - tu są super meandry, przy których tworzą się przykosy i boleń daje się złapać:)



#26 OFFLINE   marcinspol

marcinspol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 23:26

No widzę, że cisza. Dzisiaj ina przyujściowym odcinku: 7 okoni, kleń 43 cm, i taki ok. 50 spadł pod nogami ryba średnioaktywna

#27 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 23 lipiec 2014 - 05:48

W niedziele złowiłem okonia(nie mierzyłem ale coś pod 40cm)na dorado lake 7cm .



#28 OFFLINE   marcinspol

marcinspol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 10:00

no jak na pilicę to potwór, a to mój klenik z wczoraj na niezawodne "BONITO" od Jacka:)

Załączone pliki



#29 OFFLINE   marcinspol

marcinspol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 05 sierpień 2014 - 22:03

Widzę ze duża woda skutecznie wygonili z Pilicy?

#30 OFFLINE   maciejwra

maciejwra

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWuWua

Napisano 05 sierpień 2014 - 22:12

podobno spuszczają z zalewu wodę, byłem w niedzielę poniżej Białobrzegów i wody coś więcej...prawda?



#31 OFFLINE   marcinspol

marcinspol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 05 sierpień 2014 - 22:43

Na pogodynce pokazuje w Bialobrzegach już poniżej 60 m3/s, a napływy na zalew już ok 30 i powoli się zmniejszają, jak na Spale będzie widać przycięcie wody jeszcze gdzieś o 10 m3/s to po dwóch dniach można już moim zdaniem spinningować z jakimś efektem poniżej Białobrzeg. Potrzeba tam poniżej 50 m3/s i chwili stabilności (1-2 dni). Ale to są moje obserwacje:) sytuacja może się też zmieniać na samym ujściu, bo tam ma znaczenie też poziom Wisły (np duża woda wywołuje cofkę) ale to inny temat:)

#32 OFFLINE   Adrian3023

Adrian3023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Adrian

Napisano 09 sierpień 2014 - 10:32

Dzisiaj byłem nad Pilicą. Woda trochę zeszła, nie ma tak jak tydz. temu. Co do ryby...... ryba jest. Jeden boleń koło kilograma jaź blisko 700g. i z 10 okonków od 15 do 25 cm. 



#33 OFFLINE   prabart

prabart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaWaWa
  • Imię:Bart

Napisano 07 maj 2015 - 16:33

witajcie

jakieś wiesci miedzy Warką a ujsciem do Wisły?



#34 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 07 maj 2015 - 20:01

Odcinek Nowe Miasto-Przybyszew ch...a! niżej nie mam wiadomości!


Użytkownik Raffaello edytował ten post 07 maj 2015 - 20:02


#35 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 07 maj 2015 - 20:55

Odcinek Nowe Miasto-Przybyszew ch...a! niżej nie mam wiadomości!

Woda jaka płynie? Jeszcze 1 maja była wysoka i nie zdążyła się wyklarować, po dzisiejszych opadach pewnie znowu będzie po chu** przez jakiś czas.



#36 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 07 maj 2015 - 21:04

Woda jaka płynie? Jeszcze 1 maja była wysoka i nie zdążyła się wyklarować, po dzisiejszych opadach pewnie znowu będzie po chu** przez jakiś czas.

Woda wysoka i brudna,codziennie przejeżdżam przez most na Pilicy i obserwuję,30-go kwietnia z rana przybyło 70cm a wieczorem tle samo ubyło,bardzo duży skok wody,pierwszego pływałem z kolegą cały dzień(od NoweMiasto-Tomczyce)bez kontaktu z rybą,niedziela starorzecze w Łęgonicach,odcinek Nowomiejski,Gostomia.Przybyszew  i powtórka z rozrywki! :( znajomi podobnie!



#37 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 18 maj 2016 - 11:38

Odgrzebałem :)
Czy ktos wie jak sytuacja na Pilicy? Interesuje mnie odcinek ujsciowy.

#38 OFFLINE   Patyys

Patyys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaDolnyśląsk
  • Imię:Patryk

Napisano 13 czerwiec 2016 - 20:38

Witam kolegów

Jak wygląda sytuacja na Pilicy w okolicach Koniecpola? Wybieram sie w tamte rejony na weekend a rzeka kusi  :D  jakieś info odnośnie spiningowania, w która strone sie udać i na co można tam liczyć? z góry dzięki  :)

Pozdrawiam  :)



#39 OFFLINE   tokkal

tokkal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 czerwiec 2016 - 06:13

Byłem jakiś tydzień temu . Woda opada i słabiutko z rybkami .Boleni nie widziałem jakby ich nie było nawet okonie nie chciały współpracować.
  • dolot lubi to

#40 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 07:03

Potwierdzam, w samym Koniecpolu woda niziutka i czysta (przynajmniej tak było w sobotę). W Maluszynie woda ciut niższa niż normalna, a z rybami też lipa (info z niedzieli). Na nas trzech były tylko trzy okonki (i to jeden z kumpli je złowił).

Spróbuj na odcinku poniżej Koniecpola a powyżej Maluszyna.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych