Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drwęca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
527 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 23 listopad 2009 - 14:56

W Toruniu afera. Okręgowi PZW zabrali prawo administrowania na górskim odcinku Drwęcy (i nie tylko Drwęcy) z powodu machlojek w sprawozdawaniu o wielkości zarybień!

#42 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 23 listopad 2009 - 15:37

A komu dali??

#43 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 23 listopad 2009 - 15:50

Jeszcze nikomu
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091118/R EGION/173640423

#44 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 24 listopad 2009 - 10:51

Zakladajac, ze chcialbym spróbowac szczescia (a nie bede chcial, majac na uwadze tegoroczny ciag tarlowy), musialbym przelac kase RZGW Gdansk i przedtem wywiedziec sie ile.
Ciekawe bedzie jak wypadna kontrole nad woda, o ile sie w ogóle pojawia takowe.

#45 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 24 listopad 2009 - 11:06

Na stronie Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku jest zarządzenie na temat wędkowania na ich wodach, z tym, że to dotyczy roku 2009 i o Drwęcy jasno wprost nic nie ma, nie mówiąc o ograniczeniach ustawowych co do troci i łososi. O innych wodach i rybach jest dość szczegółowo, a tym się po prostu nie zajmowali, bo nie było takiej potrzeby.

#46 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 grudzień 2009 - 12:24

Czy ma ktoś jakieś aktualności co do Drwęcy ? U kogo nabyć zezwolenia na 01.01.2010 ?

#47 OFFLINE   tohatsu

tohatsu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 18:21

Witam,
Ja mam bardzo aktualne wiadomości. Od co najmniej dwóch tygodni na rzeką sezon w pełni. Odkąd gospodarzem jest RZGW Gdańsk, mimo okresu ochronnego troci i łososia, można legalnie wędkować. Pseudo wędkarz skrzętnie z tego korzystają. Sytuacja jest identyczna jak nad Wierzycą, czyli do 1 stycznia niewiele zostanie. Mieszkam 200km od rzeki, ale znam wielu lokalnych wędkarzy od których o tym wiem. Podkreślam, że informacja ta jest w 100% pewna.

pozdrawiam


#48 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 07 grudzień 2009 - 10:57

A dlaczego według Ciebie (tak przynajmniej wynika z opisu) nie wolno legalnie wędkować??


#49 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 07 grudzień 2009 - 11:28

Na Drwęcy, to przepis ustawowy i może go zmienić ustawa, a takiej na razie nie ma; w okresie ochronnym na odcinku górskim łowić nie wolno! Bez względu na to kto jest gospodarzem łowiska.

#50 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 07 grudzień 2009 - 11:35

Możesz podać konkretny przepis?? Bo na nic takiego się nie natknąłem....

#51 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 07 grudzień 2009 - 11:51

To tak jak byś pytał o okresy i wymiar ochrony suma. Elementarz. Niebawem wstawię odpowiednie linki do tekstów.

#52 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 07 grudzień 2009 - 13:50

Konto i kwotę znajdziesz na stronie RZGW Gdańsk. Ale chyba 1 stycznia będzie za późno, niektórzy łowią na górskim odcinku Drwęcy od 11 listopada!

#53 OFFLINE   tohatsu

tohatsu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 13:51

Wędkować pewnie można legalnie. I pewnie każdy z wędkarzy legalnie nastawia się na szczupaki. I całkiem przypadkiem najlepsze miejsca szczupakowe są w Lubiczu na tarliskach troci. Ten odcinek Drwęcy to woda troci i łososi i jesienią w trakcie tarła nie powinno się tam wędkować i tyle.
Pisząc ten wątek chciałem przekazać smutna informację, a nie wszczynać dyskusję. Z mojej strony to tyle.
Pozdrawiam.


#54 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 07 grudzień 2009 - 13:58

Pisząc ten wątek chciałem przekazać smutna informację, a nie wszczynać dyskusję. Z mojej strony to tyle.
Pozdrawiam.

Czasami z dyskusji coś ciekawego wynika... Tylko ktoś musi o to zadbać... Chociażby o obręb ochronny... Myślę, ze z RZGW i wojewodą łatwiej pójdzie, niż z PZW i wojewodą...
Ale ryby tego nie zrobią....
A na przekazywanie smutnych informacji będziesz miał jeszcze czas...




#55 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 07 grudzień 2009 - 14:06

Smutna prawda jest taka, że niektórzy pseudowedkarze cwaniacy łowią tam trocie od 11 listopada! 1 stycznia nie ma tam czego szukać!

#56 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 14:14

1. W ramach obwodu rybackiego, w wodach, w których znajdują się miejsca stałego tarła oraz rozwoju narybku, gromadnego zimowania, bytowania i przepływu ryb, mogą być ustanawiane obręby ochronne.

Musi sie zapomnialo z tym ustanowieniem obrębu. Tylko kto ma teraz to zrobić? PZW Toruń??? Bo kilka osób fizycznych chyba nie...
Inna rzecz że juz za pózno na 2010.


#57 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 07 grudzień 2009 - 14:22

Kuba, gospodarzem teraz jest - do czasu rozstrzygnięcia kolejnego konkursu - RZGW. Może te kilka osób fizycznych jest w stanie dogadać się z RZGW, by wystąpiło do wojewody o stworzenie czasowego obrębu ochronnego. W tym roku pewnie się już nie uda, ale będzie na przyszły.

Przykład takiego czasowego obrębu mamy w Zegrzu na Zalewie:
Uchwała





#58 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 07 grudzień 2009 - 17:08

Panowie tak się zastanawiam czy pseudowędkarze są w stanie wyłowić trocie, nawet, jeśli zaczęli sezon miesiąc za wcześnie ??
Są osoby, które jeżdżą na trocie od 5 lat spędzając nad wodą po 3 dni i nie mają jeszcze na koncie ryby.

Nie mieszkam nad Drwęcą, ale z doświadczenia wiem, że takie wcześniejsze otwarcie sezonu zawsze ma miejsce. Chociażby nad Wisłą w Warszawie, jeśli chodzi o bolenie, szczupaki czy sumy.
Co jest równie karygodne jak obecne zachowanie ludzi nad Drwęcą?

Nie wierzę w to, że pod opieką PZW Toruń nie miał miejsca nielegalny połów troci w okresie ochronnym. Nie widać tego było w Lubiczu, ponieważ tam widać wszystko jak na dłoni. Teraz sytuacja się zmieniła i co po niektórzy nie omieszkają skorzystać. Po co się chować po krzakach jak można legalnie łowić bliżej domu.

Czy w Lubiczu są tarliska? Z tego, co wiem są powyżej tamy w Lubiczu i dlatego też obowiązuje tam całkowity zakaz łowienia (obręb ochronny) nawet w okresie od 1 stycznia.
W Lubiczu nie można łowić tylko na odcinku za samą zaporą, jak to bywa na każdym cieku. Troć się tam nie trze tylko odpoczywa w drodze powrotnej do morza, ponieważ rzeka szeroko rozlewa i nurt jest spokojniejszy.

Sam odcinek w Lubiczu jest bardzo zatłoczony, dlatego że znajduje się blisko miasta i można tam dojechać rowerkiem (nie każdy ma samochód). Jest poza tym miejscem spotkań towarzyskich ( bardzo miła atmosfera, dlatego sam też tam jeżdżę). Czy jest najlepszym miejscem ?? Inne są równie świetne. Po prostu zwykły rachunek prawdopodobieństwa Lubicz 300 wędkarzy - 10 troci. Drewniany most kolejowy niedaleko Lubicza 100 wędkarzy 3 trocie 1 łosoś.

Ilość ryb, które zostaną złowione na Drwęcy zawsze jest wielką niewiadomą. Wszystko zależy od wielkości ciągu tarłowego, pogody zarówno podczas ciągu jak i na otwarciu( pokazał to zeszły rok, kiedy warunki były bardzo ciężkie i padło o wiele mniej ryb niż w 2008 po prostu łowisko było bardzo ciężkie technicznie) i oczywiście aktywności kłusowników.

Niezależnie od tego, co dzieje się nad wodą i tak w Lubiczu pojawią się tłumy i będą łowić ryby.

#59 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 07 grudzień 2009 - 19:06

Czy w Lubiczu są tarliska? Z tego, co wiem są powyżej tamy w Lubiczu i dlatego też obowiązuje tam całkowity zakaz łowienia (obręb ochronny) nawet w okresie od 1 stycznia.
W Lubiczu nie można łowić tylko na odcinku za samą zaporą, jak to bywa na każdym cieku. Troć się tam nie trze tylko odpoczywa w drodze powrotnej do morza, ponieważ rzeka szeroko rozlewa i nurt jest spokojniejszy.

.


Tarliska są w Lubiczu, a także poniżej np. koło Nowej Wsi. Kiedyś wolno było łowić na muchę w okresie ochronnym. Niektórzy z tego korzystali i łowili na tych miejscach ryby podczas tarła- padały łośki powyżej metra. Część była wypuszczana do wody, część potrafiła wpaść do bagażnika.
Jeśli chodzi o skuteczność straży to ostatnimi czasy byli dosyć efektywni. Parę osób dostało mandaty, dużo zrezygnowało z wycieczek. Wiem o tym bo kiedyś przez rok mieszkałem w Lubiczu, mam jeszcze tam znajomych. Teraz znów pojawiło się nad wodą to samo towarzystwo i mają radochę. Przecież wiadomo, że najlepszą przynęta na klenia jest karlnka lub strażak.





#60 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 14 grudzień 2009 - 23:39

Witam !
Zrobiłem wczoraj krótką wycieczkę wzdłuż Drwęcy - od Lubicza do Złotorii. Jeszcze nie zdążyłem wejść do parku w Lubiczu a już mnie minął miejscowy ze spinerem w ręku, doszedłem do rzeki - następny łowi po drugiej stronie. Trochę się wkurzyłem, pojechałem na Unigum - tu czysto, ale jadąc pod Autostradę minęły mnie dwa auta z wędkarzami w środku. W okolicach żwirowni maszeruje dwóch świetnie ubranych i wyposażonych kolegów ze strażakami na końcach zestawów - mówią, że przyjechali na szczupaki.....Na Złotorii następnych dwóch, też jak spod igły, nie pytałem czy przyjechali za kleniem...Wszędzie wydeptane brzegi....Do tego wszystkiego te góry śmieci i drzewa pocięte na potęgę przez bobry. To będzie najsmutniejsze rozpoczęcie... :( Ciekawe, czy koledzy z Torunia wyciągną wnioski z pracy Zarządu swojego Okręgu :wacko:
Pozdr.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych