Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drwęca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
527 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1356 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 styczeń 2017 - 09:03

Mam zaplanowany wyjazd nad Drwęcę w piątek 6.01. Trip z Warszawy, kawałek jest. Czy jak dziś w nocy i jutro srogo przymrozi to jest szansa że w piątek nie będzie jeszcze kry i będzie można połowić? Jest to mój 3 wyjazd i jak do tej pory wszystkie odbywały się raczej w jesiennej scenerii choć, w styczniu. Planuję start w okolicach mostu autostradowego i schodzenie w dół. Dobry wybór?

Będzie ktoś z forumowiczów w piątek? Może będzie szansa przy piątku przybić piątkę :)

 

Jakby ktoś szukał transportu to znalazłoby się 1 wolne miejsce (może dwa ale samochód mały i nie wiem jak z wędkami). Start z Targówka potem do Halinowa brat mnie odbiera (wstąpił do piekieł po drodze mu było) i kierunek Lubicz. 

 

Z góry dzięki za wskazówki,
Łukasz


Użytkownik rower26 edytował ten post 04 styczeń 2017 - 09:09


#442 OFFLINE   tomek80

tomek80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomek

Napisano 04 styczeń 2017 - 09:10

Ja się wybieram w ten weekend nad Drwęcę z muchówką. Może 6 będę

Użytkownik tomek80 edytował ten post 04 styczeń 2017 - 09:10


#443 OFFLINE   General

General

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Brodowski

Napisano 04 styczeń 2017 - 09:12

Proszę. Orientacyjnie widać, gdzie można a gdzie nie.

 

https://www.google.c...z6YTvk-LDABeLM4


Użytkownik General edytował ten post 04 styczeń 2017 - 09:16

  • zielan lubi to

#444 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:34

Mam zaplanowany wyjazd nad Drwęcę w piątek 6.01. Trip z Warszawy, kawałek jest. Czy jak dziś w nocy i jutro srogo przymrozi to jest szansa że w piątek nie będzie jeszcze kry i będzie można połowić? Jest to mój 3 wyjazd i jak do tej pory wszystkie odbywały się raczej w jesiennej scenerii choć, w styczniu. Planuję start w okolicach mostu autostradowego i schodzenie w dół. Dobry wybór?

Będzie ktoś z forumowiczów w piątek? Może będzie szansa przy piątku przybić piątkę :)

 

Jakby ktoś szukał transportu to znalazłoby się 1 wolne miejsce (może dwa ale samochód mały i nie wiem jak z wędkami). Start z Targówka potem do Halinowa brat mnie odbiera (wstąpił do piekieł po drodze mu było) i kierunek Lubicz. 

 

Z góry dzięki za wskazówki,
Łukasz

 

Z Targówka czy Targówka Mieszkaniowego :)?



#445 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:54

Mam zaplanowany wyjazd nad Drwęcę w piątek 6.01. Trip z Warszawy, kawałek jest. Czy jak dziś w nocy i jutro srogo przymrozi to jest szansa że w piątek nie będzie jeszcze kry i będzie można połowić? Jest to mój 3 wyjazd i jak do tej pory wszystkie odbywały się raczej w jesiennej scenerii choć, w styczniu. Planuję start w okolicach mostu autostradowego i schodzenie w dół. Dobry wybór?

Będzie ktoś z forumowiczów w piątek? Może będzie szansa przy piątku przybić piątkę :)

 

Jakby ktoś szukał transportu to znalazłoby się 1 wolne miejsce (może dwa ale samochód mały i nie wiem jak z wędkami). Start z Targówka potem do Halinowa brat mnie odbiera (wstąpił do piekieł po drodze mu było) i kierunek Lubicz. 

 

Z góry dzięki za wskazówki,
Łukasz

 

 

Ja prawdopodobnie wyskoczę 06.01, powinno się jeszcze dać swobodnie łowić.



#446 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:52

Ja prawdopodobnie wyskoczę 06.01, powinno się jeszcze dać swobodnie łowić.


Piotrek,

A pamiętasz nasz spotkanie 02.01.2016 w Lubiczu? Nie będzie lepiej niż wtedy. A i ryb jest tyle co nic.

Pozdrawiam
Krzysiek
  • Piotrek Milupa i Dokuś lubią to

#447 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 styczeń 2017 - 17:22

Piotrek,

A pamiętasz nasz spotkanie 02.01.2016 w Lubiczu? Nie będzie lepiej niż wtedy. A i ryb jest tyle co nic.

Pozdrawiam
Krzysiek

 

Pamiętam, choć mam nadzieję że jeszcze się da połowić, bo w domu ciężko wysiedzieć.

Co do ryb to mniej więcej wiem, choć na otwarciu przy mnie kilka holi było więc łudzę się że może coś mi się trafi ;)



#448 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 styczeń 2017 - 17:54

Nie zgodzę się z tezą, że ryb w Lubiczu jest mało, można napisać, że niewiele się z nich łowi ale na pewno nie jest ich tam mało. 


  • Piotrek Milupa lubi to

#449 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 04 styczeń 2017 - 18:01

Zlowione ryby 3 i 4.01 w Lubiczu to na jednej ręce policzysz. A i tak połowa ze strefy zakazu. Co cwansi przestawili tablice informującą o strefie dopuszczonej do łowienia i teraz chodzą tam udając, że stosują sie do wskazań w postaci tablicy. Ignorują zapis w regulaminie i wkopane słupki kamienne. Ale wg kolegi z PZW, tablica ma wrócić na właściwe miejsce, a PSR przestanie przymykać oko na to łamanie regulaminu.
  • Piotrek Milupa lubi to

#450 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 04 styczeń 2017 - 18:09

Nie zgodzę się z tezą, że ryb w Lubiczu jest mało, można napisać, że niewiele się z nich łowi ale na pewno nie jest ich tam mało.


To nie teza, to fakt. Gdyby ryba była, to przy tych tłumach wyjeżdżałyby podwadzone. Rzeka jest dostępna i łatwa do obłowienia. Pojedyncze ryby nie zmieniają obrazu rybostanu. Zwłaszcza, ze te ryby z "zakazu", to z dużą dozą prawdopodobieństwa trocie migrujące z tarlisk umiejscowionych poniżej tamy.
  • Piotrek Milupa i DeepRunner lubią to

#451 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 styczeń 2017 - 18:52

Nie jest moim celem polemizowanie a jedynie przedstawienie własnych obserwacji. Według mnie termin "fakt" jest w tym przypadku niewłaściwie użyty ale dla każdego ilość ryb w łowisku oznacza zupełnie coś innego. 



#452 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 04 styczeń 2017 - 19:14

To moj 25-ty sezon na Drwęcy. Wydaje mi sie, że juz wiem kiedy jest przyzwoita ilość ryby w rzece. Ale masz racje, dla każdego ten termin ma różne wartości. Ten sezon jest gorszy od poprzedniego, choć wydawało sie to mało realne. Grudniowa duża woda zrobiła swoje. Nijak się to ma do sezonu dwa lata wstecz. Wówczas mozna było mówić o całkiem sporej ilości ryb w Drwęcy. Pocieszeniem jest fakt, że tegoroczne ryby są średnio +/-70. Jak za dawnych dobrych czasów.
  • Piotrek Milupa i venom_666 lubią to

#453 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:07

Krzyś swoje złowiłeś latam :D ?Złowiłeś,daj sie popsztykać  innym :P wszędzie wszyscy wiedzą lepiej...na Inie przed zawodami też będzie eldorado  :ph34r:



#454 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:12

Zlowione ryby 3 i 4.01 w Lubiczu to na jednej ręce policzysz. A i tak połowa ze strefy zakazu. Co cwansi przestawili tablice informującą o strefie dopuszczonej do łowienia i teraz chodzą tam udając, że stosują sie do wskazań w postaci tablicy. Ignorują zapis w regulaminie i wkopane słupki kamienne. Ale wg kolegi z PZW, tablica ma wrócić na właściwe miejsce, a PSR przestanie przymykać oko na to łamanie regulaminu.

 

Krzysiek, 01.01 większość ryb które widziałem zostały złowione w dopuszczonej strefie,  jedną widziałem spod tablicy.

Zresztą zachodziłem w głowę czemu jest ona dalej niż zwykle, ale teraz już mnie uświadomiłeś co się stało  :angry:



#455 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:20

Krzysiek, 01.01 większość ryb które widziałem zostały złowione w dopuszczonej strefie, jedną widziałem spod tablicy.
Zresztą zachodziłem w głowę czemu jest ona dalej niż zwykle, ale teraz już mnie uświadomiłeś co się stało :angry:

To prawda, 1.01 tylko jedna ryba stamtąd wyjechała. Ale od dwóch dni trwa walka o te miejsca. Tam szanse na złowienie ryby sa niewspółmiernie większe niż w jakimkolwiek innym miejscu na rzece. To poniekąd świadczy o sytuacji z ryba. Teorie ma dwie:
1. Schodzą tam ryby z tarlisk z okolic tamy (cześć ryb jeszcze w barwach tarłowych)
2. Schodzą tam ryby z górnej Drwęcy, bo wysoka woda i gigantyczny wręcz przepływ sprzyjają migracji troci do morza (trafiają sie wysrebrzone sztuki)

Najpewniej jest to kombinacja pierwszego i drugiego podpunktu. A że miejsce jest najbliższe tamy, to stające tam ryby są systematycznie wyławiane. Świeża ryba lepiej reaguje na przynętę niźli ta doświadczona.

Użytkownik Krab edytował ten post 04 styczeń 2017 - 21:21

  • Piotrek Milupa lubi to

#456 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:25

Ja i tak jadę dla samego bycia nad wodą, wiesz że nie mam szczęścia do Drwęcy ;)



#457 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:26

Ja i tak jadę dla samego bycia nad wodą, wiesz że nie mam szczęścia do Drwęcy ;)


Każda passa ma swoj koniec ;) A po nocy zawsze przychodzi dzień :) Złowisz. To tylko kwestia czasu. Powodzenia :)
  • popper i Piotrek Milupa lubią to

#458 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:35

Ja i tak jadę dla samego bycia nad wodą, wiesz że nie mam szczęścia do Drwęcy ;)

Jak to nie masz:dojeżdżasz,miło spędzasz czas i wracasz...

na razie tylko nie byłeś umówiony z rybami.

Nigdy nie wiesz-trzeba wabiki w wodzie moczyć. :)

Łośki i troćki wiedzą który wybrać... ;)



#459 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:37

Jak to nie masz:dojeżdżasz,miło spędzasz czas i wracasz...

na razie tylko nie byłeś umówiony z rybami.

Nigdy nie wiesz-trzeba wabiki w wodzie moczyć. :)

Łośki i troćki wiedzą który wybrać... ;)

 

Jeszcze żeby dały się wyciągnąć już kilka próbowało moje wabiki, choć gdybym miał wątpić to przestałbym tam jeździć z 10 lat temu ;)


  • Krab lubi to

#460 OFFLINE   tomek80

tomek80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomek

Napisano 04 styczeń 2017 - 21:38

Ja mimo że mieszkam 20 minut drogi od rzeki to będę tam pierwszy raz, pierwszy raz z muchówką. Ciekawe jak wyjdzie ;)  ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych