Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dorsz - jaki blank na morze?

dorsz blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 08 styczeń 2009 - 16:37

Nie planujemy w tym roku wystawiania się na targach, niestety mamy za dużo zamówień na najbliższe miesiące do realizacji żeby przygotować ofertę np. kilkunastu wędek pokazowych. Nasza pracownia nie jest przedstawicielem na Polskę żadnej konkretnej firmy produkującej blanki czy komponenty, moglibyśmy się wystawić tyko z naszym designem i propozycjami uzbrojenia - a te są w każdej wędce inne i robione pod klienta. Ale może w przyszłości, kto wie Same blanki będziesz mógł zobaczyć u dystrybutorów którzy na targach prawdopodobnie będą obecni.

Jeśli masz więcej szczegółowych pytań co do morskiego sprzętu to zawsze możesz się z nami skontaktować bezpośrednio, dla mnie ten segment to ciągły poligon i poszukiwania nowych rozwiązań tak w wędkach jaki i kołowrotkach

Pozdr

Daniel

#22 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 styczeń 2009 - 09:39

Daniel,
Piękna łódź, nia ma co. Pływałem na podobnej: Q 580, 75hp. Wypływasz tylko prywatnie, czy również komercyjnie?



#23 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 09 styczeń 2009 - 10:59

To jest Q640, myślałem na początku o 580 ale 640 na jednak większy pokład przy tej samej kabinie. Łódź jest kupiona pod wyjazdy komercyjne, to zdjęcie jest z pierwszych prób na wodzie, teraz będzie lepiej doposazona w uchwyty, relingi etc i drugi silnik. Po zejściu lodu i ustabilizowaniu sie pogody zaczynamy pływanie. Wiecej zdjęć i dokładny opis pojawi się niedługo na naszej stronce. Pozdr

#24 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 styczeń 2009 - 11:11

Zgadza się. W tej marinie, z której wypożyczaliśmy 580 były też 640. Zdecydowaliśmy się na mniejszą, bo było nas tylko 3. Z niecierpliwością czekam na info na stronie - zgłoszę się do Ciebie wiosną.

#25 OFFLINE   Liseq

Liseq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 09 styczeń 2009 - 11:56

Mozna wiedziec po jakich wodach plywacie?Srodladzie czy moze morze :mellow: ??

#26 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 16 maj 2011 - 18:08

Odświeżam temat.
Szukam wędki na morze, w okolicach Władysławowa. Głębokość z tego co wiem- do 80 metrów, pilkery nawet do 300 gramów. Co byście polecili z kijków z pracowni, ewentualnie coś seryjnego. Zależy mi na czułości i jednocześnie odpowiedniej mocy.
Proszę o opinię użytkowników morskich kijów. Osobiście moje zaciekawienie wzbudziły kije Lamiglasa z serii Tri-flex a z seryjnych kije, w których linka biegnie w środku blanku.
Jeśli ktoś miał do czynienia z takimi wędziskami, to proszę o podzielenie się swoją wiedzą.
Pozdrawiam.
Maja 2

#27 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 maj 2011 - 18:24

Po co ci czułość przy 300g pilkerach? Ja na mojej (seryjnej) wędce do 600g czuję każde puknięcie w przynętę. A wędki typu innerline są świetnym pomysłem na zimę

Jeżeli mogę coś zasugerować – kup elastyczny (spady!), krótki (210), gotowy kij. Towaru jest zatrzęsienie. Kiedyś łowiłem kijami 270 – to byłą pomyłka. Obecnie nie wchodzę pow. 7’

A że łowienie w Polsce z kutrów przypomina szalony wyścig po złote kalesony, to mało jest miejsca na finezję, liczy się przede wszystkim wygoda i sprawność zestawu.


#28 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 16 maj 2011 - 18:43

Popieram przedmówcę. Z blanków polecę Batsona RCLB70L i RCLB70ML. Pierwszym obsłużę Władek i pospinninguję na 30 metrach w Łebie. Drugim rzeźbię na wraczkach. Polecam te blanki z czystym sumieniem. W normalnej eksploatacji nie do złamania.


#29 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 maj 2011 - 18:48

Dodam tylko, że morskie 30/40lb to zupełnie co innego niż śródlądowe <_<

#30 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 16 maj 2011 - 19:09

Racja :mellow:

#31 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 16 maj 2011 - 22:05

Dodam tylko, że morskie 30/40lb to zupełnie co innego niż śródlądowe <_<

W tym się akurat jako tako orientuję. :D
Co do czułości, to chciałbym również ogarnąć płytsze łowiska tą wędką i lżejsze gramatury przynęt.
A dlaczego interline akurat na zimę?

#32 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 16 maj 2011 - 22:28

Dodam jeszcze, że mam namiary na coś takiego: Penn Overseas boat 2,1m o mocy 30Lbs oraz 50Lbs.
Waszym zdaniem warto?
Dodam, że wędki morskie to dla mnie nowość i nie mam kompletnie o nich pojęcia.
Aha, i jeszcze jedno. Ma to być wędka pod stałoszpulowca. Mam do tego celu przeznaczonego Slammerka 460.

#33 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 maj 2011 - 07:12

W wędkach typu innerline nie kontrolujesz obmarzania. Nie nadają się na zimię.

Jeżeli chcesz łowić na płytszym - powiedzmy na 15-20 metrach i na 80 metrowej głębi, to proponuję Ci zaopatrzyć się w dwie wędki. No chyba, że chcesz pójść na daleko posunięty kompromis, kupić coś do +/- 200g, stracić na czułości na płytkim i męczyć się z wyciąganiem ryb na głębokim. Mogę Ci powiedzieć jak to wygląda, niejeden raz widziałem: wędkarz robi pompkę, blank z pozycji poziomej podnosi się do poz. 45 st. a szczytówka w tym czasie przesuwa się o raptem 15cm do góry. Ten efekt nasila się w długich kijach, tam dodatkowo walczysz z dźwignią.

Morskie wędki nie są drogie (o ile nie wybierasz się na marliny), warto mieć więcej niż jedną. Poza tym płytkie wody np. Międzyzdrojów można spokojnie obgonić jakąś wędeczką śródlądową – np. trochę mocniejszą i dłuższą jerkówką – coś jak MB845 lub MB846 Batsona.


#34 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 maj 2011 - 07:21

Widziałem tego Penna w wersji z przelotkami. Jak na wędkę za ca. 200PLN zrobił na mnie b. dobre wrażenie: solidny blank, przyzwoicie uzbrojony i ładnie wykonany. Krzykliwa estetyka nie każdemu może się podobać, ale w wersji 30lb na polskie dorsze będzie w sam raz.

Ma takiego mój kolega z Katowic. Z Bartoszyc trochę Ci nie po drodze, ale jakbyś był w pobliżu…


#35 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2011 - 08:25

A (nie wiem czy nie w tym watku) te Penny never cracki sa jeszzce dostepne?
W tego typu wedkach mam luke, zwlaszcza do wiekszych przynet...i niewykluczone ze cos trzeba bedzie skolowac... <_<

A jako, ze nie lubie jak mi sie wedka nie sklada (choc w wedkach tego typu producenci niechetnie ida na takie rozwiazanie) to poza tymi w/w Pennami zainteresowalbym sie takimi St.croixami z serii saltwater, dlugosc 2,1m, mocowo do 50 i 65LB. Ciezary wyrzutu podane na blankach raczej nie oddaja rzeczywistych mozliwosci rzutowych...

Do lzejszych przynet dobry bedzie (poza tym co juz pisalem dawniej - m.in SZekspirek big water 30LB) Lamiglasik serii heavy jig&saltwater, jedyny calkowicie grafitowy z calej serii.
Na te kompozytowe mialem okazje ciagnac porzadne rybki - czuc ze to LB saltwater - slychacc jak kregoslup czlowiekowi zgrzyta.. <_<

Gumo

#36 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 17 maj 2011 - 19:01

[quote title=krzysiek napisał(a) dnia wto, 17 maj 2011 08:12]W wędkach typu innerline nie kontrolujesz obmarzania. Nie nadają się na zimię.

No i jedna sprawa z głowy- dzięki.
Co do cw. wędziska, to większy mnie nie odstrasza, przeciwnie- lubię zapas mocy. Czułość- myślę, że klasowy kijek do 300 gramów będzie miał jej wystarczająco dużo, skoro łowicie i na 600 gramowe wędki z powodzeniem. Jedyne co mnie martwi, to niewielka oferta dwuskładów. Chyba wybrałbym Penna, ale cena, którą podałeś krzysiek ( 200 zł) w sklepach, które obejrzałem jest nierealna. Wszystko ponad 400 Pln. A z Bartoszyc do Katowic niestety wybitnie mi nie po drodze. :( Muszę chyba się skontaktować z moim namiarem o którym pisałem wcześniej.
Pzdr.

#37 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 16 luty 2012 - 19:52

Podbijam temat.
Niestety przeróżne zawirowania dziejowe spowodowały, że do tej pory nie kupiłem żadnej wędki na morze. Nie zrezygnowałem jednak z tego tematu. W oko wpadła mi jedna taka....wędeczka. Konkretnie to Rhino DF Speed Pilk. Czy ktoś widział, słyszał, chodzi mi przede wszystkim o przelotki. Widzę, że są niewielkie i cała wędka wygląda jakby była pod multik. Jeżeli ktoś posiada lub używał to proszę o wypowiedź, czy da się nią łowić stałoszpulowcem, będę wdzięczny za wszelkie inne informacje na jej temat. Na innych forach niestety nic praktycznie nie znalazłem. Co do kołowrotka pod tę wędkę, to mam przeznaczonego do niej Slammera 460.To spory kręcioł i trochę mam obawy, czy nie za duży i czy podczas rzutu plecionka nie będzie za bardzo tarła o przelotki.
Pozdrawiam.

#38 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 16 luty 2012 - 20:39

Kolego z mojej strony mogę polecić Batsona RCLB70L (na władka RCLB70XL moim zdaniem ze względu na dryf i konieczność cięższych pilkerów trochę słaby) kapitalny blank na Władka krótszy niż ten których szukasz ale zalety:
- super czucie brania zarówno widać na szczycie jak i pracy/czuciu na blanku
- 0 spadów no 1 ale raczej wina kotwicy a nie blanku
- Wszystkie zacięcia konkretne nic za grzbiet czy bok.
- No i kapitalna tolerancja od 90 do 250 komfort (podejrzewam że do 350) bez problemu.
Koledzy łowili długimi kijami i raczej nie byłem w tyle. Jeżeli gotowca, nie wiem bo parę miałem ale nic mi nie pasowało. Co do Batsona proponował bym się skontaktować z jednym z naszych kolegów z forum. Myślę że złożył by ci coś konkretnego w sensownej cenie - moim mało doświadczonym zdaniem nie warto oszczędzać bo będziesz żałował. Custom to custom.
Jeden z kolegów ma kutrze stwierdził mamy podobne zestawy (chodzi o przynęty) ty łowisz ja nie, odpowiedź: biora u mnie i u ciebie ja widzę/czuję branie ty czujesz dopiero opór na kiju

#39 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 17 luty 2012 - 08:36

Hej toms72 :D
A powiedz mi proszę z jakiego środka pływającego łowisz. Kuter, czy mała łódka? Bo u mnie w grę wchodzi tylko kuter. No i w tym jest cały wic, że kilku moich znajomych, którzy też tak łowią twierdzą, że tylko dłuższa wędka się sprawdza, a to z następujących powodów:
po pierwsze primo- wychodzi, że dłuższą wędką lepiej sięgnąć za burtę kutra i wtedy poręczniej się nią łowi,
po drugie primo- czasem zachodzi konieczność odczepienia przynęty zahaczającej o dno kutra i też dłuższa wędka jest wygodniejsza,
po trzecie- wszyscy tak łowią( w opinii moich kolegów, ale to najmniej ważki argument jak dla mnie).
Od razu powiem, że nikt z tych moich kumpli nie łowi na krótkie kije, takie jak polecane w tym wątku np. batsony, czy w ogóle typu custom. A ja nie chcę się wpier...ić w koszta i zostać z nieprzydatnym kijem. Dlatego chciałbym jak najbardziej rozwiać swoje wątpliwości. Proszę wszystkich kolegów o podzielenie się doświadczeniami nt. długości kijów używanych na morzu, szczególnie na kutrach. Od razu powiem, że przeczytałem wszystkie posty w tym wątku. Po prostu spokoju nie daje mi rozbieżność w poglądach prezentowanych tu na forum i przez moich kolegów. No i dalej proszę o opinię na temat Rhino DF Speed Pilk, o które pytałem dwa posty wcześniej. Może też łowił lub posiada ktoś wędki z serii Tri- flex Lamiglasa? Dwuczęściowe wzbudzają moje zainteresowanie.
Pozdrawiam

#40 OFFLINE   toms72

toms72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaPruszcz GD

Napisano 17 luty 2012 - 12:00

Łowię zarówno z małych jednostek w stylu jach motorowy max 5-6 osób (krótki kij jest tam bezkonkurenyjny) jak i kutrów, chociaż tu staram się raczej łowić z takich mniejszych (tzn nie wielkich kryp gdzie stoi się 2-3m nad wodą a na pokładzie jest 20 pare chłopa)
Na jednostce w stylu Neptun bez problemu sprawdzał mi się kij 213, jeden z kolegów miał nawet taki na oko ok 180) Długi kij to moim zdaniem raczej utarta legenda. Łowiłem zarówno takim ok 3 jak i swoim. I moim zdaniem krótszy raczej jest poręczniejszy. Do tego łowi się w pionie. Użyłem mojego Batsona 2 razy (pogoda) ale żadnych splontań ani zaczepów nie miałem (łowiłem z burty) tak że to raczej kwestia techniki a nie długości kija ;). Do tego dochodzi kwestia podbijania pilkera i wagi zestawu-od dwóch rejsów nie czuję się jak po siłowni.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dorsz, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych