Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw ze stałoszpulowcem do jerków – czy to ma sens?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jarpo

Jarpo

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 15 luty 2006 - 12:02

Mam zamiar skompletować zestaw do łowienia na jerki z użyciem kołowrotka o stałej szpuli. Zakładam że będzie to Penn Slammer 360. Czy kompletowanie takiego zestawu (uważając go za zestaw docelowy) ma sens? Cenowo nie będzie to z pewnością taniej niż zakup klasycznego zestawu. Myślę jednak, że zestaw ten będzie bardziej uniwersalny (koguty, troling) a i ja jakoś nie lubię komplikować sobie życia.
JAKI KIJ PROPONUJECIE?


#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2006 - 12:08

@Jarpo,

koniecznie przeczytaj sobie ten wątek. Tutaj omawialiśmy jerkowy zestaw spinningowy.
http://jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=573&star t=0&S=c43853a0904433ba18f53ad56c72a0b8

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 luty 2006 - 12:10

czy jest sens? TAK - bo po prostu zaczniesz łowic na jerki.

Reszta w artykule, który podał rognis.

Pozdrawiam
Remek


#4 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 15 luty 2006 - 12:23

Uważam odobnie jak koledzy. jak najbardziej warto. Kupisz sobie wędkę i będziesz jerkował, łowił na koguty, jerki, trolingował i może jeszcze kilka metod tu dołożysz. To jest bardzo łatwe. Trochę pracy wymaga nauczenie się prowadzenia Slidera, albo Fatso lub Fatso Cranka, lub Turbo jerka, lub Salmo Warriora lub po powierzchni Maas Marudera lub Salmo Whitefisha ewentualnie Skinera. Takimi wabikami możesz rzucać i łowić nawet w nocy.
Kija Ci nie zasugeruję bo nie wiem co mogłoby temu podołać, ale jest kilku kolegów, którzy coś Ci chyba dobiorą. najważniejsze jak napisałeś, żeby nie komplikować sobie życia. To mi się podoba.

pozdrawiam

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 luty 2006 - 13:04

wedlug mnie nie, skoro ma byc docelowy, to powinienes sie od poczatku skoncetrowac na multiplikatorze

reszta informacji (dlaczego?) w watku, ktory podal seba albo w wielu artykulach na naszej stronie

#6 OFFLINE   Jarpo

Jarpo

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 15 luty 2006 - 14:01

Wszyscy twierdzą multik dlatego że stałoszpulowiec tego nie wytrzyma. Niektórzy koledzy łowią Slammerami i twierdzą że one wszystko wytrzymają. Załóżmy że tak jest. Jaki wtedy zastosować kij do tego kołowrotka?

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 luty 2006 - 14:07

Jarpo, stałoszpulowiec slammer na pewno wytrzyma. Nie obawiaj się tego. Ja raczej powiedziałbym tak wolę dżerkować z ruchomą szpulką jednak nikogo nie namawiam do tego jeśli nie jest przekonany. Kiedyś, jak przyjedzesz na zlot to pożyczę Tobie na całe trzy dni typowy zestaw dżerkowy (dżerkówka + multik) w niedzielę powiesz mi jak było.

Pozdrawiam
Remek


#8 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 luty 2006 - 14:11

... oczywiscie zaladajac ze kolega go spowrotem odda :mellow:

#9 OFFLINE   Jarpo

Jarpo

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 15 luty 2006 - 14:14

Jarpo, stałoszpulowiec slammer na pewno wytrzyma. Nie obawiaj się tego. Ja raczej powiedziałbym tak wolę dżerkować z ruchomą szpulką jednak nikogo nie namawiam do tego jeśli nie jest przekonany. Kiedyś, jak przyjedzesz na zlot to pożyczę Tobie na całe trzy dni typowy zestaw dżerkowy (dżerkówka + multik) w niedzielę powiesz mi jak było.

Pozdrawiam
Remek


Ciekawa propozycja. Myślę że kiedyś skorzystam. Dzięki.

#10 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2006 - 14:26

Wszyscy twierdzą multik dlatego że stałoszpulowiec tego nie wytrzyma. Niektórzy koledzy łowią Slammerami i twierdzą że one wszystko wytrzymają. Załóżmy że tak jest. Jaki wtedy zastosować kij do tego kołowrotka?

Jarku - kij jerkowy zbrojony pod stałą szpulę :D
Są takie w ofercie nawet krajowych producentów np. Dragon Millenium Fatso Jerk cw. 25-60g (niezależnie od tego, że niektórzy Smoka omijają z daleka :unsure: )



#11 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2006 - 14:27

@Jarpo,
w podanym przeze mnie linku są wymienione kije spinningowe z przeznaczeniem do jerkowania.
Mi osobiście podoba się ten kijek Millenium HD Fatso Jerk. I jest tani.

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2006 - 14:39

@Seba,

przyznam ze na wersje spinningowa Milennium HD nie zwrocilem uwagi. Ale wczoraj ogladalem w JERKU wersje castingowa i musze powiedziec ze im wieczej ogladam Milennium HD z pazurem tym mniej mi sie podoba :( Zwlasza te przelotki o duzym ringu i na wysokiej stopce :wacko: dla porownania wizialem sobie Mystery Slider Jerk i gdybym mial bywierac tylko z tych dwoch kijow to wzialbym Mistery, chociaz jest ok 25% tanszy

pozdrawiam

#13 OFFLINE   Jarpo

Jarpo

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 15 luty 2006 - 14:41

Ja w tej chwili mam Kongera TIGER CROSS MAXX 215XH 40-80g (jeszcze na niego nie łowiłem), ale to raczej jest sprzęt na początek do nauki. W zasadzie to tą wędkę kupiłem pod koguta, ale skoro producent przedstawia ją jako wędkę przeznaczony dla miłośników jerkowania to może też się nada. Zastanawiam się jednak nad kijkiem, który na dłużej zagości u mnie. Muszę przyjrzeć się tym Dragonom.

#14 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2006 - 14:51

@Friko,

każdy ma swój gust i swoje predyspozycje dlatego zawsze powtarzam, że proponowanie konkretnych modeli wędzisk to niezbyt dobra droga. Jarpo na pewno przeczytał jakie spinningi nadają się do jerkowania i niech z tą wiedzą uda się do sklepu aby pomachać kijami. Wówczas sam sobie wybierze to co mu pasuje. :D

Millenium Fatso Jerk w wersji castingowej będę miał możliwość przetestować na szkierach w maju. :D

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2006 - 20:46

Jarpo, jak zauwazyl Rognis, ten temat ostatnio goscil. Moge tylko dodac...penn slammer 360 jak najbardziej tak..nawet jak skrecisz w innym kierunku jesli chodzi o jerki, to kreciol ow przyda sie i do trolingu i do kogutow.
Moge Ci tylko powiedziec, ze kombinuje nad kupnem drugiego takiego samego kreciola... :unsure:
Jesli chodzi o kij to jerkowy albo jak ja nazywam na ciezkie woblery jest wybitnie nietrolingowy i wybitnie nieuniwersalny, powiem wiecej, jest to najbardziej nieuniwersalny kij jaki mam. I taki musi byc do ciezkich woblerow/jerkow.
Dluzszy czas poszukiwalem czegos takiego (parametry podane w watku podanym przez Rognisa), i musze powiedziec, ze trafilem w 10 przy zakupie chociaz kija na oczy wczesniej nie widzialem...

Szczegoly podam jak uznasz, ze warto o tym pogadac na priva.
Gumo

#16 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 luty 2006 - 22:18

Moge Ci tylko powiedziec, ze kombinuje nad kupnem drugiego takiego samego kreciola... :unsure:
Gumo


gumo a 460-tka może byc???? jest do wciagniecia. nawet nie jeden. i cena atrakcyjna :mellow:

#17 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2006 - 22:37

Zalezy kto jaka ma lape... :D ...do jerkowania i kogutowania dla mnie dobry 360.
Jezeli 460 to czemu nie 560?Waga praktycznie taka sama a pojemnosc szpuli wieksza, dobra do silowych rozwiazan... :unsure:
Gumo

#18 OFFLINE   at305

at305

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacja Warszawa

Napisano 16 luty 2006 - 10:38

Remku! Skoro już tyle wiesz również o stałoszpulowcach, to bądź dobry i poradź mi. Słyszałem, ale nigdy w ręku nie miałem, że niektóre modele Penna są robione na śłimaku i niesamowicie trwałe. Gdyby mi strzeliło do głowy zafundowanie sobie zestawu spinningowego do łowienia Sliderami 10 i Fatso 10, ale już nie ciężej, to jaki model Penna dałby sobie radę i nie rozleciał się. Pozdrowienia.

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 luty 2006 - 10:41

Andrzeju,
Jeśli chodzi o Penna absolutnym mistrzem w tym temacie jest Gumofilc. Ja nie podejmuję się nawet rozpoczynać tego tematu.

Pozdrawiam
Remek


#20 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 luty 2006 - 11:28

wiem, ze gumo kocha swojego slammera :mellow: B)

praktycznie kazdy jeden model penna dalby sobie rade, levelliner, spinnfisher, slammer ....
ale najlepiej slammer, model 360 to bardzo uniwersalny mlynek, ma dobre nawijanie linki, jest lekki (jak na swoja moc) i praktycznie nie do zabicia ...
z tym ze jerkujac mona zajechac szybciej taki kolowrotek niz lowiac sumy :huh:

pytanie: tylko po co stala szpula do jerkow?

ja wiem, ze kazdy ma inne preferencje, ale do jerkow tylko multi :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych