Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka jest proporcja między catch and release?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pedronazar

pedronazar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaStarachowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nazarewicz

Napisano 30 czerwiec 2014 - 14:17

Cześć,

 

Ja jestem wędkarzem od 2 miesięcy - zacząłem na początku maja tego roku.

 

Jestem jak najbardziej za zasadami catch and release, ale sam wczoraj zjadłem szczupaka :)

 

Od początku mojej przygody z wędkarstwem złowiłem 6 ryb. Z czego oprócz jednego szczupaka wszystko wypuściłem do wody.

 

Jednego szczupaka zabiłem i wziąłem do domu, bo żona mnie prosiła, a poza tym chciałem się pochwalić w domu. Złowiłem w Sobotę 2 szczupaki jeden 51cm i drugi 65cm.

 

Większy został oddany wodzie.

 

Czy to jest zgodne jeszcze z zasadami C&R?

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 



#2 OFFLINE   Leadrock

Leadrock

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPółpustynia Środkowopolska
  • Imię:Franek

Napisano 30 czerwiec 2014 - 14:38

Lepsze takie C&R niż żadne...

Proporcje? Każdy ma swoje i powie Ci, że C&R to tyle i tyle...

Niektórzy za prawdziwe C&R uważają 100% wypuszczania.

Osobiście zabieram z wody jakieś 0,5%? W zeszłym roku 3 ryby chyba na setki złowionych, a i tak uważam, że mogło być lepiej...  ;)



#3 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 czerwiec 2014 - 14:39

Chciałem coś napisać.Ale w zasadzie nie wiem co.Nacisnę więc tylko "zgłoś" i poproszę o wyj.....e tego tematu tam gdzie jego miejsce.Znaczy w niebyt.


  • Karol Krause, gulf i kacperek993 lubią to

#4 OFFLINE   pedronazar

pedronazar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaStarachowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nazarewicz

Napisano 30 czerwiec 2014 - 14:47

Czy ja coś złego napisałem. Przepraszam jestem nowy i może coś jest nie tak z mojej strony? Jeżeli jest coś nie tak, to proszę Cię drag o info na priva.

Z chęcią to poprawię.

 

Pozdr

Piotr



#5 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 czerwiec 2014 - 15:00

Jesteś w odpowiednim dziale.Poczytaj trochę o tym jaką postawę promuje portal.Na pewno nie jest miejscem w którym chwalimy się zabijaniem szczupaków czy jakichkolwiek innych ryb.

Co do Twojego wpisu-może jestem mało bystry,ale nadal nie potrafię ocenić czy jest on słabą  prowokacją czy tylko "niezręcznością".



#6 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 30 czerwiec 2014 - 15:00

Albo to świadoma prowokacja albo przejaw infantylności  :angry:  :angry:  :angry: żeby pisać publicznie takie bzdury  :doh:



#7 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 30 czerwiec 2014 - 15:09

Albo to świadoma prowokacja albo przejaw infantylności  :angry:  :angry:  :angry: żeby pisać publicznie takie bzdury  :doh:


Gorsze chyba tylko mogłoby być pytanie o proporcje mięsa na kotlety rybne :D

#8 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 30 czerwiec 2014 - 15:11

Gorsze chyba tylko mogłoby być pytanie o proporcje mięsa na kotlety rybne :D

Nie zapominając o panierce  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:



#9 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 czerwiec 2014 - 15:24

Nie wiem czy to świadoma prowokacja czy nie.Moje zdanie jest takie, że wśród wędkarzy C&R też są tacy którzy czasami wezmą jedną rybkę raz na ruski rok.Ja nie widzę w tym nic złego.



#10 OFFLINE   pedronazar

pedronazar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaStarachowice
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nazarewicz

Napisano 30 czerwiec 2014 - 15:26

Ok, rozumiem. Ja również promuję wypuszczanie ryb do wody.

 

Dodam tylko, że szczupak którego wziąłem miał bardzo rozwaloną wargę, bo nieumiejętnie go zaciąłem, zbyt mocno. Brak doświadczenia :(.

 

Pewnie to przeważyło że go wziąłem.

 

Generalnie nie wędkuje z braku pożywienia, ale mieszkam obecnie obok zalewu z którego ogromna większość złowionych ryb trafia do domu, więc myślałem że chodzi o pewne proporcje.

 

Czytałem że te większe sztuki należy wypuszczać bo to one mają decydujące znaczenie dla przyszłości rybostanu, więc tak jak zrobiłem tak opisałem.

 

Możecie ten post wywalić, ale on jest prawdziwy nie ma tu żadnego podtekstu, czy drwiny.

 

Także mi zależy na rybostanie w naszym kraju, tylko nie mam doświadczenia. I szczerze podszedłem do tematu.

 

Gdyby ktoś napisał to jest forum gdzie 100% ryb wraca do wody, to bym się nie wygłupił.

 

Sorki, jeżeli kogoś uraziłem, nie miałem takiego zamiaru.

 

Pozdrawiam

Piotr


  • Spawciu lubi to

#11 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 czerwiec 2014 - 15:36

 

 

Generalnie nie wędkuje z braku pożywienia, ale mieszkam obecnie obok zalewu z którego ogromna większość złowionych ryb trafia do domu, więc myślałem że chodzi o pewne proporcje.

 

 

Tak.Chodzi właśnie o te proporcje o których piszesz.



#12 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 30 czerwiec 2014 - 17:01


Gdyby ktoś napisał to jest forum gdzie 100% ryb wraca do wody, to bym się nie wygłupił.

 

... nikt tak nie napisze, bo tak nie jest... jest na forum jednak pewna grupa "miłośników przyrody", która na znak/sygnał wpada w skrajną histerię...

 

... pytanie o proporcje może wydać się "małym" nietaktem... ale biorąc pod uwagę twój dwumiesięczny staż, 1 ukatrupioną rybę, rodzące się w związku z tym wątpliwości i chęć szczerej rozmowy, jestem w stanie cię zrozumieć... osobiście bardziej cenię sobie świadome C&R, niż ortodoksyjne NO KILL!!! - co nie zmienia faktu, że jak najbardziej jestem za wypuszczaniem wszystkich złowionych ryb... no, może prawie wszystkich :)... więc ten "twój szczupak" nie jest dla mnie problemem... co do chwalenia się: proponuję fajne foto w ładnej scenerii - pamiątka pozostaje na lata...

 

p/s... nie widzę powodów, by "uciekać" od powyższego tematu, jak sugerują niektórzy koledzy... rozumiem, że łatwiej (choć może nie zawsze) jest paplać o sprzęcie i innych "mega-ważnych dupereelach", ale... ale kolega @pedronazar jest nowy i prosi o szczerą rozmowę, więc...



#13 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 30 czerwiec 2014 - 18:48

... nikt tak nie napisze, bo tak nie jest... jest na forum jednak pewna grupa "miłośników przyrody", która na znak/sygnał wpada w skrajną histerię...

 

 

Za te słowa masz u mnie dużą piankę ^_^

Temat z serii jak wygląda nasze ,,Złów i Wypuść" bo raczej zdecydowanie wolę tę nazwę zamiast ,,C&R" wcale nie jest głupim pomysłem. Niestety ale prawda jest taka że owszem jest grupa wędkarzy którzy zawsze wypuszczą wszystkie złowione rybki ale są również w śród nas tacy którzy od święta jednak się skuszą i nie mam zamiaru takich kolegów się czepiać czy też kierować w ich stronę upierdliwych aluzji! Jeżeli ktoś zabiera od święta coś na kolację to nie jest to powód aby od razu sypać im piaskiem w oczy bo tego typu teksty najczęściej się tu spotyka - jednym słowem żenada! Szkoda że czepia się przeciętnych wędkarzy sukcesywnie, w mało elegancki sposób wytykając im ,,paluchem" wszystkie błędy a temat z serii kłusownictwo został zepchnięty na drugie dość odległe miejsce.  W ten sposób zamiast promować zasady ,,Z&W" tylko ludzi się zraża i zniechęca taką postawą - efekt jest całkiem odwrotny. Sorki ale właśnie z tego powodu tematy na tym forum zaczynające się na CiR omijam szerokim łukiem bo mnie tylko wnerwia czytanie uwag z serii ,,podebrał rybę suchą ręką - dalej chłopaki ukamienujmy go!" 

Sam ryb nie zabieram i to nie dlatego że jest to teraz modne, do tego się nawołuje i wszędzie o tym mówi. Po prostu łowię tylko i wyłącznie klenie które powiedzmy sobie szczerze są niejadalne dla ludzi, dla kotka i pieska kupuję karmę w bidronce a sąsiada pier... i dokarmiał nie będę  :D  Co nie zmienia jednak faktu że raz do roku jadę na zaporówkę i łowię ledwo miarowego sandacza czy też szczupaka i zabieram. Mimo iz na tym portalu promuje się C&R to jakoś nie widzę problemu aby również pisać o faktach które są rzeczywistością. Duża liczba forumowiczów na tym portalu zapewne postępuje tak samo jak ja ale milczy, bojąc się nagonki ze strony myślących inaczej. PANOWIE!!! Zabrać miarową rybkę nie jest zbrodnią- taka jest nasza rzeczywistość i będzie dobrze dopóki będziemy robić to z głową.

Owszem nie powiem. są w tym temacie zagadnienia które mnie interesują np: skoro już puszczam bo nie mam potrzeby zabierać to już mogę się nieco dokształcić jak robić to z głową, jak zwiększyć szansę na powrót rybki do jej ekosystemu w jak najlepszej kondycji ale  ... bez przesady. Jeżeli będę miał ochotę zrobić jedną,dwie czy też nawet trzy fotki to zrobię to - z głową bez względu na to ile aluzji poleci pod moim adresem  B)  Niestety ale wędkarstwo od zawsze polegało na tym aby w rybim pysku wylądowało tzw. ,,ciało obce" i to się chyba już nigdy nie zmieni!?

 

POZDRO dla wędkarzy i kosa dla kłusoli - bo ten problem najbardziej mnie boli !!!



#14 OFFLINE   stone

stone

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaŁagiewniki
  • Imię:Tomasz

Napisano 30 czerwiec 2014 - 19:03

Winko podpisuje się pod tym obiema rękami.



#15 OFFLINE   Lord

Lord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 czerwiec 2014 - 19:43

I ja też się podpisuje za tym co napisał Winko. Ja jestem tak na 95% za złap i wypuść. te 5 % oczywiście ryb biorę to nic złego raz na ruski rok zabrać rybę i ze smakiem ją zjeść.


Użytkownik Lord edytował ten post 30 czerwiec 2014 - 19:44


#16 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 19:54

Widzę, tworzy się to co zwykle- na ile procent jesteś C&R. Pewnie zaraz będzie lot w kosmos z tym tematem:)



#17 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 30 czerwiec 2014 - 20:11

Widzę, tworzy się to co zwykle- na ile procent jesteś C&R. Pewnie zaraz będzie lot w kosmos z tym tematem:)

 

 

Wiesz, jakoś nie sądzę aby ilość złowionych i wypuszczonych ryb dało się dokładnie przeliczyć w %? 

Sądzę jednak że możemy poważnie podyskutować na temat jak ,,Z&W" wygląda u nas nad wodą? Czy temat poleci w kosmos? Tego nie wiem. Wiem natomiast że czy to na łamach forów czy też nad wodą nigdy nie będę bronił nikomu zabrania ryby z łowiska ale zawsze będę grzecznie pytał o sens karmienia całej rodziny złowionymi rybami do syta?! Ktoś kto potrafi racjonalnie myśeć sam już wyciągnie odpowiednie wnioski  ;)



#18 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 20:46

Wiesz, jakoś nie sądzę aby ilość złowionych i wypuszczonych ryb dało się dokładnie przeliczyć w %? 

Sądzę jednak że możemy poważnie podyskutować na temat jak ,,Z&W" wygląda u nas nad wodą? Czy temat poleci w kosmos? Tego nie wiem. Wiem natomiast że czy to na łamach forów czy też nad wodą nigdy nie będę bronił nikomu zabrania ryby z łowiska ale zawsze będę grzecznie pytał o sens karmienia całej rodziny złowionymi rybami do syta?! Ktoś kto potrafi racjonalnie myśeć sam już wyciągnie odpowiednie wnioski  ;)

Niektórzy potrafią, spójrz post #15. Już było kilkanaście tematów, w których było to samo:ja biorę tyle ale resztę wypuszczam, ja tyle, ktoś jeszcze dopisze że wezmie lub nie i to takie zamknięte koło. Ja również nikomu nic nie bronię, póki co przepisy są jakie są, inną kwestią jest nasze indywidualne ,,ja i moje zasady". Problemem nie są osoby zabierające jedną czy dwie ryby przez długi okres czasu. Nie dajmy się zwariować. Ale taka gadka nie ma sensu, jutro jest nowy dzień a szkoda czasu na pisanie. Lepiej działać w terenie niż tu się zastanawiać kto jest bardziej cacy.  Od tego ryb nie przybędzie.


  • Winko lubi to

#19 OFFLINE   Lord

Lord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 czerwiec 2014 - 21:05

Nie zrozumcie mnie źle, fakt faktem nie da się przeliczyć z złowionych i wypuszczonych ryb na % tu macie racje tak jak ja chciałem to zrobić, ale ja naprawdę biorę bardzo mało ryb w roku i tu nie chodzi że ktoś jest cacy czy tam be ważne żeby to robił z głową.



#20 OFFLINE   Halny

Halny

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaŁodź

Napisano 30 czerwiec 2014 - 21:53

Se chłop wzion i rybkę ukatrupił, nieomal pierwszą jaką złowił, coby się kobicie pochwalić i ja go rozumiem. Żeby baba nie myślała że na jakiejś wódce z koleżkami był albo co gorzej na panienkach. Na drugi raz dyspensę od niej na ryby dostanie bez problemu. Rozchodzi się tylko o to żeby zadowalanie własnej kobiety nie weszło mu w nawyk :) Znaczy żeby jednak ryby wypuszczał.

To było po pierwsze.

Po drugie, śmieszy mnie i smuci zarazem u niektórych userów bycie no killowcem ale tylko w iluś tam procentach. " Ja 95 % wypuszczam ale czasami jedną wezmę i mamy z kotem uciechę " vide kol. Winko i przyjaciele. To tak jakby wierzyć w Boga ale tylko trochę. W Boga tak ale w Trójcę już nie. Albo generalnie ze sklepu nic nie kraść, tylko czasami zaiwanić baterie do pilota albo gumę. Na małego albo do żucia, wszystko jedno. Poza tym to przecież złodziejem nie jestem i nie kradnę.

Czy niektórzy szanowni koledzy naprawdę nie widzą jacy są śmieszni?

Po trzecie: czy naprawdę trzeba na siłę rozgraniczać C & R od no kill? Przecie jak się nad tym zastanowić, to jedno i to samo. Te same zasady i zachowania. Czyż nie?

W końcu zresztą mogę nie mieć racji w żadnym punkcie...


  • Sławek.Sobolewski lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych