Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Skarpety na zimę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 09 styczeń 2009 - 10:42

Jako że mieszkam w płn-wsch Polsce gdzie białe niedzwiedzie chodzą po ulicach :mellow: a mróz bije rekordy chciałem się Was poradzić w sprawie skarpet .Zwykle używam takich zwykłych , niedrogich oczywiście zrobionych z grubszej nici.Chodzi mi o to że chodząc w woderach zimą za pstrągami te zwykłe szybko się przecierają na piętach.Kilka wyjazdów i są do wyrzucenia.Czy macie jakieś sprawdzone?Co polecacie?

#2 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 09 styczeń 2009 - 11:15

Jeżeli łowię w zimę w woderach to zakładam skarpety do kolan z neoprenu wyścielanego polarem.

http://www.allegro.pl/item517487597_skarpety_neoprenowe_behr _dlugie_cieple_42_44_l.html

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 styczeń 2009 - 13:38

Sprowadź sobie z Bass pro Shop Red Hat - będziesz super zadowolony.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 09 styczeń 2009 - 18:27

Tylko jak dopasować do nogi te neopreny, bo to ponoc warunek właściwego użytkowania.


#5 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 09 styczeń 2009 - 19:46

Proponuję poszukać w militariach kontraktowych skarpet armii amerykańskiej. Są zdaje się dwa rodzaje: zielone z grubsza podeszwą (50% bawełna 50% wełna) lub białe również z grubszą podeszwą (75% wełna 25% bawełna) Skarpety te można znaleść w dobrej cenie. Są bardzo trwałe, grube, wzmacniane, wygodne i ciepłe. Prostota, wygoda i funkcjonalność :lol:. Jak dla mnie na zimno bezkonkurencyjne.

#6 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 09 styczeń 2009 - 19:58

Proponuję poszukać w militariach kontraktowych skarpet armii amerykańskiej. Są zdaje się dwa rodzaje: zielone z grubsza podeszwą (50% bawełna 50% wełna) lub białe również z grubszą podeszwą (75% wełna 25% bawełna) Skarpety te można znaleść w dobrej cenie. Są bardzo trwałe, grube, wzmacniane, wygodne i ciepłe. Prostota, wygoda i funkcjonalność :lol:. Jak dla mnie na zimno bezkonkurencyjne.

Są niezłe, można się samemu przekonać, idąc z Bartkiem na ryby - pożycza swoje każdemu kto chce <_< :lol: :lol:

#7 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 09 styczeń 2009 - 20:16

[quote]
Proponuję poszukać w militariach kontraktowych skarpet armii amerykańskiej. Są zdaje się dwa rodzaje: zielone z grubsza podeszwą (50% bawełna 50% wełna) lub białe również z grubszą podeszwą (75% wełna 25% bawełna) Skarpety te można znaleść w dobrej cenie. Są bardzo trwałe, grube, wzmacniane, wygodne i ciepłe. Prostota, wygoda i funkcjonalność :lol:. Jak dla mnie na zimno bezkonkurencyjne.
[/quote]
Są niezłe, można się samemu przekonać, idąc z Bartkiem na ryby - pożycza swoje każdemu kto chce <_< :lol: :lol:
[/quote]
No bo ja jestem pomocnym i serdecznym człowiekiem :mellow: A tak na poważanie to faktycznie skarpety te nie raz mnie uratowały przed przeziębieniem i nie tylko mnie :D

#8 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 10 styczeń 2009 - 21:06

Jakoś nie mogę namierzyć tych amerykanów, może jakieś namiary ?

#9 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 02 styczeń 2013 - 15:16

Nowy sezon, stary kłopot - marznące stopy. Dzisiaj nabyłem droga zakupu dwie pary skarpet do testów. Są to skarpety hiszpańskiej firmy Mund model Explorer. Wedle charakterystyki powinny działać do - 10st. zatem do temperatur w jakich da się łowić.

Na pierwszy rzut oka wydają się grube i ciepłe i solidnie wykonane. Podobno się mało mechacą i są wytrzymałe szybkie wycieranie. Cena? Wydaje się być atrakcyjna - 28 - 32 zł http://www.ceneria.p...P,porownaj.html ja kupiłem w sklepie ostatnim bo jest w Krakowie. Niebawem Wam napiszę jak się sprawdzają



#10 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 02 styczeń 2013 - 15:54

ja juz kupilem 1 czy 2 pary skarpet w cenie wyzszej od markowych butow na wyprzedazy - guzik pomoglo. masz marznac bedziesz marzl.

Ja w temp powyzej 0 po kilku h na lodce w skarpetach z merynosa+cienkich  bawelnianych +5mm neoprenie+gumofilcach nie czuje palcow u stop.

zdarzalo mi sie marznac w 4-5 parach skarpet jak siedzialem bez ruchu.

Kolega ponoc zaklada "gryzace" z welny i sprawdzaja sie niebo lepiej.



#11 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 02 styczeń 2013 - 17:06

Dokladnie te gryzace sa nie do pobicia .Czesto siedze na lodzie i przyznam ze nic tak nie grzeje jak orginalene goralskie welniane albo babcine rodem z pod szydelka dziergane a pod spod ciensze .

Cos co od kilku juz lat stosowane jest ogolem dla parcujacych na zewnatrz to elektryczne skarpety .Mialem przyjemnosc takowe nosic i przyznam ze sa calkiem ok a raczej byly ok do poki sie nie zepsoly .

http://www.jula.se/b...strumpor-913030



#12 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 02 styczeń 2013 - 17:11

Można dwie pary spróbować nałożyć. Na tzw cebulkę :)



#13 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 02 styczeń 2013 - 17:52

Merynos srynos o kant .... potłuc. Kupiłem markowe ,drogie i gu... warte

A potem znalazłem na wyprzedaży skarpety z grubej wełny owczej za jakieś śmieszne pieniądze (12-15 zł) i wziąłem wtedy dwie pary.  Jedna jeszcze nie odpakowana czeka na swój czas.

Są takie jak jak pisze Termos. gryzące. Zakładam tylko wtedy jak jest minimum minus 8. W cieplejszych warunkach jest za gorąco.

Ale ważne są też buty . Bo co z tego jak skarpeta dobra ale  laczki do dupy.

 Na lód dobre kamaszki bo inaczej szkoda  nóg. Jakies typowe na zimę , na lód.

 

 

Co do neoprenów to myślę że jest z nimi tak jak i z rękawiczkami neoprenowymi.  Dobre dopóki suche. A potem jak jest już wilgoć (od potu ) to robi się zimno.



#14 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 18:06

Ja poprzedniej zimy używałem tych skarpet Simms'a http://www.simmsfish...g_socks_09.html  mają ok. 10mm grubości, nigdy mi stopa w nich nie zmarzła, czy to brodząc czy chodząc brzegiem w butach trekingowych.



#15 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 02 styczeń 2013 - 18:11

Co do neoprenów to myślę że jest z nimi tak jak i z rękawiczkami neoprenowymi.  Dobre dopóki suche. A potem jak jest już wilgoć (od potu ) to robi się zimno.

 

pokarz mi jedne spiochy bez skarpet z neoprenu. Przy wodowaniu lodki musze nieraz wlesc do wody po pas.

Ps co do skarpet na baterie - uzywal ich ktos pod spiochy?



#16 OFFLINE   range1970

range1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Robert

Napisano 02 styczeń 2013 - 18:16

Przede wszystkim rozmiar buta. Najlepsze skarpety nic nie dają jeśli buty są w rozmiarze letnim czyli dopasowane. Powinny być 1-1,5 numeru większe niż na lato. Mam nie najlepsze krążenie ale w neoprenowych kaloszach (4mm) i 2 parach skarpet (bawełniane i wełniane) ganiam cały dzień do - 10 stopni i jest mi ciepło. Jak zakładam "letnie buty" nie pomagają nawet 3 pary skarpet - wręcz jeszcze gorzej bo stopa ściśnięta i krew słabo krąży. Podobnie było z jeżdzeniem na rowerze w zimie, po zmianie butów na większe niż potrzeba zimno było dużo mniej dotkliwe.



#17 OFFLINE   Sobol

Sobol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 02 styczeń 2013 - 19:14

:lol: :lol: :lol: Zima,zima .Sorka,nie dałem rady ,już więcej nie zaśmiecam.



#18 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 02 styczeń 2013 - 20:08

Elektrycznych nie proponuje chyba ze wersje z kablem na wysokie napiecie ,moze wtedy by grzaly .Te na baterje sa fajne ale po czasie cos siada i zamiast grzac przyjemnie kopia pradem .

Fakt ,jak kolega wspomnial .Obuwie  troche wieksze -na to cienka skarpeta ,i welniak .

Neopreny generalnie nie sa dobre jak troche mrozi ,przerabialem temat tez wiosna kilka lat temu .Zimno jak diabli  jak zaczyna podchodzic stopniowo niska temperatura pod ja...a to szczeka chodzi jak w fortepianie .Jak ryby biora to nie przeszkadza nawet czlowiek o tym nie mysli a potem zdycha .Ale jak nic nie gryzie i stac w tej zimnicy to raczej srednio przyjemnie.

Co do kamaszek to penie neopreny maja gumowce wklejone w kaplecie .Jedyna rada to zakup wkladek -papci filcowych -na to cienka skarpeta -kolejno welniana .W dawnych czasach na mazurach a i po dzien dzisiejszy zakladano tak zwane owijki -ze szmat filcowych .Wkladalo sie w jednego gumaca piersiowkie w drogiego rosyjska grzalke na rope i zadne mrozy nie straszne .

pozdr 



#19 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 02 styczeń 2013 - 20:43

Ja kupiłem sobie i Żonce skarpety zaio z primaloftem, moja Kobitka to zmarźluch, a w tych skarpetach nie narzeka kiedy idzie z dzieckiem na spacer przy -7 do -10. Druga zasada to dopasowane skarpety bawelniane pod skarpety ciepłe to podstawa.

#20 OFFLINE   wojto-ryba

wojto-ryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 11 marzec 2015 - 17:14

Witam, pozwoliłem się podpiąć pod istniejący temat. Koleżanki i koledzy pochwalcie się jakich używacie lub jakie polecacie skarpety do śpiochów. Chodzi mi o okres zimowy. Tak żeby stópki nie zmarzły. Ja zastanawiam się nad skarpetami takimi PINEWOOD lub myślę wybrać coś z BRIDGEDALE.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych