Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bystrzyca we Wrocławiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Bharanek

Bharanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWrocław/'s-Gravenhage
  • Imię:Jacek

Napisano 21 luty 2013 - 17:17

Mnie najbardziej podoba sie fragment:

 

  "Tak, ma drugą klasę czystości z tendencją do pierwszej, zależy jeszcze, co płynie z Jeziora Mietkowskiego."

 

 

Myślałem, że jak spuszczą z Mietkowa to w Bystrzycy coś zostanie. Wydaje mi się, że tak naprawdę tylko okoń się utrzymał.



#22 OFFLINE   Bharanek

Bharanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWrocław/'s-Gravenhage
  • Imię:Jacek

Napisano 12 marzec 2013 - 20:25

Byłem w weekend, woda wysoka, warunki trudne.

 

Spławikowcy mówili, że coś tam skubie, ale konkretów nie widziałem.

 

Jedyny plus spaceru to piękne przebiśniegi, wbrew obecnej pogodzie chyba wiosna blisko.



#23 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 marzec 2013 - 17:17

Byłem dzisiaj nad Bystrzycą, woda wysoka, ale w miarę przejrzysta, słoneczko świeciło, ptaszki ćwierkały ...... tylko brań nie było. Spacerowałem od Leśnicy do mostu na Janówku, widziałem dwóch panów z gruntówkami, ale też nic im nawet nie skubało :( Ogólnie chyba jeszcze troszkę za wcześnie na tą rzeczkę, nad wodą i w wodzie ani śladu aktywności ryb ..... szkoda.



#24 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 kwiecień 2013 - 19:38

Jeśli ktoś chce wiedzieć jak wygląda sytuacja nad Bystrzyca, to proszę :)  : 

 

 

Załączone pliki



#25 OFFLINE   Haku

Haku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemek

Napisano 11 styczeń 2019 - 11:19

Widzę, że temat umilkł dawno temu ale spróbuję odkopać :) Ktoś coś łowi na Bystrzycy? Warto szukać pstrąga?



#26 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:47

Byłem z kolegą w tamtym roku na bystrzycy.

Miejsca w których byliśmy widać że uczęszczane, miejscówki piękne, ale zero jakiegokolwiek kontaktu.

 

Może nie trafiliśmy z pogodą ani czasem.

 

Spotkany tambylec mówił że coś tam się da wydłubać ale trzeba być nad wodą.



#27 OFFLINE   Spider1987

Spider1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaStrzegom
  • Imię:Ariel
  • Nazwisko:Stanulewicz

Napisano 11 styczeń 2019 - 18:15

Widzę, że temat umilkł dawno temu ale spróbuję odkopać :) Ktoś coś łowi na Bystrzycy? Warto szukać pstrąga?

Zobaczy się od lutego :) .



#28 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 12 styczeń 2019 - 15:47

Dolnośląskie mniejsze rzeki praktycznie przeorane z ryb na maksa, jeszcze odra się trochę broni ale już  nie długo  bo widać ewidentnie że z roku na rok coraz gorzej jest. Taki smutny finał będzie że trzeba będzie się przerzucić na area fishing i zamiast street fishing będziemy w stawach łowić. Na bystrzycy trzeba naprawdę swoje wychodzić  to smutne bo rzeka z potężnym potencjałem nawet dla pstrąga a ogólnie jest tam lipa!


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 12 styczeń 2019 - 15:47


#29 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 styczeń 2019 - 17:23

Małe kleniki/jelce udawało mi sie tam w ubiegłym roku łowić ale średnie/duże to już tak jak wyżej napisane - sprawa nie dla przeciętniaka a dla eksperta co swoje ma tam "wychodzone" 

Nie mam "pełnego" przegladu - za mało razy byłem ale zdaje się że im wyżej tym gorzej choć przy samym Mietkowie podobno coś tam jeszcze pływa.


Użytkownik analityk edytował ten post 12 styczeń 2019 - 17:24


#30 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 12 styczeń 2019 - 18:20

Na Bystrzycy byłem w zeszłym roku 2 razy oczywiście bez efektu ale nie znam tej wody ,więc wynik mnie nie zaskoczył,natomiast nawiązując do wypowiedzi wyżej małe rzeczki wytrzepane, akurat jestem częstym bywalcem rzeki oławki i tu widać jak rybostan z roku na rok zmniejsza się.w ostatnim czasie pistoleta ciężko trafić o okoniu nie wspomnę.No ale jak mają być jak w ciepłe dni w każdym wolnym miejscu żywcówka postawiona,albo owy pan z wąsem chodzi z żywcówką od krzaka do krzaka.

#31 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 12 styczeń 2019 - 19:13

Do tego brak kontroli,kłusole i ukraincy co przepisów nie znają i ładują wszystko w torby.Sam widziałem jak gość jednego takiego z pod przepławki pod jazem przeganiał ten oczywiście odpowiedź że nie wiedział... brak słów ten nasz okręg.



#32 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 12 styczeń 2019 - 20:32

Przepraszam, że nie na temat. Identyczna sytuacja na małych rzekach w okolicy Poznania. Widoki super ale sensownych ryb 0. Niewymiarowe kleniki i jazie zabieranie jako płotki to niestety norma...

#33 OFFLINE   Haku

Haku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Przemek

Napisano 14 styczeń 2019 - 09:27

Smutne to co piszecie. Mam jednak nadzieję, że nie jest aż tak źle. W zeszłym sezonie letnim trochę połaziłem po Bystrzycy i nie mogę powiedzieć, że bez efektu. Były małe kleniki ale trafiły się też większe. Największy 42cm - fakt nie jest to koń ale tragedii nie ma. Ciekaw jestem natomiast jak sytuacja wygląda zimą i stąd moje pytanie. Od lutego poszukam pstrąga. Wierzę, że jednak coś tam jeszcze można złowić. 



#34 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 14 styczeń 2019 - 11:56

Smutne to co piszecie. Mam jednak nadzieję, że nie jest aż tak źle. W zeszłym sezonie letnim trochę połaziłem po Bystrzycy i nie mogę powiedzieć, że bez efektu. Były małe kleniki ale trafiły się też większe. Największy 42cm - fakt nie jest to koń ale tragedii nie ma. Ciekaw jestem natomiast jak sytuacja wygląda zimą i stąd moje pytanie. Od lutego poszukam pstrąga. Wierzę, że jednak coś tam jeszcze można złowić. 

Ha pstrąga!!! to jak biały kruk w tej wodzi podobnie jak lipień :D jak zlokalizujesz to lepiej się nie chwal gdzie.... kolega podczas wspólnego wypadu trafił potokowca ale może miał z 18cm. Lipienie też jak są to takich rozmiarów po prostu żenua.Prędzej tego jazia klenia czy szczupaczka tam uraczysz. W lutym trocie wchodziły ale czy dalej tak jest to raczej obawiam się wpływu przebudowy malczyc.... Rzeki u nas pomału umierają. W tym roku jeszcze opłaciłem kartę na Wrocław ale ten sezon zobrazuje mi czy czasem nie był to ostatni rok w naszym okręgu....


Użytkownik woblery L.E. edytował ten post 14 styczeń 2019 - 11:56





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych