Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rejestracja łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 28 styczeń 2023 - 22:03

Mi w PZŻ nie kazali nic tłumaczyć. Faktura była po niemiecku i angielsku. Przez reja24 mogą byc tylko problemy dlatego wolałem już kolejną łódkę osobiście w PZŻ rejestrować. Reja24 nie chciała mi np. Przyjąć zgłoszenia sprzedaży bo wymagali podania danych kupującego których nie miałem bo sprzedawałem na fakturę a do faktury wystarczył pesel kupującego a system chcial jeszcze inne dane

#162 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 29 styczeń 2023 - 11:04

Ja łódkę rejestrowałem w UM Opola. Dodatkowym utrudnieniem okazał się fakt, że dla mnie jako obcokrajowca w Szwecji wystawiono fakturę używając formatki w języku angielskim, natomiast treść była po szwedzku. Tak czy inaczej urzędnik wykorzystał całą swoją władzę, aby tą rejestrację utrudnić. Na koniec spędziłem około godziny w urzędzie patrząc jak "specjaliści" męczą się zamknięciem procesu rejestracji. Jako winnego mojej krzywdy wskazano mi jednak Urząd Morski w Szczecinie.



#163 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 10 luty 2023 - 15:16

Panowie czy rejestrując lodz muszę mieć przetłumaczone papiery ? Certyfikat Łodzi ? Jeżeli rejestruje w starostwie twierdzą ze trzeba mieć przetłumaczone papiery.

A jak to się ma rejestrując online na reja24 ?

Kolejne pytanko to lodz ma homologację na 40hp. Ale producent wystawia mi kwit ze silnik 50hp może być używany na tej Łodzi poniewaz ma te same parametry wymiarów i wagi.

#164 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 10 luty 2023 - 18:57

Rejestrując przez reja 24 wstrzymali mi rejestrację i wezwali do usunięcia braków formalnych ( tłumaczenia dokonanego przez tłumacza przysięgłego)w ciągu 7 dni. Ponieważ nie zdążyłem w tym terminie, odrzucili mi wniosek. I musiałem zapłacić drugi raz. Zgodnie z rozporządzeniem nie musisz tłumaczyć deklaracji z godności. Najlepiej, wszędzie gdzie można, składaj oświadczenie i nie przedkładaj papierów, które trzeba tłumaczyć.


Użytkownik Sailfish edytował ten post 10 luty 2023 - 19:00


#165 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 11 luty 2023 - 14:29

A jak to wyglada jeżeli lodz kupiłem w październiku 2022. Ale przebywałem za granica jak opłaciłem fakturę. I datę mam 10/10/2022
A z tego co tera wyczytałem to lodz trzeba rejestrować do 30 dni od dnia zakupu tak jak z samochodem.
Może ktoś coś słyszał ?

#166 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 11 luty 2023 - 16:32

Gdzie to czytasz? Czy łódź była wcześniej zarejestrowana? 


Użytkownik Sailfish edytował ten post 11 luty 2023 - 16:39


#167 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 11 luty 2023 - 17:03

O tut

Załączone pliki



#168 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 11 luty 2023 - 17:09

Po zarejestrowaniu łodzi w systemie Reja24 na pewno taki obowiązek na nas spada. Co do pierwszej rejestracji to zapewniam, że nie spełniłem tego wymogu.



#169 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 11 luty 2023 - 20:59

[quote name="Marcin1991" post="3093132" timestamp="1674899290"]
Podjade do starostwa jak tak. I to tylko składa się wniosek ?

 

Składasz wniosek w starostwie tz za ich pośrednictwem do Reja.. musisz mieć wszystkie dokumenty odnośnie łodzi, silnika itp... które są załączane do wniosku w formie załączników ( faktury zakupu,, świadectwo żeglugowności łodzi  itp ),robisz opłatę 60 zl i czekasz 30 dni na odbiór plastikowego dowodu.

 Dokumenty odnośnie łodzi  to jasne. Ale co do silnika czy muszę podawać z jakim będzie pływała? Można zarejestrować obecnie  nową łódź z silnikiem 2-suv? 



#170 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 11 luty 2023 - 21:03

Dokumenty odnośnie łodzi to jasne. Ale co do silnika czy muszę podawać z jakim będzie pływała? Można zarejestrować obecnie nową łódź z silnikiem 2-suv?


Tak, musisz podać dane silnika które beda umieszczone w dowodzie.

Przejerestrowywałem z PZŻ do Reja końcem ubiegłego roku łódkę z silnikiem dwusuw.. Evinrude e-tec 2020 rok produkcji wiec myślę że nie ma żadnych ograniczeń w tym względzie.

Użytkownik Karol Krause edytował ten post 11 luty 2023 - 21:04


#171 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 11 luty 2023 - 21:25

Czy jak dopnę  inny silnik jak w dowodzie to przy kontroli ma to znaczenie?

Obecnie mam malego 4-suva, ale własnie chciałbym zakupić 2-suva trochę większego i pewnie lepiej z tym zarejestrować nową łódź?



#172 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 11 luty 2023 - 21:30

Ja dopiero będę to robić. Ale wydaje mi się św to działa tak jak w aucie. Ze w dowodzie masz uwzględnione co i jak. Pojemność markę nr vin itd. Ale niech wypowiedzą się ci co maja już to ogarnięte.

Mnie tylko zastanawia czy jak dodam dokument potwierdzenia zakupu czyli fakturę ale z października czy nie dojebia się do mnie ze dopiero teraz rejestruje.

#173 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 luty 2023 - 21:58

Ktoś przerejestrował łódź z PZMiNW do Reja24?

#174 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 11 luty 2023 - 22:51

Czy jak dopnę inny silnik jak w dowodzie to przy kontroli ma to znaczenie?
Obecnie mam malego 4-suva, ale własnie chciałbym zakupić 2-suva trochę większego i pewnie lepiej z tym zarejestrować nową łódź?


Rejestrując do Reja jest tam zawarta informacja ze jakiekolwiek zmiany silnika itp... wymagają aktualizacji w systemie w terminie 30 dniowym.
Po rejestracji otrzymuje się dostęp do systemu Reja aby móc w przyszłości aktualizować zmiany...nie wiem jak to działa bo nie miałem takiej potrzeby jeszcze.
Zdaje mi się że skoro powstał centralny rejestr statków to i służby np. Policja itp... będą miały z biegiem czasu dostęp to tej bazy i będą weryfikować dane w nim zawarte z stanem faktycznym.
Podobnie ubezpieczyciele...

#175 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 12 luty 2023 - 00:38

Rejestrując do Reja jest tam zawarta informacja ze jakiekolwiek zmiany silnika itp... wymagają aktualizacji w systemie w terminie 30 dniowym.
Po rejestracji otrzymuje się dostęp do systemu Reja aby móc w przyszłości aktualizować zmiany...nie wiem jak to działa bo nie miałem takiej potrzeby jeszcze.
Zdaje mi się że skoro powstał centralny rejestr statków to i służby np. Policja itp... będą miały z biegiem czasu dostęp to tej bazy i będą weryfikować dane w nim zawarte z stanem faktycznym.
Podobnie ubezpieczyciele...

Dziękuję za wyjaśnienia

Trochę paranoja się z tego robi w przepisach:

Łódka 4m silnik poniżej 15kW nie planowałem rejestrować ba jak czytam nie jest to niezbędne do wędkowania w Polsce.

Czytam dalej, że jak chcę ją pociągnąć do Szwecji to musi być rejestracja.

To pomyślałem zarejestruję ,żeby była taka możliwość z silnikiem 15km.

Tylko wtedy jak wypłynę w Polsce na kałużę i podepnę silnik  2,5 km to będzie problem przy kontroli???Przecież tu nie muszę mieć żadnej rejestracji 

 

Proszę lepiej zorientowanych o komentarz, coś tu źle napisałem, czegoś nie wiem



#176 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 568 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 12 luty 2023 - 08:28

Dziękuję za wyjaśnienia
Trochę paranoja się z tego robi w przepisach:
Łódka 4m silnik poniżej 15kW nie planowałem rejestrować ba jak czytam nie jest to niezbędne do wędkowania w Polsce.
Czytam dalej, że jak chcę ją pociągnąć do Szwecji to musi być rejestracja.
To pomyślałem zarejestruję ,żeby była taka możliwość z silnikiem 15km.
Tylko wtedy jak wypłynę w Polsce na kałużę i podepnę silnik 2,5 km to będzie problem przy kontroli???Przecież tu nie muszę mieć żadnej rejestracji

Proszę lepiej zorientowanych o komentarz, coś tu źle napisałem, czegoś nie wiem

Nie ma paranoji, na reja24 jest instrukcja obsługi, obejrzyj, 5x obejrzyj jak potrzeba i zgromadź dokumenty i rejestruj.

Możesz zarejestrować łódkę z kilkoma silnikami , dużym i małym lub dwoma, czterema dużymi i trzema małymi itp.


Z relacji kolegów z mojej okolicy wynika że w starostwie Szczecin jest jakiś urzędnik który wszystkich kieruje do rzeczoznawcy (a to się nie zgadza, a to mu nie pasuje) więc składają wnioski do innego starostwa gdzie wszystko pasuje i się zgadza a obsługa jest przemiła.


Użytkownik gumowy edytował ten post 12 luty 2023 - 08:35


#177 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 12 luty 2023 - 10:33

No u mnie było podobnie. Baba mówi ze to jej pierwszy raz to myśle jak tak będzie chujnia. I tak było. Ona nic nie wie ona wyślę mnie do takiego pana on przygotuje papiery żeby żeby ona mogła uzupełnić dane itd. Bo ona po angielku nie rozumie deklaracji i musi mieć potwierdzenie itd.

Dlatego będę to robił online bo nie będę denerwować się. Na filmie wyglada to dość proste.
Mniej wypełniania niż fizyczne wypełnianie papierów.

#178 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 luty 2023 - 18:48

To można rejestrować niekoniecznie w starostwie w miejscu zamieszkania?

#179 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1158 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 12 luty 2023 - 18:58

Na Reja24 rozwija Ci się lista Urzędów, gdzie możesz zarejestrować. Problem pojawia się wtedy, gdy trzeba się stawić osobiście.



#180 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 luty 2023 - 19:07

Właśnie mi chodzi o osobistą rejestrację. Drugie pytanie:ponieważ w mojej sytuacji termin przerestrowania minął 31 stycznia to muszę łódź wyrejestrować by następnie ją zarejestrować?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych