Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobrej jakości bielizna termoaktywna dla wędkarza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Artech

Artech

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 2381 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 16 styczeń 2020 - 11:40

Panowie Brubecka to ja znam, ale wydawanie 2 stów na tydzień używania, to trochę dla mnie za dużo

Użytkownik Artech edytował ten post 16 styczeń 2020 - 11:41

#102 OFFLINE   Gelor78

Gelor78

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjapradolina wisły
  • Imię:Geno

Napisano 18 styczeń 2020 - 00:27

Hej kobiety ! Już wystarczy... :D  ;)

Użytkownik Gelor78 edytował ten post 18 styczeń 2020 - 00:32

#103 OFFLINE   bigben

bigben

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:antek
  • Nazwisko:rozmaryn

Napisano 19 styczeń 2020 - 09:31

Czy ktoś używał kompletu firmy Musto?

#104 OFFLINE   dudi82

dudi82

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Adam

Napisano 18 luty 2020 - 17:21

Panowie Brubecka to ja znam, ale wydawanie 2 stów na tydzień używania, to trochę dla mnie za dużo

A moim zdaniem warto. Mam dwa komplety które kupiłem w 2009 roku. Używam ich do teraz, czy to w góry czy na ryby. Najważniejsza zasada to do prania nie używać proszków tylko odpowiedni płyn.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#105 OFFLINE   BraWo

BraWo

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 24 luty 2020 - 19:31

Teraz na promocji jest góra i dół z wełny merynosa w JULA, dobra cena a merynos naprawdę grzeje

#106 OFFLINE   Gadget

Gadget

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 26 luty 2020 - 10:38

Teraz na promocji jest góra i dół z wełny merynosa w JULA, dobra cena a merynos naprawdę grzeje

Kupiłem ten komplet, kilka wypadów zaliczył. Ubranko rewelacja!

#107 OFFLINE   Viking

Viking

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów

Napisano 05 kwiecień 2020 - 08:17

Jak pierzecie swoja bielizne termoaktywna ,recznie czy automat , zwykle detergenty czy mydło-szare mydło, jaka temp .Na mojej jest napisane 60st ,52% polyester 48 cotton 

#108 OFFLINE   Beny

Beny

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl/Białystok

Napisano 13 kwiecień 2020 - 16:28

Jeżeli chodzi o DOBRĄ bieliznę termoaktywną i jej dobór to przede wszystkim trzeba  zadać sobie pytanie-" czy jestem aktywnym wędkarzem czy  raczej statycznym?

Inna budowa, materiały  bielizny będzie odpowiednia dla kogoś kto sporo chodzi, porusza się  a  inna bielizna dla wędkarza "stacjonarnego".  Jeżeli chodzi o przykład pierwszy- bielizna powinna być w miarę kompensacyjna- tzn przylegać  doskonale do ciała- wtedy wydajność tej bielizny będzie lepsza. Musi mieć tez odpowiednią budowę materiału- im więcej się ruszamy tym więcej ciepła nasze ciało wytwarza i dobra bielizna musi ciepło które zgromadzi w odpowiednich "rowkach" rozprowadzić w okolice ciała gdzie mamy najwięcej receptorów odpowiedzialnych za odczucie ciepła- okolice splotu słonecznego, ciut niżej na brzuch i  środkowy odcinek pleców. Jednocześnie taki materiał musi doskonale oddychać by nie zagotować naszego organizmu i tym samym efektywnie odprowadzać pot na zewnątrz. Z reguły taka bielizna jest wykonana  z mieszanki poliestru, poliamidu i elastanu. Przykładami takiej DOBREJ bielizny jest np "X-Bionic z serii invert/energizer" , "Odlo z serii warm/light" , UYN, Craft robi też  ciekawą bieliznę tego typu. Bielizna taka  potrzebuje ruchu by działać  i  oczywiście  potrzebuje odpowiednich warstw zewnętrznych czyli np dobrze oddychającej kurtki. Jeżeli narzucimy  na nią  cos co nie będzie odprowadzało potu i oddychało to  efektywność bielizna drastycznie spadnie.
Jeżeli chodzi o drugi typ wędkarza to powinien szukać  bielizny stworzonej do niskiej aktywności fizycznej. Tutaj   do mieszanki budującej bieliznę  dochodzi np wełna z merynosa, kaszmir itp. Budowa  bielizny tez  jest trochę inna, gdyż materiał ma na celu maksymalne  zgromadzenie ciepła wytwarzanego przez nasz organizm i "docieplanie odpowiednich stref". Pomagają w tym  właśnie wcześniej wymienione materiały które sprawiają, że bielizna będzie lepiej trzymała  ciepło, ale  delikatnie  gorzej oddychała. Przykładem takiej bielizny będzie np  "X bionic apani merino",  odlo z seri x-warm. 
Jest setki marek produkujących bieliznę termiczną, jednak  pamiętajcie, że nie można porównywać "bielizny" z  4f  do  takiego x-bionica... 
Jeżeli ktoś  weźmie np x-bionica w rękę i zobaczy ile technologii, materiału, technik włożone  jest w ten produkt i później zobaczy jak dobrze działa  to  te 300 , 400 czy 500zł  za koszulkę czy kalesony  nie będą tak "boleć" :)
 Bo 4f przy  xbionicu  to jak  auto "łada samara" przy nowym i przysłowiowym mercedesie.  
Jeżeli chodzi o pranie dobrej bielizny termo to trzeba pamiętać 2 ważne zasady- temperatura  nie większa niż 30'c  i  żadne środki ze zmiękczaczami bo z automatu mamy bieliznę do wyrzucenia- najlepiej używać specjalnych preparatów do prania  bielizny termo :)

• doktorek lubi to

#109 OFFLINE   Mc.D

Mc.D

Forumowicz

• Twórcy
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Deroń

Napisano 13 kwiecień 2020 - 18:50

Kiedyś ,przypadkiem wszedłem w posiadanie bielizny f-my 5.11 - producenta odzieży taktycznej.(? logo po kilku praniach zeszło)Najlepsza bielizna jaką miałem.Od środka coś jak mikropolar a z zewnątrz śliska co nie krępowało ruchów.Przy wyborze bielizny bardzo ważne jest jej przeznaczenie ,a nie firma.Miałem kilka i niektóre sprawdzały się tylko np.przy agresywnej jeżdzie na nartach.Dlatego myślę że warto poszukać w sklepach z  odzieżą taktyczną.

#110 OFFLINE   lexi

lexi

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 13 kwiecień 2020 - 19:02

Jeżeli chodzi o DOBRĄ bieliznę termoaktywną i jej dobór to przede wszystkim trzeba  zadać sobie pytanie-" czy jestem aktywnym wędkarzem czy  raczej statycznym?

Inna budowa, materiały  bielizny będzie odpowiednia dla kogoś kto sporo chodzi, porusza się  a  inna bielizna dla wędkarza "stacjonarnego".  Jeżeli chodzi o przykład

..........................................................................................

....w 100% się zgadzam  - napisze tylko ze Odlo z poziomu x-warm jest ciekawostka w tym zestawieniu bo niby jest "sztuczne" a faktycznie grzeje niczym merynos.. :)

#111 OFFLINE   Beny

Beny

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaSupraśl/Białystok

Napisano 13 kwiecień 2020 - 19:22

....w 100% się zgadzam  - napisze tylko ze Odlo z poziomu x-warm jest ciekawostka w tym zestawieniu bo niby jest "sztuczne" a faktycznie grzeje niczym merynos.. :)

własnie tak zastanawiałem się czy dać  ten model tu czy tu.  i tak nie było by źle i tak :)  to na prawdę fajna hybryda! i cena przyzwoita!

#112 OFFLINE   lexi

lexi

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów

Napisano 13 kwiecień 2020 - 19:27

..teraz najlepszy czas na zakupy cieplej bielizny, odlo x-warm kupisz poniżej 200zl za sztukę - w wypadku x-bionic można pomarzyć tylko o takiej cenie

#113 OFFLINE   Intro

Intro

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 kwiecień 2020 - 20:03

..teraz najlepszy czas na zakupy cieplej bielizny, odlo x-warm kupisz poniżej 200zl za sztukę - w wypadku x-bionic można pomarzyć tylko o takiej cenie

Jakiś link może.

#114 OFFLINE   lexi

lexi

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów

Napisano 13 kwiecień 2020 - 20:11

.. tutaj jeszcze trochę zostało (x-warm niestety już poszło)  https://www.limango....eska?brand=odlo

#115 OFFLINE   lexi

lexi

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów

Napisano 13 kwiecień 2020 - 20:15

..na allegro tez jeszcze coś wisi  https://allegro.pl/o...rm-l-8563964078

• BraWo lubi to

#116 OFFLINE   Janek66

Janek66

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaKANIE
  • Imię:JANUSZ
  • Nazwisko:PANAK

Napisano 26 maj 2020 - 11:44

Bielizna Lofller transtex,Craft,Odlo bardzo dobre nie musi być wędkarska często narciarska jest lepszej klasy.

• golsyl1980 lubi to