Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w wyborze kołowrotka na głowacice.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wojtas

wojtas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaTurriff Szkocja

Napisano 20 styczeń 2009 - 22:15

Witam.
Prosze mi doradzic w wyborze kołowrotka na głowacice.Zwróciłem uwage na kołowrotek daiwa certate 3500hd szukam kołowrotka wytrzymałego.Ijak to jest ze na e BAYU ceny nowych certate są takie zróżnicowane? chodzi tu o to gdzie je wyprodukowano?

#2 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 20 styczeń 2009 - 23:47

Polecam na początek coś takiego http://www.fly-fishing-slovenia.si/images/ADD%20news/newreel .jpg
Jak widać można i tak byle skutecznie :lol: http://www.fly-fishing-slovenia.si/images/ADD%20news/mr.pigu .jpg
Nie przesadzaj z tą wytrzymałością znam gościa który łowi kilka głowatek rocznie i łowi jakimś jaxonem .Ta ryba nie jest taka silna jak się nam wydaje trochę się pokręci przymuruje i po sprawie .Jak już ją zatniesz czego ci życzę z całego serca to ją wyciągniesz nawet kołowrotkiem do podlodówki :lol:


#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2009 - 10:09

Jesli bardziej chodzi Ci o wytrzymalosc a mniej o image to Slammer 360.
Jezeli chcesz połechtać przy okazji swoja próżnosc to Caldia Custom 3500.
Certate jest drogi, to rozwiazanie wybralbym w ostatecznosci...z tym ze niekoniecznie pojdzie za tym wytrzymalosc.

Glowacicy nie lowilem ale staralem sie lowic łososie. Mysle, ze te krecioly w/w wystarcza w zupelnosci.

A w ogole to witam na Forum. :D Owocnego korzystania..

Gumo

#4 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 21 styczeń 2009 - 21:29

Cerate 3500HD, Certate Hyper Cystom 3500/4000, Daiwa Caldia KIX Custom 3500PE. Wszystkie te modele są produkowane w jednej fabryce Daiwy w Japonii. Co do cen zróżnicowanych na ebayu, tak to już jest...ceny walut, a dokładnie relacja japońskiego jena do dolara tak się zmieniła diametralnie, że amerykańcy np. , którzy kupili od japończyków towar pół roku temu, mają go teraz nawet o 100$ taniej niż Ci sami Japończycy od których kupowali. Ale kij ma dwa końce. Zapasy sie skończą i ceny czy to w $ czy w złotówkach poszybują w kosmos. Jen wzmocnił sie do dolara bardzo. Nie wspomnę o złotówce :( w ciągu ostatnich 4 miesięcy jen wzrósł z 1,89 zł na 3,83 zł to jest wzrost o 100%. Na żadnej walucie nie można było tyle zarobić co na jenie, ale kto to wiedział:( Teraz japończycy mają problem z exportem bo nikt od nich nie chce nic kupić. A dla nas ceny stają się powoli abstrakcyjne :(

#5 OFFLINE   wojtas

wojtas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaTurriff Szkocja

Napisano 21 styczeń 2009 - 22:57

Czy ten Certate 3500hd to dobry kręcioł czy wybrałbyś coś innego na Głowe?

#6 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 21 styczeń 2009 - 23:15

Znajomy ma 3 lata a drugi 2 lata ten model i używają na wiśle. Są bardzo zadowoleni. Aha ...zapomniałem jeszcze wcześniej wspomnieć o najlepszym kołowortku o takich gabarytach jaki według mnie istnieje do ciężkiego spinningu, Saltiga Game 3500 każdy kto go kupił twierdzi, że żaden inny.

#7 OFFLINE   wojtas

wojtas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaTurriff Szkocja

Napisano 22 styczeń 2009 - 19:11

Seltiga też produkowana jest tylko w Japoni? Jesli możesz to zerknij na ten link czy u niego można by go zakupi bez obaw.


http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&Item=220 313655777&Category=36164&_trksid=p3907.m29&_trkp arms=algo%3DLVI%26its%3DI%26otn%3D2

#8 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 22 styczeń 2009 - 19:41

Ta Saltiga to właśnie ta co wspominałem :D Oczywiście jest produkowana w Japonii. Ten sprzedawca jest sprawdzony. Ja jak kupowałem u niego dwa lata temu to mi tylko doliczył dodatkowo 5% dopłaty do całej kwoty za international shipping, chyba takie dopłaty są na innych jego aukcjach. Sprawdź dokałdnie bo ja teraz nie mam czasu. Jeśli byś chciał kupić u mnie to cena tego modelu 2700 zł + wysyłka, kursy teraz są abstarkcyjne więc taniej się to mi nie opłaci.
Tak czy owak, nieważne gdzie kupisz, ważne, że będziesz mlaskał z zadowolenia mając go w ręce :D
Pozdrawiam

#9 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2009 - 10:18

. Na żadnej walucie nie można było tyle zarobić co na jenie, ale kto to wiedział:( Teraz japończycy mają problem z exportem bo nikt od nich nie chce nic kupić. A dla nas ceny stają się powoli abstrakcyjne :([/quote]

Mały OT:
Wciąż można zarobić na Jenie. Jeśli się ma np kredyt hipoteczny i oczywiście istnieje taka możliwość to warto go teraz przewalutować na Jeny, kiedy ich kurs zbliża się do historycznego maksimum. W ciągu max. roku Jen wróci do okolic 2,50 PLN za 100Y i wtedy wykonujemy ruch odwrotny. Biorąc pod uwagę nawet koszty przewalutowania i związaną z tym robotę to dla 40-50% wartości mieszkania warto
P.

#10 OFFLINE   Mahone

Mahone

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:31

Pozwolę sobie odkopać temat żeby nie zakładać kolejnego. Czy biomaster 4000fb będzie odpowiedni do głowatki? Czy może starczy 3000? Myślałem jeszcze o modelu technium 3000 lub 4000

#11 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:42

Archeolog :D

 

4000 będzie OK. 



#12 OFFLINE   Mahone

Mahone

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:48

Ale biomek czy technium?

#13 OFFLINE   infernovip

infernovip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 styczeń 2017 - 23:34

Biomaster będzie mocniejszy.

Ma łożyska tam, gdzie potrzeba, a nie tulejki jak technium FD. Ma też mocną przekładnię, a nie odlewaną.


Użytkownik infernovip edytował ten post 17 styczeń 2017 - 23:37

  • Mahone lubi to

#14 OFFLINE   Mahone

Mahone

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 18 styczeń 2017 - 13:34

Dziękuję za pomoc

#15 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 27 grudzień 2017 - 18:04

Kieruje pytanie do bardziej w tematach kręciołów zaznajomionych Kolegów. Poszukuję kołowrotka do spiningu do 60g na głowatkę. 

Wymagania jakie mu stawiam to:

 

- niekoniecznie nowy, ale żeby szło jeszcze gdzieś sensowny egzemplarz dostać (a może ktoś ma coś ciekawego sprzedać?)

- oprócz dużych woblerów ma również obsługiwać gumy na główkach 20-40g w tym również łowienie nimi z opadu,

- pojemność min. 150m żyłki 0,36mm,

- waga to 350-400g,

- przełożenie w zakresie od 5/1 do 5,7/1.

 

Obecnie łowię Tournamentem X-3500 iA i on mi w pełni odpowiada ale nie wiem jak jeszcze długo pociągnie i stąd ten post.

 



#16 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 27 grudzień 2017 - 18:46

Długo używasz tego turka? Czemu uważasz że długo nie pociagnie? Ja to bym drugiego takiego poszukał. Można jeszcze nowke trafić lub egzemplarz prawie nowy. Jakby co masz ze starego szpule na zapas.

#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 grudzień 2017 - 19:40

Niebieska daiwa certate 3500-4000.


  • miramar69 i przemo_w lubią to

#18 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 27 grudzień 2017 - 19:42

Napisz jaki masz budżet.



#19 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 27 grudzień 2017 - 19:43

Długo używasz tego turka? Czemu uważasz że długo nie pociagnie? Ja to bym drugiego takiego poszukał. Można jeszcze nowke trafić lub egzemplarz prawie nowy. Jakby co masz ze starego szpule na zapas.

3 sezon kręci, myślę właśnie o innym modelu z daiwy co bym miał automatycznie 2 szpule.



#20 OFFLINE   Krupin

Krupin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 27 grudzień 2017 - 19:45

Napisz jaki masz budżet.

Myślałem tak do 800-1000pln, ale jak by warto było to dołożę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych