Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co sądzicie o Kenart'ach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 24 styczeń 2009 - 21:39

Witam...
Pytanie jak w tytule. Dostrzegłem ostatnio kilka wobków Kenarta. Na pierwszy rzut oka, dość przyzwoite. No i ta cena, w okolicach 10-ciu pln, kusi. Miał ktoś toto na kiju? Warto wydać te kilka złociszy? Mają się jakoś do Salmo, Rapali? Dodam, że interesują mnie mniejsze modele... ot takie pod klenio-jazie... Pozdrawiam...

#2 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 24 styczeń 2009 - 21:55

Mam kilka mniejszych i średnich modeli. Płotki 4-5 cm są bardzo dobre. Ogólnie w moim pudełku kleniowym jest kilka woblerów tej nazwy i jak dla mnie są bardzo dobre. Najlepiej sprawdził mi się kolor naturalny. Biały brzuszek, czarny grzbiet.W szybkim nurcie te najmniejsze modele potrafią się wywrócić, ale woblery powyżej 3cm są stabilne. Całkiem dużych nie używałem.
Kotwice zaraz po kupnie do wymiany:)

#3 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 24 styczeń 2009 - 22:27

W ubiegłym roku używałem kenartów w rozmiarach 5-8cm sprawdzały się dobrze na okoniach i czasem na kleniach. Na ten sezon zaopatrzyłem się w parę modeli powyżej 12cm zobaczymy jak się sprawdzą. Tak jak kolega Ginel napisał kotwice do wymiany od razu :D

Pozdrawiam
Slider

#4 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 25 styczeń 2009 - 09:40

Jak interesują Cię tańsze wobki, to Kenart jak i Bonito (z tych ogólnie dostępnych) to dobry wybór. Łowiłem na te woblery klenie, pstrągi, sandacze i szczupaki.

#5 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2009 - 10:57

Jeszcze tańsze od kenarta i o wiele lepsze jak dla mnie są Erki, szczególnie jeden model kształtem przypominający alaskę Ddorado.
W minionym zezonie bardzo zaprzyjaźnił sie z wiślanymi kleksami. :D
A jesli interesują Cię woblery w okolicach 10zł to Sieki są nie zastapione. W sumie to większość osób które są dla mnie jakimś autorytetem w połowach białych drapiezników używa właśnie woblerów tej firmy. W przypadku obydwu firm zaoszczędzisz na wymianie kotwic.

Załączone pliki

  • Załączony plik  klenik.JPG   42,28 KB   266 Ilość pobrań


#6 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 25 styczeń 2009 - 11:20

Witam...
Pytanie jak w tytule. Dostrzegłem ostatnio kilka wobków Kenarta. Na pierwszy rzut oka, dość przyzwoite. No i ta cena, w okolicach 10-ciu pln, kusi. Miał ktoś toto na kiju? Warto wydać te kilka złociszy? Mają się jakoś do Salmo, Rapali? Dodam, że interesują mnie mniejsze modele... ot takie pod klenio-jazie... Pozdrawiam...


Jesteś z Olsztyna, powiem tyle, że na Wadągu się sprawdzają :D Mój faworyt to taki okoniopodobny. Kotwice tak Koledzy pisali wymieniłem od razu. Co do porównywania z np Salmo, nie wiem czy to kwestia przypadku czy czegoś innego, ale na wspomnianej rzece lepsze efekty niż na Hornety.

#7 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 25 styczeń 2009 - 13:40

Dzięki za wszelkie porady/sugestie... nie zostaje mi nic innego jak je osobiście wypróbować... zerknę również na zaproponowane Sieki, Bonito i eRKi, choć te ostatnie wydają mi się trochę egzotyczne...

Jesteś z Olsztyna, powiem tyle, że na Wadągu się sprawdzają :D

Miło mi to słyszeć, właśnie z myślą o Wadągu, szukam odpowiedniej przynęty... więc może będzie to Kenart... Salmo trochę, ostatnio za drogo mi wychodzą :D W kwestii kleni nie mam doświadczenia i... kija... ale wszystko z czasem poukładam... choć słyszałem, że Wadąg to już nie ta woda... zresztą nieważne... jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam...


#8 OFFLINE   sochun

sochun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 25 styczeń 2009 - 13:44

Nie jest najgorzej. Do zobaczenia nad wodą.

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 styczeń 2009 - 14:44

kleksy bardzo lubily i lubia kenarty :D jedyna wada, jaka ja stwierdzilem, to czesto wypadajace stery :unsure:
ten ze zdjecia ma np. ster wklejony po stracie oryginalu

Załączone pliki



#10 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 25 styczeń 2009 - 17:23

Nie jest najgorzej. Do zobaczenia nad wodą.


No, to fajnie. Nie ma to jak ćwiczyć na żywej rybie... do zobaczenie, pozdrawiam...

#11 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2009 - 17:45

Zdecydowanie polecam. Przetestowałem już większość modeli w barwach naturalnych do 7 cm na okoniach, kleniach, jaziach, pstrągach, sandaczach i szczupakach :D
Woblery te ładnie pracują, dobrze czuć je na kiju, prawidłowo reagują na podszarpywanie.
Problem z wypadającym sterem przytrafił mi się w 1 egzemplarzu na ok. 30 używanych.

pzdr
Grzesiek

#12 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 styczeń 2009 - 19:06

Witam
Jeśli chodzi o kenarty to łowiłem nimi w ubegłym sezonie i nawet spisywały sie całkiem dobrze kilka kleni na nie padło i jeden sandacz ładnie pracują i trzymają sie wody uważam że są warte swej ceny
Pozdrawiam

#13 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 styczeń 2009 - 20:17

Polecam, łowię pstrągowym 6-tkami. Relacja ceny do jakości jest rewelacyjna...

#14 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 25 styczeń 2009 - 21:15

Jeszcze tańsze od kenarta i o wiele lepsze jak dla mnie są Erki, szczególnie jeden model kształtem przypominający alaskę Ddorado.
W minionym zezonie bardzo zaprzyjaźnił sie z wiślanymi kleksami. :D
A jesli interesują Cię woblery w okolicach 10zł to Sieki są nie zastapione. W sumie to większość osób które są dla mnie jakimś autorytetem w połowach białych drapiezników używa właśnie woblerów tej firmy. W przypadku obydwu firm zaoszczędzisz na wymianie kotwic.

Popieram.
eRKi super woby. też mi się sprawdzają a czasem można wyhaczyć na aukcjach w super cenie (ostatnio za 32sztuki dałem....hehe..śmiesznie mało.. :mellow: )a woby naprawdę skuteczne. Od tego sezonu jeszcze doszła biedroneczka i żuki...testy pokazały że smużą pięknie

#15 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 25 styczeń 2009 - 22:35

kleksy bardzo lubily i lubia kenarty :D jedyna wada, jaka ja stwierdzilem, to czesto wypadajace stery :unsure:


Potwierdzam - wypadajace stery to wg mnie jedyna wada tych woblerow


#16 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 26 styczeń 2009 - 09:02

[quote]
Jeszcze tańsze od kenarta i o wiele lepsze jak dla mnie są Erki, szczególnie jeden model kształtem przypominający alaskę Ddorado.
W minionym zezonie bardzo zaprzyjaźnił sie z wiślanymi kleksami. :D
A jesli interesują Cię woblery w okolicach 10zł to Sieki są nie zastapione. W sumie to większość osób które są dla mnie jakimś autorytetem w połowach białych drapiezników używa właśnie woblerów tej firmy. W przypadku obydwu firm zaoszczędzisz na wymianie kotwic.
[/quote]
Popieram.
eRKi super woby. też mi się sprawdzają a czasem można wyhaczyć na aukcjach w super cenie (ostatnio za 32sztuki dałem....hehe..śmiesznie mało.. :mellow: )a woby naprawdę skuteczne. Od tego sezonu jeszcze doszła biedroneczka i żuki...testy pokazały że smużą pięknie
[/quote]

No eRKi, to ciekawa alternatywa, porządnie wykonane woblery, zarówno smużące jak i bardziej standardowe wzory. Łowię nimi z powodzeniem kilka lat już. Szkoda tylko że Roman nie daje się namówić na kilka nowych wzorów. Ma bardzo ciekawe kształtki, które po przekształceniu w gotowy wabik mogły by nieco potasować w tym segmencie rynku.

A z woblerów w tym przedziale cenowym, no może ciut droższym, ale niewiele, są woblery Sławka, o czym niektórzy chyba zapominają.

#17 OFFLINE   pafcio0

pafcio0

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 26 styczeń 2009 - 15:04

Bardzo lubię Kenarty. Świetna praca i fantastyczna kolorystyka. Używam głównie Basterów i Diverów (niegorsza alternatywa dla salmowskiego horneta).
Z innych tanich-dobrych wobków chwalę sobie Siudakowe Glapki i oklejanki TP (do nabycia na Allegro nick 22021974).

#18 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 26 styczeń 2009 - 16:57

A z woblerów w tym przedziale cenowym, no może ciut droższym, ale niewiele, są woblery Sławka, o czym niektórzy chyba zapominają.


...gdyby tak były ciut mniejsze... do Sławka mam rzut beretem... no, może rzut dociążonym beretem... niemniej jednak blisko...


#19 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 26 styczeń 2009 - 18:50

[quote]

A z woblerów w tym przedziale cenowym, no może ciut droższym, ale niewiele, są woblery Sławka, o czym niektórzy chyba zapominają.
[/quote]

...gdyby tak były ciut mniejsze... do Sławka mam rzut beretem... no, może rzut dociążonym beretem... niemniej jednak blisko...

[/quote]
Wiesz, u mnie klenie barodzo sobie chwalą Sławka woblery B), szczególnie 5cm, na jaziach jeszcze nie testowałem

#20 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 26 styczeń 2009 - 21:08

Wiesz, u mnie klenie barodzo sobie chwalą Sławka woblery B), szczególnie 5cm, na jaziach jeszcze nie testowałem


Moje pewnie też by polubiły, :D Jednak jak już wcześniej wspominałem, na początek planuję ciut lżej. Generalnie mam pewne blokady względem pianko-drewno-kształtnych przynęt... w 99% łowię gumami... i jakoś nie potrafię wbić się w coś innego... mały wobek to trochę inna bajka, inne łowienie... zresztą rzeka też niewielka i rybki pewnie też nieduże... no i jazik raczej te mniejsze preferuje... niewykluczone jednak, że gdzieś w przyszłości... być może... czemu nie...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych