Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki silnik do pontonu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
174 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   beny1655

beny1655

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaDorzecze Parsęty
  • Imię:Bartek

Napisano 11 lipiec 2014 - 18:49

Witam,

 

Mam pytanie Panowie do Was.

Chcę zakupić ponton kolibri 280 i jakiś silnik elektryczny do niego.(nic nadzwyczajnego tak aby mi wystarczył na sporadyczne wypady) Jaki silnik i jakie akumulatory mam wybrać bo jestem zielony.

Akweny po jakich będę pływał to maksymalnie zbiorniki o powierzchni 60 ha . Metoda to dopłynięcie w daną miejscówkę, troling sporadycznie.

 

PS. A może zaproponujecie jakiś inny zestaw do pływania.

 

 

Dzięki Bartek



#2 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 11 lipiec 2014 - 18:59

spoko starczy ci 30 minn kota.http://www.echosonda...?products_id=11 .Nie sugeruj się cena na tej stronie bo można znaleźć tańczy tylko typ silnika.Pływałem na takim 7 lat bezawaryjny polecam.



#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2014 - 19:11

I aku 80-90 Ah. Tylko unikaj pływania na 5-ce. Na czwórce pewnie 0,5-1 km/h wolniej a prądu na dłużej wystarczy. 



#4 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 12:17

nie lepiej kupic spaline 2-3km ? zalezy jak szybko chcesz plywac, ostatnio widzialem u mnie na wodzie goscia co do pontonu z podkaszarki spalinowej zrobil silniczek, troche pierdzi ale super to zrobil i spalanie ok 1 litr na 8 godzin plywania ;)



#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2014 - 12:26

Są strefy ciszy. Poza tym nie każdy lubie pierdzenie za plecami. Elektryk też ma plusy.

Ja bym przy założonych powyższych warunkach (lekki ponton, max. 60 ha) brał elektryka. 



#6 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 12 lipiec 2014 - 12:48

Ja też. Rozumiem, że są gusta i guściki, ale dla mnie spalina na jeziorze to jest pomyłka.



#7 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 12 lipiec 2014 - 22:37

A dla mnie pomyłką jest noszenie ciężkich aku, i brak możliwości zatankowania na wodzie w razie problemów (ostry wiatr w dziób, kończy się paliwo. W spalinie odkrecam zwykłego PETa z benzyną, ekran i płynę).
Jedynie strefa ciszy wymusza elektryka. Spalina 4t o mocy 5KM jest bardzo cicha (a dwucylindrowe >=10Km jeszcze cichsze) gdy się pływa zgodnie z zaleceniem by używać ok 1/2 manetki, albo jest głośny ale czuć moc. Kilka lat temu na Żywieckim pływałem z kumplem na elektryku. Raz że nie dopłynęliśmy w jedno miejsce ciekawe bo brakło prądu, to jeszcze jak zobaczyliśmy mgłę schodzącą z gór rozpoczęliśmy odwrót. Mgła zastała nas na wodzie, dziękowałem garminowi że nas poprowadził bo byłoby kiepsko.
  • suhhar lubi to

#8 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 13 lipiec 2014 - 08:09

Również popieram strefę ciszy na jeziorach, co do zbiorników zaporowych nie koniecznie .Kolego Bartek silniczek elektryczny od 30 w górę, lepiej zainwestować w większe aku .


  • nox66 lubi to

#9 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 13 lipiec 2014 - 09:07

Moim zdaniem 40lbs, nie ma sensu mniejszego brać. Różnica w cenie naprawdę niewielka, a jednak ta 40 na piątce mnie pod taki wicher spokojnie ciągnęła (prawie 6km/h), że na wiosłach to bym się tak ze 3 na godzinę cofał, a nie do przodu płynął :D Nie wiem, czy na 30 nie wylądowałbym w tę pogodę w trzcinach...

 

Co do dźwigania aku. Owszem, można zamiast aku dźwigać silnik spalinowy. Co kto lubi... Tu nie chodzi o to, żeby teraz licytować, co jest lepsze, bo każdy ma swoje zalety. Jak jadę z rodziną na wakacje, aku między nogi, silnik zajmuje ciut więcej niż tuba z wędkami, można go wsadzić wszędzie, w każdej pozycji. A spalinę jak przewozisz?

 

Gdybym miał łódź i woził ją na przyczepce, to ok, spalina przyczepiona na stałe i jedziemy. Ale ponton? Jak powtarzam: co kto lubi.



#10 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 09:13

Litr na 8 godzin pywania, dobre. A nie odwrotnie?



#11 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 13 lipiec 2014 - 09:19

Ponton ??? , normalnie na przyczepkę razem ze spaliną i ogień.



#12 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 13 lipiec 2014 - 09:22

Jak masz gdzie trzymać przeczepkę i rozłożony ponton... Ja mam po to ponton, że mieszkam w bloku ;)



#13 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 lipiec 2014 - 02:32

Przypominam, pytanie dotyczy wody max. 60 ha. a nie jeziora Żywieckiego.



#14 OFFLINE   Wookash

Wookash

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 lipiec 2014 - 07:31

Mnie wczoraj Minnkota padła. Przestała kręcić do przodu i niestety spływałem na wstecznym. Mam 40 i to już jej 2 awaria w przeciągu roku. Ale mimo wszystko polecam. Ponton 3,6m z dmuchaną podłogą, wiatr prosto w twarz a on daje radę i pcha całość do przodu.



#15 OFFLINE   Bass1978

Bass1978

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:B

Napisano 14 lipiec 2014 - 15:14

Pójdź sobie do dobrego i zaufanego [co podkreślam] sklepu wedkarksiego to jak sprzedawca jest kumaty to ci doradzi. Ja u siebie w Olsztynie pare rzeczy wziąłem w Sezonie [wlasnie taki dobry i zaufany sklep] z rekomendacj iwlasciciela i nie żałuję do dziś dnia.



#16 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 15:39

Pozwolę sobie odkopać. 

 

Panowie, czy jedyny słuszny i prawdziwy silnik to Minn Kota? Odpalają w moim regionie po wielu latach zakazu połowów ze środków pływających zaporówkę, ale pozwalają pływać tylko na elektrykach. Zbiornik ok. 450h. Ponton 360 cm i zapakowany w sumie waży może ze 300 kg. Patrzę na Minn Koty 55 lbs, ale cena poraża. Zwróciłem uwagę na: http://odplyniesz1.h...TOMATYCZNY/145 

Czy temu coś brakuje? Może ktoś mi napisać dlaczego nie ten, a jedynie Minn Kota np? 

 

Będę zobowiązany. 



#17 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 09 marzec 2015 - 17:50

mało szukałeś bo o silnikach na tym forum jest chyba wszystko napisane.możesz kupić dowolny silnik bo i tak wszystkie składane są najprawdopodobniej w chinach.śmieszy mnie tylko ta prędkość 18km/h. no i do tego silniczka to bateryjka ze 150ah czyli droższa niż on sam.



#18 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 09 marzec 2015 - 18:18

Chyba rakieta , mam 55 kotke traxxis i z 7 km/h pewnie daje na gumie 330 , 18km/h wow ciekawe, może ktoś posiada ??? Cena kusząca i gwarancja 5 lat

Jak chcesz kupić Kotke taniej to z za wielkiej wody, ja ściągałem swoją ale szanowny $ był po 3,1 . Czasami wysprzedają i cena nawet z cłem i vat jest OK



#19 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 09 marzec 2015 - 18:22

Czytałem 3 wątki na forum. Prawie wszystko to o Minn Kot'cie. Co do akumulatora. Aż taki pojemny potrzebny? Myślałem o 120 max. Ja nie potrzebuję pływać na pełnym gazie. Potrzebuje zapasu w razie wiatru i fali. Zbiornik może ogromny nie jest, ale też nie jest to bajoro więc przy kiepskich warunkach chcę dopłynąć do brzegu.

 

Chyba rakieta , mam 55 kotke traxxis i z 7 km/h pewnie daje na gumie 330 , 18km/h wow ciekawe, może ktoś posiada ??? Cena kusząca i gwarancja 5 lat

Jak chcesz kupić Kotke taniej to z za wielkiej wody, ja ściągałem swoją ale szanowny $ był po 3,1 . Czasami wysprzedają i cena nawet z cłem i vat jest OK

 

@maweric

Właśnie się nie upieram. Mi tam wcale Minn Kota nie jest potrzebna, a wole zaoszczędzić jak mogę. Tylko właśnie chciałem podpytać, czy ta opcja jest warta czy gó..o warta :) Z USA mogę ściągnąć nawet bez VAT i cła, ale jak można coś dobrego kupić, to po co kombinować...


Użytkownik count_martin3z edytował ten post 09 marzec 2015 - 18:29


#20 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2015 - 19:43

 

Czytałem 3 wątki na forum. Prawie wszystko to o Minn Kot'cie. Co do akumulatora. Aż taki pojemny potrzebny? Myślałem o 120 max. Ja nie potrzebuję pływać na pełnym gazie. Potrzebuje zapasu w razie wiatru i fali. Zbiornik może ogromny nie jest, ale też nie jest to bajoro więc przy kiepskich warunkach chcę dopłynąć do brzegu.

 

Chyba rakieta , mam 55 kotke traxxis i z 7 km/h pewnie daje na gumie 330 , 18km/h wow ciekawe, może ktoś posiada ??? Cena kusząca i gwarancja 5 lat

Jak chcesz kupić Kotke taniej to z za wielkiej wody, ja ściągałem swoją ale szanowny $ był po 3,1 . Czasami wysprzedają i cena nawet z cłem i vat jest OK

 

@maweric

Właśnie się nie upieram. Mi tam wcale Minn Kota nie jest potrzebna, a wole zaoszczędzić jak mogę. Tylko właśnie chciałem podpytać, czy ta opcja jest warta czy gó..o warta :) Z USA mogę ściągnąć nawet bez VAT i cła, ale jak można coś dobrego kupić, to po co kombinować...

 

Jak możesz brać bez podatków z USA to się nawet nie zastanawiaj.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych