Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Błystki Mepps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 12 kwiecień 2019 - 11:43

Aglia czarna jest cały czas w ofercie w rozmiarach od 00 do 5. Rzeczywiście jest najmniej popularna, niektórzy nawet twierdzą, że jak błystka jest czarna to ryba jej nie zobaczy :) Oczywiście to mit ;)
Jeżeli nie ma jej w sklepach stacjonarnych, to w internetowych nie powinno być problemu z jej dostępnością.

Mój serdeczny kolega na początku swojej spinningowej drogi zapatrzony w woblery i gumy twierdził, że obrotówka to co to to jest za przynęta, to niczego nie imituje, ryby się na to nie nabiorą chyba że głupie. A już w ogóle czarna, no porażka.
Kilka miesięcy później, po tym jak z innym kolegą zagraliśmy na jego oczach "koncert na dwie czarne Aglie" -wówczas zaliczyłem jedyne w mojej karierze branie grubo ponad metrówki na obrotówkę- i kosiliśmy niemal co rzut okonie 30-30+ i szczupaki całkiem sympatycznych rozmiarów, przynajmniej połowa pudła kolegi wypełniła się obrotówkami. Głównie czarnymi 😅😊

Z neta nie lubię, wolę pomacać, chyba że na naszej giełdzie, od kolegów ☺

Użytkownik morrum edytował ten post 12 kwiecień 2019 - 11:44

  • AdamCh lubi to

#122 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 12 kwiecień 2019 - 14:47

Skoro można to mam pytanie do Ciebie.
Od obrotówek zaczynałem w latach 90tych przygodę ze spinningiem. Nie od Meppsów, bo na te nie było stać licealisty, zwykle używało się jakichś tańszych alternatyw, tym bardziej, że często chodziło się nad Wisłą dopóki nie zerwało się tych kilku obrotówek... Pamiętam jak pewnego razu Wisła opadając odsłoniła stary, pełen piasku wór, a na nim skrzył się w słońcu Mepps. Bodaj Comet 4. Ależ byłem szczęśliwy ze znaleziska. No ale kuzyn chciał "zobaczyć jak chodzi" i po zawiązaniu zarzucił, poczekał aż opadnie a potem... tyle widziałem mojego Meppsa, został na zaczepie goniłem potem Mariusza z jakimś drągiem ale to dla żartu żeby napięcie rozładować ale do meritum.
Teraz na obrotówki łowię rzadziej, ale mam. Noszę, używam, cenię. Sporą część moich zasobów stanowią dziś Meppsy właśnie.
Ale nigdzie nie mogę dostać mojego ulubionego do niedawna modelu - Aglia Black 4 z "kulkowym" żółto-czerwonym korpusem. Czy jest w ogóle dostępny? W sklepach widywałem, ale kilka sztuk w zapasie było. Jak się skończyły to i w sklepach pustki

Cześć!

Może nie najtańsze, ale tu mają dużą ilość.

https://www.centrumw...zarna-nr-4.html



#123 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 12 kwiecień 2019 - 15:31

Janusz, ja wiem że to była oficjalna produkcja i oficjalne zlecenie. Chodzi mi teraz głównie o "oryginalność". Dwa jednakowe meppsy, z różnych fabryk, niby identyczne ale ciut inaczej tłoczone i z inną ciut czcionką na spodzie paletki. Oba z oficjalnej dystrybucji. Z jednego roku nawet.
Czy tylko jednego można uznać za oryginał??
Mamy pewność że Mepps obecnie nie zleca części produkcji w PRoC?? Że część nadwyżek z "czwartej" zmiany nie trafia na Ali??

Marian, ja to też wiem, że Mapso produkowało na zlecenie Meppsa. Z kilku źródeł. W tym również jak mi się wydaje od człowieka, który jako pierwszy sprowadzał "hiszpanki" i chyba do dziś ma je w katalogu. Pewnie domyślasz się o kogo chodzi. Powtarzam: jak mi się wydaje, bo to mogło być wiele lat temu, a pamięć bywa zawodna. Jeśli błystki mają takie legalne pochodzenie, to trudno je uznać za podróbki. A że różnią się w jakimś stopniu od tych, do których byliśmy przyzwyczajeni, to już inna sprawa. Jeśli Shimano robi pewne modele na Europę, na Stany, które trochę różnią się od tych na rynek japoński, to nikt nie powie inaczej -  oryginalne Shimano. 



#124 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 12 kwiecień 2019 - 15:48

Mepps ma wszystkie narzędzia prawne, żeby dochodzić swoich praw. Opatentowane wzory, nazwę i logo marki, nazwy poszczególnych modeli. Patent dotyczy dokładnie danego wzoru, nie podobieństwa. Jeżeli chodzi o nazwy, to sytuacja wygląda tak, że nawet inni producenci nie powinni używać w swoich materiałach nazw tj. choćby AGLIA, ale tutaj staramy się być elastyczni, mamy świadomość, że jest to pewien wzór ;). To jest na tej samej zasadzie, jakby jakiś producent użył stwierdzenia - samochód typu mercedes :)

 

Z podróbkami z Chin problem jest inny. Wiem, że pewne działania są podejmowane, ale Chiny to ciężki temat. Dotrzesz do jednego podmiotu, za chwilę pojawia się kilka innych. Trochę walka z wiatrakami. My jako dystrybutor się tym nie zajmujemy, jedyne co możemy robić i robimy to monitorujemy rynek w Polsce. Dopóki jakość tych podrobionych jest jaka jest, to wielkiego zagrożenia tutaj nie widać. Co do kontenera, to celnicy powinni go zatrzymać - takie jest prawo.

Wielkiego problemu raczej nie ma. Przynajmniej jeśli chodzi o Polskę. To prywatny import chyba niewielkich ilości i widać celnicy się nie czepiają lub nie wszystkie zatrzymują. Jak widać w załączonym linku podobieństwo do opatentowanych jest, ale w większości przypadków dość odlegle. Bywały bardziej zbliżone do Meppsów. Gdzieś tu na Jerku była rozmowa o "Syclopsach" jednego z naszych producentów.  Można się w takim razie przyczepić do tych z napisem Mepps Aglia, Mepps Long. Ciekawe, że niektóre paletki mają na rewersie Made in France? :)  https://pl.aliexpres...earchText=mepps



#125 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 12 kwiecień 2019 - 20:38

Jachu, uwierz mi, że polskich sklepach występują podróbki Meppsów. Sam kilka takich sytuacji wyłapałem. Dodam, że blaszki miały wytłoczone Made in France.
Oczywiście nie wiadomo jaka jest tego skala bo ciężko to sprawdzić. Niektórzy sprzedawcy wrzucą kilka sztuk w cały swój asortyment Meppsów, niektórzy bezczelnie handlują jedym chińskim modelem a resztę mają oryginalnych.
Wiadomo, w sklepach stacjonarnych jest dużo mniej podróbek niż w internecie. Na portalach aukcyjnych czy forach wędkarskich jest tego dużo więcej. Przykład mamy nawet z naszego forum, gdzie nieraz już na giełdzie pojawiały się podróbki.
Nie da się tego uniknąć. Oby te wszystkie podróbki były w miarę wykonane bo potem ludzie psy na Meppsie wieszają...
Jeżeli ktoś kiedyś będziech chciał zamówić sobie większą ilość Meppsów z miłą chęcią podpowiem w jakim sklepie internetowym kupi oryginalne Meppsy.
  • Luckyguliver lubi to

#126 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 12 kwiecień 2019 - 23:27

Adam, pooglądałem te na Ali i jeśli coś takiego spotkam, to nikt mi nie wmówi, że to choćby leżało koło Meppsa. Kto miał w ręku nawet kilka Meppsów, ten na pierwszy rzut oka pozna trefny towar. Boję się bardziej tego, że przy dzisiejszych możliwościach ktoś zrobi (może już robi) takie, że możemy mieć poważny problem z rozpoznaniem. Nie mówię, że ktoś się szarpnie i powieli cały asortyment, ale od strony technicznej nie widzę problemu zrobienia kilku najbardziej chodliwych wzorów. Nie oszukujmy się,ale błystka to nie jest nic skomplikowanego. Popatrz na paletki Longów z linku do Ali, który wrzuciłem. Całkiem przyzwoicie wyglądają. To już mały krok do zrobienia ideału. Nawet jakiś drut jestem w stanie tak wypiaskować, że nikt nie pozna. Może większy problem z dystrybucją, ale jak sam zauważyłeś możliwości jakieś są i chętnych łatwego zarobku nie brakuje.



#127 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 13 kwiecień 2019 - 13:59

Jachu, uwierz mi, że polskich sklepach występują podróbki Meppsów. Sam kilka takich sytuacji wyłapałem. Dodam, że blaszki miały wytłoczone Made in France.
Oczywiście nie wiadomo jaka jest tego skala bo ciężko to sprawdzić. Niektórzy sprzedawcy wrzucą kilka sztuk w cały swój asortyment Meppsów, niektórzy bezczelnie handlują jedym chińskim modelem a resztę mają oryginalnych.
Wiadomo, w sklepach stacjonarnych jest dużo mniej podróbek niż w internecie. Na portalach aukcyjnych czy forach wędkarskich jest tego dużo więcej. Przykład mamy nawet z naszego forum, gdzie nieraz już na giełdzie pojawiały się podróbki.
Nie da się tego uniknąć. Oby te wszystkie podróbki były w miarę wykonane bo potem ludzie psy na Meppsie wieszają...
Jeżeli ktoś kiedyś będziech chciał zamówić sobie większą ilość Meppsów z miłą chęcią podpowiem w jakim sklepie internetowym kupi oryginalne Meppsy.

 

Poproszę  :)



#128 OFFLINE   joter83

joter83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Rempalski

Napisano 16 kwiecień 2019 - 09:06

Marian, ja to też wiem, że Mapso produkowało na zlecenie Meppsa. Z kilku źródeł. W tym również jak mi się wydaje od człowieka, który jako pierwszy sprowadzał "hiszpanki" i chyba do dziś ma je w katalogu. Pewnie domyślasz się o kogo chodzi. Powtarzam: jak mi się wydaje, bo to mogło być wiele lat temu, a pamięć bywa zawodna. Jeśli błystki mają takie legalne pochodzenie, to trudno je uznać za podróbki. A że różnią się w jakimś stopniu od tych, do których byliśmy przyzwyczajeni, to już inna sprawa. Jeśli Shimano robi pewne modele na Europę, na Stany, które trochę różnią się od tych na rynek japoński, to nikt nie powie inaczej -  oryginalne Shimano. 

 

Nie do końca tak było ;) Po prostu człowiek, który pracował dla Mepps`a, przeszedł do Mapso, Mapso nigdy nic nie robiło na zlecenie Mepps`a, nigdy te firmy nie współpracowały. A z tego co wiem, sprawa między Mepps`em, a Mapso trafiła nawet do sądu, (na wniosek Mepps`a), chodziło m.in. o wzory handlowe, podobne nazwy itp.itd Dawne dzieje.

 

Potem Mapso przejęło Rublex`a i przenieśli fabrykę z Francji, do Hiszpanii, chyba gdzieś pod Santander. I niestety zrobili to bez linii produkcyjnych, wzięli same wzory, nazwy, markę. Francuski Rublex, a potem ten hiszpański, to były jakby zupełnie inne błystki. Zostało mi jeszcze trochę starych Rublexów, najłatwiej je rozróżnić od tych nowych tym, że na starych korpusach są czarne prze-żłobienia. Stare Rubexy wydają się też cięższe, paletki grubsze.



#129 OFFLINE   joter83

joter83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Rempalski

Napisano 16 kwiecień 2019 - 09:17

Wielkiego problemu raczej nie ma. Przynajmniej jeśli chodzi o Polskę. To prywatny import chyba niewielkich ilości i widać celnicy się nie czepiają lub nie wszystkie zatrzymują. Jak widać w załączonym linku podobieństwo do opatentowanych jest, ale w większości przypadków dość odlegle. Bywały bardziej zbliżone do Meppsów. Gdzieś tu na Jerku była rozmowa o "Syclopsach" jednego z naszych producentów.  Można się w takim razie przyczepić do tych z napisem Mepps Aglia, Mepps Long. Ciekawe, że niektóre paletki mają na rewersie Made in France? :)  https://pl.aliexpres...earchText=mepps

 

Zgadza się, mają Made in France. Używają nazwy Mepps, to czym jest dla nich błędne oznaczenie Made in France ;)

Ale widzę, że pewne działania skutek przynoszą, bo na alliekspressie nie wyszukasz już produktu po nazwie "mepps" Owszem, jak dobrze poszukasz to znajdziesz, ale coś zaczyna się zmieniać. Zobaczymy na jak długo...



#130 OFFLINE   joter83

joter83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Rempalski

Napisano 16 kwiecień 2019 - 09:25

Jachu, uwierz mi, że polskich sklepach występują podróbki Meppsów. Sam kilka takich sytuacji wyłapałem. Dodam, że blaszki miały wytłoczone Made in France.
Oczywiście nie wiadomo jaka jest tego skala bo ciężko to sprawdzić. Niektórzy sprzedawcy wrzucą kilka sztuk w cały swój asortyment Meppsów, niektórzy bezczelnie handlują jedym chińskim modelem a resztę mają oryginalnych.
Wiadomo, w sklepach stacjonarnych jest dużo mniej podróbek niż w internecie. Na portalach aukcyjnych czy forach wędkarskich jest tego dużo więcej. Przykład mamy nawet z naszego forum, gdzie nieraz już na giełdzie pojawiały się podróbki.
Nie da się tego uniknąć. Oby te wszystkie podróbki były w miarę wykonane bo potem ludzie psy na Meppsie wieszają...
Jeżeli ktoś kiedyś będziech chciał zamówić sobie większą ilość Meppsów z miłą chęcią podpowiem w jakim sklepie internetowym kupi oryginalne Meppsy.

 

Wyłapujemy takie sytuacje, szybko takie informacje do nas docierają. Jak nie od wędkarza, to od dostawcy/hurtowni/pośrednika, albo od konkurencji ;). Raczej żaden sklep z tradycjami, nie będzie ryzykował posądzenia o sprzedaż podróbek. My też reagujemy natychmiast ;)



#131 OFFLINE   joter83

joter83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Rempalski

Napisano 16 kwiecień 2019 - 09:54

Adam, pooglądałem te na Ali i jeśli coś takiego spotkam, to nikt mi nie wmówi, że to choćby leżało koło Meppsa. Kto miał w ręku nawet kilka Meppsów, ten na pierwszy rzut oka pozna trefny towar. Boję się bardziej tego, że przy dzisiejszych możliwościach ktoś zrobi (może już robi) takie, że możemy mieć poważny problem z rozpoznaniem. Nie mówię, że ktoś się szarpnie i powieli cały asortyment, ale od strony technicznej nie widzę problemu zrobienia kilku najbardziej chodliwych wzorów. Nie oszukujmy się,ale błystka to nie jest nic skomplikowanego. Popatrz na paletki Longów z linku do Ali, który wrzuciłem. Całkiem przyzwoicie wyglądają. To już mały krok do zrobienia ideału. Nawet jakiś drut jestem w stanie tak wypiaskować, że nikt nie pozna. Może większy problem z dystrybucją, ale jak sam zauważyłeś możliwości jakieś są i chętnych łatwego zarobku nie brakuje.

 

Zgadza się, błystka to nic skomplikowanego, ale trzeba ją zrobić na dobrych materiałach. Powiedzmy sobie szczerze, nie da się zrobić dobrej błystki, na niepolerowanym drucie, który wygina się przy pierwszym holu szczupaka. Paletka od Longa niby wygląda tak samo, ale jest tak cienka, że można ją zgiąć się przy lekkim nacisku palca. Nie ma porównania z oryginałem, jest dużo lżejsza.

A gdzie tu wyważenie czy choćby hydroakustyka? :)

 

Nie mówię, że nie można zrobić takiej błystki jak Mepps. Ale nie da się jej zrobić w tak niskiej cenie. Jakość kosztuje, Mepps nigdy nie patrzył na produkcje przez pryzmat ceny, nigdy nie zjeżdżał z jakością, aby konkurować cenowo z innymi. Bo tak naprawdę po co?



#132 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 22 kwiecień 2019 - 16:21

Po przemyśleniu muszę jednak zmienić zdanie, nie chodziło o rozmiar rybki.

Mam za to inna teorię, a więc należy wziąć pod uwagę, że Mino z naklejkami były to pierwsze Mino wyprodukowane przez Meppsa. Na początku były tylko trzy rozmiary na obrotówkach 2, 3 i 4 co musiało wyglądać dziwnie, gdyż brakowało tej jedynki, więc nakleili naklejki w numeracji 1, 2 i 3. Zabieg prosty a jaki efekt.

Kolejną generacją były Aglia TW Mino Pat. gdzie dołożyli obrotówkę w rozmiarze 1, więc naklejki nie były już potrzebne i przesunęli rozmiary rybek.

 

Na moim katalogu też nie ma daty i niestety muszę się przyznać, że dopiero teraz dostrzegłem mój błąd w jego datowaniu - przez ponad 2 lata byłem pewny, że jest z 1972r.

Mój katalog musi być z lat 60-tych, bo w 1972r były już Meppsy Tw Mino tak jak na poniższym zdjęciu, które jest właśnie z 72r.

attachicon.gif (AM) GAZZPESCA972-PUBBLICITA-ADVERTISING-1972- MEPPS - GAMMA CUCCHIAINI.JPG

 

Mepps Aglia TW Mino i Comet De-Ho sądząc po poniższym zdjęciu były nowościami na rok 1969-70.

attachicon.gif s-l1600 (14)a.jpg attachicon.gif s-l1600 (13)a.jpg

 

Sam system wymiany kotwiczek został opatentowany w 1967r.

attachicon.gif senuelo-cucharilla-pesca-cana-lanzamiento.jpg

 

Powinienem jeszcze gdzieś mieć informację w którym roku zostały opatentowane same rybki Mino, ale niestety nie mogę ich znaleźć.

Tak, teraz wszystko łączy się w logiczną całość.

Aglia została wprowadzona do produkcji w roku 1945.

Wiesz może kiedy został wprowadzony do produkcji Comet i Long?



#133 OFFLINE   kardi85

kardi85

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • Imię:Grzesiek

Napisano 05 maj 2019 - 15:21

Wiesz może kiedy został wprowadzony do produkcji Comet i Long?

 

Niestety nie wiem kiedy zostały one wprowadzone.

Comet myślę, że pierwsza połowa lat 50-tych.

Natomiast jeśli chodzi o Longi to nigdy się nawet nie zastanawiałem nad tym w którym roku mogły być one wprowadzone. Jeśli miałbym obstawiać to może pierwsza połowa lat 60-tych.

W katalogu z 1965r Longi już są:

Załączony plik  b.jpg   93,87 KB   15 Ilość pobrań

https://www.ebay.com...=p2047675.l2557


  • AdamCh lubi to

#134 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 22 maj 2019 - 21:52

Mepps ma wszystkie narzędzia prawne, żeby dochodzić swoich praw. Opatentowane wzory, nazwę i logo marki, nazwy poszczególnych modeli. Patent dotyczy dokładnie danego wzoru, nie podobieństwa. Jeżeli chodzi o nazwy, to sytuacja wygląda tak, że nawet inni producenci nie powinni używać w swoich materiałach nazw tj. choćby AGLIA, ale tutaj staramy się być elastyczni, mamy świadomość, że jest to pewien wzór ;). To jest na tej samej zasadzie, jakby jakiś producent użył stwierdzenia - samochód typu mercedes :)

 

Z podróbkami z Chin problem jest inny. Wiem, że pewne działania są podejmowane, ale Chiny to ciężki temat. Dotrzesz do jednego podmiotu, za chwilę pojawia się kilka innych. Trochę walka z wiatrakami. My jako dystrybutor się tym nie zajmujemy, jedyne co możemy robić i robimy to monitorujemy rynek w Polsce. Dopóki jakość tych podrobionych jest jaka jest, to wielkiego zagrożenia tutaj nie widać. Co do kontenera, to celnicy powinni go zatrzymać - takie jest prawo.

Ale na ebay Uk tych podrobek jest jeszcze troche. Moze nie tyle co kiedys ale nadal mozna sobie kupic garsc Meppsow za kilka funtow. Np https://www.ebay.co....1gAAOSwBcVc1hnD Kiedys wyslalem temu Panu pytanie czy te Meppsy z Chin czy Francji? Nie dostalem odpowiedzi. Tak wiec ja je zwylke kupuje w starych pudelkach, tak na wszelki wypadek :) ale czoraj sie nacialem bo klient wymieszal stare z nowymi. Po otowrzeniu paczki te nowe wygladaja mi jakos dziwnie podejrzanie. Jutro moze zamieszcze fotki. 


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 22 maj 2019 - 21:54


#135 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 06 sierpień 2019 - 07:12

A ja sobie coś na szybko sprawdziłem.
Mam amerykańskiego Lusoxa nr1.
Jego wielkość odpowiada europejskiemu nr0.
Dodam, że ten stary Lusox to mój ulubieniec, niestety został już ostatni.

Jeśli piszesz o MEPPS LUSOX Mouche - pod taką nazwą był produkowany na Europę, lub MEPPS LUSOX Runs Deep - najczęściej taką nazwę nosił na rynku amerykańskim, to napisz jak na niego łowisz?

Zdięto go z produkcj najpierw w Europie, a później w USA. Jaka mogła być tego przyczyna?



#136 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 11 sierpień 2019 - 14:02

Jachu, uwierz mi, że polskich sklepach występują podróbki Meppsów. Sam kilka takich sytuacji wyłapałem. Dodam, że blaszki miały wytłoczone Made in France.
Oczywiście nie wiadomo jaka jest tego skala bo ciężko to sprawdzić. Niektórzy sprzedawcy wrzucą kilka sztuk w cały swój asortyment Meppsów, niektórzy bezczelnie handlują jedym chińskim modelem a resztę mają oryginalnych.
Wiadomo, w sklepach stacjonarnych jest dużo mniej podróbek niż w internecie. Na portalach aukcyjnych czy forach wędkarskich jest tego dużo więcej. Przykład mamy nawet z naszego forum, gdzie nieraz już na giełdzie pojawiały się podróbki.
Nie da się tego uniknąć. Oby te wszystkie podróbki były w miarę wykonane bo potem ludzie psy na Meppsie wieszają...
Jeżeli ktoś kiedyś będziech chciał zamówić sobie większą ilość Meppsów z miłą chęcią podpowiem w jakim sklepie internetowym kupi oryginalne Meppsy.

 

Niedawne kupiłem takie podroby przez priva, drut mientki i slabo krecą się, ale mam wielkiego pecha tutaj na jerku, bo niedawno kupiłem tez felerny kołowrotek, tez przez priva, a sprzedawcy ("koledzy") oczywiście wypieli się i poszli w zaparte. Nie ma co oszczędzać, tylko kupować u pewnych sprzedawcow, czyli w solidnych sklepach, bo potem tylko placz.



#137 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 28 wrzesień 2019 - 13:16

Czy ksztalt paletki o nazwie "French Blade" jest taki sam jak paletki Aglia ?.

Wiadomo ze paletki Aglia sa w gotowych Mepps'ach a paletki French Blade mozna kupic w roznych sklepach wysylkowych.

Dzieki, Leslaw.



#138 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 30 wrzesień 2019 - 06:34

Czy ksztalt paletki o nazwie "French Blade" jest taki sam jak paletki Aglia ?.

Wiadomo ze paletki Aglia sa w gotowych Mepps'ach a paletki French Blade mozna kupic w roznych sklepach wysylkowych.

Dzieki, Leslaw.

To Aglia przyniosła firmie Mepps sławę na całym świecie, tak więc ten kształt paletki traktuje się jako - najbardziej znaną odmianę paletki francuskiej.

Jednak ten kształt paletki jest zastrzeżony patentem, więc sprzedawane opd nazwą "French blade" paletki, są najczęściej jedynie podobne jeśli chodzi o proporcje długości do szerokości, natomiast samo tłoczenie bywa różne.

Powoduje to, że jeśli chodzi o pracę - to może ona nie przypominać (i najczęściej zupełnie nie przypomina) oryginału.



#139 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 30 wrzesień 2019 - 07:18

Witam. Moglby ktos podpowiedzieć jak odroznic podróbki od oryginałów? Niby kupuje w sklepie stacjonarnym ale kto tam wie skad to JEST. Na co zwrócić uwagę?
  • Gnat lubi to

#140 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 30 wrzesień 2019 - 08:05

Dobre pytanie, podpisuje się pod nim. Na allegro zawsze kupuje ale jak poznać czy to oryginały ? Cenę noszą oryginałów.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych