Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeczny uniwersał


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 20 styczeń 2015 - 09:28

A wcześniej słyszałem że to idealny kij do takiego łowienia na dużą rzekę a wersja z IPC jest sztywniejsza, w nurcie się łatwo nie poddaje. Tak czytałem o nim. Chociażby w tym temacie: http://jerkbait.pl/t...a-klenia/page-3


Użytkownik adrionn911 edytował ten post 20 styczeń 2015 - 09:34


#22 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 styczeń 2015 - 09:55

12lb owszem...10lb ma spolegliwy szczyt,idealny do jaziokleni...do gum moim zdaniem się nie nadaje

#23 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 20 styczeń 2015 - 10:13

Głownie kij ma służyć do łowienia woblerami klenio-jazi, okoni, czasem boleń na lekko. Czasem gumy na jakiś niezbyt ciężkich jigach, czasem. Kij do typowego jigowania mam, a zawsze obu przy Sobie mieć nie będę.

Doradź jakiś kij od Siebie, będę miał w czym wybierać.



#24 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 styczeń 2015 - 10:19

....jak do woblerow kleniojaziowych to będzie ok. Lekkiego boleniowego powierzchniaka też ogarnie ale typowym kijem boleniowym nie jest...przynajmniej w moim odczuciu:)

#25 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 20 styczeń 2015 - 10:30

Że nie jest typowym to wiadomo, ale ja lubię łowić lekko. Wszystko wyjdzie w praniu ;)



#26 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 styczeń 2015 - 10:32

Dokladnie tak -legendem z tymi parametrami łowie klenie / jazie na Wiśle, bolenia na lekko z powierzchni ogarnie, rh10 to max.

#27 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 20 styczeń 2015 - 10:40

Tylko używanego Avida w cenie +/- 600-650zł na rynku mało. Dlatego warto mieć w zanadrzu jakiś odpowiednik innej firmy o podobnych parametrach i zastosowaniu. Chętnie posłucham innych propozycji.



#28 OFFLINE   Locutus85

Locutus85

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaBusko Zdrój
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 styczeń 2015 - 10:50

Gamakatsu Akilas 270 5-30g :P

#29 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 20 styczeń 2015 - 11:39

Cholera, jak przyjdę do domu to aż sprawdzę jaką moc ma mój Avid, taki o jakim piszecie do 18g i długi na 2,9m. Faktycznie może się okazać, ze moje wyobrażenie i wyobrażenie patu może się różnić, ale on chyba łowi większe ryby od moich :). Jak dla mnie to ten Avid jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Zważywszy, że niejaki Andrzej Lipiński łowi Talonem do 14g, który jest jeszcze delikatniejszy, a wystarczy popatrzeć na jego stronę internetową i zobaczyć jakie bolki z wody wyjeżdżały. Moim kijem rzucałem nawet największa ukleją RH i owszem, nie jest to kij przeznaczony do takich przynęt, ale rzucić się da, a poprowadzenie to już nie problem. Oczywiste jest też to, że ukleja RH to nie wobler SDR.



#30 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 20 styczeń 2015 - 12:08

Dlatego myślę że ten Avid mi wystarczy ;) Bardziej chodzi mi o alternatywę dla Avida jakbym takowego nie znalazł, niż szukanie czegoś lepszego, mocniejszego.


Użytkownik adrionn911 edytował ten post 20 styczeń 2015 - 12:32

  • aTomek lubi to

#31 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 styczeń 2015 - 19:00

Uniwersał rzeczny...Hm...Bardziej szukałbym kija ok.12lb czyli tak  5-20g powiedzmy coś z lamiego, batsona może CD.Jakbyś trafił coś ala CD sunrise 6-24g 6-12lb to by był prawdziwy uniwersał rzeczny.Mam takiego CD zbrojony "na ciężko".Co prawdza na rzece nie łowię ale główki 3-4g z gumkami 4-5cm nieźle fruwały i pewnie już lekkimi wobkami by łowił.Ten avid też powinien się sprawdzić.


Użytkownik Jozi edytował ten post 20 styczeń 2015 - 19:01

  • popper lubi to

#32 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 styczeń 2015 - 19:18

Mam podobne odczucia jak Patryk co do Avida, to kleniojaziowiec. Bolenia (nie szczeniaka) szkoda tym męczyć , po holu to już prawie filet. A Talon MLXF ma znacznie większego powera w dole przy delikatniejszym szczycie. Gumy prowadzone w toni Avid ogarnie, o jigu, agresywnym poderwaniu raczej trudno myśleć. W moim odczuciu komfort do około 14 g masy przynęty, wobki właśnie w typie jaziowo kleniowych. Coś z 12lb w moderate fast byłoby bliżej tych założeń pomijając jiga. LamiCP1142M?

 

Z potrzeb dałoby się wymodzić 3 patyki :D  :D



#33 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 20 styczeń 2015 - 19:47

Ja też przymierzam się do kupna takiej wędki, gdzie z jednym kijem nad rzeką ogarnę klenia, jazia, bolenia na lekko i okonia, wytypowałem sobie ST1142-MHX...



#34 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 20 styczeń 2015 - 20:28

Ja mam pytanie odnośnie kija mocy 17 lb, typowo na gumy raczej będę brał M1 , ale interesuje mnie jeszcze coś o bardziej ciepłej akcji pod główki 12 do max 30g z kopytem 3 cale + wszelkiej maści boleniowo sandaczowe woblery.Kij dobrze amortyzujący szczupaka i mający power pod sandacza.Czy XST1085f RX8 Batsona jest faktycznie szybszym, czulszym i lżejszym odpowiednikiem brata z RX7, czy to dużo delikatniejsza konstrukcja ?

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 20 styczeń 2015 - 20:32


#35 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 20 styczeń 2015 - 23:13

Mam podobne odczucia jak Patryk co do Avida, to kleniojaziowiec. Bolenia (nie szczeniaka) szkoda tym męczyć , po holu to już prawie filet. A Talon MLXF ma znacznie większego powera w dole przy delikatniejszym szczycie. Gumy prowadzone w toni Avid ogarnie, o jigu, agresywnym poderwaniu raczej trudno myśleć. W moim odczuciu komfort do około 14 g masy przynęty, wobki właśnie w typie jaziowo kleniowych. Coś z 12lb w moderate fast byłoby bliżej tych założeń pomijając jiga. LamiCP1142M?

 

Z potrzeb dałoby się wymodzić 3 patyki :D  :D

Masz jakiś link do tego LamiCP1142M? Bo ja nie mogę znaleźć.

A taki? http://allegro.pl/la...4973092171.html


Użytkownik adrionn911 edytował ten post 20 styczeń 2015 - 23:26


#36 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 20 styczeń 2015 - 23:28

Masz jakiś link do tego LamiCP1142M? Bo ja nie mogę znaleźć.

A taki? http://allegro.pl/la...4973092171.html

myślę że chodzi o XSH1142M



#37 OFFLINE   Jozin

Jozin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaWędkarska Pustynia

Napisano 20 styczeń 2015 - 23:43

I taki 7-21g będzie odpowiedni do woblerów 2-6cm (w moim pudełku: firmy hunter bullet 2,5-3,5cm, pixel 3cm, kenaet 3cm) i inne modele do max 6cm pomijając boleniowe z których najcięższy waży 15g ? Nacisk stawiam na te mniejsze przynęty, boleniowe tylko wtedy gdy jestem nad rzeką z jedną wędką a chcę zapolować na bolenia atakującego obok. No i rzeka o dużym uciągu.



#38 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 20 styczeń 2015 - 23:47

Widzę, że nieaktualne, ale jakby ktoś jeszcze szukał, to może St. Croix Wild River 1, 1/4 oz? Porządny sprzęt. Nówka pewnie przekroczy 5 stów ale chyba niewiele, a używka będzie poniżej.

Edytuję, bo sprawdziłem, Nówka powyżej 8 stów... Znajomy, z którym łowię ma takiego i kupował bardzo dawno, toteż zdawało mi się, że będzie tańszy. Ale kij na pewno wart jest ceny.


Użytkownik Obcy edytował ten post 20 styczeń 2015 - 23:53


#39 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 00:09

Jeśli ktoś szuka dobrej i relatywnie taniej uniwersałki to polecam przyjrzeć się starym konstrukcjom Shimano Beastmaster lub Technium.

Widziałem w dziale Sprzedam ładnego Techniuma AX 270cm 10-30g.

Kije bardzo uniwersalne w dobrych cenach (używane 250-350zł)
  • Obcy lubi to

#40 OFFLINE   Obcy

Obcy

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaOd 21.01,15: Zabiele
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Obecki

Napisano 21 styczeń 2015 - 00:35

To ja w sumie podłączę się do tematu i też zadam pytanie.
Miałem w rękach różne wędki nie tylko w sklepach ale i nad wodą, lecz sam nigdy nie posiadałem naprawdę dobrego kija, a chciałbym wreszcie. Pytanie do Kolegów, którzy przetestowali mnóstwo wędek, znają się. Gdybyście mieli mieć jedną wędkę na szczupaki i sandacze, na typowe wody: zbiorniki zaporowe, Wisłę, Odrę i równie typowe przynęty: obrotówki 4, gumy 3 i 4 cale, woblery +/- 10cm, to jaki kij byście sobie zamówili lub kupili gotowy?
Poczytałem tu trochę i rozbolała mnie głowa od nadmiaru wiedzy, a konkretu, że ten a nie inny nie znalazłem. Już niech będzie, że raz cena nie gra roli - do 1 maja daleko, dam radę. Z góry dzięki!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych