Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dr Depth - pytania do użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 19 lipiec 2014 - 08:46

Witam

 

Mam pytanie, do użytkowników Dr Depth, jak wyeksportować mapkę batymetryczną do echosondy lub smartfona z systemem android???

 

;)



#2 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 19 lipiec 2014 - 22:55

Daaawno się bawiłem tym programem, ale z tego co pamiętam jest opcja exportu do obrazka i pliku map. Następnie trzeba przerobić na plik oziexplorera. A dalej albo ozi dla androida albo androzic.
Inne opcje są bardziej skomplikowane :)

PS byłem kilka dni temu na stronie drdepth i pokazało że wstrzymali sprzedaż. Da się go gdzieś zdobyć!?

#3 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 20 lipiec 2014 - 09:13

Zakupiłem parę lat temu ,pisałem o tworzonych mapach gdzieś tu na forum. Póżniej zaprzestałem bo zmieniłem łowisko / morze/ powinienem kod dostepu znaleść .

#4 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 20 lipiec 2014 - 10:00

Spróbuję, ale w opcji export tego nie widzę.

Może ktoś dla kogo to bułka z masłem wyjaśni krok po kroku jak to machnąć.

 

;)


Użytkownik francisco scaramanga edytował ten post 20 lipiec 2014 - 13:42


#5 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 21 lipiec 2014 - 17:58

Nie wiem czy to o to chodzi ?

 

570f05d3d66751bam.jpg



#6 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 21 lipiec 2014 - 19:40

tylko ze sklepu androida mobilny drd wylecial juz dawno. 

temat chyba do ogarnięcia. można eksportować jpg z georeferencją do google earth w kml'u, lub do ozi w .map, lub do fugawi... 

ewentualnie zainwestowac troche czasu w przeszukanie internetu. po odnalezieniu scrackowanego nomada na androida zycie byloby porostsze :P

 

Nie wiem czy to o to chodzi ?

 

570f05d3d66751bam.jpg



#7 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 06:34

A mogę prosić jakąś krótką instrukcję krok po kroku.
Jak wgrać mapkę do sondy?
Jak wygenerować ją na ręczniaka garmin?
I jak wygenerować ją na smartfona na androidzie?
Dzięki z góry za info.

#8 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 październik 2015 - 15:14

Odkopię lekko temat.

 

W ustawieniach DrDepth można ustawić maksymalny rozmiar mapy na 7000x7000m. Zrobiłem wczoraj loga i po wgraniu go do programu wycentrowuje mi go na przystani. Problem w tym, że mapowałem kilka km od tego miejsca wiec obszar na którym mi zależy jest daleko, daleko za kwadratem 7x7km. Jak ten problem obejść?

 

Pozdr

M



#9 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 22 październik 2015 - 15:21

wycentruj mapkę/loga tam gdzie pływałeś. zrób dowolną edycję (np usuń jeden punkt) zapisz. powinien otwierać w ostatniej zapisanej lokalizacji.



#10 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 październik 2015 - 17:25

wycentruj mapkę/loga tam gdzie pływałeś. zrób dowolną edycję (np usuń jeden punkt) zapisz. powinien otwierać w ostatniej zapisanej lokalizacji.

 

Niestety. Usunałem kilkaj punktów na granicy kwadratu, dodałem kilka nowych, zapisałem a po ponownym odpaleniu znów centruje na przystań....



#11 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 październik 2015 - 18:30

Sciagnij sobie reffmaster w wersji 1.6x i juz , nie ma ograniczen zadnych co do mapy , przyjazniejszy interfejs. Masz tam opcja export do kml , pozniej sciagnij pr MAPinr na androida zalduj kml i masz. Z tym , ze telefony sa zbyt  "slabe" aby to ogarniac. Przycina mape przy plywaniu , nie chodzi to mega plynnie. I to na kazdy tel sie tak dzieje ja probowalem u siebie na note 4 i 3



#12 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 22 październik 2015 - 22:04

hmm u mnie wygląda to tak....centrowanie mapy/loga jest na ostatnim zapisanym punkcie podczas rejestracji loga. jeżeli edytuję plik drd w programie i zapisuję go po edycji to plik otwiera tak jak było zapisywane. reefmaster długo liczył moje dane i wcale nie uważam że ma łatwiejszy interfejs - bo 14tu dniach skończył się trial i jakoś nie kwapię się do wydania kilku dołków ale może pełna wersja jest lepsza, na pewno ma kilka opcji więcej aktywnych niż trial.

co do loga...jak nie jest duży to mogę go spróbować obejrzeć u siebie.



#13 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 październik 2015 - 06:38

Zaczynałem swoją przygodę z mapami tez od dr. Jednak problemy z dużymi mapami zniechęcily mnie. Jeśli mapa jest duża zawiera kilkanascie/dziesiątk giga logów to zarówno dr jak rm zamula przy przeliczania. Nie faworyzuje rm bo i tak nic z tego nie mam. Dr wchłonąl humminbird i jego kariera się skonczyla juz dawno temu. Rm stworzył jeden z ziomkow który pracował przy dr i program cały czas się rozwija. Jest wsparcie techniczne . Fakt ze kosztuje parę złotych. Jednak można we 2 os się złożyć i mieć pełną wersję co wychodzi juz nie tak drogo. Mi też zal d ściskal wydać 350zl na program. Jednak z perspektywy czasu sądzę że to są bardzo dobrze wydane pieniądze. Wydajemy masę pieniędzy na echa . Wędki itp . A jak chodzi o legalne oprogramowanie to odrazu wiekszosc ma awers... po co jak na "tortach" jest tylko coś tam nie działa jak trzeba. Nie pamiętam czy dr ma możliwość stworzenia kml/kmz jeśli tak go go stwórz i googlearth na Antka albo mapinr i masz mapę batymetryczne na tel.
Pozdrawiam

#14 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 23 październik 2015 - 06:46

Chłopaki pytanie o mapę na tel było z przed ponad roku. Autor pewnie już rozwiązał problem albo odpuścił temat. Odkopalem temat żeby nie zakładać nowego wątku niepotrzebnie :)

Jeżeli chodzi o RM niedługo planuje zakupić oryginał i będę się w nim bawił. Jednak zawsze jest coś innego bardziej potrzebnego na rzeczy. W ciągu ostatniego tygodnia stluklem nowy telefon i utopiłem Water Wolfa. Zawsze pod górkę.

Pozdr
M

#15 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 23 październik 2015 - 15:55

Melanzyk toć ja pisałem w głównej mierze o "centralizacji" pliku drd w drdepth. o RM to jakoś tak....dygresja taka się wkradła w wypowiedź ;)



#16 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 październik 2015 - 21:06

Pytanie z innej beczki-  jaką częstotliwość pików używacie przy zbieraniu logów? Auto,czy  ustawiacie ilość/częstotliwość? Bawię się co prawda w reefie starszej wersji, zacząłem zmniejszać max rozdzielczość - do 25m i sporo dziur wyszło na mapce. Zwiększenie liczby pików powinno załatwić sprawę?

Ktoś coś na ten temat wie?



#17 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 27 październik 2015 - 21:48

maksymalna liczba pingów - to też czasem pomaga przy tym co sonda pokazuje



#18 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4659 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 październik 2015 - 21:51

Tzn, nie auto,maxa zadam następnym razem.



#19 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 27 październik 2015 - 22:01

na ustawienia manualne (wszystkie) w echo przeszedłem po tygodniu obcowania z urządzeniem. czułość, "greyline", zakres głębokości, fish id.... wszystko przestawiam zgodnie z tym czego potrzebuję. bardzo często auto albo nie pokazuje nic albo pokazuje za dużo... przesuw ekranu też przestawiam chociaż rzadziej. dotyczyło to każdego urządzenia jakie posiadałem.



#20 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5472 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 październik 2015 - 16:33

Ilość pinow nie ma wpływu na pokrycie . Gdyż pingi są to  sygnały odbite z trasy . Która pokonales. DzIURY Ci powychodzily gdyż plywales rzadziej niż co 25 m stąd dziury. Jeśli zwiększy interpolaracje to dziury się zakleja . Lecz jest to wliczane z programu i może się mieć nijak do rzeczywistości. Na plyciznach dużych blatach owszem można zwiększać . Max jaki używam to 50m. I to podczas pływania czasami zauważam nieścisłości.  Także pływać jak najgesciej się da . Co do częstotliwości to 200khz przy dokładnym zbieraniu i chęci wnikanią w strukturę dna a 83khz przy obszarowym zbieraniu danych


Użytkownik siarq edytował ten post 28 październik 2015 - 16:36





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych