Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie SKYLLA czy ktoś posiada? - uwagi i opinie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
627 odpowiedzi w tym temacie

#621 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1296 postów

Napisano wczoraj, 13:22

Wszyscy   wiemy jak szalone są teraz czasy. Dla mnie również dziwna ta propozycja. A dodatkowo ciekawi mnie czy w przypadku sytuacji odwrotnej, tj. ceny aluminium, transportu, gwałtownie spadają. Czy wtedy producent wspaniałomyślnie zaproponuje partycypowanie pół na pół w zaoszczędzonych przez firmę na materiałach pieniążkach ;)

W punkt! Wszystko drożeje, bo waluta słaba, bo cena zakupu materiału kosmiczna, itd, itd. Ciekawe dlaczego nigdy nic nie tanieje jak ceny "po drodze" spadają...  :angry:

#622 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano wczoraj, 18:44

W punkt! Wszystko drożeje, bo waluta słaba, bo cena zakupu materiału kosmiczna, itd, itd. Ciekawe dlaczego nigdy nic nie tanieje jak ceny "po drodze" spadają...  :angry:

A co teraz spada? Pzrecież inflacja rozkręca się jak szalona, rosną podatki, rosną ceny paliwa, prądu, wody, zaraz urośnie gaz, to drożeć musi wszystko, łącznie z kosztami robocizny. To jest ból i problem nie tylko przy zamawianiu łodzi, ale dosłownie wszędzie. Cena ustalona rok temu, nijak ma się do dzisiejszych kosztów i być może te pieniądze producentowi nie wystarczą dzisiaj by wyjść na zero. Wzrost kosztów jaki mamy, trudno było przewidzieć i doliczyć rok temu, choć akurat spodziewałem się tego od dawna.

Sytuacja jest drażliwa, producent pewnie nic nie zarobiłby przy starej cenie, nowa wyższa cena jest trudna do zaakceptowania dla obu stron, choć konieczna do przetrwania firmy.

Zamawiający sam musi podjąć decyzję, dopłacić czy wycofać się z umowy.

• Radbraw lubi to

#623 OFFLINE   radeqs

radeqs

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano wczoraj, 20:49

Hmm. Mam tylko wątpliwość kto wycofuje się z umowy w tym przypadku. Chyba nie zamawiający.

#624 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano dziś, 14:05

Wszyscy   wiemy jak szalone są teraz czasy. Dla mnie również dziwna ta propozycja. A dodatkowo ciekawi mnie czy w przypadku sytuacji odwrotnej, tj. ceny aluminium, transportu, gwałtownie spadają. Czy wtedy producent wspaniałomyślnie zaproponuje partycypowanie pół na pół w zaoszczędzonych przez firmę na materiałach pieniążkach ;)

Bo jak ceny spadają , to też nikt nie idzie do pracodawcy, prosić o obniżenie płacy...może dlatego...

#625 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano dziś, 15:43

Koledzy ma ktoś może 420 z 60 konnym silnikiem? Zastanawiam się nad odblokowaniem swojej 50 Yamahy lub wymiany na 70.
Jeśli ktoś ma podpięte 60 kucy jakie osiągi uzyskuje?

#626 OFFLINE   wuran

wuran

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1992 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano dziś, 18:45

A na 50hp nie plywa?

#627 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano dziś, 19:52

Pewnie ledwo w ślizg wchodzi albo pcha wodę,nie wiem czy takie pytania brać na serio czy jak...

#628 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano dziś, 21:53

IntruZ9 nie pcha wody jednak może pływać szybciej. Zawisić można 70. Odblokowanie 50 na 60 to tańsze rozwiązanie niż kupno nowego silnika. Pytanie jest proste i jasne. Jeśli nie masz 420 z 60 konnymi silnikiem to po co się wypowiadasz?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

@Brig