Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łodzie SKYLLA czy ktoś posiada? - uwagi i opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
864 odpowiedzi w tym temacie

#621 ONLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 15 październik 2021 - 13:22

Wszyscy   wiemy jak szalone są teraz czasy. Dla mnie również dziwna ta propozycja. A dodatkowo ciekawi mnie czy w przypadku sytuacji odwrotnej, tj. ceny aluminium, transportu, gwałtownie spadają. Czy wtedy producent wspaniałomyślnie zaproponuje partycypowanie pół na pół w zaoszczędzonych przez firmę na materiałach pieniążkach ;)

W punkt! Wszystko drożeje, bo waluta słaba, bo cena zakupu materiału kosmiczna, itd, itd. Ciekawe dlaczego nigdy nic nie tanieje jak ceny "po drodze" spadają...  :angry:



#622 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 15 październik 2021 - 18:44

W punkt! Wszystko drożeje, bo waluta słaba, bo cena zakupu materiału kosmiczna, itd, itd. Ciekawe dlaczego nigdy nic nie tanieje jak ceny "po drodze" spadają...  :angry:

A co teraz spada? Pzrecież inflacja rozkręca się jak szalona, rosną podatki, rosną ceny paliwa, prądu, wody, zaraz urośnie gaz, to drożeć musi wszystko, łącznie z kosztami robocizny. To jest ból i problem nie tylko przy zamawianiu łodzi, ale dosłownie wszędzie. Cena ustalona rok temu, nijak ma się do dzisiejszych kosztów i być może te pieniądze producentowi nie wystarczą dzisiaj by wyjść na zero. Wzrost kosztów jaki mamy, trudno było przewidzieć i doliczyć rok temu, choć akurat spodziewałem się tego od dawna.

Sytuacja jest drażliwa, producent pewnie nic nie zarobiłby przy starej cenie, nowa wyższa cena jest trudna do zaakceptowania dla obu stron, choć konieczna do przetrwania firmy.

Zamawiający sam musi podjąć decyzję, dopłacić czy wycofać się z umowy.


  • Radbraw lubi to

#623 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 15 październik 2021 - 20:49

Hmm. Mam tylko wątpliwość kto wycofuje się z umowy w tym przypadku. Chyba nie zamawiający.


  • bassy lubi to

#624 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 16 październik 2021 - 14:05

Wszyscy   wiemy jak szalone są teraz czasy. Dla mnie również dziwna ta propozycja. A dodatkowo ciekawi mnie czy w przypadku sytuacji odwrotnej, tj. ceny aluminium, transportu, gwałtownie spadają. Czy wtedy producent wspaniałomyślnie zaproponuje partycypowanie pół na pół w zaoszczędzonych przez firmę na materiałach pieniążkach ;)

 

 

W punkt! Wszystko drożeje, bo waluta słaba, bo cena zakupu materiału kosmiczna, itd, itd. Ciekawe dlaczego nigdy nic nie tanieje jak ceny "po drodze" spadają...  :angry:

Bo jak ceny spadają , to też nikt nie idzie do pracodawcy, prosić o obniżenie płacy...może dlatego...



#625 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 16 październik 2021 - 15:43

Koledzy ma ktoś może 420 z 60 konnym silnikiem? Zastanawiam się nad odblokowaniem swojej 50 Yamahy lub wymiany na 70.
Jeśli ktoś ma podpięte 60 kucy jakie osiągi uzyskuje?

#626 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 16 październik 2021 - 18:45

A na 50hp nie plywa?
  • Radbraw lubi to

#627 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 16 październik 2021 - 19:52

Pewnie ledwo w ślizg wchodzi albo pcha wodę,nie wiem czy takie pytania brać na serio czy jak...

#628 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 16 październik 2021 - 21:53

IntruZ9 nie pcha wody jednak może pływać szybciej. Zawisić można 70. Odblokowanie 50 na 60 to tańsze rozwiązanie niż kupno nowego silnika. Pytanie jest proste i jasne. Jeśli nie masz 420 z 60 konnymi silnikiem to po co się wypowiadasz?

#629 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 17 październik 2021 - 07:47

Przy 70 hp z 60 km/h będziesz leciał.

#630 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 17 październik 2021 - 12:42

Radbaw 60 lecę na 50-tce ze śrubą 14 ale strasznie wolno wchodzi w ślizg więc zmieniłem na 13.

#631 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 17 październik 2021 - 12:57

Miałem podobną sytuację (450+50hp), z tym, że śrubę zmieniłem na 4 łopatkową. Prędkość max spadła z 57-58 km/h na 54, ale w ślizg wchodzi zdecydowanie szybciej...



#632 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 17 październik 2021 - 13:09

Blackstarpro na 13 wchodzi w ślizg momentalnie. Prędkość samemu z gratami około 55 km/h. W dwie osoby spada do 52.
Bardziej mnie jednak interesuje czy jest sens odblokowywać na 60 kucy czy od razu pójść w 70. Zmiana na 60 koni pozwala założyć śrubę 12 calową. Teraz pływam na 11. Jeśli odblokowanie pozwoli osiągnąć więcej o jakieś 10 km to odblokuję jeśli nie wymienię na 70.

#633 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 17 październik 2021 - 13:53

Widzę , że mamy podobne charaktery, po co tracić czas na kroki pośrednie jak i tak skończy się na 70-tce :)



#634 OFFLINE   Korczas

Korczas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 196 postów
  • LokalizacjaSlaskie

Napisano 17 październik 2021 - 14:14

Widzę , że mamy podobne charaktery, po co tracić czas na kroki pośrednie jak i tak skończy się na 70-tce :)

Brawo brawo brawo wkoncu normalny tok myślenia
Nie da się odblokować przeważnie 50 km a 60 bo inna pojemność itp itd
Ale widać tu u nas na forum specjalistów nie brakuje co doradza jak odblokować 30km na 60km😂😂😂

#635 OFFLINE   wykrzyknik

wykrzyknik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 17 październik 2021 - 14:48

Korczas co Ty opowiadasz. 50 i 60 to ten sam silnik w przypadku Yamahy :-) Różbi się jedynie modułem i zaślepką dolotu powietrza. Dopiero 70 kucy to nieco inna konstrukcja. Ten sam silnik inna głowica i przełożenie w spodzinie. Polecam najpierw sprawdzić zamiast pisać coś niezgodnego z rzeczywistością :-)

#636 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 17 październik 2021 - 15:55

Niekoniecznie. Ja z klientami podpisuję umowy gdzie kwota jest dla mojego KLIENTA pewna/stała. Ryzyko jest po mojej stronie. W umowie występuje słowo "zadatek". Oznacza to, że jeśli klientowi do czasu który mamy zawarty w umowie (oczywiście w tej samej cenie z umowy) nie zapewnię produktu ... oddaję mu dwukrotność zadatku. W przypadku gdyby klient jednak nie wywiązał się z umowy i nie kupił ode mnie produktu pomimo, że poniosłem znaczne środki finansowe i czasowe, żeby mu go zapewnić ..... wtedy traci zadatek.

Myślę, że to najuczciwsza forma współpracy.

Szczerze przyznam, że jak tu czytam, że Kolega czeka na łódkę ponad rok , dodatkowo dostaję propozycję dopłaty. Sorry, ale dla mnie to słabe. Z usług tej firmy NIGDY nie skorzystam.

Biorąc pod uwagę jakość wykonania, estetykę, solidność materiałów i komponentów łodzi Skylla, twoja emocjonalna deklaracja że  "z usług tej firmy NIGDY nie skorzystam", , to raczej Twoja strata, nie producenta łodzi. Właśnie odebrałem swoją 420. Zamówiona 08.2020 miała być na marzec- kwiecień 2021. Tak się złożyło że zamówiony silnik Yamaha utknął w Kanale Sueskim i dopłynął dopiero w sierpniu. Więc z powodu silnika odbiór przeciągnął się o ok 6 m-cy. Ja to rozumiem. Obecnie dzieją się na rynku rzeczy które nie miały miejsca nigdy w naszym nowoczesnym świecie. Horrendalne wzrosty cen i mimo tego brak wszystkiego. Tego jeszcze nie było. W obecnej sytuacji stosowane i przyjęte do tej pory, podstawowe zasady na rynku przestały po prostu obowiązywać. Jeżeli producent nie podniesie cen swoim klientom na złożone już zamówienia, będzie musiał sam je pokryć bo nad nim jego dostawca się nie zlituje i nie ”odpuści” ze zrozumieniem. Przyszły takie czasy że to niestety klienci końcowi muszą pokryć te wzrosty. I albo je pokryją albo przestaną kupować a to z kolei zahamuje braki i wzrost cen. Jak widać, jak na razie popyt jednak nie maleje.

Sam jestem sprzedawcą i to co piszesz jako taki, wskazuje jednak na logikę klienta którego to wszystko nie interesuje. Gdybyś był przedsiębiorcą dbałbyś przede wszystkim o sytuację firmy a nie o zasady.

Zdarzyło mi się mieć takich kilku „klientów” w ostatnim czasie. I nawet nie chodziło o wzrost cen tylko wyłącznie o przedłużenie terminów z powodu zwyczajnego braku dostaw od dostawców. Tłumaczenie że NIE MAMY materiału i nie mamy na to ŻADNEGO wpływu odpowiadali: „to mnie nie interesuje”. Takich „klientów” nikomu nie życzę. No chyba że kogoś baaardzo nie lubię…



#637 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 17 październik 2021 - 17:48

Mogę spytać, czy jak klient przyjedzie i powie Ci, że Twój produkt odbierze i zapłaci pozostałą część ceny, ale za pół roku, bo właśnie stracił pracę np. w wyniku Covid'a, to poczekasz pół roku i wpłacony zadatek nie przepadnie? Jeśli nie, to dlaczego tak ma to działać w drugą stronę. Te relacje powinny być symetryczne. Nie rozumiem dlaczego sprzedawca ma być uprzywilejowany względem klienta w tym zakresie.


Użytkownik radeqs edytował ten post 17 październik 2021 - 17:49

  • bassy i Korczas lubią to

#638 OFFLINE   Trouter

Trouter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 październik 2021 - 20:45

Arkadio. To nie była emocjonalna deklaracja. Wręcz przeciwnie. Skalkulowana "na chłodno". Po prostu firmy, które nie są terminowe dodatkowo traktują klienta w sposób powiedzmy sobie uczciwie: co najmniej dyskusyjny .. omijam szerokim łukiem.

Łódź Skylla jest świetna. Widziałem ją na żywo, tylko co z tego skoro przy zakupie (znając obecnie sytuację) miałbym się stresować, czy będzie w terminie który obiecał mi producent. Czy nie "załapię się" na dodatkowe koszty. Ja sobie bardzo cenie święty spokój. Gdy jest ryzyko, że święty spokój będzie zakłócony .. odpuszczam i nie ma mowy o "mojej stracie". A czy producent na tym ucierpi czy nie .. to za bardzo nie mój problem. Wiesz, chociaż łódź świetna, ale nie jedna Skylla jest na świecie.

 

 

.. Gdybyś był przedsiębiorcą dbałbyś przede wszystkim o sytuację firmy a nie o zasady...

 

Nie zrozumiałeś moje wypowiedzi, pisanej właśnie z pozycji przedsiębiorcy, którym jestem (właścicielem małej firmy deweloperskiej).

To co się "u mnie" w branży dzieje jeżeli chodzi o ceny materiałów .. co ci będę pisał. Ale ja wychodzę z założenia, że dbanie o własną firmę to właśnie uczciwe zasady obchodzenia się z klientem. Covid zmienił świat. Ale za przeproszeniem, ktoś się urwał z choinki? Ceny idą (logarytmicznie!) w górę, ale każdy w swojej branży zna rynek. Podam przykład: kończę teraz elewację na domach, na które to materiał (styropian, tynk silikonowy, siatki i cała reszta) zakupiłem w marcu, gdy w składach budowlanych dostałem wiadomość, że ceny idą w górę. Ceny styropianu nie poszły a pogalopowały w górę, ale mój KLIENT nie ucierpiał ani o grosz. Mój zysk to taki, że nikt o mnie teraz w internetach nie pisze, że jestem nieuczciwa firma itp ;) Pozdrawiam serdecznie.


  • wujek i scOOtt lubią to

#639 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 październik 2021 - 07:21

Ja dziś pytałem w tangiri,cena za 420 poszła do góry na 39000 wersja gr, czyli z instalacją wykładzinami oświetleniem(z 34900)..ja zamówiłem w czerwcu i żadnych dopłat nie mam.ale moja oferta była terminowa która w sumie bez namysłu i większego kalkulowania podjąłem,łódź do odbioru w listopadzie

Ja pier..., podwyżka o 10000 w porównaniu do poprzedniego roku, ja dałem 27000 tyle że bez vinylu i profilu. Teraz to bym się mocno drapał po głowie czy kupować. Cena zestawu zaczyna dochodzić do 70000.


Użytkownik wujek edytował ten post 18 październik 2021 - 07:26


#640 ONLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 18 październik 2021 - 07:43

A co teraz spada? Pzrecież inflacja rozkręca się jak szalona, rosną podatki, rosną ceny paliwa, prądu, wody, zaraz urośnie gaz, to drożeć musi wszystko, łącznie z kosztami robocizny. To jest ból i problem nie tylko przy zamawianiu łodzi, ale dosłownie wszędzie. Cena ustalona rok temu, nijak ma się do dzisiejszych kosztów i być może te pieniądze producentowi nie wystarczą dzisiaj by wyjść na zero. Wzrost kosztów jaki mamy, trudno było przewidzieć i doliczyć rok temu, choć akurat spodziewałem się tego od dawna.

Sytuacja jest drażliwa, producent pewnie nic nie zarobiłby przy starej cenie, nowa wyższa cena jest trudna do zaakceptowania dla obu stron, choć konieczna do przetrwania firmy.

Zamawiający sam musi podjąć decyzję, dopłacić czy wycofać się z umowy.

Absolutnie nie miałem na myśli obecnego stanu, ale sytuacji na przestrzeni kilku/kilkunastu lat.

 

Bo jak ceny spadają , to też nikt nie idzie do pracodawcy, prosić o obniżenie płacy...może dlatego...

A Ty dostajesz podwyżkę przy każdej podwyżce cen? Gratuluję pracodawcy :)

 

 

Nie ma sensu jakiekolwiek bicie piany. Skoro ktoś kupuje łodzie, widocznie tyle są warte i niech ich użytkownicy będą zadowoleni. Ci, którym ceny nie pasują niech kombinują tak, żeby im było dobrze :)


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 18 październik 2021 - 07:44





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych