Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Żwirownie w Międzyrzecu Podlaskim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 październik 2019 - 08:15

Nr. 5 czyli ten z "plażami" i najlepszym dojściem / dojazdem ?



#62 ONLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 17 październik 2019 - 08:25

Dokładnie ten. Tam masz też najczystszą (najbardziej przejrzystą) wodę.

Woda opadła od zeszłego roku pewnie z metr, tak że pojawiły się wysepki.

W razie czego masz też obok "4" - tam gdzie nadal wydobywają żwir, Tam kiedyś była masa okonia, ale przeważały maleństwa



#63 OFFLINE   kotwica88

kotwica88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 470 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 17 październik 2019 - 08:42

Ja sie przymierzam,zeby wziac ponton I poplywac po 4ce albo 5ce, ale przydalby sie ktos Z echosonda, bo jestem ciekaw,jak wyglada tam uksztaltowanie dna I glebokosci.

Użytkownik mackot88 edytował ten post 17 październik 2019 - 08:42


#64 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 październik 2019 - 08:57

To mam dla Was panowie niespodziankę. Na 4-ce teren patroluje zespół interwencyjny w kufajkach i w liczbie 2 osób oraz "motorówką" z napędem elektrycznym, który poinformuje Was, że raczej należy łowić z brzegu, a nie ze środka pływającego i , że na 4-ce nie jesteście najmilej widziani za to na 5-ce możecie robić co chcecie. Dodać należy, że jeden człowiek z patrolu przeprosił nas za swoje zachowanie bo pomylili nas z kimś. Drugi niestety był bardziej niekulturalny. Za to chwalił się, że palą w piecu czym się tylko da, a konkretnie siatkami, które komuś tam ponoć zabrali. Maciek dno relatywnie równe około 4 - 6 metrów ze wskazaniem na niemal równe 5 na zdecydowanej większości wody. Oczywiście w okolicach wysepek jest płycej czyli około 1 metra. Spady dość strome. To tak na szybko.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 17 październik 2019 - 09:19


#65 ONLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 17 październik 2019 - 09:22

Na 4 nie łowiłem od kilku lat.

Ten patrol, to ktoś od właściciela / kopalni?

Na "5" można wszystko, to fakt. Ale od czerwca do września w zasadzie w spokoju nie połowisz.  Za dużo skuterów, motorówek, do tego pełno najeb...go buractwa z całej okolicy - dobry dojazd temu sprzyja.

 

Jestem w zasadzie co weekend na każdej ze żwirowni, ale najczęściej tylko rowerowo - rekreacyjnie :)


  • S.N. lubi to

#66 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 październik 2019 - 09:29

"Patrol" to właśnie ktoś od żwirowni, chyba jakiś pracownik albo nawet brygadzista skoro wie czym palą całą zimę ...

 

Alle były dwie i w całym tym zdarzeniu przekaz jest jasny ... ;) Łowić z brzegu  :D 


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 17 październik 2019 - 09:31


#67 OFFLINE   Remek777

Remek777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 19:02

Odnośnie 5 to PZW zarybila go 50 kg szczupaka i 50 kg karasia. Jest na ich stronie, i z tego co wiem należy do nich. Są kontrolę, wystarczy tylko mieć kartę wędkarską. Info od Pani z wędkarskiego, która sprzedaje zeswolenia i policjanta który jeździ na kontrolę. Szczupak trafia się ładny. Okoń też, są okazy. Z racji sporego zarosniecia, podwodne łąki, ciężko się spininguje.

#68 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 03 listopad 2019 - 19:15

Odnośnie 5 to PZW zarybila go 50 kg szczupaka i 50 kg karasia. Jest na ich stronie, i z tego co wiem należy do nich. Są kontrolę, wystarczy tylko mieć kartę wędkarską. Info od Pani z wędkarskiego, która sprzedaje zeswolenia i policjanta który jeździ na kontrolę. Szczupak trafia się ładny. Okoń też, są okazy. Z racji sporego zarosniecia, podwodne łąki, ciężko się spininguje.

Żwirownie już nie są wodą Towarzystwa Wędkarskiego ?



#69 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 03 listopad 2019 - 19:20

Żwirownie już nie są wodą Towarzystwa Wędkarskiego ?

 

To zależy które ... Żwirek zarządza 1 i 2. Na 4 wydobywają żwir i w zasadzie można łowić raczej z brzegu bo patrol kufajkowy posądzi Cię o kłusownictwo, a z tego co czytam to 5 jest pod rządami PZW. Co do 3 to nie mam pojęcia, ale są tutaj doskonale zorientowani w temacie forumowicze to temat zapewne wyjaśnią.



#70 OFFLINE   Remek777

Remek777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 19:24

Z tego co wiem 3 Chłopska to jest "niczyja" nawet ciężko tam dojechać. Panowie macie może info jak wygląda ukształtowanie dna na Dwójce Żwirek?

#71 ONLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 03 listopad 2019 - 21:53

Tak, 3 jest "niczyja", ale też jak widzę, to i mało kto tam łowi. W przeciągu kilku ostatnich lat, kilka razy tam porzucałem, bez efektów. Raczej nie jest to rybna woda😀. Widać przy brzegach sporo drobnego okonia.
Dojechać się da, zależy od pogody i auta😀.

Na 5 chyba zawsze był ładny okoń, ale mam wrażenie, że raczej pojedyncze sztuki. Nieraz latem, kąpiąc się widziałem ładne okonie przepływające koło nóg. Złowić je tam jednak, to inna sprawa, chyba że ja nie potrafię😀. Jakieś pojedyncze "30" się kiedyś trafiały.
Kilka razy w maju, w tym roku, byłem poszukać na "5" szczupaków, kilka sztuk się trafiło, ale rozmiarowo bez szału, takie "60". Choć kolega miał ładną sztukę, która jednak spadła.

#72 OFFLINE   Mondragon

Mondragon

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 03 listopad 2019 - 22:23

Panowie a posiada ktos mape batrymetryczna dwojki i moglby sie podzielic?
Bylbym bardzo wdzieczny :)

#73 OFFLINE   Remek777

Remek777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 17:38

Panowie jak sytuacja na żwirownni 2? Drapieżniki już się ruszył przed zimą?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych