Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odzież na upały


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 03 sierpień 2017 - 13:22

Naklejka - będzie z USA, słoma z Polski a uszyty będzie w Chinach - produkt międzynarodowej kooperacji  :)


  • Michał. lubi to

#102 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 04 sierpień 2017 - 22:02

Cokolwiek, nawet ze słomy, byle tylko dało ulgę na łowisku. Próbowałem bez górnej części ubrania, upiekłem się jak prosię. W dobrym ubraniu trochę lepiej, ale i tak ciężko. Najlepiej byłoby łowić wcześnie rano, do śniadania, ale kto mnie skłoni do dobrowolnego wstawania o 4,00 w nocy?

Pomógłby dach na łódce. Ale do łowienia "z ręki" odpada, a trolling to u mnie i tak tylko ostateczność w przymusowej-kryzysowej-zdrowotnej sytuacji. Może zlecić uszycie ubrania krawcowi, z jakiegoś cienkiego lnu? Tylko czy warto, na te parę wyjazdów?

Chyba przeżyję dni nad wodą, w tym co mam.



#103 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9489 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 sierpień 2017 - 05:46

............................................. Może zlecić uszycie ubrania krawcowi, z jakiegoś cienkiego lnu? Tylko czy warto, na te parę wyjazdów?

.............................

Biorąc pod uwagę użytkowy efekt finalny oraz  koszty zakupów różnych letnich szmatek spod szyldu simms, geof, columbia, na które się (durny) załapałem, uważam, że warto. 


  • januszz i piotr07 lubią to

#104 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 05 sierpień 2017 - 15:18

Polecam cienki len.Posiada wszystkie niezbędne walory użytkowe aby łowić komfortowo podczas upałów.Spodnie + koszula na długi rękaw i wcale nie jest to duży wydatek.
  • popper lubi to

#105 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 06 sierpień 2017 - 16:02

A możesz coś zalinkować?



#106 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 06 sierpień 2017 - 18:02

Biorąc pod uwagę użytkowy efekt finalny oraz koszty zakupów różnych letnich szmatek spod szyldu simms, geof, columbia, na które się (durny) załapałem, uważam, że warto.


Spod?
Z pod szyldu...


Tapatalknięte z komórki

#107 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9489 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 sierpień 2017 - 18:22

Spod?
Z pod szyldu...


Tapatalknięte z komórki

No cóż. Tak wybrałem ..... Nie dlatego http://blendy.pl/z-pod-czy-spod


  • Krzysiek P lubi to

#108 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 06 sierpień 2017 - 18:42

No cóż. Tak wybrałem ..... Nie dlatego http://blendy.pl/z-pod-czy-spod


Grubo :-)
Dziękuje - nauczyłem się czegoś nowego.
Choć wbrew logice ;-)


Tapatalknięte z komórki
  • popper i godski lubią to

#109 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 07 sierpień 2017 - 10:02

Ja na upały mam czapkę bardzo podobną do tej ale to chyba poprzedni model bo na stronie nie mogę go namierzyć:

https://www.decathlo...id_8327602.html

W porównaniu z powyższą ma pojedynczy wywietrznik nad daszkiem zamiast tego po bokach i nie ma łamanego na pół daszka.

Patka jest odpinana i w razie potrzeby można ją zdjąć. Generalnie czapka jest bardzo lekka (daszek jest chyba z jakiejś pianki) i przewiewna.

 

Ta też podobna:

https://www.decathlo...id_8355861.html


Użytkownik coma edytował ten post 07 sierpień 2017 - 10:05


#110 OFFLINE   Samuraj

Samuraj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 08:41

Polecam ciuchy Geoff Anderson na każdą pogodę. Ja używam ich na zimę na lato i z każdego jestem bardzo zadowolony a przy tym cena jest przyzwoita.



#111 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 08 sierpień 2017 - 21:59

Ja na upały mam czapkę bardzo podobną do tej ale to chyba poprzedni model bo na stronie nie mogę go namierzyć:

https://www.decathlo...id_8327602.html

W porównaniu z powyższą ma pojedynczy wywietrznik nad daszkiem zamiast tego po bokach i nie ma łamanego na pół daszka.

Patka jest odpinana i w razie potrzeby można ją zdjąć. Generalnie czapka jest bardzo lekka (daszek jest chyba z jakiejś pianki) i przewiewna.

 

Ta też podobna:

https://www.decathlo...id_8355861.html

Te Quechua w poprzedniej wersji też mam ze dwie sztuki i używam , głównie przy kleniowaniu . Bardzo fajny patent , ponieważ jest leciutka i przewiewna , materiał jest miękki i cichy ( co w przypadku Graffa 127-B już nie jest takie oczywiste ) , jednak na łódkę zdecydowanie polecam coś takiego http://www.columbia....cap-CU9495.html . Mam , używam i uważam , że naprawdę te nowoczesne technologie ochrony przed słońcem i upałem działają  :) .



#112 OFFLINE   Jamjest

Jamjest

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 czerwiec 2018 - 19:39

Panie (jeśli tu są;) )i Panowie. Kapelusz na upały, Żeby pot nie ciekł ale żeby chroniło z każdej strony. Na dużą głowę min. 61cm.. Aktualnie wyglądam jak prosię, które ktoś wyszorował ryżową szczotką, tak mnie spaliło....kark to chyba cały czas płonie. Najlepiej do kupienia od ręki w którymś z marketów dostępnych w dużym mieście, a nie przez Internet. Ktoś coś poleci z praktyki?



#113 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 03 czerwiec 2018 - 20:00

Na teraz maślanka, plasterki ogórka lub aloesu... plus duże ilości kremu po goleniu. 

 

Na potem rozum kolego...krem z filtrem 40 najlepiej dla dzieci, a kapelusz dowolny. Woda odbija, więc nawet jak sobie kupisz sombrero z rondem 1 metr średnicy, to z góry będzie ok, ale i tak się spalisz bez kremu. 



#114 OFFLINE   Jamjest

Jamjest

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 03 czerwiec 2018 - 20:17

 plus duże ilości kremu po goleniu. 

 

To mnie zaciekawiło. Cała reszta to mnie "moje" kobiety już powiedziały siedemset razy tylko mniej kulturalnie. Ale krem po goleniu? A tak ogólnie to co Wy wszyscy o rozumie...rano (czyli 4 ) to ja szukałem długich spodni a teraz każdy mądry! ;) 



#115 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 03 czerwiec 2018 - 20:42

Krem po goleniu zwykle zawiera składnik łagodzący podrażnienia... niektóre mentol, a ten dodatkowo "chłodzi". 

 

Teraz już też będziesz mądry, nawet o 4 nad ranem. :) 


  • Jamjest lubi to

#116 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 04 czerwiec 2018 - 20:26

Na wiosnę jak zwykle obkupiłem się w Decathlonie . Takie skrzywienie - cena i przyzwoita jakość , wraz z możliwością przymiarki robią swoje niestety  :rolleyes: . Dwie rzeczy zgodne z tematem wątku i moimi oczekiwaniami sprawdziły się w 100%.

Po pierwsze coś z długim rękawem w kolorach maskujących , oddychające i dające komfort przy majowych , gorących dniach nad kleniową rzeką , kiedy przedzierać się trzeba przez chaszcze i wędrować kilometrami objuczonym kamizelką , pasem biodrowym i czym tam jeszcze  ;) . Dotychczas używane przeze mnie bawełniane koszulki w kolorach stonowanych zapewniały szybkie ugotowanie się połączone z wyżęciem mokrego po dotarciu na miejsce i kiszeniem się w mokrym . Więc w sumie nic przyjemnego  :D . Podczas wizji lokalnej i przymierzeniu wielu sztuk odzieży trekkingowej i wędkarskiej , padło na takie cóś z oferty myśliwskiej https://www.decathlo...id_8408749.html . Świetne odprowadzanie wilgoci , bardzo przyjemny w dotyku materiał , właściwości "chłodzące" nieporównywalne do bawełny . Bardzo dobre wykonanie , jednak rękaw lewy narażony u mnie na ciągłe spotkanie z rzepem kamizelki zmechacił się był nieco na szwie łączącym wstawki materiału . W sumie super sprawa - szkoda , że tak późno zakupione , bo komfort użytkowania świetny .

Po drugie coś na łódkę z długą nogawką na upał czerwcowy , porównywalny w sumie z lipcowym  :) . Po zwiększeniu wymiarów poprzecznych o jakieś dwa rozmiary , moje zeszłoroczne gatki musiałem , chcąc nie chcąc , odłożyć na lepsze czasy . Padło na coś takiego https://www.decathlo...id_8493679.html . Bardzo lekkie i przewiewne spodnie , dające komfort termiczny przy temperaturze 30 st.C ( już przetestowane  ;) ) i bardzo szybko schnące ( sprawdzone również  ;) ) . Fajna , taka "simms'owa" szarość pasująca do wszystkich kolorowych łódkowych ciuchów , w cenie niezwykle przyjaznej . Jedynie brak tylnych kieszonek może nieco drażnić , ale funkcjonalność w czasie upałów wzorowa .


  • marcin186 i rothen lubią to

#117 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 czerwiec 2018 - 20:36

Były na giełdzie koszulki od sentkroja po 100 zł. ... Trzeba było brać :P



#118 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 04 czerwiec 2018 - 21:18

Nie wiem Sławku , czy piszesz o czymś w deseń moro maskujący , bo jeśli mowa ogólnie o koszulkach technicznych z filtrami UV i oddychająco-chłodzących , a kolorach żwawych i na łódkę , to używam już trzeci chyba sezon wyrobów Columbia PFG i jest miodzio . Ale niezbyt pasują nad rzekę w podchodach kleniowych . A poza tym z zakupu jestem zadowolony , czemu wyraz dałem w opisie i nie szukam póki co alternatywy  :) .



#119 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 12:26

używa może ktoś koszuli na upały graff climate?? Jakieś opinie?



#120 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 04 kwiecień 2019 - 14:09

używa może ktoś koszuli na upały graff climate?? Jakieś opinie?

Czasami się używa. Koszula jak koszula, jak gorąco to ten "climate" nie jest żaden klimate, puste hasło. Ale ogólnie wrażenia pozytywne, gdyż nie spodziewałem się niczego więcej po tej koszuli, jak każda inna.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych