Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting dragon x-force , guide select czy tythan?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 18 sierpień 2014 - 13:50

Przy okazji rafale na fotce nr 3 jakie było orientacyjne obciązenie?? Pełna butelka wody?

1,5L w górze.



#22 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 18 sierpień 2014 - 16:50

Witam ponownie. Tak jak obiecałem  tak piszę. Mam juz ten kij x force 140c . Kij faktycznie wygląda na kij do średniego spiningu w zasadzie to sam blank wygląda tak jak w moim guide select buster który jest tyllko około 15 cm dłuższy i ma ciżar wyrzutowy max 28gr (zaniżony).  Jak narazie robiłem test na sucho przy użyciu wiadra z wodą. Udało mi się podnieś  1,7kg. Więcej nie próbowałem gdyz kij znacznie się ugiął a ja nie chcę wywalić w błoto prawie 600zł .  Powiem szczerze wrażenie na sucho jako takie robi , ale nie wydaje mi się aby to był kij którym bez problemu da się rzucać  przynetami 100gr . Jeszcze jedna wada jaka zauważyłem, to przelotki ... moim zdaniem te końcowe nie potrzebnie są tak wielkie i 2 stopkowe. Ten kij nie ma tyle mocy żeby złamać czy nawet odkształcić jednostopkowe przelotki końcowe . Robiłem też test na łące rzucając 23cm riperem na główce 15gr ... Da się rzucać  .. Sprawdzałem tez siłę kija i... Mocy starczy żeby odbic  dużego szczupala od trzcinki jednak jego cienki spolegliwy blank nie idzie w parze z rękojeścią . Przy dużym obciążeniu plecionka prawie trze po górnej rękojeści i ręce . Powinni jednak dolnik zrobić troszkę grubszy i sztywniejszy lub dać krótsza tą rękojeść ..No ale w końcu to kij morski ..

 

Reasumując... Sam kij jest dosyć spolegliwy , moim zdaniem ma zaciężkie przelotki co nie potrzebnie go obciąża i kij traci na dynamice . Nie wyglada też mi to na kij który bez problemu poradzi sobie z przynetami o ciężarze 100-120gr .

Jutro wybieram się nad wodę i mam nadzieje że brania dopiszą . Bo co innego może tak sprawdzić sprzęt jak nie samo wędkowanie i  ryba :) Ogólnie kij mi leży i mi sie podoba. Mam nadzieje że się myle i moc tego kija nie jest zaniżona.

Polecą jutro  do wody największe przynęty i się okaże jak to wszystko działczy :)

 

 

 

Po jutrzejszym dniu napiszę więcej .

Pozdrawiam.


Użytkownik darkonis edytował ten post 18 sierpień 2014 - 17:40


#23 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 18 sierpień 2014 - 20:05

Ale jaja?niby te same blanki a różne kije!od zbrojenia zależy?na moim trzecim zdjęciu 1,5 kg w górze i kij nie za bardzo się poddaje(mój jest pod spina i taka różnica by była?casta w rękach nie miałem! 



#24 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 20 sierpień 2014 - 09:45

Myśle że wszystko jest tak samo . Ile maxymalnie udało ci się podnieść na tym kiju ? Jak robiłem  testy na zaczepach na wodzie i na łącę to  na ustawionym hamulcu na beton linka i tak wychodzi  , wiec podejrzewam że to tylko moje przewrażliwienie, a kij pewnie jest mocny i dźwignie na pełnym ugięciu spore obciążenie.

Wczoraj byłem nad wodą i rzucałem sweprem 17 i gumą taką 23 cm na główce 15gr co waży podobnie jak ten sweper . Powiem szczerze że w moim odczuciu realny C.W. tego kija to 30-80gr .  Ale to może tylko takie moje dziwne odczucie:)  w końcu to grubościenny mocny kij morski , a rzucanie przynetami po 100gr to chyba najlepiej by się wykonywało kijem od szczotki :) Bo to już są takie masy przynęty, że jakieś dziwne lęki mam podczas rzucania :)

Ryb co prawda nie było (dwa niewymiarowe szczupaczki ) ale ogólnie łowi mi się ok. Rękojeść tą górną bym tylko najchętniej zmienił i te przelotki bo z nimi kij wyglada dziwacznie ...

Co naśmieszniejsze jak człowiek kupi ciężki sprzęt to ta większa ryba przestaje brać  :)

Pozdrawiam.



#25 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 20 sierpień 2014 - 10:09

Dodaje fotki .. Obciążenie butelką z woda 1,5l ....

W sumie to chyba podobne jak te na fotce nr 3...

Tak naprwdę to jak się przygladałem i kolorystycznie i pod w zgledem budowy  blanki wyglądaja identycznie jak w xzoge. Nikt nie robił testów takich naprawdę na blankach x- force  nikt tez nie robił jako takich pokazów reklamowych .  Może są to zbliżone kije parametrami za to jaka różnica cenowa ...

Załączone pliki


Użytkownik darkonis edytował ten post 20 sierpień 2014 - 10:36


#26 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 20 sierpień 2014 - 23:05

Bez wątpienia w kolorach i nowych nazwach dla "nowych" kijów dragon jest niezły :)

I co drugi to klasyk zanim pojawi się na rynku.



#27 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 21 sierpień 2014 - 07:11

W brew opini niektórych użytkowników, dla mnie pasuja kije tej marki . Mam chyba ze 4 i żaden nie pękł za to jaxson i robinson za długo nie posłużył ...

Lakier na omotkach mogli by dać troche lepszy( czasami peka )



#28 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 09 kwiecień 2016 - 12:48

Pasują nie pasują jak dla mnie kije jak każde inne zależy od modelu ( no moze poza jaxonem) , ale fakt marketing maja dobry .

#29 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 12 kwiecień 2016 - 16:41

Ten wypust akurat im się bardzo udał nie mogę złego słowa powiedzieć o tym kiju ..C.w. zawyżony ale ogólnie polecam pod szczupaka zwłaszcza te większe ..



#30 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 18 maj 2016 - 13:29

Ja też dołączyłem do grona posiadaczy X-Force 140, kupiłem go z myślą o łowieniu sumów. Na początku miałem obawy związane z jego długością, bo jestem przyzwyczajony do długich wędek, ale postanowiłem zaryzykować  ;) Pierwsze próby nad wodą wypadły pozytywnie, odległość rzutów jest satysfakcjonująca, blank jest czuły a przy tym cały zestaw lekki i łapa nie odpadnie po całym dniu łowienia. CW jest zawyżony, ale to kij zaprojektowany do bardziej statycznego łowienia z kutra, przy czym mi wystarczy, że ogarnie do 80 g. 



#31 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 19 wrzesień 2016 - 12:46

Mam x-force do 140gr tylko pod spina,wczoraj(poważnie!)robiłem test z bratem i próbowaliśmy go złamać!oczywiście nie na kolanie bo tego to i x-zoga nie wytrzyma(chyba?)-kij cały!jak mi nie wierzycie jak potrafię testować sprzęt to zapytajcie o to Zorro.

Bierz x-forca kij Ci się sprawdzi! a do tego jest super uniwersalny-w Wędkarskim Świecie Szymański o nim pisał.

Jig-Jerk do 70 akurat też posiadam i jak Ci kolega wyżej podesłał linka z testem z multiplikatora i ja się z nim zgadzam!  

 

P.S-brat był sumem!może za dużo nie warzy około 65kg ale zawzięty jak 100 :D

Mo9że któyś z kolegów ma ten archiwalny numer WŚ i może zrobić pdf-a



#32 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 wrzesień 2016 - 15:02

Jak podasz który to numer (mam wszystkie) to ci pomogę  ;)



#33 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 19 wrzesień 2016 - 15:42

Problem jest taki, że nie wiem jaki to nr obstawiam numery od pocz 2013 do lipca 2014. Mógłbyś w wolnej chwili zerknąć i namierzyć?



#34 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 wrzesień 2016 - 15:46

może w archiwum WŚ coś wyszukasz? nie będę opisywał jak u mnie wygląda dotarcie do archiwalnych numerów prasy wędkarskiej :D  






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych