Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

polowy w okresie przedtarlowym - wydzielone z watku SZCZUPAK 2009


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 11 luty 2009 - 10:40

Friko, gdzie to zdjęcie, bo otwieram strzelnice za miastem :lol:

#62 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 11 luty 2009 - 11:10

Friko, pisząc o tym nie miałem na myśli całego wędkarstwa morskiego, doskonale wiem że ryby które wymieniłem można łowić również w dużo płytszej wodzie a nawet z brzegu, wówczas z wypuszczaniem ryb nie ma najmniejszego problemu, można w ogóle nic nie zabierać.Jednak wyraźnie napisałem ze moje uwagi nawiązują do wypowiedzi Kuby i dotyczą zastosowania C&R w głębokowodnym łowieniu (czyli moim zdaniem pow 50m) Sam wypuszczam ryby morskie z płytszych łowisk ( do 30m), choć czasem mam wątpliwości co do ich przeżywalności... Dorsze można łowić okresami z plaży na głębokości 2 metrów, tak samo można łowić i wypuszczać ryby łowione w Omanie przez Jerzego, wypuszcza się też żaglice i marliny jednak są określone przypadki w których wypuszczanie jest bez sensu... I to miałem na mysli Jak i świadomość że moją wypowiedzią zaraz się paru osobom narażę

Pozdr

#63 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2009 - 12:57

@pablom
nie wiem - remek jakoÅ› olewa mnie w kwestii wygrzebania tej fotki, nie moge sie doprosic

@daniel
oczywiscie ze C&R nie zawsze ma sens, i deep sea jest tu dobrym przykładem, tu pełna zgoda. Majac ta swiadomosc, mozna po prostu w imie C&R z pewnych modeli wedkarstwa zrezygnowac.

Mi z kolei chodziło o propagowanie pewnego archaicznego modelu wedkarstwa i upraszczanie rzeczywistosci na zasadzie norwegia=miecho. Mysle ze mozemy zgodzic sie co do tego ze upraszczanie rzeczywistosci w kazda strone, czy to w strone C&R czy to w strone tej przyczepy-chlodni ma średni sens po prostu

pozdrawiam

#64 OFFLINE   supersobi

supersobi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 03 marzec 2009 - 21:34

[quote]
Witam.

Tak jak pisałem wcześniej,na wodach na jakich łowie NIE MA OKRESU OCHRONNEGO DLA SZCZUPAKA!!!!! :huh: Sam byłem zaskoczony jak dowiedziałem się że został zniesiony.Co do łowienia to łowca decyduje czy łowić je w tym okresie czy nie.Jak ryby wracają do wody to wszystko jest ok.Jak łowca brał by ryby(lepiej nie)to też jest ok bo ma do tego prawo. B)
[/quote]

Dziwne jest to co piszesz :unsure: Bo czy nadrzędnym nie jest ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ

z dnia 26 maja 1997 r.

w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym.

(Dz. U. z dnia 14 czerwca 1997 r.), które mówi:
§ 8. 1. Zabrania siÄ™ poÅ‚owu ryb i raków w okresach ochronnych, z zastrzeżeniem ust. 2, wynoszÄ…cych dla:
...
10) szczupaka (Esox lucius L.) - od dnia 1 marca do dnia 30 kwietnia, z wyjątkiem wód, w których występują pstrągi, lipienie lub trocie,
....
Dziwne wydaje mi się być to co sam napisałem ponieważ w tym samym rozporządzeniu jest
...
8 ) sandacza (Stizostedion lucioperca L.) - od dnia 1 marca do dnia 31 maja
.... :huh:
[/quote]


Chcąc uświadomić brać wędkarską zaznaczam, iż:

na morskich wodach wewnetrznych Szczecińskiego Urzędu Morskiego
(czyli tzw SUM'a)

obowiÄ…zuje okres ochronny szczupaka w dniach:

od 1-go marca do 5-go maja...


#65 OFFLINE   robert2

robert2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2009 - 18:51







Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych