Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Matagi Tr76 SuperShore LL 10lb - w co ubrać?

tech-rb blank spacing matagi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 27 lipiec 2014 - 12:01

Witam.Pytanie skierowane jest do użytkowników tego kija lub doświadczonych w zbrojeniu,których tu nie brakuje.Mnie się przegrzał ośrodek decyzyjny w mózgu.Przychodzą mi do głowy rózne opcje.Czy minimy Tich np.od 20Match do LV4 +jakiś Fuji Sic na top,czy może Fuji Alconite KR np. od 16H do 4,5 i Sic na top?Jeszcze uchwyt KSKSS goły czy TVSTK który podoba mi się wzrokowo ale w ręku niemiałem bo niama we wsi Szczecin takich "nowości".Do wspólpracy z wędką jest Shimano 2500 i cienkie pletki,ogólnie kij pod okonia na gumki.Tak wogóle to uwielbiam okres takich wyborów i narodzin nowej "zabawki".Będę wdzięczny za rady,pomysły i doświadczenia.



#2 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 13:15

Blank typowo jigowy,dośc zbieżny,z bardzo czułą i cieniutką szczytówką.Więc jak najlżej,wedle zasobności portfela.Sobie zbroiłbym w Tich minimy od 16M do 3w.

Uchwyt to kwestia indywidualna ,to co się podoba i leży najwygodniej w łapie :)



#3 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 28 lipiec 2014 - 17:20

Bardzo malutkie.Siła konserwatywnych przyzwyczajeń jest duża,narazie zjechałem do M20,V25,Y20 i 4 w tunelu.Chodzi to zadziwiająco i niespodziewanie dobrze,więc Twoja propozycja jest godna uwagi może faktycznie zejść maksymalnie z rozmiarem.No i jaki portfel takie propozycje,tytany Fuji odpadaja przynajmniej w tym projekciku.Szkoda że niemogę "pomacać"paru rzeczy i z uchwytami już tak miałem oczy chciały, a w praniu okazały się niewygodne(16-tki różnych typów).Poczytałem trochę oTVS-TK i prawdopodobnie zaryzykuję randkę w ciemno :rolleyes:



#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 lipiec 2014 - 18:27

10lb to nie taki "cienki" ten blank.Osobiście dałbym alconite bez pardonu, trochę byłby bardziej miękki w szczycie, pod okonia jak najbardziej wskazane.



#5 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 20:47

ubierz najlżej jak cię stać. kombinacje typu "dodatkowe doważanie szczytu" zupełnie do mnie nie tafiają, tym bardziej w ciemno, bez macania. nie lepiej znaleźć inny, bardziej odpowiadający użytkownikowi blank? jest tego przecież od cholery i jeszcze trochę. im mniej blank po uzbrojeniu zmienia swoją pracę tym chyba lepiej, no chyba że to zabieg zamierzony. ale żeby móc to porównać i ocenić napierw trzeba mieć golasa w łapach.


Użytkownik jersey edytował ten post 29 lipiec 2014 - 05:57

  • patu lubi to

#6 ONLINE   markir

markir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:K.

Napisano 29 lipiec 2014 - 07:39

Niedawno miałem podobny dylemat przy zbrojeniu lekkiego blanku (innej firmy) do łowienia okoni na paprochy. Skończyło się na przelotkach w systemie Fuji KR-H i uchwycie SKSS bez insertu. Po kilku wypadach na ryby mogę stwierdzić, że system Fuji sprawdza się w 100%, natomiast uchwyt SKSS po kilku godzinach łowienia jest "średnio" ergonomiczny. Trzeba go chyba montować wraz z insertem.



#7 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 29 lipiec 2014 - 11:57

Również jestem przeciwnikiem zmiękczania kija ciężkimi przelotkami,natomiast koledze Jozi napewno chodziło o to że ciut cięższe Alconite "krzywdy" temu blankowi nie zrobią bo to 10lb.Chociaż patrząc na szczytóweczkę 1,21mm to aż prosi się zbroić najlżej.SKSS-y mam tylko z insertami i jest wygodnie nawet po paru godzinach z "golasami" to juz niewiem jak by było bo trzymałem takie przez chwilę i tylko wydawało mi się że jest ok.Odnośnie rozmiaru przelotki wejściowej dziś będąc na rybach przyglądałem się jak wygasza pletke PP8lb Y20(mocowana ok 70cm od stopki) i powstaje coś co opisałbym gęstą kumulacją,niewiem jak to i czy przeszkadza bo nawet nieloty latają z tej wędki bdb.No ale mam jeszcze czas na wybór i jednak korci mnie rozmiar 16 wysoki oczywiście.Przy okazji pytanie czy orientuje się ktoś ile ważą rurki woven graphit fi15.



#8 ONLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 lipiec 2014 - 07:22

O ile dobrze pamiętam to poniżej 1g na 1cm bieżący.



#9 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 lipiec 2014 - 07:50

Sporo osób, które zdecydowały się na SKSS bez insertu (obojętnie z czego) narzekają na niewygodę, szczególnie przy dłuższym niż jedna godzina łowieniu.

Ja nie miałem tego uchwytu bez insertu więc nie wypowiadam się twierdząco ale to chyba jest powód dla którego warto się przyjrzeć temu rozwiązaniu indywidualnie tym bardziej, że masz czas na to  ;)



#10 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 30 lipiec 2014 - 08:36

Ja po niedługiej chwili miałem dość gołego SKSS, ale z insertem jest już ok. Tymbardziej, że ja za wszelką cene nie odchudzam wędek i lubię ładne inserty :)



#11 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 30 lipiec 2014 - 10:38

Koledzy może trochę fotek tych kijaszków,co oko zobaczy to w sercu zostanie.



#12 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 30 lipiec 2014 - 10:49

Dzięki Krzysztof za info.Czyli trzeba dodać ok 10g na rurkę do TVS-TK.Odchudzam wędki jednak nigdy nie skąpie paru gram na estetyke,uwielbiam pierścionki i drewniane inserty a coraz częściej spoglądam na rattan,godny uwagi.W galerii oglądam Wasze wędki z mieszanymi uczuciami podziwu i zazdrości no czasami szczęka opada poprostu.Pozatym ładnie wcale nie znaczy ciężko.Ostatnio miałem kaprys odchudzić podarowanego mi Fenwicka bo miał ciekawy blank.Zgrabnie zrobił to Pan Wojtek p."Pstrągman" i z kija 12lb 8,6" zdjął ponad 110g,pomimo pełnej rękojeści i drewnianego insertu.Fabryka chyba miała nadwyżki materiałowe :).Dzisiaj na tym kijku miałem bolka ,Bolesława raczej,przejechał mnie jak pociąg pośpieszny i odpłynął w siną dal,oj mine musiałem mieć bardzo głupią,ale to są uroki spiningu :)



#13 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 30 lipiec 2014 - 11:02

..widzę że rodzime podwórko odradza się rodbuildingowo po zamknęciu XRods... ;)



#14 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 lipiec 2014 - 11:20

Takie tam różne pomysły na SKSS-a w wersji na lekko i na dole na ciężko  ;)

Inserty:

1.  z mudhola

2. korkoguma

3. Matusiak

Załączone pliki


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 30 lipiec 2014 - 11:26


#15 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 30 lipiec 2014 - 12:40

Pięne kijaszki dla oka ,a i pewnie dla ręki i od strony użytkowej porządne.Profilowany insert z ciemnego drewna i pod kolor rattan w splitgripie to będzie ubranko dla planowanej Elitki STC,ale to dopiero w zimie najwcześniej niestety.Narazie krążę wokół Matagi w trochę japońskiej stylistyce,złamanej kolorkiem typu elektric blue.Możliwie lekko to ma być i stąd moje pytania co bym nie przesadził z rozmiarem przelotek czy niewygodnym "golasem"w ręce :) Patryku,rodbuilding w Szczecinie :D  :lol:  :( przydałby się,ale po firmie X temat raczej spalony,to pierwsza i niejedyna pracownia którą wymazałem z pamięci.Na szczęście uczciwych pasjonatów niebrakuje i można optymistycznie patrzeć w przyszłość,albo w B...nce na promocji gustowny secik zakupić za 28pln i miło spędzać czas nad wodą,poważnie mówię.



#16 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 lipiec 2014 - 12:51

W kwestii Matagi odezwij się do Kamila @bazylos on chyba ma największe doświadczenie z nimi przynajmniej z osób, które ja znam z forum



#17 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 30 lipiec 2014 - 22:40

Arturze, dlatego Szczecin to taka wioska z tramwajami ;) ...w niejednej dziedzinie daleeeko do tyłu...



#18 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 lipiec 2014 - 19:29

Swojego S-Shore'a będę zbroił w Fuji TATSG: 20, 12, TLSG: 8, 6, 5, 4.5, 4, 4, 4, T-LGST: 4/1,2. Pstrągman ubrał sobie ten blank w Tich Minimy od 16 do 3 i bardzo sobie takie rozwiązanie chwali. Może i ja zmienię zdanie, zaś tytanki poczekają na inny, tlący się w głowie, pomysł. Może wreszcie odważę się własnoręcznie;-) Tylko muszę sobie przypomnieć, gdzie to ja miałem się na "warsztaty" zgłosić? :P


Użytkownik PiECIA edytował ten post 31 lipiec 2014 - 19:31


#19 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 31 lipiec 2014 - 20:44

Piotr, podejrzewam, że Minimy będą super, to mimo wszystko blank 10lb, tytany może do jakiegoś UL 4-6lb warto wykorzystać.

#20 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 lipiec 2014 - 21:08

Miałeś Marcinie blank w rękach? Przy szczycie 1,2mm 3ki czy 4ki minimy trzeba będzie nieźle szlifować coś mnie się wydaje, by nie "wystawały na boki" :D . Ale ja się nie znam, intuicja mi podpowiada sic titanium guides;-)

 

Załączony plik  tr_pb.jpg   44,5 KB   25 Ilość pobrań

4-ka Minimy 5cm przed szczytem blanku, L-ka ma podobną stopkę.


Użytkownik PiECIA edytował ten post 31 lipiec 2014 - 21:34

  • mdziam_78 lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, blank, spacing, matagi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych