Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ręczne urządzenia GPS..


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dobry

dobry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Danek

Napisano 04 luty 2009 - 22:36

Witam, chciałbym usłyszeć Wasze opinie na temat wymienionych niżej urządzeń GPS, chce sobie jakieś kupić, nie wiem czy opłaca kupować sie drogie z kolorowymi wyświetlaczami czy wystarczy mi takie przeciętne. Jak to jest z złapaniem sygnału itp Za odpowiedzi z góry dziękuję :D

Garmin eTrex Legend
GARMIN eTrex Venture HC
GARMIN GPS 60
GARMIN GPSmap 60CX

#2 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaÅšLÄ„SK

Napisano 04 luty 2009 - 22:47

GARMIN eTrex Venture HC - mam wersję z cz.b. wyświetlaczem. Jest super. Prosty w obsłudze, niezawodny.

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  etrex.jpg   97,15 KB   517 Ilość pobraÅ„


#3 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 05 luty 2009 - 17:39

Witam,

mialem ten sam dylemat, co Ty. W koncu zdecydowalem sie na Garmin Legend HCx - glownie ze wzgledu na mozliwosc uzywania micro SD-kart, ktore oferuja dodatkowa pamiec a co za tym idzie, mozliwosc wgrania detalicznych kart, ktore moga byc za duze dla wbudowanej pamieci prostszych uzadzen.
Dalsze plusy:
-Super odbior - w budynkach a nawet w samolocie (przy oknie)!
-do 20-kilku godzin pracy na 2 x 2200 mAh-akumulatorkach badz alkaline bateriach
-w miare prosta obsluga
-kalendarz (wschody/zachody slonca)
-kalendarz bran (kto w to wierzy :lol: )
-globalna mapa swiata (glowne miasta, drogi)
-niezawodne, sprawdzone urzadzenie
-z odpowiednia mapa nawigacja samochodowa mozliwa
-edit POI etc.

Minus:
-brak magnetycznego kompasu (ma wyzszy model Vista HCx)

Godne polecenia! Cena na ebay de kolo 175 €...

Pozdrawiam --Yacaré--




#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2009 - 09:52

Co by nie kupil, dokladnie sprawdzilbym ile naprawde czasu takie urzadzenie wytrzymuje wlaczone na komplecie baterii/akumulatorow.
Kolorowy wyswietlacz, podobnie jak w urzadzeniach stacjonarnych powoduje wiekszy pobor pradu.

Gumo

#5 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 06 luty 2009 - 14:10

Oczywiscie. To, ze ten model oszczednie obchodzi sie z energia, czytalem na wielu fachowych portalach, teraz moge to potwierdzic z praktyki. Byc moze, ze i kolorowy dysplay zuzywa wiecej energii, ale co z tego, kiedy zwiekszona konsumpcje kompensuje nowsza elektronika oraz bardziej eficientny firmware? Kolorowy dysplay ma w tym wypadku wg. mnie swoje zalety.
Pozatym tak czy tak nalezy wziac kilka zapasowych akumulatorkow/baterii na dluzsze eskapady.

Pozdrawiam --Yacaré--

#6 OFFLINE   cardinal C4

cardinal C4

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 09 luty 2009 - 13:49

Warto zajrzeć na forum innych nieco zboczków niż my, tj. www.garniak.pl, gdzie jest dział Na wodzie, a w nim:
O serii 76, echosondach, radarach i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.
Mnie się zdaje, że małe nawigacje są dobre na małe akweny, a większe (np. szkiery) proszą o większe nawigacje. Mam najprostszego eTrexa (H) i jest trochę zbyt prosty na potrzeby szwedzkie.

#7 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2009 - 15:40

Wszystko zależy od mapy. BlueCharty są super. Inna sprawa to łatwość obsługi i czytelność ekranu urządzenia...

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 luty 2009 - 17:37

Bylo o tym kilka razy dosc szzcegolowo...urzadzenie gps w wersji ręczniak bardzo kusi. Kazdy mysli sobie - kupie cos, co bede mogl uzywac podczas pieszych wedrowek, na rower, w gorach(wysokosciomierz), itp, itd...

Tymczasem jest tu kilka pulapek, z ktorych najwazniejsza to niewielkie rozmiary wyswietlacza. Nie jest to szcegolnie potrzebne a nawet niepozadane(wieksze wymiary-trudniej zmiescic w kieszeni i wzrasta waga) przy lazeniu piechota ale na lodce sa juz same klopoty.
Poza wyswietlaczem problemem jest zasilanie - czesto mialem sygnaly, ze akumulatorki wytrzymywaly po 3godz. Podlaczyc (z powodu braku wyprowadzenia zasilania) pod wieksze zrodlo zasilania albo cewke silnika tez nie da rady.

Lepsze jest urzadzenie stacjonarne z duzym ekranem, ponadto czesto jest mozliwosc zakupienia combosa z echosonda...

Gumo

#9 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 10 luty 2009 - 13:00

@Gumofilc:

Zawsze mozna wiecej, szybciej, piekniej i tak dalej sobie gdybac. :unsure:
Nie wiem, czy jest to akurat przy tym dosc konkretnym pytaniu pomocne.
Jako proste, w kontekscie nawigacji wedkarskiej i wiekszosci zastosowan outdoor funkcjonalne i ekonomiczne rozwiazanie nadaja sie te w tym watku wspomniane uzadzenia jak najbardziej, a nikt nie przeczy, ze za kilkakrotna sume otrzymasz cos lepszego-stacjonarnego. Zycie jest kompromisem. Podaj alternatywnie jakis model, o ktorym mozna by podyskutowac.

Pozdrawiam --Yacaré--

#10 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2009 - 13:24

Garmin Colorado 300
Garmin 76 CSX
...............

#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2009 - 14:00

Nie wiem jak tam myslal Autor watku, ale jesli chodzi o wykorzystanie wedkarskie (portal jest wybitnie wedkarski) to mozna wedkowac z brzegu i tutaj urzadzenie GPS wydaje sie gadżetem a nie realna potrzeba.
Mozna tez wedkowac z lodzi a tutaj zachodzi(nieraz nawet koniecznosc) posiadania GPSu i sondy.
Reczniakiem tez od biedy mozna, np. jeden obsluguje sonde i silnik a drugi daje wskazowki z GPS gdzie plynac.
Jezeli obsluguje 1en czlowiek to ma do pilnowania 3 rzeczy (albo wiecej <_< ), z czego 1en ekranik jak 5 minut.

Znacznie prosciej obslugiwac urzadzenie zespolone a i z jego zasilaniem mozna kombinowac bo ma wyprowadzone zaciski do zasilania.
Wcale nie potrzeba wydawac fortuny, o ile zrezygnuje sie z roznych szpanerskich pierdulek typu kolorowy wyswietlacz.
Ja uzytkuje Garmin 168 i 178. Z czego 1sze wytrzymuje mi spokojnie 1 dzien na 7Ah i ma ograniczone mozliwosci wspolpracy z mapami (trzeba wgrywac ale da sie o ile jest sie zdecydowanym dokladnie na m-ce wedkowania - mała mapka).
Drugie raczej juz wymaga podlaczenia do cewki silnika albo skrzynki na jachcie(praktycznie na jedno wychodzi), za to ma wieksza moc sygnalu i pelna obsluge map (na wymienne programowalne kosci Garmin do 128MB)
Oba urzadzenia wycofane z produkcji ale mysle, ze da sie kupic.

Robta se co chceta :D ...ja tylko sie staram, zeby informacja byla jak najbardziej pelna, z czego moze korzystac wielu a nie tylko wybrani uzytkownicy.

Gumo

#12 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 10 luty 2009 - 15:20

Alez Gumo,

to jest oczywiste, ze kazdy sam musi podjac decyzje. A na forum oczekuje znalezc konkretne sugestie oraz dyskusje na temat plusow i minusow danych opcji poparta argumentami kolegow, ktorzy (kazdy dla siebie)przeszli ten temat - i o to chyba chodzi?
Swoja droga, pytajacy biorac aktywniej udzial w watku, moglby odpowiednio pokierowac jego tokiem, aby wyciagnac optymalny dla siebie wynik... :unsure:

Pozdrawiam --Yacaré--





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych