Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepszy kołowrotek muchowy - subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2012 odpowiedzi w tym temacie

#2001 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 30 marzec 2022 - 08:48

Lamson liquid co o nim myślicie ?

#2002 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 30 marzec 2022 - 16:26

Liqiud jest jak volkswagen w wolnym tłumaczeniu, czyli dla ludu. Bardzo przyzwoite konstrukcje, odpowiednio spasowane. Dosyć lekkie przez ażurowość, ale te które macałem, były godne polecenia. Moim zdaniem warto, bo za kilka stów masz kołowrotek i szpule. Lamsony nigdy mnie nie zawiodły. Chociaż na codzień liquida nie używałem. Jak każdy Lamson, szybko straci napisy ;)
  • Paweł Bugajski lubi to

#2003 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów

Napisano 30 marzec 2022 - 17:10

Zgoda, poza napisami ciężko zedrzeć Lamsona. W moim dziewiętnaście lat eksploatowanym Velocity w jednej ze szpul ucichł clicker, reszta działa jak nowa. Ja w cenie nowego liquida bym poszukał jednak wyższego, ciętego cnc modelu na rynku wtórnym.
  • Paweł Bugajski lubi to

#2004 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 30 marzec 2022 - 19:42

Np który ?

#2005 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów

Napisano 30 marzec 2022 - 19:55

Np. velocity, litespeed, różne modele tych serii bywają na giełdzie po 5-7 stów. W tej cenie widywałem nawet nieużywane sztuki.

#2006 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 30 marzec 2022 - 21:12

Mialem\mam dwa trzypaki w wielkosci 3,5. Uzywalem w solance i od strony technicznej problemu nie sprawialy w ogole. Po kazdym lowieniu plukane w slodkiej wodzie. Jednak ta czarna powloka, pomimo tego, ze o sprzet dbam, zaczela miejscami odpadac i kolowrotek wygladal jak porysowany. Nie wiem jakby sie zachowywala ta powloka podczas lowienia tylko w slodkiej wodzie. Relacja ceny do jakosci moim zdaniem bardzo wysoka. Poza tym jesli potrzebujesz wiecej niz jednej szpuli to opcja, ktora naprawde warto wziac pod uwage. 

Sprzedalem tylko dlatego, ze kupilem inne kolowrotki i byl to kaprys, a nie wzgledy pragmatyczne. 



#2007 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 31 marzec 2022 - 17:14

Mialem\mam dwa trzypaki w wielkosci 3,5. Uzywalem w solance i od strony technicznej problemu nie sprawialy w ogole. Po kazdym lowieniu plukane w slodkiej wodzie. Jednak ta czarna powloka, pomimo tego, ze o sprzet dbam, zaczela miejscami odpadac i kolowrotek wygladal jak porysowany. Nie wiem jakby sie zachowywala ta powloka podczas lowienia tylko w slodkiej wodzie. Relacja ceny do jakosci moim zdaniem bardzo wysoka. Poza tym jesli potrzebujesz wiecej niz jednej szpuli to opcja, ktora naprawde warto wziac pod uwage. 

Sprzedalem tylko dlatego, ze kupilem inne kolowrotki i byl to kaprys, a nie wzgledy pragmatyczne. 

zależy, do czego ma służyć ten Lamson

bo nie jest full cage (pełna rama)

czasem potrzebna


  • Grzegorz G. lubi to

#2008 OFFLINE   Endern

Endern

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaPysznica
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Mierzwa

Napisano 01 listopad 2022 - 20:44

Jeśli chodzi o kołowrotek Hardy Marquis LWT. Jakiej wielkości dobrze wyważy kijek w 3 klasie długość 7.2-7.6. ?

#2009 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 02 listopad 2022 - 21:23

Jeśli chodzi o kołowrotek Hardy Marquis LWT. Jakiej wielkości dobrze wyważy kijek w 3 klasie długość 7.2-7.6. ?

Zajrzyj na 4,5,6 stronę wątku, tam jest opis kilku podobnych kołowrotków, w tym Marquisa 6. Warto wiedzieć o ich cechach, nie wszystko musi się podobać współczesnemu użytkownikowi.

Podobne wędzisko połączył bym z  Marquisem nr 4 lub 5 , lepiej trochę zbyt ciężki, niż odwrotnie.

Piątka, w razie potrzeby wyważy też trochę cięższe, dłuższe wędzisko.

Warto zajrzeć do początku, starszych wpisów- odwalono tam niewąską informacyjną robotę. :rolleyes:


  • marian-56 lubi to

#2010 OFFLINE   Konstanty

Konstanty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 02 listopad 2022 - 22:21

Zajrzyj na 4,5,6 stronę wątku, tam jest opis kilku podobnych kołowrotków, w tym Marquisa 6. Warto wiedzieć o ich cechach, nie wszystko musi się podobać współczesnemu użytkownikowi.

Podobne wędzisko połączył bym z  Marquisem nr 4 lub 5 , lepiej trochę zbyt ciężki, niż odwrotnie.

Piątka, w razie potrzeby wyważy też trochę cięższe, dłuższe wędzisko.

Warto zajrzeć do początku, starszych wpisów- odwalono tam niewąską informacyjną robotę. :rolleyes:

racja

najgorzej, jak "kij leci na pysk"



#2011 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 03 listopad 2022 - 08:57

Pytanie trochę z bańki, mam/miałem dwie wędki 8' 4wt, jedną wyważa doskonale kołowrotek o masie brutto z nawojem 94g, a drugą 126g. Łatwo sobie wyobrazić dlaczego.

 

Mam małe doświadczenie, ale nauczyłem się, że lepiej jak kij jest lekko niedoważony, niż przeważony, bo wtedy tracimy całkowicie czucie sznura.


  • Radek79 lubi to

#2012 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 04 listopad 2022 - 20:23

Wszystko już było.

http://jerkbait.pl/t...u/?hl=wyważenie


Użytkownik Paweł Bugajski edytował ten post 04 listopad 2022 - 20:25


#2013 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 07 luty 2023 - 23:16

Wygląda na to że zostały już mi tylko Lamsony ( pomijam Danielsona Control, którego z chęcią wymienię na Arx'a jak ktoś ma)Tu nowy zakupiony specjalnie do mojego pstragowego Meisera. Pięknie wyfrezowany, chociaż nie bardzo mi się podobają te pomarańczowe wstawki.
Oczywiście "pelna klatka" co ma zasadnicze znaczenie przy cienkich runningach mono.
Hamulec jak malina, jak to u Lamsona.
Będzie z niego pociecha...
8242947f83beb64b95ab796c21d3129e.jpg0a73769a35034ace64d539784866e792.jpg5ddf50e56fb082f2e60a7fc5736b23d7.jpg

Sent from my SM-G781W using Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych