Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Fuji SKSS / insert do SKSS

tech-rb insert

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 01 sierpień 2014 - 14:18

Sam tego nie zrobię ale w takim razie dzisiaj zamawiam i za parę dni zdam relację :)


  • arturkieljan lubi to

#42 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 sierpień 2014 - 14:23

Ja bym raczej powalczył z siła sugestii, sam mam gołego SKSS w 3 kijkach, którymi łowie na zmianę i zero problemów. Jak dla mnie idea SKSS to tylko goły uchwyt i paluch na blanku.

Ale to moje prywatne odczucia.


  • szymanek69 lubi to

#43 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 sierpień 2014 - 14:24

no to to.. dokładnie, korek na odpowiednią średnicę i długość, na pół i wkleić! co się może nie udać?

 

Nierówne zejście się połówek, powstanie szczelin, wyciek kleju przy uchwycie i niedokładne usunięcie nadmiaru, uszkodzenie uchwytu przy toczeniu, nadmierne/niewystarczające stoczenie korka,... mam wymieniać dalej? :)

Upierdliwa, ręczna, mrówcza i brudna robota...


Użytkownik krzysiek edytował ten post 01 sierpień 2014 - 14:25


#44 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 01 sierpień 2014 - 14:28

Idea była taka że ma to być uchwyt do lekkich blanków, a jak łowisz ciężej to już tak kolorowo nie jest. Po dłuższym łowieniu ręka się męczy a jak jeszcze pada deszcz.. nie ma wielkiego komfortu.


  • mdziam_78 lubi to

#45 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 01 sierpień 2014 - 14:30

Nierówne zejście się połówek, powstanie szczelin, wyciek kleju przy uchwycie i niedokładne usunięcie nadmiaru, uszkodzenie uchwytu przy toczeniu, nadmierne/niewystarczające stoczenie korka,... mam wymieniać dalej? :)

Upierdliwa, ręczna, mrówcza i brudna robota...

 

Rodbuilding'owa codzienność Panie ;)



#46 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 sierpień 2014 - 14:32

Si. Ale jak się nie zrobi dobrze od początku, to się potem trzeba 2 x bardziej napierniczyć...



#47 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 01 sierpień 2014 - 14:43

Myślę ,ze tak jak mówi Tomek może się udać.Dorabiałem sobie kiedyś w taki chałupniczy sposób foregrip z tym,że robiłem to z pojedynczych przeciętych plastrów korka.Klejąc na blanku obracalem miejsce cięcia plastrów względem siebie żeby się niepokrywały.Trzymało dobrze i wyglądało przyzwoicie po szlifowaniu.Nieprofesjonalnie ale szybko i tanio ;)



#48 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 01 sierpień 2014 - 14:44

jest jeszcze coś takiego jak korkowa taśma okleinowa. zapewne spotkaliście to cudo w tanich kijach (na mielony korek idzie okleina). zakleić czymś dziurę, nałożyć na to wspomnianą taśmę, a w przyszłości nie bawić się w gołe uchwyty i inne dzielone rękojeści. to maniakalne zbijanie wagi jest dla dziewczynek. kij ma być kij. trzeba mieć za co trzymać ;-)


  • PiECIA lubi to

#49 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 14:45

Osobiście dobrze mi leży w łapie z insertem.Mam w okoniówce,gdzie fore jest szczątkowy i tam własnie spoczywa paluch :)

Jak pisze Krzysiek robota mrówcza z niepewnym efektem końcowym.Szybciej prościej i praktycznie bez śladu,będzie zdjęcie przelotek i po podgrzaniu demontaż uchwytu.



#50 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1849 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 sierpień 2014 - 16:15

Ja mam taki uchwyt w MHX S871-2, MB842-2 oraz ST1024f, na golasa i jak dla mnie gitara, ale jak to mówią jeden woli córkę...



#51 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 01 sierpień 2014 - 16:39

Ja bym raczej powalczył z siła sugestii, sam mam gołego SKSS w 3 kijkach, którymi łowie na zmianę i zero problemów. Jak dla mnie idea SKSS to tylko goły uchwyt i paluch na blanku.

Ale to moje prywatne odczucia.

 


Hmmm...

Nie mam zielonego pojęcia który palec masz na blanku?

Jeśli wskazujący powyżej uchwytu to insert w tym nie przeszkadza, jeśli jakiś inny to nie mam pojęcia jak go dotykasz bo przecież pod palcami jest stopka kołowrotka a nie goły blank. Goły blank jest dostępny od góry gdzie spoczywa dłoń która również nie ma styku z blankiem bo blank jest poniżej powierzchni uchwytu.

Miałem jakiś czas wędkę z takim uchwytem i jak dla mnie był bardzo nie wygodny, dodam że był z insertem ale bardzo cienkim bo z wovena ok 15mm i nie przypominam sobie abym miał styczność z tym insertem a co dopiero z blankiem który przeważnie ma dużo mniejszą średnicę.

 

Miałem za to w rękach wędkę ze wspomnianym uchwytem wyposażonym w insert z burla o który praktycznie oparta była stopka kołowrotka i muszę przyznać, że taki uchwyt jest bardzo wygodny.



#52 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 02 sierpień 2014 - 02:18

Ja mam taki uchwyt w MHX S871-2, MB842-2 oraz ST1024f, na golasa i jak dla mnie gitara, ale jak to mówią jeden woli córkę...

Drugi raz piszesz, że Ci pasuje, wiemy to. Problem w tym, ze koledze nie jest komfortowo i szuka rady.

 

Można z lekkim zapasem srednicy podtoczyć korek w zadanej długości. Później go przeciąc wzdłużnie, pamietajac, że ciecie też nam zabierze deko korka, dlatego ten zapas powinien być odpowiedni. Nastepnie go skleić na uchwycie. Problem powstaje w tym, żeby go dobrze ścisnąć, aby ślad ciecia był jak najmniej widoczny. Nastepnie zabezpieczyć taśmą uchwyt i dotoczyć insert maszynowo i ręcznie. 

 

Ogólnie operacja trudna, ale wykonalna. Idealnie nie wyjdzie, ale... Można też zastosować taśmę korkową. Pamiętaj jednak, ze musisz być przekonany, że to zrobisz, bo jak już przykleisz, to odwrotu nie będzie. Nie usuniesz tego idealnie. Myślę również, że powinien to być ciemny korek burl, mniej bedzie widać cięcie.

 

 

EDIT:

 

Jeszcze jedna wazna sprawa, pewnie masz Fuji winding check, nie wiem, czy da się to ładnie usunąć.


Użytkownik yankis edytował ten post 02 sierpień 2014 - 02:28


#53 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 02 sierpień 2014 - 04:57

Winding check jest z innego plastiku niż uchwyt. Przy podgrzewaniu szybko się odkształca i łatwo go usunąć.

Niedokładność obróbki insertu można zamaskować kładąc na niego omotkę i lakierując.


Użytkownik jbk edytował ten post 02 sierpień 2014 - 04:58


#54 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 sierpień 2014 - 05:43

A nie byłby lepszy do takiej przeróbki bez demontażu insert z Pianki EVA?



#55 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 sierpień 2014 - 08:13

Nigdy nie mogłem zrozumieć tej nowo mody z SKSS bez insertu , dla mnie to lipa jakaś w każdym wydaniu. Myślę sobie tak ; a może by tak insert naciąć tylko od spodu , powiedzmy na grubość blanku ? swobodnie można by go spasować od góry a od strony stopki ładnie obrobić nawet na płasko pod stopkę kołowrotka.



#56 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 02 sierpień 2014 - 08:22

Jak zacząłem czytać jak to wszystkim goły skss nie leży to siłą sugestii zaczęło i mi to przeszkadzać, po dłuższym użytkowaniu. Pytanie, czy istnieje możliwość dołożenia czegoś na wzór insertu do już zamontowanego skss? Może ktoś przerabiał taki temat? ;)

NIe masz zadnego znajomego z kijem bez insertu ? Byś umówił sie na ryby potrzymał i zobaczył a może bedzie lezeć bez insertu - jak dla mnie obydwie wersje sa wygodne choc do ips to maja lata świetlne  :)


Użytkownik meme174 edytował ten post 02 sierpień 2014 - 08:22

  • Rheinangler lubi to

#57 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 02 sierpień 2014 - 13:14

Panowie, nie chce zakładać nowego tematu, więc pomyślałem że zapytam tu. Wszak uchwyt to uchwyt ;)

Mam nadzieje że założyciel tematu nie obrazi się na mnie :)

A więc mam pytanko.

Czy można do uchwytu spiningowego zamontować pazur? Mam pewien patyk który chce przezbroić na casta, tylko problem tkwi w dosyć skomplikowanej budowie rękojeści. Jest to loomis zbudowany przez kolegę Wojtka Zwolskiego. Rękojeść rezonansowa zbudowana jest na aluminiowej rurze. Troche byłoby piepszenia z demontarzem tego wszystkiego, po za tym straciłbym rezonans na którym mi zależy. Czy macie jakieś pomysły jak zamontować tam pazur?



#58 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 sierpień 2014 - 13:48

Wszystko fajnie, tylko będziesz miał dłoń na gwincie, chyba że masz uchwyt upside down...

#59 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 02 sierpień 2014 - 20:08

Krzysiek, gwint jest na dole. Rzeczywiście, nie byłoby to wygodne.

To jest ten loomis http://jerkbait.pl/t...uildingu/page-2

To jak, jest jakaś metoda na to żeby tego nie rozpruwać?



#60 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 sierpień 2014 - 07:18

Osiągnięcie satysfakcjonującego efektu wizualnego byłoby trudne i pracochłonne, ergonomia takiego rozwiązania wątpliwa... Ja bym odpuścił...







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, tech-rb, insert

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych