Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Naprawdę krótka wędka turystyczna - wszechstronny travel / teleskop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   papi83

papi83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 15:03

Witam,

Potrzebuje wędki, którą bede mógł zabrać w podróż. Chciałbym żeby była w miarę uniwersalna (kleń, okoń, szczupak). Wiem, że to co do wszystkiego jest do niczego, ale czeka mnie dłuższy wyjazd i potrzebny mi taki kijek.

Parametry: dł. 240-270 cm, c.w. do 25-30g, dł. transportowa w tubie max. 45-50 cm, cena max. 400 pln. Dobrze gdyby nie był zbyt delikatny :D

Posiada ktoś doświadczenie z travelami?

Z góry dzięki za pomoc!

#2 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 sierpień 2012 - 15:19

Parametry: dł. 240-270 cm, c.w. do 25-30g, dł. transportowa w tubie max. 45-50 cm, cena max. 400 pln. Dobrze gdyby nie był zbyt delikatny :D



270cm w kawalkach po 50 cm? nie wiem czy po przelotce na kawalek by dali rade zamontowac....
chyba tylko teleskop taki kompaktowy (widzialem gdzies travela teleskopowego 2 sklady z czego drugi byl teleskopem).
Mam blackrock hellboy (nie ma c.w. podanego tylko klase linki na 8-12lbs) ma 2.1m i jest z 4 czesci i ma okolo 60 cm zlozony dalem za niego 60 euro i mz byl to super zakup w tej cenie uzywam go do gumek i jerkowania powiedzmy do slidera 10 wlacznie(ale pewnie w pl i tak niedostepny)

#3 OFFLINE   krrrystek

krrrystek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaPleszew
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 sierpień 2012 - 15:58

Max 45cm - do głowy przychodzi mi tylko Shimano Exage dł. 240cm, cw. 10-30g długość transportowa 38cm, w tubie pewnie około 45cm się zakręci. Cena niecałe 400zł. Gdybyś był zainteresowany to pisz PW.

Pozdr
Krzysiek

#4 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 sierpień 2012 - 16:02

Tu masz krótkie składy , może któryś ci się spodoba

http://allegro.pl/shimano-vengeance-travel-stc-tele-spin-2-7 -m-m-i2535822078.html
http://allegro.pl/travel-spin-2-70m-10-30g-mistrall-i2480408 351.html

#5 OFFLINE   papi83

papi83

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 sierpień 2012 - 17:42

Właśnie nad Shimano Vengeance / Exage się zastanawiam.

Miał ktoś do czynienia z tymi wędkami? Na codzień używam Shimano Catana BX 270ML i jestem bardzo zadowolony, ale wiadomo powyższe to już teleskopy i pewnie nie ma szans na podobne zachowanie kija.

#6 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 sierpień 2012 - 18:40

Nabyłem travelka zrobionego przez Pstrągmana na blanku muchowego batsona F 865-5.
http://www.batsonent....com/fly-blanks
Super kijek.Wojtek zrobił szczytówkę z wklejaną szczytówką węglową.Jest zrobiona na sztywno-dla mnie bomba.55cm długości c.w. 2-9g.Trzymanie ryby super.Na żyłce 0,12mm szczupak 50cm jest bez szans, nieprzeciętne trzymanie ryby.
Jakby tak z F 908-5 byłoby pewnie tak z 25g wyrzutu B) .

#7 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 06 sierpień 2012 - 19:06

posiadam exage telespin 270m 10-30g.fajny lekki patyk,ja bym go określił jednak max 20g.przy częstym rozkładaniu troche się rysuje poza tym ok.wyjąłem na niego trotkę 2.70kg.

#8 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 sierpień 2012 - 20:50

http://www.askari.pl...bolo_vi_we/927/
http://www.askari.pl...lack_star_/941/

i sporo inszych :D

#9 OFFLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 08 sierpień 2012 - 08:09

Tego Shimanca miałem w łapie,bardzo fajny patyk.
Na pierwszy rzut oka-dwu skład.

#10 OFFLINE   RedruM

RedruM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 11:09

mam i chwale sobie:

http://www.shakespeare-fishing.co.uk/catalogue/rods,778/spin ning,970/expedition-xt-spin,7066.html

a dokladnie:

EXPEDITION XT 9ft 10-40gr

6 czesci, 42 cm w transporcie i fajna gruba tuba z Cordury. To 40g jest nieco przesadzone. Mysle ze max to 30g :D

Testowana na Bolkach i Szczupakach. Dobrze laduje 7cm spirity od Pana Andrzeja Lipińskiego :D

Zaplacilem 255 PLN

Polecam


#11 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 03 sierpień 2014 - 23:41

Witam.

 

Przeczesywałem forum, ale nie znalazłem podobnego wątku, więc zakładam.

 

Często zdarza mi się robić jednodniowy wypad, podczas którego może ze dwie godzinki będę miał sposobność spędzić z wędką. Bywa tak, że samochód jest już konkretnie załadowany, więc całość sprzętu wędkarskiego pcham do jakiejś małej skrzyneczki. Zwykle na miejscu okazuje się jaką techniką jest sens wędkować. Bywają akweny, gdzie płytko schodzący brzeg wymusza np. łowienie koszykiem, a bywa też tak, że sensowniej pogonić woblerkiem. Od kilku lat taką uniwersalną wędką turystyczną jest u mnie teleskopowy szklany picker Kongera. Po złożeniu ma to niecałe 50 cm, dwie wymienne szczytówki, 240 cm długości. C.W. nawet nie znam - fruwały na tym 20 gramowe koszyki, ale też 4 cm twisterki. Łowiłem żywca z użyciem spławika, ale również okonie / szczupaki na spinning. Baaa, na stawie karpiowym wyciągałem karpiki do 2 kg. Ta wędeczka kosztowała mnie parę lat temu równe 25 zł :) Przez ten czas wymieniłem niemal cały pozostały sprzęt. Teleskopy poszły w diabły, a pojawiły się dwu-trzy składy. Pomyślałem, że może czas zastąpić czymś lepszym moją budżetówkę.

 

Temat traveli był kilka razy już poruszany, ale jedynie w kontekście spinningów / muchówek. Jeśli chodzi o spinning, to byłoby prosto -  Mistral Tele Spin czy Konger Vector Tele Spin Travel, a poza nimi kilka innych ciekawych koncepcji. Bez problemu znalazłem też super kompaktowy bacik 500 - Daiwa Compass Mobile Pole. Jako Picker chociażby Konger Aviator. Większy problem jest ze spławikówkami - namiastki matchówek nawet jako teleskopy mają długość transportową około 100 cm. 

 

Co wybrać ? Wiadomo, że nie ma idealnej wędki do wszystkiego, ale chciałbym z tym jednym kijkiem mieć możliwie duże pole manewru. O ile mój obecny szklak wiele wybaczy, to obawiam się np. zastosowania węglowego tele spina w roli gruntówki pod lekkie koszyki. Z kolei sztywniejszy teleskop / travel utrudni łowienie 4-5 cm woblerami / blaszkami. Długość optymalna byłaby w granicy 270 cm - obecne 240 trochę utrudnia zacięcie przy łowieniu odległościówką. 

 

Ktoś z Was kombinował już w ten sposób ? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

 



#12 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 sierpień 2014 - 17:14

http://allegro.pl/li...v6-p-1-spt-0718



#13 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 sierpień 2014 - 17:18

Chyba musisz szukać w muchówkach np coś takiego

http://www.fishingce...nki_muchowe.php

a po taniości to propozycja wyżej.


Użytkownik Jozi edytował ten post 04 sierpień 2014 - 17:19


#14 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 04 sierpień 2014 - 19:21

a może taka   http://allegro.pl/sp...4477865548.html



#15 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 04 sierpień 2014 - 21:49

@popper 

Dziękuję za sugestię.

 

@Jozi

Myślałem o customie, ale szkoda mi tyle kasy wydawać na travela. W większości wypadków poruszam się własnym autem konstrukcji liftback, gdzie w bagażniku poza wędkami spokojnie spoczywa ponton. Na turystyczną wędkę chciałbym wydać nie więcej niż takie "około 150 zł". Więc bliżej Mistralla, Mikado Nihonto Telespin.

 

@rej

Widziałem, ale ona poleci lekko ponad 200 zł. Poza tym obawiam się kupować wędki, której wcześniej nie mogę obadać. To już nie czasy szklaków, a przy teleskopie każda rysa na łączeniu jest groźna. 

 

 

Zastanawiam się jednak nad podstawową kwestią - czy właściwym wyborem będzie spinning travel / tele czy jednak picker ? Pickerów kilkuskładowych jeszcze nie widziałem, w przeciwieństwie do spinningów. 

 

Edycja:

=========

No tak, któryś z "łebskich" moderatorów przeniósł wątek z ogólnego do działu spinning. Eh, stanowcze gratulacje. Wątków o spinningowych travelach już kilka było i gdyby tylko tego tyczył się wątek, to nie tworzyłbym nowego... 


Użytkownik darks86 edytował ten post 04 sierpień 2014 - 21:50

  • CM Punk lubi to

#16 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 sierpień 2014 - 08:38

Hm, rozumiem, że szkoda kasy ale jak będziesz często korzystał z kija to warto zainwestować :) .Ja zainwestowałem w travela i nie żałuję inwestycji, choć korzystam z niego kilka razy w roku :) .



#17 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 17 sierpień 2014 - 14:47

Niedawno, będąc zmuszonym na szybko kupić coś, co zastąpi złamaną Catanę BX 240L, trafiłem na jakiś dziwny, nieznany mi wcześniej spinning. Sprzedawca reklamował go jako side-project Savage Gear. Diabelstwo miało niemal 3 metry, ale był to travel 4 składowy. Doznałem szoku, gdy wędkę wygięliśmy do ziemi - po ugięciu nie mogłem odnaleźć łączeń. Kosztowało to jakieś 250-280 zł. Teraz najlepsze - nie zapamiętałem jak się owa firma zwała. Podpowie ktoś ? Chciałem zbadać, czy z tej serii są jeszcze nieco krótsze wersje (3 metry na pontonie nie będzie wygodne). 4 składowa 240 cm wędeczka, to realnie 65-68 cm skład. 

 

Znalazłem dodatkowo taki spinning - DAM Shadow Tele Mini Spin. Wiadomo, teleskop. Ale: 240 cm składany do 37 cm, waga 136 gram, przelotek 6 sztuk. Wyrzut 7-20 gram, więc taki możliwie uniwersalny. Miał ktoś do czynienia z tą wędką ? To nowa seria na 2014 więc opinii znalazłem do tej pory niewiele. Cenowo wygląda nieźle, bo 130-150 zł.



#18 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 sierpień 2014 - 15:03

Może być ciekawy http://allegro.pl/fa...4516606895.html

albo do wyboru:

http://allegro.pl/li...v6-p-3-spt-0718


Użytkownik popper edytował ten post 17 sierpień 2014 - 15:04


#19 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 18 sierpień 2014 - 19:23

W norwegi bardzo popularne mamy Fenwicki Aetos 4 składy od 8 do 11 fet. w przeliczeniu na zlotówki wychodzi ok 650zł



#20 OFFLINE   perchmajster

perchmajster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk
  • Imię:Marek

Napisano 21 grudzień 2015 - 11:55

Ja obecnie poluję na Daiwa blackjack ale nie ma tego nigdzie w punktach sprzedazy detalicznej, a na maila jaki wyslalem do Daiwa miesiac temu zapytanie odnośnie sprzetu to (biuro i przedstawiciel handlowy opowiedzialny za PL polódniową) nikt do dzisiaj nie odpisał, co jedynie świadczy o gównianym poziomie obsługi z ich strony więc ten sprzęt już mnie przestał jako tako interesować. Szkoda. Na chwilę obecną jako travela rozważam TT Kongera jako spin na szybko w kosztach do 200 zł - czy ktoś z was go używał? 

Podoba mi się także Savage Gear Roadrunner ale ... tam gdzie mogłem ją pomacać jest tylko cw 10-30 czy jakoś tak a mnie interesuje coś delikatniejszego na małe przynęty (ja travela traktuje tylko i wylacznie w kategorii rower/plecak - więc nie mogę sobie pozwolić na sprzęt, który zaczyna pracować dopiero od 10g w górę :P bo mi plecy siądą jak zabiorę takie pudlo z przynętami haha).

Fajny temat panowie, pozdrawiam.
Marek. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych