Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kij kleniowo-jaziowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
303 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 18 luty 2017 - 23:45

Oglądałem Chubstera dzisiaj na targach i teraz żałuję że w zeszłym roku kupiłem Iri Lucky. Nie żeby Konger był słaby, bo złego słowa na niego nie powiem. Po prostu Chubster pod kilkoma względami bardziej mi się podoba.
Jeżeli ktoś rozważa to myślę że brać i się nie zastanawiać.

A jak dlugi dolnik ma od stopki kolowrotka do konca..tak na oko ?

#102 OFFLINE   MarcinZ

MarcinZ

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 841 postów
  • LokalizacjaGóra Puławska/LPU
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 18 luty 2017 - 23:46

A jak dlugi dolnik ma od stopki kolowrotka do konca..tak na oko ?

I jaki model ogladales,dłuzszy czy ten krótszy?
  • gringo lubi to

#103 OFFLINE   Błachy

Błachy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 19 luty 2017 - 00:13

I czy mógłbyś Michale napisać coś o akcji i ugięciu tego kija? Coś tak czuję że skoro porównałeś do IRI to macałeś ten 3,05 ale upewnij nas w tym. Jeżeli nie jest zbyt szybki i szczytowy (czego chyba oczekiwać powinniśmy o kiju z kleniem w nazwie) to może się na takiego skuszę.
  • MarcinZ lubi to

#104 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 luty 2017 - 13:00

Oglądałęm zarówno wersję 305 jak i 275.

Jeżeli chodzi o dolnik to jest znacznie krótszy niż w IRI i zupełnie nie należy nie nim przejmować przy dokonywaniu wyboru, na pewno dla nikogo nie będzie zbyt długi. 

Co do akcji to wydaje mi się bardziej sprężysty niż IRI, na pewno szybciej gaśnie po wymachu niż Konger. Moja pierwsza myśl jaką miałem po pierwszych wymachach była taka że smużaki będą pięknie z tego latały. Ugięcie i moim zdaniem jest takie jak potrzeba, dość szybko idzie w parabolę mimo że jak wspomniałem wcześniej nie jest kluchą.

Nie wiem jakie są dane katalogowe ale tak na sucho Chubster wydał mi się lżejszy.



#105 OFFLINE   Galanonim

Galanonim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 23 luty 2017 - 15:12

Co do kija na klenia wczoraj oglądałem w CW Daiwe exceler 3-18g 270. Co powiecie mi  o tym kiju. Jakieś wnioski, skargi, zażalenia? Porównując ją do Chubstera wydaje się dużo lżejsza.



#106 OFFLINE   Miko89

Miko89

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2017 - 18:59

Używam tej Daiwy na Wiśle do klenio-jaziowania i za te pieniądze złego słowa nie powiem. Fajna wędka na szybki wypad bo w razie potrzeby można też bolka na lekko ogarnąć i jedną wędką obsłużyć wszystko. Mimo, że do 18 gramów to nie jest sztywna, nie doświadczyłem "odbijania" się ryb od zestawu z 0.16. Spokojnie obsługuje też dość małe wobki, takie Salmo Tiny można naprawdę daleko posłać, przy mikrusach jest już gorzej, no ale nie da się mieć wszystkiego, przy tym zapasie mocy i tak ładuje się ładnie pod tymi 3g. Ugięcie głębokie ale do kluchy daleko (pewnie przy tym chubsterze dużo szybsza) czuć, że podoła przy większym "wyzwaniu" i jest moc w dolniku. Korek do łokcia, więc nie przeszkadza w manewrowaniu, aczkolwiek niektórzy wolą krótsze.



#107 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 24 luty 2017 - 07:36

Panowie jeszcze jakieś spostrzeżenia na temat Mikado Chubster 305 ? Właśnie jestem w trakcie poszukiwania kija na klenia jazia w długości około 3 m i powiem szczerze, że jak za takie pieniądze kusi mnie zaryzykować ? ;D



#108 OFFLINE   mmiedzianyy

mmiedzianyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2017 - 11:08

@GoLoManoLo kupuj i recenzjuj!

Ja też staję przed wyborem wędki pod tycie woblerki i jigi na klenia.. Ten chubster wydaje się na prawdę ciekawy, do tego ta cena. Na oku mam Moderate II 282 2-12g, Panfisha 275 1,7-7g itp.. także rozbieżność duża nie tylko cenowo. Weź tu bądź mądry..

 

Wie ktoś gdzie na podlasiu można pomacać w.w. wędki?



#109 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 24 luty 2017 - 11:39

Ja od jesieni mam Moderate o którym wspomniałeś, bardzo fajny kijek, wobki 2g lecą jak z procy.
Udało mu się nawet wyholować szczupaczka ponad 90cm



#110 OFFLINE   mmiedzianyy

mmiedzianyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2017 - 11:46

@tobiasz z czym go sparowałeś?



#111 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 24 luty 2017 - 12:42

@tobiasz z czym go sparowałeś?

 

Końcowkę sezonu był z ryobi Artica 2000, teraz będzie Dragon Metal Guide II 1020i



#112 OFFLINE   mmiedzianyy

mmiedzianyy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2017 - 12:46

Końcowkę sezonu był z ryobi Artica 2000, teraz będzie Dragon Metal Guide II 1020i

Więc Ninja 2500 powinna się ładnie z nim komponować.

Największy problem to dostępność kijka w sklepach..

Dzięki.



#113 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 24 luty 2017 - 14:07

Mikado Chubster 305 - dzisiaj macałem w sklepie. Powiem szczerze, że jak za taką cenę (stał za 230 zł) bardzo interesująca oferta.

Wykonanie całkiem całkiem, praca to taki szybszy parabolik.

Ogólnie nie jestem zwolennikiem tej firmy ale patrząc na spinningi w granicach 3 m to dopiero koło 500 zł np (Dragon Moderate) zł można coś wybrać ciekawego...



#114 ONLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 luty 2017 - 09:02

Mi się ten chubster nie spodobał jedynie albo aż pod kątem wyważenia wędki. Oglądałem obie wersje na rybomanii. 275 jeszcze może bym zniósł ale 305 dramat. Nastawialem się na tej kij w tym roku ale wolę jeszce trochę dozbierać i kupić coś sensowniejszego.

#115 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 28 luty 2017 - 09:32

Po dłuższym namyśle odpuściłem tego Mikado. Zrobiłem jak kolega Łukasz radzi i zakupiłem Batsona RX7 2-10. Powinien robić robotę :) -> jaziory powoli się budzą :)



#116 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 28 luty 2017 - 20:28

Mi się ten chubster nie spodobał jedynie albo aż pod kątem wyważenia wędki. Oglądałem obie wersje na rybomanii. 275 jeszcze może bym zniósł ale 305 dramat. Nastawialem się na tej kij w tym roku ale wolę jeszce trochę dozbierać i kupić coś sensowniejszego.

Łukasz dobrze mówi - wyważenie dłuższego fatalne . Inna sprawa , że przy trzech metrach ciężko , coby na pysk nie leciało , ale tu jest niezbyt przyjemnie. Ale to kij za dwie stówki jakby nie patrzeć . Za to Moderate pod względem wyważenia w wersji 2,75 i 3,05 ( o ile pamiętam z Targów ) bardzo mi się spodobał . I żeby nie było - nigdy nie miałem żadnego Dragona w arsenale , co w sumie dosyć dziwne  :D ...



#117 OFFLINE   PaPaDaNcE

PaPaDaNcE

    kochający mąż

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • LokalizacjaBiałystok/Wasilków
  • Imię:Maciej

Napisano 28 luty 2017 - 22:55

Tak do kolegi golomanolo, ten batson którego kupiłeś to moim skromnym zdaniem nie jest rx7, na jednym ze zdjęć widać że jest napisane "Forecast" a to jest rx6...chyba że ja źle widzę na zdjęciu... A charakterystyka tych modeli jest zupełnie inna...

#118 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 01 marzec 2017 - 11:42

Tak do kolegi golomanolo, ten batson którego kupiłeś to moim skromnym zdaniem nie jest rx7, na jednym ze zdjęć widać że jest napisane "Forecast" a to jest rx6...chyba że ja źle widzę na zdjęciu... A charakterystyka tych modeli jest zupełnie inna...

Może i masz rację, jak nie przypasuje to wróci na giełdę :) ale podejrzewam że przypasuje :D



#119 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 01 marzec 2017 - 11:49

Może i masz rację, jak nie przypasuje to wróci na giełdę :) ale podejrzewam że przypasuje :D

 

Też myślę, że na wiosenne jazie rx6 bardziej będzie pasował. 

Miałem w reku, rzucałem, łowiłem.



#120 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 01 marzec 2017 - 12:00

dopytam, jaka różnica w pracy rx6 do rx7 ?

 

rx6 bardziej spolegliwy ?


Użytkownik GoLoManoLo edytował ten post 01 marzec 2017 - 12:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych