Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Galeria St.Rods moje hobby budowa wędek

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
370 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 08 sierpień 2014 - 20:06

Jasny gwint,ide po brzeszczot :ph34r:



#22 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 08 sierpień 2014 - 20:11

Świetnie wykonany kijek ,czekamy na więcej.



#23 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 sierpień 2014 - 06:34

Mozesz mi powiedziec jak mniej wiecej ma wygladac ta dusza? Ostatnio chyba widzialem taka dusze ukryta wewnatrz kija z owej pracowni. Miala ksztalt olowianego preta, w sumie to nim byla i wazyla 70 gram? O to chodzi czy o cos innego? 

 

Mialem w rekach spokojnie 30 kijow, dwa byly dobre, MIfka cos tam i pozniej Poppera, reszta kiepska, bardzo kiepska badz wrecz tragiczna. Moge podac konkretne przyklady jak ktos musi wiedziec. 

 

Bujo

Michał, TY nadal masz uprzedzenie do tej pracowni, wygląda to tak, jakby ten Gość na najbardziej bolący odcisk CI nadepnął :) .

Potwierdzam, rzeczoną duszę widziałem :) ale nie wiedziałem, że to z tej pracowni. Jak kiedyś z Mario testowaliśmy ugięcie jego Lamiglasa (chyba) to mu szczytowa przelotka odpadła. Dzięki Bogu wyszliśmy z garażu, bo jakby szczytówka pieprznęła o sufit, to by nie było co zbierać :) Eeeech, nie ma to jak legendy :).

Krzychu ja tam mam inne zdanie, do trzech patyków, które mam nie ma się do czego przyczepić.



#24 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 08:19

Witaj Stachu.Bardzo ładna wędka,szczególnie kolorystyka ,kształt i spasowanie elementów rekojeści.

Wstawiaj więcej ,bo jest co podziwiać :)



#25 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 11 sierpień 2014 - 18:54

Michał, TY nadal masz uprzedzenie do tej pracowni, wygląda to tak, jakby ten Gość na najbardziej bolący odcisk CI nadepnął :) .

Krzychu ja tam mam inne zdanie, do trzech patyków, które mam nie ma się do czego przyczepić.

 

Witam,

 

No tak, musial mi nadepnac jakos bardzo na nieistniejacy odcisk bo przeciez to co napisalem nie moze byc prawda ja zas jak wiadomo jestem strasznie stronniczy i na pewno to co napisalem nie jest prawda tylko moim wyimaginowanym problemem z jakim nie moge sobie poradzic nawet po paru latach :)  

 

Bujo


  • krzychun lubi to

#26 OFFLINE   Stachu42

Stachu42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Gawełda

Napisano 11 sierpień 2014 - 21:02

Witam,

Żeby zmknąć temat Balzera  zanim pokażę coś innego muszę pokazać ugięcie tego kijaszka,szkoda tylko,że nie na rybie.

Załączone pliki



#27 OFFLINE   Stachu42

Stachu42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Gawełda

Napisano 11 sierpień 2014 - 21:57

Witam,

teraz chcę pokazać następną przeróbkę,lub jak kto woli tuning.Nazwy firmy nie znam,blank leżał u mnie napewno kilka ładnych lat,aż któregoś dnia przy porządkowaniu  wpadł w moje ręce.Po oskrobaniu stwierdziłem ,że jest to prawdziwa dzida,więc wkleiłem jej pełny węgiel i powstała kolejna fajna okoniówka,szybka jak piorun.Blank zostawiłem na wsi w garażu bo tam jest mój warsztat.Po trzy trzy tygodniowej nieobecności biorę kijaszka do zbrojenia i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem wzdłużne pęknięcie,trochę niżej następne.Pierwsza myśl kosz,ale szkoda było trochę sentyment do staroci,więc pogrzebałem w pudle znalazłem właściwe rurki ze starych szczytówek i posklejałem,dlatego są dodatkowe omotki.Opłacało się kij pracuje idealnie,ugięcie do samego dolnika, może nie jest taki ładny bo trochę okaleczony,ale dla mnie jedna z najcenniejszych perełek.

Uzbrojony jest w przelotki minimy,szczytowa z cyrkonią .Uważam ,że do takich kijaszków nic nie potrzeba lepiej ,sprawdzają sie w 100%,jedne z najlżejszych na rynku.Reszta jak we wszystkich innych moich kijach własna robota. 

 

Pozdrowionka dla wszystkich.

 

Załączone pliki



#28 OFFLINE   Stachu42

Stachu42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Gawełda

Napisano 11 sierpień 2014 - 22:03

Dodam jeszcze foty z pracy tej perełki,również na sucho.

Załączone pliki



#29 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 sierpień 2014 - 22:17

Ta okoniówka to chyba na te... nilowe ;) :lol: 



#30 OFFLINE   Stachu42

Stachu42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Gawełda

Napisano 11 sierpień 2014 - 22:55

Panie Mateuszu proszę czytać uważnie opis ,a nie sugerować się zbieżnością blanku.Baaaardzo cienkie scianki.Dolnik w miarę mocny no to i pewnie tym Nilowym dała by radę.


  • gulf lubi to

#31 OFFLINE   Stachu42

Stachu42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Gawełda

Napisano 11 sierpień 2014 - 23:08

Witaj ,

 

Dąbek 111 specjalnie dla Ciebie w niedługim czasie będzie cos więcej,na początek chciałem pokazać przeróbki,żeby zachęcić innych kolegów bo przecież każdy tam coś ma fajnego z tamtych lat.Z tamtych to według mnie niekoniecznie nie do użytku mały retusz i może być lepsze od nowego.

 

Pozdrawiam



#32 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 12 sierpień 2014 - 07:47

Dokładnie Staszek. Przeróbki starych rzeczy robią z nich nowość. Przede wszystkim gratki za wytrwałość przy klejeniu rękojeści. 

A tak na przyszłość ,to rób fotki ugięcia na jasnym tle bo przy krzakach mało widać.



#33 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 sierpień 2014 - 16:42

..... mocny no to i pewnie tym Nilowym dała by radę.

No pewnie , widać po bicepsie , że to nie na koniki polne ;)  Fajna robota  B)



#34 OFFLINE   Stachu42

Stachu42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Gawełda

Napisano 25 sierpień 2014 - 20:13

Witam,

chciałbym pokazać kolejną wędeczkę z moich pierwszych egzemplarzy, tym razem Phenixa UMBX700H 3/8-1 ¼. Jest to przeróbka kija zbrojonego u jednego z mistrzów rodbuldingu. Początkowo kij przycięty był przez mistrza na 2.05m, a dalej szczytówka ciągnęła do dołu ( tak jakby na końcu cegła była przywiązana), a przecież jest to patyk do jigowania i według mnie powinien być wzorcowo wyważony, aby komfortowo i skutecznie nim śmigać. Do kompletu dołożony był jeszcze ten paskudny, gruby i źle wykonany dolnik (do tego kija w końcówce powinna być korkoguma celem doważenia) z tulejką pod samym kciukiem. Nigdy nie byłem z niego zadowolony, pieniądze - i to nie małe - wyrzucone w błoto. Dla mnie optymalnym rozmiarem jest max. 27,5 cm od końca dolnika do stopki kołowrotka, dlatego po prowizorycznym rozmieszczeniu przelotek i kołowrotka z gotowym uchwytem stwierdziłem, że muszę go przyciąć, aby kijek był doważony bez złomu i w ten sposób powstał wymiar 192 cm. W końcówce dolnika: krążek korkogumy (ok.11 gr bez obróbki, bardzo dobre naturalne doważenie, można dać dwa lub więcej) pozostałe to burnt i mix, (zresztą widać na zdjęciach) oraz uchwyt od Pana Zielińskiego z Krakowa i przelotki FUJI Tytan Sic, reszta własna inicjatywa. Kijaszek waży 144,2 gr. Mogłem go jeszcze odchudzić, ale postanowiłem zrobić troszeczkę „na bogato”. Osobiście jestem bardzo wrażliwy na właściwe wyważenie wędki i dlatego materiał do budowy dolnika dobieram zawsze do blanku, żeby nie trzeba było go zbyt dużo obcinać lub doważać (nazywam to naturalnym  doważeniem). Niestety optymalnym punktem w większości firm jest ok. 30-35 cm od końca dolnika i stąd ta cała zabawa w obcinanie, przynajmniej w moim przypadku.

 

Zapraszam do obejrzenia fotek, za niedługo będzie coś nowego zapewne bez przysmucania  moimi wywodami.

 

A tak w nawiązaniu do wywodów, przy zamówieniu pyta Pan „ile od dolnika do stopki? jakie przelotki? ile ewentualnie przyciąć?” i tak dalej… A dlaczego nie pyta między którym, a którym palcem trzymam wędkę? JEST TO BARDZOOOOO WAŻNE DO POPRAWNEGO ZBUDOWANIA WĘDZICHA. JAK NIE NAJWAŻNIEJSZE. Nie mówi, że np. w takiej konfiguracji kij poleci na pysk. Myślę, że liczy się tylko kasa oraz komponenty - i to najdroższe, np. uchwyt pod haczyk za 50 zł. Ja mogę łowić brzydkim kijem, ale niedoważonym kategorycznie nie. Jigując dziennie oddaje się grubo powyżej 250 rzutów i niestety fizyki się nie oszuka (dźwignia). Piszę to po to, aby pomóc kolegom, a nie jako upust moich flustracji. Zapewne nie dotyczy to wszystkich mistrzów i wierzę, że są  prawdziwi, rzetelni, uczciwi jako ludzie i profesjonaliści w tej dziedzinie. Cóż, za to wszystko, co mnie spotkało, jestem Im  wdzięczny, nie żałuję straconej kasy i jeszcze raz dziękuję, inaczej by mnie tu nie było .

 

Pozdrowienia dla całego Forum 

Stanisław Gawełda

Załączone pliki



#35 OFFLINE   Stachu42

Stachu42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Gawełda

Napisano 25 sierpień 2014 - 20:40

Witam,

chcę pokazać parę prostych kompozycji dolników.Elementy są po pierwszej obróbce jeszcze do dopieszczenia.Zapraszam do obejrzenia fotek,a w następnych postach postaram się  pokazać coś nowego.

 

S.Gawełda

Załączone pliki



#36 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 25 sierpień 2014 - 20:46

Skrócił bym jeszcze trochę ten fore,ale ogólnie podoba mi się :clappinghands:



#37 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 20:52

Brawo :)

#38 OFFLINE   Stachu42

Stachu42

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:Gawełda

Napisano 25 sierpień 2014 - 21:18

Kogut,

ja trzymam kija między ostatnim,a przed ostatnim palcem,a łapę mam słuszną dlatego tak musi być bo ten patyk jest dla mnie.

Dzięki Kogut,Twoje też oglądałem podoba się.Dla mnie ważne jest żeby mieć jakiś własny styl,a nie bawic się w kopiarkę.

Pozdrowionka


  • kogut lubi to

#39 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 26 sierpień 2014 - 07:03

Staszek jak zwykle piekna czysta robota. I ta szachownica, masz chłopie nerwy.

W opisie powyżej widać że wiesz czego oczekujesz po Swoich wedeczkach. Gratulacje!!!



#40 OFFLINE   pikuś

pikuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:artur
  • Nazwisko:kmita

Napisano 26 sierpień 2014 - 10:19

Bardzo podoba mi się Twoje podejście do tematu RB,widać że wiesz czego chcesz i precyzyjnie potrafisz zrealizować.Phenix bardzo ładny.Szachownice i długie fore to nie moje klimaty ale z przyjemnością je oglądam w tym wykonaniu,świetna robota.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych