Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygoda z wędką - założenia - cz. I - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2006 - 09:57

Irku, nie ma co narzekac, lepsi ode mnie lowia i nie zawsze sie udaje... :unsure:
Ale jak sie uwiesi to nie mam nic na przeciwko... ...
naprawde jest czym pogadac, mysle o wedce.

A ponizej nie publikowane jeszcze zdjecie tego, co mozna bez uszczerbku (dla wedziska :D )wyjac Irkowym rekodzielem.



Ze wzgledu na to, ze jest to hot shot(Pilk 2,4m, c.w do 180g, moc do 30LBS), mozliwe sa rzuty roznorodnymi przynetami od 20g (pewnie mozna i mniej) a takze jest to dobra wedka do trolingu sporymi i duzymi przynetami.

Jesli chodzi o szczupaki to owszem ale dobrze ugnie dopiero taki powyzej 5ki(amortyzacja), wiec przy rybach mniejszych ryzyko jest wieksze w porownaniu z wedkami o mniejszej mocy.


Dzieki Irku, ze mi ten kijek narailes a tym bardziej mi przyjemnie bo zdaje sie, ze seria kijkow Talona nazywana Pilk powstala na Twoje zamowienie w w/w firmie.
Gumo

Załączone pliki



#42 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2006 - 10:03

I jeszcze mi sie zdjecia tego Talonika nie zmiescily...:



Pozdro
Gumo

Załączone pliki



#43 OFFLINE   Buri

Buri

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaMultikonto @BB Custom Rods

Napisano 23 luty 2006 - 10:36

@Gumo
Brak odpowiedzi na moje pytanie, mówi sam za siebie :lol:

@Remek
Nikogo nie obraziłem a jedynie przytoczyłem fakty. Zarzuty wobec FC potwierdzone faktami (których Pan I.M. nie ma ochoty komentować), konkretne zarzuty wobec Twoich kolegów czy w końcu wobec Ciebie. Nikt nie ma ochoty nic komentować bo będzie to oczywiste z przyznaniem się błędy, a wy jesteście do tego zbyt dumni. Oczywistym jest, że na Waszym polu nie wygram bo kryjecie się wzajemnie jak lekarze czy adwokaci. Jednak racja w wielu przypadkach stoi po mojej stronie! Jeśli ktoś traktuje poprawianie błędów jako atak i obrazę to jest mi bardzo przykro z tego powodu. Daje to myślenia, mam nadzieje nie tylko mi, fakt dlaczego nikt nie ma ochoty odpowiadać na konkretnie postawione pytania?
Nie mam ochoty na dalsze przepychanki i rozmowy, które do niczego nie prowadzą. Oczywiste fakty są pomijanie a wyciągane są osobiste brude aby przykryć sedno sprawy. W takim zakłamaniu nie mam zamiaru brać udziału a więc proszę Ciebie o usunięcie mojego konta. Żegnam!

#44 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2006 - 10:57

A ja, jako że dziś tłusty czwartek, proponuję wszystkim dla odprężenia... pączki ;) podobno poziom cukru we krwi uspokaja :lol: :lol: :lol: B)

@Roman Pietrzyk
Panie Romanie, również serdecznie witam na naszej stronie, jeżeli ma Pan doświadczenie w konstruowaniu wędzisk, tym bardziej zachęcam do wypowiedzi!

Pozdrawiam serdecznie



#45 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 23 luty 2006 - 11:00

O - a mialem napisac cos o netykiecie i o uzywaniu bana. Spóznilem sie.

#46 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 23 luty 2006 - 11:07

@Gumo
Ależ sztuka :huh: Przyznaj się, że to rybsko podpłynęło do Ciebie, by Cię zeżreć :lol: Zachowywałeś się w wodzie jak dżerk? No, no - czego się nie robi, by złowić okaz. :lol:
Domyślam się, że złowiłeś tego smoka na Zegrzu. Będę tam jesienią, ale ręki do tej wody absolutnie nie włożę. A łódkę okuję stalą hartowaną :mellow:
Ps. Gumo - za publikowanie takich zdjęć przed sezonem należy Ci się żółta kartka. Zimnisko się przedłuża, brakuje słońca, jadę na oparach, a Ty tu taką rybeńkę prezentujesz. No przecież można kurde oszaleć :mellow:

#47 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 luty 2006 - 11:31

@buri
przeciez ja napislaem odpowiedz na twoje pytanie:
... Jestem ciekaw ilu z Was łowiło na przynęty <10g ilu na przynęty <20g? ...
nawet fotke wstawilem, niestety nie doczekalem sie zadnej konstruktywnej opdpowiedzi ...

#48 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2006 - 11:35

Jak dzieci... To a'propos pyskówek :lol:
Dawać szybciej następną część bo w tym roku chciałbym zacząć na dobre przygodę z castingiem a z jerkiem w szczególności :lol:

#49 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 luty 2006 - 12:02

proszę Ciebie o usunięcie mojego konta. Żegnam!


Buri, ja również żegnam. Korzystając z przysługujących mi praw oraz tego, że potwierdziłeś podczas rejestracji regulamin oraz to, że masz więcej niż 13 lat (czyli bierzesz odpowiedzialność za swoje słowa) zostałeś zgodnie z netykietą zablokowany.

Remek


#50 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2006 - 12:03

Hehe, to wlasnie pod ten tlusty czwartek to zdjecie.... :D

Jaculek, na Zegrzu sezon sie nie konczy nigdy, sadzac z obserwacji i morze dlatego tamtejsze sumy w szczegolnosci, sa zdziesiatkowane... :(
Tak, ze nie zgadles, zarowno co do miejsca, jak i metody. Nie dzialalem jako jerk tylko deep troll... :mellow:
Gumo

#51 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 23 luty 2006 - 15:05

Nie dzialalem jako jerk tylko deep troll... :mellow:

Tam na jerk to czasu szkoda...ciekawe że metodę odkryli przed nami i Maciek Jagiello, i JaJ.

#52 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2006 - 15:10

@Jaculek,

...Zachowywałeś się w wodzie jak dżerk? No, no - czego się nie robi, by złowić okaz...

- ty to masz żart. :lol: Każdą napiętą atmosferę potrafisz rozładować. :mellow:

#53 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2006 - 16:04

Kuba, mam takie wrazenie, ze techniki lowienia beda sie zmienialy w zaleznosci od warunkow pogodowych.
Jak wejdzie na plytkie to mozna go i dzerkiem dziabnac, woblerem plytkim, guma, wahadlem,....dzerkiem,.... :D
W pewnych syt. odkryciem moze byc Giant Chuby, musze go tylko w jakis przerebel splawic, zeby zobaczyc czy dosc agresywnie pracuje...

Rognis,a o jakim ty napieciu mowisz? Aaaa, napiecie powierzchniowe (na powierzchni cieczy)....na wedkowanie w sposob istotny nie wplywa... B)
Gumo

#54 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 23 luty 2006 - 18:54

Witam,
Dla wyjaśnienia dodam, że wędka którą podobno @Buri widział na Targach i recenzuje jako źle wykonaną, podczas targów była w..pracowni?! Stoi aktualnie na stojaku. Kto chce, może obejrzeć. Jak przystało na fachowca, Pan Buri wypatrzył na nieistniejącym wędzisku przelotkę nr 14. To czyba jakiś najnowszy model.
Życzę smacznych pączków. Te modne w tym sezonie to czternastki.
Pozdrawiam,
Ireneusz Matuszewski

#55 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 luty 2006 - 19:47

@irek, dzieki za odpowiedz, z cala pewnoscia zawitam do tego sklepu

zapodam wstepny rekonesans, interesuje mnie kij do lowienia na duze i ciezkie gumy, kopyta 16 cm i wieksze, dlugosc okolo 2,75 m, szukam kija lekkiego ale bardzo mocnego i bardzo szybkiego, realny ciezar wyrzutu okolo 50 gram, inaczej mowiac, podczas podrywania 16 cm kopyta, na 14 gramowej glowce, z dna, kij nie powinien sie znaczaco uginac, przelotki powinny byc dostosowane do plecionek, zbrojenie pod stala szpule - jakies propozycje?

@gumo, czys ty ocipial z radosci, zima, bez koszuli do wody wchodzisz, zeby cierniki glaskac??? :huh: :mellow: :mellow: :mellow:



#56 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 23 luty 2006 - 20:33

Witaj,
Z pewnością pierwszą propozycją będzie HS1023 Batsona. Bardzo uniwersalny blank nadający się pod budowę wędzisk różnego przeznaczenia. Cw.10-42gr. linka 12-25lb. Te parametry z pewnością wystarczą do podanych przynęt. Jeżeli uznasz, że jest za delikatny, jest model 30lb. Z przelotkami nie ma problemu. To co jest u mnie najsłabsze ma twardość 800 HV. Nie do przecięcia przez żadną plecionkę.
Pozdrawiam,
Irek

#57 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 23 luty 2006 - 21:08

Witam ponownie,
Chciałbym sprostować moją poprzednią wypowiedź w temacie wędki, która, jak napisałem, była w pracowni, a nie na Targach. Przepraszam, to pomyłka z mojej strony. Sprawa dotyczy zupełnie innego wędziska.
Pozdrawiam,
Irek.

#58 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 23 luty 2006 - 21:10

Niestety,nadmiar obowiązków nie pozwolił mi usiąść do komputera wcześniej.Widzę,że szaman Buri już nie czaruje swoimi postami portalu.Cóż,gratulacje dla redakcji za cierpliwość w tolerowaniu obrażania uczestników jerkbaita.Zdeletowanie nastąpiło,co zapewne przyniesie sporo świeżego powietrza.Ze swej strony pragnę jeszcze tylko dodać,że mistrz Buri swoim postem odnośnie krytyki wędki castingowej(6 stóp i ileś funtów mocy)zwrócił firmom produkującym przelotki(w tym liderowi FUJI),że posiada braki w kategorii wielkości przelotek.Nie wiem,skąd Irek wyczarował ową słynną 14(może 16 gniótł w imadle)?To kardynalny błąd Buriego,świadczący o
niewiedzy w podstawowych sprawach.Nie chcę się czepiać(tak zapewne to wygląda),ale każdy uzurpujący sobie prawo do wnikliwej krytyki
musi posiadać więcej niż elementarną wiedzę o temacie.Pamiątajcie,jako użytkownicy,że jeden fałszywy post potrafi namieszać straszliwie w głowach kolegów mających mniejsze pojęcie o waszej pasji,jaką jest jerking.I tego należy się wystrzegać.
Pozdrawiam.Idę w końcu pochłonąć parę pączków.
P.S Irek,może Fuji zrobi tą słynną 14?Ja po japońsku nie za bardzo a ty?

#59 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 23 luty 2006 - 21:21


Może kiedyś wyprodukują, kto wie. Koncepcje się zmieniają.
Pozdrawiam,
Irek

#60 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2006 - 22:53

gumo, czys ty ocipial z radosci, zima, bez koszuli do wody wchodzisz, zeby cierniki glaskac???

No, w zasadzie juz zostalo powiedziane...czego sie nie robi, zeby zlowic okaz?
Ale w dzisiejszym Swiecie duzo rzeczy jest mozliwych, nawet polowy w lutym...wystarczy przejechac sie np. nad J.Wiktorii, jednak z przykroscia stwierdzam, ze zdjecie pochodzi z pazdziernika roku ubieglego... :(

Gumo
p.s.Proponuje zakonczyc roztrzasanie kto dobry a kto zly, mam wrazenie, ze niektorzy juz beda mieli mniejsze mozliwosci do polemiki wiec mysle, ze zasada fair play obowiazuje, nawet jezeli strona przeciwna nie odwzajemni sie tym samym...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych