Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygoda z wędką - założenia - cz. I - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 luty 2006 - 23:09

Witam,
Ja już po tłustym czwartku. 6 padło :D

Mam do Was gorącą prośbę. Proszę nie kontynuujmy tematu z wystąpieniem Buriego. Wszystko już zostało napisane. Pamiętajmy, że teraz kiedy tylko jedna strona może pisać dyskusja nie jest równa. Myślę, że sprawę możemy uznać za zamkniętą i powrócić do meritum.

Pozdrawiam serdecznie
Remek


#62 ONLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2006 - 23:28

:mellow:

#63 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 luty 2006 - 06:20

no wrocmy do meritum

@irek, dzieki za info, brzmi ciekawie, moc 25 lb to juz kakwal blanku, ciekawe jaki bylby stosunek szybkosci do ugiecia, jaka bylaby zblizona waga tej wedki?;
ile przelotek zastosowalbys w takiej wedce?

@gumo :mellow: :mellow: :mellow:

#64 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 luty 2006 - 11:43

Pitt!!! Uspokój się kumplu drogi bo jak Irek się rozwinie to Friko nie będzie miał czego opisywać :D :D
Ale widzę, że ciśnienie jest to dobrze. Ja też czekam a z tego co wiem Friko pracuje już nad drugim odcinkiem ...

Pozdrawiam
Remek


#65 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2006 - 16:10

No, no, kolejny po wywiadzie z M. Jagiełło 'ekskluzywny' materiał. Nie będę w najbliższej przyszłości (być może wcale) korzystał ze sprzętu jerkowego, ale z przyjemnością przeczytam dalszy ciąg tego artykułu.


----
zewu
sklep wędkarski

#66 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 luty 2006 - 18:49

spoko remek, w koncu pytam o calkiem inny rodzaj kija, wlasnie przyszla mi do glowy jeszcze inna wedka ;)

#67 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 24 luty 2006 - 19:43

Witaj,
Z tego co pamiętam jest 8 + szczytowa. Duża zbieżność blanku, w miarę subtelna szczytówka i duża moc. Idealna wędka pod dużą gumę. Jaka jeszcze wędka przyszła Ci do głowy?
Pozdrawiam,
Irek

#68 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 luty 2006 - 20:14

lekka i dluga wedka kleniowa, musi byc bardzo ... hmmm ... zrownowazona, taka do malutkich wabikow, woblerki po 2-3 gramy, najlepiej w granicach 3-3.2 metra, cw. w okolicach 7-10 g, blank o mocy max. 8 lb - mozna wogole cos takiego zbudowac?

#69 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 luty 2006 - 21:48

Pitt, nie mam zbytniego rozeznania w rynku blanków ale kiedyś widziałem fantastyczną wędkę zbudowaną na blanku muchowym ... jak trzymałem ją w ręku to twarz wyginała się mniej więcej tak :mellow:

Pozdrawiam
Remek

#70 OFFLINE   Roman Pietrzak

Roman Pietrzak

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 24 luty 2006 - 22:28

Fajny jest blank Batsona 1141F-8 funtowy,ale tylko2.90m.C.w 2-10g.Jedyne uzbrojenie to Alconite.Rewelacyjna praca,wędka dla zawodowca.

#71 OFFLINE   Ireneusz Matuszewski

Ireneusz Matuszewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów

Napisano 25 luty 2006 - 15:38

Ten 1141F to faworyt jaźiowy. Kilka słów o nim pewnie by powiedzieli wędkarze z Krakowa. Jeżeli będziesz już zdecydowany na robienie kija, weź pod uwagę nowy model 1142F. Ma podwyższoną dolną granicę cw. do 4 gr. i jest mocniejszy o 2 lb od 1141F. Jest od niego znacznie szybszy.
Pozdrawiam,
Irek

#72 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 luty 2006 - 19:14

dzieki za infosy, jak bede we wrocku, to wpadne do atlantisa http://jerkbait.pl/forum/images/message_icons/icon14.gif

#73 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2006 - 19:32

Pitt, nie mam zbytniego rozeznania w rynku blanków ale kiedyś widziałem fantastyczną wędkę zbudowaną na blanku muchowym ... jak trzymałem ją w ręku to twarz wyginała się mniej więcej tak :mellow:

Pozdrawiam
Remek


Miałem kiedyś spinning... Miał 3.20 m, do 12 g, na blanku muchowym Sage'a, zbudowana w Anosie... Kosztowała kupę kasy, coś ok. 400 $ w 1997 roku. Akcja może na początku była troszkę kluchowata ale traf chciał,że przytrzasnąłem 5 cm szczytówki drzwiami od samochodu. Po wklejeniu pełnej szczytówki okazało się, że to jest to !! Jazie i klenie nie miały żadnych szans a i szczupaki i okonie też się fantastycznie na to łowiło... Niestety źli ludzie sprawili, że już jej nie mam :angry: a na nową taką samą w chwili obecnej mnie nie stać. :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych