Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przynęty Ubik.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 21 sierpień 2014 - 08:26

Pierwsze trzy zdjęcia :-) bardzo fajnie wyszedł :-0.


Użytkownik Kielo edytował ten post 21 sierpień 2014 - 08:27

  • Ubik lubi to

#22 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 22 sierpień 2014 - 19:06

Druga moja partyjka z taśmą alu, nieco większa, było więcej materiału do prób i trochę inna kombinacja. Długość 7-8cm, waga niewielka, do 9g, pływające i tonące, grubsze i bardziej smukłe. Nie do końca chyba wiedziałem co chcę osiągnąć, bo pracę nadałem im migotliwą, drgającą, lusterkującą, czyli tak bardziej pod bolenia, a jednocześnie na ten moment dołożyłbym im ołowiu. Wyszły takie raczej uniwersalne, następnym na pewno dodam obciążenia.

Te mniejsze, płoteczkowate, mają po 5-5,cm, także pływające i tonące, z myślą o małych rzekach, ale przy okazji urlopu trochę połowiłem nimi na jeziorach. Tym również planuję dołożyć do wagi, pewnie drogą rozpędu pozmieniam coś w wyglądzie. Niemniej coś czuję, że zakumplują się z rybkami i podtrzymam ten kierunek.

 

Załączony plik  IMG_0141.JPG   50,18 KB   19 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0142.JPG   46,02 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0270.JPG   28,88 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0230.JPG   31 KB   18 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0298.JPG   25,9 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0383.JPG   25,44 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  PIMG_0180.JPG   28,93 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  PIMG_0209.JPG   23,86 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  PIMG_0326.JPG   25,71 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  PIMG_0307.JPG   28,28 KB   16 Ilość pobrań

 

IMG_0406.JPG

 

IMG_0339.JPG

 

IMG_0352.JPG

 

IMG_0375.JPG


Użytkownik Ubik edytował ten post 22 sierpień 2014 - 19:16


#23 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 22 sierpień 2014 - 19:14

Co tu dużo pisać- fachowa robota ;)


  • Ubik lubi to

#24 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 22 sierpień 2014 - 19:23

Dzięki, tym bardziej, że zanim napisałeś jeszcze nie zdążyłem wkleić fotek, bo walnąłem babola z samym opisem :lol:



#25 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 22 sierpień 2014 - 19:30

Bo ja już wcześniej wyczułem, że to będzie good job :D :D :D


  • Ubik lubi to

#26 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1489 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 sierpień 2014 - 20:00

Jeśli to nie ,,tajemnica" to jak tą łuskę wyciskasz ? :P
Pozdrawiam. :)
  • Ubik lubi to

#27 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 22 sierpień 2014 - 22:44

Łuskę wyciskam na siatce tuningowej, można kupić w sklepach motoryzacyjnych albo na wiadomym portalu aukcyjnym. Dostępne są różne wielkości oczek, wychodzi z tego łuskopodobna faktura. Z tego co wiem różnie ludzie wyciskają, ja to robię wałkiem silikonowym a używam taśmy izolacyjnej przeznaczonej zdaje się do kominków.

W sumie prosta sprawa: odrysowujesz na taśmie kształt korpusu, wycinasz, kładziesz na siatkę, rolujesz mocno wałkiem i gotowe. Wystarczy nakleić na korpus. Siłą nacisku regulujesz wyrazistość i głębokość faktury. Można jeszcze pod siatkę podłożyć coś sprężystego, po kilku próbach widać co i jak. Ja nic nie podkładam, bo wałek mam miękki, przy twardym lepiej pokombinować z dość miękkim podkładem.


  • cyprys19 lubi to

#28 OFFLINE   K. Trojan

K. Trojan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaOpole/Poznań
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 sierpień 2014 - 23:01

Ze wszystkich najbardziej zielony mi się podoba, good job B)


  • Ubik lubi to

#29 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 29 sierpień 2014 - 19:14

Miałem takie gotowe korpusy i z premedytacją pomalowałem je na styl klasyczny bez kombinacji, oryginalność zero. Wszystkie pływające, 7-9cm, szczupakowce.

 

Załączony plik  IMG_0128.JPG   51,83 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  Pasiaki4.JPG   60,53 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0129.JPG   46,06 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0131.JPG   51,09 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_0137.JPG   51,5 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  Pasiaki1.JPG   54,79 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  Pasiaki2.JPG   47,18 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  Pasiaki3.JPG   49,39 KB   15 Ilość pobrań


  • teki77, BARENZ i Piotr.B lubią to

#30 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 29 sierpień 2014 - 19:32

Niebieski z ostatniego zdjęcia najpiękniejszy, od razu wpadł mi w oko :) reszta też rewelka ;)


  • Ubik lubi to

#31 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 30 sierpień 2014 - 16:05

Dokładnie wyróżnia się z tłumu  :D  co tu dużo pisać fajne woblery i czekam na kolejne  ^_^


  • Ubik lubi to

#32 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 30 sierpień 2014 - 22:49

Dzięki panowie za dobre słowo :) Te kolorowe jarmarki powyżej traktowałem raczej jako trening aero, wyszły dosyć fikuśne. Dodam stery i potestuję jesienią. Za oknem leje jak diabli, chłodek z pasją  wdziera się przez uchylone okno, czyli chyba jesień blisko.



#33 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 31 sierpień 2014 - 16:54

No, kolego, kawał solidnej roboty odwaliłeś :).

Niesamowita kompozycja barw w niektórych wobkach. Brawo.


  • Ubik lubi to

#34 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 23 wrzesień 2014 - 19:09

Taka sytuacja. Jakoś na początku marca wybraliśmy się z kolegą posiedzieć przy wędkach. Powietrze jeszcze chłodne, woda zimna, ryby niemrawe, ale słoneczko fajnie grzało, więc posiadówka niczego sobie.

 

IMG_7797.JPG

 

Przejechaliśmy wzdłuż kilku miejscówek od końca zbiornika, a woda całkiem duża. Spotkaliśmy jednego wędkarza. Pustka kompletna. Pora roku dla większości jeszcze wczesna, na dodatek pojechaliśmy w środku tygodnia. Brak ludzi mniej więcej zrozumiały. Połaziliśmy, wybraliśmy miejsce, kilka rzutów i siedzimy. Cisza jak makiem zasiał, spokój, odpoczynek i zaduma nad pięknem świata. Nawet się za specjalnie nie wysilałem. Ot, leżą wędki na podpórkach i tak na dobrą sprawę wystarczy.

 

IMG_7870.JPG

 

Wczesna wiosna ma swój urok. Że jednak nie potrafię usiedzieć zbyt długo w bezczynności, to postanowiłem kawałek się przejść i pstryknąć jeszcze jakąś fotkę. Plaża, za plecami krzaczki, potem małe odbicie w prawo...

 

IMG_7801.JPG

 

...i za zakrętem taki oto widok na kolejną plażę. Zrobiłem spore zbliżenie.

 

IMG_7803.JPG

 

Wiecie o co chodzi? Kawał wody, wszędzie bezludzie, a tam chłop na chłopie siedzi.

Wracając do domu podeszliśmy zobaczyć co w trawie piszczy.

Tego należało się spodziewać - dzień czy dwa wcześniej zarybili karpiem.

W ciągu następnych dwóch tygodni byliśmy w tamtych okolicach jeszcze ze trzy razy. Siedzieli za każdym razem, nawet po ciemku, do upadłego. W końcu zostało tylko dwóch czy trzech najbardziej zatwardziałych.

Myślę, że po prostu zdążyli wyłowić wszystko. I tak nastał kwiecień, po nim maj, a wraz z nimi "początek sezonu". Lud ruszył nad wodę w nadziei złowienia taaaakiego karpia.

Podobne sytuacje widziałem kilka razy na różnych wodach. Czemu i komu ma służyć takie zarybianie?

 

 


  • cyprys19 lubi to

#35 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 23 wrzesień 2014 - 19:52

Ja pamiętam jak moją rzeczkę max 15m szerokości hahahah zarybiali co roku lin ,karaś ,karp hahahah czemu?Żeby dziady mogły sobie posiedzieć i kija pomoczyć ,cosik w łeb walnąć i starej do domu przynieść :-).


Użytkownik Kielo edytował ten post 23 wrzesień 2014 - 19:53

  • Ubik i BARENZ lubią to

#36 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 10:08

Taka sytuacja jest chyba na każdej wodzie PZW.U nas w regionie tarnowskim informacje o zarybieniu drukuje się nawet w lokalnej prasie.Potem przez kilka tygodni ciężko miejsce znaleźć.Gdy już wszystko wyłowią to nagle robi się dziwnie pusto.
Najbardziej denerwuje mnie to jak łazi taki jeden zdrugim i narzeka cyt.
,, Panie kilka tygodni temu to brały a teraz ni ch..."
  • Ubik lubi to

#37 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 24 wrzesień 2014 - 10:29

Z dawien dawna pamiętam taką sytuację ze swojego rodzimego miasteczka.Co roku w kwietniu zarybianie miejskiego stawu białorybem (karp,lin),przez miesiąc zbiornik zamknięty,w maju otwarcie i darcie ryby całą dobę,nie ma gdzie wędki wcisnąć.Po 2 tygodniach pustka na brzegu i w zbiorniku.Taki system,przecież opłaty za kartę,muszą się zwrócić w rybim mięsie.Prezes zadowolony,bo społeczność ''mięsiarska'' nie pikietuje przed domem,że zapłacone a nie ma co na patelnie wrzucić.Tylko co z tymi normalnymi wędkarzami z pasją.


  • Ubik lubi to

#38 OFFLINE   Ubik

Ubik

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Rafał

Napisano 24 wrzesień 2014 - 22:33

Ja właśnie tego nie mogę zrozumieć - dlaczego zarybianie wygląda w ten sposób, że gdy ryba jest wpuszczana do wody, obok czeka już zgraja gości z torbami i wędkami. No przecież to jakaś paranoja. I drugie, co przyszło mi do głowy, po co zarybiać w takich okolicznościach karpiem, skoro od razu wiadomo, że przetrwa kilka dni. Kasa wyrzucona w błoto, pożytku ogólnego zero.

Kiedyś jeden znajomy spotkał się z podobną sytuacją jakoś na przełomie wiosny i zimy, dopiero co lód schodził, akurat krótko po zarybianiu. Zajeżdża, a tam las wędek i ciagną do bólu, po 30 karpi mieli. Zwrócił uwagę to usłyszał żeby sp.....ał. A patrząc po rejestracjach goście musieli przejechać ponad 100km! Fajne zarybianie, w dzienniku TVP ogłaszali?



#39 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 25 wrzesień 2014 - 21:24

Druga moja partyjka z taśmą alu, nieco większa, było więcej materiału do prób i trochę inna kombinacja. Długość 7-8cm, waga niewielka, do 9g, pływające i tonące, grubsze i bardziej smukłe. Nie do końca chyba wiedziałem co chcę osiągnąć, bo pracę nadałem im migotliwą, drgającą, lusterkującą, czyli tak bardziej pod bolenia, a jednocześnie na ten moment dołożyłbym im ołowiu. Wyszły takie raczej uniwersalne, następnym na pewno dodam obciążenia.

Te mniejsze, płoteczkowate, mają po 5-5,cm, także pływające i tonące, z myślą o małych rzekach, ale przy okazji urlopu trochę połowiłem nimi na jeziorach. Tym również planuję dołożyć do wagi, pewnie drogą rozpędu pozmieniam coś w wyglądzie. Niemniej coś czuję, że zakumplują się z rybkami i podtrzymam ten kierunek.

 

attachicon.gifIMG_0141.JPGattachicon.gifIMG_0142.JPGattachicon.gifIMG_0270.JPGattachicon.gifIMG_0230.JPGattachicon.gifIMG_0298.JPGattachicon.gifIMG_0383.JPGattachicon.gifPIMG_0180.JPGattachicon.gifPIMG_0209.JPGattachicon.gifPIMG_0326.JPGattachicon.gifPIMG_0307.JPG

 

IMG_0406.JPG

 

IMG_0339.JPG

 

IMG_0352.JPG

 

IMG_0375.JPG

Kur...czaki fajny temat nie wiem czemu dopiero tu zajrzalem te z fot powyrzej bardzo fajne ta oliwka lux , a pan koleczko z 1 stronki tez ciekawy wob ...... bede zagladal .... pozdro ;)


  • Ubik lubi to

#40 OFFLINE   WIL

WIL

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1489 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 wrzesień 2014 - 22:41

Zielony wymiata *.*
  • Ubik lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych