Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vertical jiging (łowienie w pionie)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
373 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 23 kwiecień 2015 - 18:21

To taki podwórkowy patriotyzm:) Wiadomo że marzy mi się Szwecja czy sumy z Ebro... Ale jak się nie ma co się chce mieć to się lubi co się ma :) A tak na poważnie jeżeli chodzi o szczupaka to z zeszłorocznego sezonu jestem zadowolony nawet w Polsce . Trzeba tylko poszukać, trochę poświęcić czas, i bardziej pogłówkować a się da połowić...W wodzie gdzie brały mi średnie i małe szczupaki lub nic strzałem w dziesiątkę okazały się duże przynęty ...:)



#82 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 23 kwiecień 2015 - 19:57

No ,to ja Ci wód w mojej okolicy gdzie baaaardzo będziesz musiał pogłówkować mogę dużo polecić :)

#83 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 kwiecień 2015 - 04:43

Sposób jak sposób . Bywa bardzo skuteczny , ale jest nudny , wręcz nagrobkowy - tak samo jak trolling . .

Nie ma czegoś takiego jak opad . No może coś by wygrzebał w prowincjonalnej nomenklaturze , albo w pożal się Boże miesięcznikowatej :)



#84 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 kwiecień 2015 - 07:28

Sposób jak sposób . Bywa bardzo skuteczny , ale jest nudny , wręcz nagrobkowy - tak samo jak trolling ...


Sławku tym razem się z Tobą nie zgodzę, NUDA JEST STANEM DUCHA!
Polecam Ci książkę W. Bartoszewskiego p.t: "Życie trudne, lecz nie nudne"

:)
  • Friko, krzysiek i RobsonAL lubią to

#85 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 kwiecień 2015 - 17:35

Jedno oko gapi się na echo , drugie obserwuje szyjkę butli z winem , łódka dryfuje , zestaw dynda spodem  - mój trudny charakter , przy nudnym zajęciu . Ale opad - dno przy tym .. :)



#86 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 02 czerwiec 2015 - 13:48

Całusek sandacza :_Załączony plik  DSC_0074.jpg   54,35 KB   33 Ilość pobrań

#87 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 02 czerwiec 2015 - 13:58

Załączony plik  DSC_0076.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg   68,62 KB   37 Ilość pobrań

.Duzy sandacz oglada tylko :( :angry:  przynete


Użytkownik Z Olsztyna edytował ten post 02 czerwiec 2015 - 14:55


#88 OFFLINE   zuraw16

zuraw16

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów
  • LokalizacjaKopenhaga

Napisano 28 luty 2016 - 16:16

Vertical jigging Od podstaw,posiada ktoś z Was ten film wmh?

#89 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 29 luty 2016 - 12:20

Postanowilem, ze polowie w tym sezonie na vertcala. Szczegolnie na szwedzkim jeziorze bo ciezko tam zlowic sandacza powyzej 70cm. a kolega gadajac przez tel. opusczal i podnosil przynete pod lodzia i pizdgnol najwiekszy pod 80cm. U nas tez trzeba sprobowac, bo czasami przez pare godz. brak pstrykniecia. Jaskoly 7" juz nabyte-zobaczymy.



#90 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 01 marzec 2016 - 21:05

Na sandały z naturalnych jezior to to może być najskuteczniejsza metoda .. Kwestia  tylko odpowiedniego sprzętu (echo , łódź )... ja takowego nie za bardzo posiadam to nie  mam jak to ruszyć ...



#91 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 01 marzec 2016 - 21:25

Jak z sandaczem w j.Niegocin i Jagodne, mozna cos wydlubac-lowisz tam?



#92 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 01 marzec 2016 - 21:32

Panowie,
przypominam, że vertical jiging jest w naszym kraju niedozwolony (lowienie przez ciągłe opuszczanie i podnoszenie przynęty )

#93 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 01 marzec 2016 - 21:33

Panowie I Panie nie tylo poruszaja sie po Polskich wodach



#94 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 02 marzec 2016 - 18:17

Jak z sandaczem w j.Niegocin i Jagodne, mozna cos wydlubac-lowisz tam?

Pochodzę z okolic  Giż. nie z samego Giż.. nie łowiłem w tych jeziorach , mam kolegę co czasmi łowi na Jagodne ale  nie radzi sobie .. Pewnie sie tam wybiorę ..

 

Z tego co się orientuje zmienili w regulaminie wpis odnośnie  podnoszenia , opuszczania i jest tylko że nie można łowić metodą szarpaka .. Szarpak to inna metoda... Po za tym łowienie w pionie to nie tylko podnoszenie i opuszczanie (co niektórzy kompletnie  mylą pojęcia) .. nie mówię tu o morzu gdzie się ostro szarpie .. Ostro szarpiąc   sandacza nie złapiesz raczej w jeziorze chyba że za "kapotę"  ... Proszę się zapoznać z filmem i dopiero mówic że taka metoda jest zabroniona ..Jigowanie ciężką guma czy kogutem to też szarpak i też zabronione ?... Przecież to też podnoszenie i opuszczanie ..



#95 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 02 marzec 2016 - 18:25


 


 

Jak z sandaczem w j.Niegocin i Jagodne, mozna cos wydlubac-lowisz tam?

 

Pochodzę z okolic  Giż. nie z samego Giż.. nie łowiłem w tych jeziorach , mam kolegę co czasami łowi na Jagodne ale  nie radzi sobie..  Pewnie się tam wybiorę .. Ogólnie to jest kiepsko z sandaczem w jeziorach .. Nawet jak jest to ciężko się do niego zabrać ze spinem.. Ja już ładne parę lat szukam różnych info odnośnie sandaczy w jeziorach naturalnych i odkrywam coś nowego .. dlatego  bardzo interesuje mnie ten gatunek bo nie każdy go potrafi złowić i dobrze :) 

 

 

Panowie,
przypominam, że vertical jiging jest w naszym kraju niedozwolony (lowienie przez ciągłe opuszczanie i podnoszenie przynęty )

Z tego co się orientuje zmienili w regulaminie wpis odnośnie  podnoszenia , opuszczania i jest tylko że nie można łowić metodą szarpaka .. Szarpak to inna metoda... Po za tym łowienie w pionie to nie tylko podnoszenie i opuszczanie (co niektórzy kompletnie  mylą pojęcia) .. nie mówię tu o morzu gdzie się ostro szarpie .. Ostro szarpiąc   sandacza nie złapiesz raczej w jeziorze chyba że za "kapotę"  ... Proszę się zapoznać z filmem i dopiero mówic że taka metoda jest zabroniona ..Jigowanie ciężką guma czy kogutem to też szarpak i też zabronione ?... Przecież to też podnoszenie i opuszczanie ..



#96 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 02 marzec 2016 - 18:29


 


 

Jak z sandaczem w j.Niegocin i Jagodne, mozna cos wydlubac-lowisz tam?

 

Pochodzę z okolic  Giż. nie z samego Giż.. nie łowiłem w tych jeziorach , mam kolegę co czasami łowi na Jagodne ale  nie radzi sobie..  Pewnie się tam wybiorę .. Ogólnie to jest kiepsko z sandaczem w jeziorach .. Nawet jak jest to ciężko się do niego zabrać ze spinem.. Ja już ładne parę lat szukam różnych info odnośnie sandaczy w jeziorach naturalnych i odkrywam coś nowego .. dlatego  bardzo interesuje mnie ten gatunek bo nie każdy go potrafi złowić i dobrze :) 

 

 

Panowie,
przypominam, że vertical jiging jest w naszym kraju niedozwolony (lowienie przez ciągłe opuszczanie i podnoszenie przynęty )

Z tego co się orientuje zmienili w regulaminie wpis odnośnie  podnoszenia , opuszczania i jest tylko że nie można łowić metodą szarpaka .. Szarpak to inna metoda... Po za tym łowienie w pionie to nie tylko podnoszenie i opuszczanie (co niektórzy kompletnie  mylą pojęcia) .. nie mówię tu o morzu gdzie się ostro szarpie .. Ostro szarpiąc   sandacza nie złapiesz raczej w jeziorze chyba że za "kapotę"  ... Proszę się zapoznać z filmem i dopiero mówic że taka metoda jest zabroniona ..Jigowanie ciężką guma czy kogutem to też szarpak i też zabronione ?... Przecież to też podnoszenie i opuszczanie ..



#97 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 18:50

Z tego co się orientuje zmienili w regulaminie wpis odnośnie  podnoszenia , opuszczania i jest tylko że nie można łowić metodą szarpaka .. Szarpak to inna metoda... Po za tym łowienie w pionie to nie tylko podnoszenie i opuszczanie (co niektórzy kompletnie  mylą pojęcia) .. nie mówię tu o morzu gdzie się ostro szarpie .. Ostro szarpiąc   sandacza nie złapiesz raczej w jeziorze chyba że za "kapotę"  ... Proszę się zapoznać z filmem i dopiero mówic że taka metoda jest zabroniona ..Jigowanie ciężką guma czy kogutem to też szarpak i też zabronione ?... Przecież to też podnoszenie i opuszczanie ..

 

Z regulaminu usunęli, ale został zapis w akcie nadrzędnym, czyli w ustawie o rybactwie śródlądowym:

 

"Art. 8. 1. Zabrania się połowu ryb:
(...)
12) wędką:
(...)
c) przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem,"

 

Niestety część strażników dalej będzie vertical podciągało pod ten wpis :/



#98 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 02 marzec 2016 - 19:10

Bo  cześć strażników to niestety nie obrażając... nieuki , a ich praca niestety wymaga znajomość aktualnych przepisów itp.. Ale trudno się dziwić do ich podejścia w stosunku do swojej pracy ( zarobki jakie mamy w tym kraju)..W każdym bądź razie raczej sprawa jest do wygrania w procesie sądowym ... Widziałem gorszych szarpakowców z krótkimi wędeczkami po 30cm i podlodówką na łódce ... takich bym karał bezwzględnie .. Łowienie na podlodówkę z łodzi świadczy tylko o  nieudolności  na rybach takiego osobnika ..



#99 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 02 marzec 2016 - 19:31

Postanowilem, ze polowie w tym sezonie na vertcala. Szczegolnie na szwedzkim jeziorze bo ciezko tam zlowic sandacza powyzej 70cm. a kolega gadajac przez tel. opusczal i podnosil przynete pod lodzia i pizdgnol najwiekszy pod 80cm. U nas tez trzeba sprobowac, bo czasami przez pare godz. brak pstrykniecia. Jaskoly 7" juz nabyte-zobaczymy.

Odnosiłem do tej wypowiedzi.



#100 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Malaren fishing pl

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaMalaren fishing pl
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 04 marzec 2016 - 12:10

".. Po za tym łowienie w pionie to nie tylko podnoszenie i opuszczanie (co niektórzy kompletnie mylą pojęcia) .. .."[/quote]
darkonis --możesz jaśniej z tym,że vertical to nie podnoszenie i opuszczenie.
Człek całe życie się uczy. :)

Użytkownik Z Olsztyna edytował ten post 04 marzec 2016 - 12:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych