Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery Lovec-Rapy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 01 marzec 2009 - 21:23

Witam

Czy łowiliście na woblery Lovec-Rapy? Jeśli tak to jak Wam się sprawowały, jakie wyniki? Wszelkie uwagi, spostrzeżenia itp. będa mile widziane. Przyznam się, że wczoraj na Targach karpiowych :mellow: we Wrocławiu udało mi sie kupić 3 sztuki tych woblerów. Wyglądają całkiem nieźle, pracę mają ok (bynajmniej w akwarium) cena też przystępna 14-17zł. Dla zainteresowanych strona producenta www.lovec-rapy.com

#2 OFFLINE   mikrobajt

mikrobajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kazimierz

Napisano 01 marzec 2009 - 22:19

witam Panowie. Woblerki o których piszesz są moim zdaniem jedne z lepszych jeżeli chodzi o masowa produkcje.Te mniejsze sa dobre na małe cieki i klenio\jazie na przelewach i prostkach,wieksze powinny sie sprawdzić na zembate a tak wogóle mają bardzo wiele rodzaji wiec każdy znajdzie coś dla siebie.Były to moje jedne z lepszych woblerów puki nie zaczołem strugać swoich.Tylko że kiedyś mieli większy wybór niż na tej stronie zresztą na targach pokazali więcej ale rapa kiedyś była polska firmą a tu jakieś powiązania z czechami.Podsumowujac jak robią takie same jak kiedyś to powinieneś być zadowolony.

#3 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 01 marzec 2009 - 22:36

Witam,
Ja dostałem, chyba 3 lata temu na targach w Poznaniu, od gościa z RAPY kilka modeli na przetestowanie. I powiem przeciwnie niż koledzy, gdyż niezbyt dobrze pracowały. Na tegorocznych targach widziałem stoisko Levec-Rapy a także modele, które miałem. Ja osobiście nie dał bym tyle za te woblery.
pozdrawiam
Paweł nizinny

#4 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 marzec 2009 - 23:42

Łowiłem na te woblery od momentu powstania firmy. Ale kosztowały wtedy ok. 10 zł i za tą cenę było warto. Ale 14-17 zł :unsure:, teraz bym się zastanawiał czy kupić.

#5 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 02 marzec 2009 - 00:02

Pamiętam, że były kiedyś wobki firmy RAPA. Jeśli to te same, to przynajmniej wizualnie są lepsze. W Rapach był łamliwy ster, teraz jest bardzo elastyczny. Miałem kiedyś takiego bączka rapy, po ustawieniu oczka mocującego był to jeden z moich ulubionych woblerów, można go było prowadzić pod najsilniejszy prąd i się nie wykładał na boki.

#6 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 marzec 2009 - 00:08

Pamiętam, że były kiedyś wobki firmy RAPA. Jeśli to te same, to przynajmniej wizualnie są lepsze. W Rapach był łamliwy ster, teraz jest bardzo elastyczny. Miałem kiedyś takiego bączka rapy, po ustawieniu oczka mocującego był to jeden z moich ulubionych woblerów, można go było prowadzić pod najsilniejszy prąd i się nie wykładał na boki.


RAPA i RAPY to dwie różne firmy.

#7 OFFLINE   Pawel

Pawel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 02 marzec 2009 - 08:42

Słyszałem rożne opinie na temat tych woblerów, najczęściej nieprzychylne. Osobiście jestem wyznawcą zasady że: jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział. Na targach zaopatrzyłem się w kilka sztuk i muszę powiedzieć że po pierwszych testach w basenie nie jest źle. Ciekawe co na to ryby:)?



#8 OFFLINE   Waldek

Waldek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 02 marzec 2009 - 22:15

RAPA i RAPY to dwie różne firmy.


Dzięki za info, myślałem że może jednak zmienili nazwe. W maju się okaże czy były warte swojej ceny, teraz wizualnie jest ok

#9 OFFLINE   bartkano

bartkano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Bartek

Napisano 16 listopad 2010 - 18:06

Woblery sa kiepskie, oferowane na dunajec i san a na rzekach maja mnóstwo błędów. Ale ładne są. Cho chyba tylko testowane w basenie.


#10 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 16 listopad 2010 - 18:36

Woblery sa kiepskie, oferowane na dunajec i san a na rzekach maja mnóstwo błędów. Ale ładne są. Cho chyba tylko testowane w basenie.


Dzien dobry.

#11 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 21:42

Wrocławska Rapa robiła niektóre modele b.udane.
Dostałem swego czasu kilka garści wobków od właściciela; bezsterowiec tej wiosny łowił bolki, oj łowił...

#12 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 08 styczeń 2017 - 14:42

W 1999r. w Krośnie nad Wisłokiem, Sebastian Piekarski założył firmę Rapy

W ciągu kilku lat firma zajęła stałą pozycję na polskim rynku wędkarskim.

W 2005r. firma Rapy łączy się z czeską firmą Lovec i odtąd współpracują jako Lovec- Rapy



#13 OFFLINE   Andrzej2401

Andrzej2401

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 styczeń 2017 - 20:14

To może jeszcze ja się wypowiem w temacie..... mam trzy żabki z tej firmy, długości ok. 3cm, rzuca się tymi woblerami fatalnie ale są łowne :)



#14 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 09 styczeń 2017 - 20:34

używałem kiedyś stare wobki rapa nie wiem czy to powiazanie tej firmy ??? kupowałem w wedkarskim na ruskiej jak jeszcze istniał... co do wobków oj coś w nich było bo ryby siadały.Obecnie posiadam także lovec rapy kleniówki ale wobler uniwersalny.Mimo swojej produkcji także łowię nimi gdyż są łowne.Jedne zastrzeżenie jakie mam to jakosc powłoki lakieru cieńka i musiałem zabezpieczyć je dodatkowo lakierując. Model jeśli mnie pamiec nie myli to humpy czy jakoś tak...

#15 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2017 - 12:55

Mam kilka: pstrągowe(łamane)płytkoschodzące są łowne, jaziowe małe też coś złowiły, a większe jeszcze nieużyte:)



#16 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 27 luty 2017 - 13:13

Miałem dość sporo woblerów z tej firmy :)

 

Najbardziej lubię model Ablet 4 cm. Idealna mała rybka, którą zje wszystko. 

Dużo kleni, pstrągów, okoni, nawet bolenie na trąconej wodzie się łowiło :)

 

Humpy model 3cm też dobry na klenie i pstrągi. Najmniejszy Sniper też bardzo łowny.

 

Minusy to za mało lakieru i za lekkie.

 

W załączniku kilka zdjęć ryb jakie udało się złowić na Loveca   :)

 

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych