Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czeburaszki - czyli jak to działa ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
207 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 08 wrzesień 2014 - 22:14

Czy są na rynku gumy neutralne bądź pływające które zdają egzamin połączone z czuberaszką? Macie jakieś sprawdzone modele? Chciałbym spróbować tej metody i próbuje od czegoś zacząć.

#22 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 09 wrzesień 2014 - 02:33


  • Lepton i grisza-78 lubią to

#23 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 09 wrzesień 2014 - 17:38

Przeszukałem internet w poszukiwaniu tych gum manns samba ale tylko Rosja , czy można gdzieś oprócz Rosji kupić te gumiaki?
  • Siksa i PACZKOWSKI lubią to

#24 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 09 wrzesień 2014 - 18:30

Niemiecki ebay



#25 OFFLINE   lotse

lotse

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 09 wrzesień 2014 - 19:32

Z gumami raczej nie bedzie problemu ale gdzie zdobyc podwojne kotwice? Bez nich czeburaszki duzo traca :( ach ta rosyjska szkola wedkarstwa

#26 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 09 wrzesień 2014 - 19:37

Mefisto - ma gumy pływajace inazumi i kotwice podwójne :)



#27 ONLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 wrzesień 2014 - 20:08

Z gumami raczej nie bedzie problemu ale gdzie zdobyc podwojne kotwice? Bez nich czeburaszki duzo traca :angry:  ach ta rosyjska szkola wedkarstwa

W sklepie SHANI mają wszystkie rozmiary.

Dodatkowo kuszą 30% promocją. Jedyny problem to to,że od kilku dni (przynajmniej ze mną)  :angry:

lecą w kulki - nie mogę  się zarejestrować -długo nie przysyłali linku aktywacyjnego.Po monicie

otrzymałem,ale nieaktywny. Ciekawe czy Twoją kasę zechcą przyjąć?


Użytkownik Lepton edytował ten post 09 wrzesień 2014 - 20:09


#28 OFFLINE   XYT

XYT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Imię:xyt'u

Napisano 09 wrzesień 2014 - 20:44

Link aktywacyjny był automatycznie odrzucany przez pocztę jako spam. Tak to się przedstawiało w przypadku mojej rejestracji w SHANI. Co do samych zakupów wszystko elegancko. Przesyłka zawsze w dwa-trzy dni, paragon w środku.


  • kedar lubi to

#29 ONLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 wrzesień 2014 - 21:36

Link aktywacyjny był automatycznie odrzucany przez pocztę jako spam. Tak to się przedstawiało w przypadku mojej rejestracji w SHANI. Co do samych zakupów wszystko elegancko. Przesyłka zawsze w dwa-trzy dni, paragon w środku.

Wygrzebałem ze spamu i co z tego skoro okazał się nieaktywny.

Masz może nr telefonu do nich?



#30 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 09 wrzesień 2014 - 21:44

nowe Mannsy łatwo dostępne w sklepach również pływają - nie pamiętam nazwy modelu, ale jak nie znajdziesz, to podejdę do kolegi do sklepu i napiszę tutaj. Zwykłe rippery

a podwójne kotwice również widziałem w sklepie wędkarskim.

Mefisto też sprzedaje.

Nie ma problemu



#31 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 09 wrzesień 2014 - 23:11

Sa specjalne kotwice do samby

 

20131225224720SAMBA4340432043E0439043D04



#32 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 10 wrzesień 2014 - 07:25

Manns Mustang pływa na bank i jest generalnie dostępny w sklepach :)



#33 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 10 wrzesień 2014 - 14:01

Nie tylko przynęta Samba, ale także uzbrojenie do niej zostało precyzyjnie zaprojektowane.

Podwójne kotwiczki wykonywane są w dwóch wielkościach: Nr 1 i 1/0. Gdy przynętę uzbroimy kotwiczką nr 1, to jest ona pływająca, gdy natomiast przynętę uzbroimy kotwiczką nr 1/0, to ma ona pływalność neutralną.

Zbrojąc np. w hak offsetowy należy zdawać sobie z tego sprawę, aby nie popsuć unikalnych własności tej przynęty. 


  • Kielson1 lubi to

#34 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 10 wrzesień 2014 - 15:02

W pirania-sklep też mają podwójne kotwiczki IZUMI, oraz ciężarki w stylu czeburaszki też firmy izumi, ceny prawie takie jak na SHANI. Są też dedykowane przynęty z komorą powietrzną.
  • wjts1922 lubi to

#35 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 10 wrzesień 2014 - 17:27

Te kotwiczki rzeczywiście wykonała firma Izumi ale do innych przynęt, do przynęt typu Izumi Umami (wierna kopia rybki z komorą powietrzną w części ogonowej dla uzyskania efektu pływalności), które wbijane są w specjalnie wykonany kanał w tej przynęcie.

W Sambie natomiast kotwica obejmuje przynętę więc ma nieco inną konstrukcję: w szczególności większe ucho, aby można było odchylić trzonki obu haków, które trzymają przynętę typu Samba niczym szczypce.

Zarówno Izumi Umami jak i Mann's Samba, to współczesna wersja wymyślonej przez Rosjan przynęty "parałonki", wykonanej z gąbki rybki albo często jedynie stożka, przegubowo montowanego do "czeburaszki", która to przynęta zanim nabrała wody przez jakiś czas unosiła się jak te przynęty, które wymieniłem wyżej. O tym mówi m.innymi Rosjanin prezentujący Sambę.



#36 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 11 wrzesień 2014 - 08:44

W sklepie Shani są kotwiczki jedynie do przynęt Izumi Umami. 

Nie ma kotwiczek pod handlową nazwą А-Elita Samba przeznaczonych do zbrojenia gum Samba, czemu trudno się dziwić, gdyż ten sklep nie sprzedaje gum Mann's Samba.


  • TomMar lubi to

#37 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 11 wrzesień 2014 - 09:38

W sklepie Shani są kotwiczki jedynie do przynęt Izumi Umami. 

Nie ma kotwiczek pod handlową nazwą А-Elita Samba przeznaczonych do zbrojenia gum Samba, czemu trudno się dziwić, gdyż ten sklep nie sprzedaje gum Mann's Samba.

Mogę się założyć że jedynym czym różnią się te haki to grubość drutu lub długość. Nie ma co wierzyć w każde brednie producentów...


  • qwertys5 lubi to

#38 ONLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 wrzesień 2014 - 10:04

Mogę się założyć że jedynym czym różnią się te haki to grubość drutu lub długość. Nie ma co wierzyć w każde brednie producentów...

Nie zakładaj się bo przegrasz!

Te od Samby mają "oczko"szersze i bardziej sprężyste.

 

Izumi - są z twardego drutu,generalnie dużo mocniejsze oraz zdecydowanie

ostrzejsze. :P



#39 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 11 wrzesień 2014 - 10:17

Zamiast wierzyć producentom, można to sprawdzić (zwykle zawsze to robię gdyż jestem ostatnim z tych, którzy wierzą w reklamy).

Mam Izumi Umami o długości 90mm i kotwiczkę do tej przynęty o długości 50mm. Kotwiczka ta ma inną budowę niż te do Samby. Kotwiczka А-Elita Samba nr 1 ma długość 45mm i szerokość łuku kolankowego 17mm a nr 1/0 odpowiednio 50 i 20mm.

Przynęty Mann's Samba już są w drodze do mnie, więc będę mógł sprawdzić, czy pasują do nich kotwiczki przeznaczone do przynęt Izumi Umami. Zakładam, że nie będą pasowały, gdyż mają zbyt małe uszko.

Zwykle haki różnią się długością i grubością drutu, dochodzi jeszcze kształt haka, ale pamiętać należy, że w zbrojeniu przynęty często decydującą rolę odgrywają bardzo na pozór drobne elementy i niuanse zbrojenia, decydujące o tym czy przynęta będzie łowna i chwytna czy czy też nie.

W tym przypadku zbrojąc tą przynętę zbyt ciężko utracimy jej najważniejszą właściwość, którą niewątpliwie jest pływalność.

Spróbuję Sambę także uzbroić offsetem, jak robię to z wieloma innymi przynętami, zobaczę czy się to zbrojenie sprawdzi tak dobrze jak sprawdza się w innych przynętach w tym pływających.



#40 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 20 wrzesień 2014 - 20:24

Siemka panowie ! zdarzył się wczoraj cud otóż złowiłem okonia takiego ok 18cm na zestaw czuberaszka na perłowym twisterze. Klasyczne uderzenie na kiju do 45gram ładnie było czuć. Widze też ze te zestawy sa bardzo fajne na zaczepy, korzenie itp, tylko jedną strate miałem stojąc w najwiekszych korzeniach, przy okazji kilka gałezi wyciągłem. A więc na 3 złowione ryby 1 została złowiona na czuberaszke ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych