Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Na kupnie kołowrotka!!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pike87

pike87

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 24 luty 2006 - 12:22

Czy moglby mi ktos polecic kilka multikow tak do 250 zł łatwiej wtedy by mi bylo szukac na internecie a pozniej kupic !!!!!!!

Wędki tez do castingu mozecie wypisac :angry: :angry:

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 luty 2006 - 12:34

Pike87 ale musisz odpowiedzieć na kilka pytań. Jaka ryba, jaka metoda, jakie przynęty itd. Potrzeba więcej danych bo w sumie nie wiadomo czy to ma być na pstrągi czy na szczupale :D

Pozdrawiam
Remek


#3 OFFLINE   pike87

pike87

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 24 luty 2006 - 13:18

Oczywiscie sprzet na kacze dzioby gdyz wybieram sie do szwecji i chcilabym tam poprobowac castingu ale na raz nie moge wydac sporej kasy na koło, wędke i woblery.

#4 OFFLINE   pike87

pike87

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 24 luty 2006 - 13:20

przykladowa znalazle jaxona long casta a do tego wedke tez jaxona astral jerk i taki zestaw wyniesie mnie 300złplus caly osprzet i t ojest do przyjecia ale szykam jeszcze innych porpozycji

#5 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 24 luty 2006 - 14:49

No to cały zestaw za 3 stówki będzie nieco trudno znaleźć...
Ale nasi sprzętowi magicy może coś wynajdą.

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 luty 2006 - 15:09

@pike87, o polskich cenach niewiele moge ci powiedziec, natomiast moge ci podpowiedziec, ze w WW ukazal sie artykul sebka, wlasnie na temat multikow dostepnych w polsce

co moge ci doradzic, to raczej okragly kolowrotek, na poczatek (zakladam, ze jestes poczatkujacy) ABU C4 albo C3 wielkosc 5000, takimi bedzie ci sie dobrze rzucac, mozna je dopasowac do mocnych i bardzo mocnych wedek, w przedziale cw od 60 do 120 gram, pasuja praktycznie do kazdej jerki, sa trwale i praktycznie niezawodne

#7 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 24 luty 2006 - 16:17

Long cast'a można kupić tutaj http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5& assortment=75&producer=587&kind=2709 .Sam go kupuję, jest już zamówiony ale nie w tym sklepie.

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2006 - 19:33

@pike87
nie warto oszczedzac na multiku. Z tanszych dostepnych na polskim rynku mozna trafic uzywane ABU, jesli wybierasz opcje bez ryzykam, albo - jesli chcesz sprobowac czegos nowego - nowa okume,nastepce nitryxa (fina). Z tego co sie orientuje to wydatki 300-350 zł.
Kijków za ok. 150-200 zł też jest już troche (np. Dragon Mystery Slider, albo jakis uzywany rozemeijer). Za 500-600 zł mozesz złozyc przyzwoity ciezki zestaw castingowy (jerkowy) na szczupaki.

pozdrawiam



#9 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 24 luty 2006 - 19:41

Popieram to co powiedział mój przedmówca. Nie kupuj najtańszego multika bo obawiam się że może się szybko rozlecieć. Oczywiście łatwo mówić trudniej zebrać kasę ale taka jest prawda. Poza tym pytanie kiedy wybierasz się do tej szwecji. Jeżeli w maju to będziesz miał niewiele czasu na opanowanie techniki rzucania. Mi osobiśie poszło to bardzo gładko ale różnie to bywa... Może warto się trochę wstrzymać... przelecieć szwecję na zwykłym sprzęcie a kupić coś lepszego gdy zbierzesz trochę kaski. To oczywiśie tylko propozycje rozwiązań a ty wybierzesz najkożystniejsze dla siebie.

#10 OFFLINE   pike87

pike87

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 24 luty 2006 - 20:47

Mam w sumie trzy na oku
-ten najtańszy-jaxon long cast
http://naryby.com.pl/index.php?productId=1112&idCat=162& amp;PHPSESSID=01816b331f068cbe81f4cac2258deb3c

-no i dwie okumy nitryxa i fine
http://naryby.com.pl...d=643&idCat=163

http://www.spinn.pl/product_info.php?products_id=2172&os Csid=26079d6c5e2a65283ea546d12429f737

#11 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 luty 2006 - 22:47

@Pike87,

mam podobne zdanie jak przedmówcy. Lepiej zainwestować w coś troszeczkę droższego i mieć to na całe lata wędkowania.
Myślę, że w twoim przypadku warto zainwestować w Abu C3 w wielkości 4501 lub 5501. To wydatek około 200 zł droższy od przedstawionych przez ciebie multików.
Z tych multików, które przedstawiłes w linkach wybrałbym tą Okumę Finę. To nowość i następca Nitryxa. Nie wiem niestety jak sprawuje się w praktyce.

#12 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 01 marzec 2006 - 22:58

@pike 87
jaxona odradzam miałem kołowrotek i dwa kije tej firmy(jeden mam do tej pory)kołowrotek(klasy 2500)rozsypał się po dwóch miesiącach użytkowania(przynęty nie cięższe niż 15 gram),jeden spinning wytrzymał 8 lat tylko po to żeby złamać się podczas rzutu gumką z 5 gramową główką,a ostatni kij w którym odkleił się uchwyt kołowrotka naprawili mi wkręcając śrubę w blanku,więc zaryzykuj i bierz Finę(zawsze maż 5 lat gwarancji)albo dozbieraj i kup C3 lubC4(C3 5501 można kupić w polsce od 400 stówek)

#13 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 02 marzec 2006 - 10:33

@pike 87
jaxona odradzam miałem kołowrotek i dwa kije tej firmy(jeden mam do tej pory)kołowrotek(klasy 2500)rozsypał się po dwóch miesiącach użytkowania(przynęty nie cięższe niż 15 gram),jeden spinning wytrzymał 8 lat tylko po to żeby złamać się podczas rzutu gumką z 5 gramową główką,a ostatni kij w którym odkleił się uchwyt kołowrotka naprawili mi wkręcając śrubę w blanku

@adasiu
Nie oceniaj firmy po trzech produktach. Zdarzają się przecież jakieś felery nawet w produktach Shimano (sprzedawca sprawdzając wędke włamał ją i zauważył, że kawałek części szczytowej był pusty - BeastMaster). Skąd wiesz czy multiplikator Jaxon'a nie będzie rewelacją (no, może przesada) jak Profix Jerk. Ja mam muchówkę, kołowrotek muchowy i spinningowy tej firmy i nic się złego z nimi nie dzieje. Jestem poprostu zadowolony z tego co posiadam.
Pozdr.
Salmo

#14 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2006 - 12:13

...kij w którym odkleił się uchwyt kołowrotka naprawili mi wkręcając śrubę w blanku...

Hahaha, pamietam...mieli szczescie, ze nie padlo na mnie...ja bym wszystko dokladnie obfotografowal, opisal i opublikowal bo to jest kpina do sześcianu, takie podejscie..
Swoja droga temu, co to zaproponowal, musiala ta srubka skads wypasc... B)

Salmosalar, moim zdaniem przyklad nie najlepszy, akurat Shimano wedki dostepne u nas to nie jest nic specjalnego.

Spor stary jak portale wedkarskie, jak komus pasuje Jaxon czy Mikado-prosze bardzo.
Ja jednak zastrzegam sobie prawo do samodzielnego wyboru i juz wiem, ze wybor moj nie padnie na zadna z tych firm...juz nie mowie o sprzecie grubszym ale nawet drobne akcesoria bywaja powiedzmy nienajwyzszych lotow...rekawice neoprenowe - zimno w nich jakby ktos rece do lodowki wlozyl, przypony stalowe - ulegaly zadziwiajaco latwo, nawet taki klips z wysowana tasma sie rozlecial.

Czyli jestem za tym, zeby kupowac rzeczy drozsze ale w dobrej jakosci.
Gumo

#15 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2006 - 16:48

@Gumo,

...rekawice neoprenowe - zimno w nich jakby ktos rece do lodowki wlozyl...

- potwierdzam. Te rękawice nie nadają się do niczego!
@Gromit miał takie rękawice teraz nad Parsętą...i wolał chodzić bez nich. To chyba mówi samo za siebie. :huh:

#16 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 02 marzec 2006 - 18:07

Miałem kilka wędek jaxona i wszystkie się dziwnym trafem połamały (i to wcale nie w drzwiach samochodu). Jedną z nich jeszcze używam (po samodzielnej naprawie) ale to bardziej z przyzwyczajenia niż z jakiegoś innego powodu. Może miałem pecha ale obecnie Sraxonom mówię nie!

#17 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 02 marzec 2006 - 23:35

dziadostwo totalne,mam na stanie 1 kołowrotek i trzy spinningi /wszystkie połamane/.Dwa z nich padły na pierwszym łowieniu,ale model EXTREME czy jakoś tam, padł w trzecim rzucie.Widać EXTREME w firmie mają inny, niż ja na Redze. :lol: :lol: Ale dzięki nim mam choć przydomek kijołamacz :mellow:

#18 OFFLINE   pike87

pike87

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 04 marzec 2006 - 12:34

ok trzymam sie zdala od jaxona-bo cos w tym musi byc jezeli nie jeden nie dwa ale wiecej sprzetow dalo ciala




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych