Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rodbuilderzy prezentują – wędki na jazie i klenie - nowy artykuł

artykuł blank jaź kleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 marzec 2009 - 18:21

Cześć,
Kiedy grubo ponad rok temu prezentowaliśmy pierwszy artykuł z serii „Rodbuilderzy prezentują” towarzyszył temu pomysł stworzenia serii tematycznej. Od tego czasu rodbuilderzy-Użytkownicy jerkbait.pl dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie konstruowania kijów trociowych, pstrągowych, boleniowych, szczupakowych, okoniowych, sandaczowych jak również zaprezentowali swoje własne ulubione wędki. Przyszedł czas na podsumowanie cyklu i uzupełnienie go o ostatnie brakujące ogniwo – propozycje kijów na jazie i klenie. Przy tej okazji szczególnie miło nam powitać „debiutującego” na łamach jerkbait.pl znanego i cenionego rodbuildera, Pana Romana Pietrzaka (Pracownia SPECJALISTA).

Zapraszam serdecznie do kolejnego odcinku - Rodbuilderzy prezentują.

Pozdrawiam
Remek



#2 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2287 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 14 marzec 2009 - 18:41

bardzo ładne wędki - gartuluje Panowie.
jak cała seria artykuł, 1-sza klasa.
szczególne podziękowania dla Łukasza.
dobrze że pamiętasz o kijach castingowych
pozdrówka


#3 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 14 marzec 2009 - 18:46

Wędki, jak wędki - wspaniałe! Najpiękniejsze fotki jednak to te z Justyną, siostrą Łukasza. Piękna kobieta! :mellow:

#4 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 14 marzec 2009 - 19:06

Super artykul, nie moglem sie go doczekac. Fajnie ze Lukasz wspomnial o castingu, bo nad taka wedka sie kiedys zastanawialem.

@kryst:
Teraz to napewno wszyscy beda zamawiac w Rodmas swoje wedki B) :lol:

#5 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 14 marzec 2009 - 20:05

Gratuluję całej serii artykułów. Znacznie poszerzyły one mój własny pogląd, na różne rodzaje wędzisk. Dziękuję tym, którzy zechcieli przygotować te artykuły i redaktorowi Friko, który je zebrał.
Cieszę się, że jerkbait.pl istnieje w takim kształcie, bo daje mi on bardzo dużo. Z dziedziny technicznej zwłaszcza, ale nie tylko.

P.S. Na pewno seria tych artykułów pomoże (myślę, że nie tylko mi) w przyszłości dobierać odpowiedni sprzęt.

Pozdrawiam, Grzesiek

#6 OFFLINE   Przemek Szymański

Przemek Szymański

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaWatford,ENG
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 14 marzec 2009 - 21:40

Dzięki chłopaki za ciekawy materiał. Dla mnie to po prostu rarytas jakich mało. Czytam i mlaskam z radości... :D
Pozdrawiam.

#7 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 15 marzec 2009 - 09:23

Miałem możliwość łowienia większością z zaprezentowanych w artykule wędek (także tych wspomnianych jak Loomis GLX),wspaniałe narzędzia. Zabrakło kilku wędek, ale oczywiście nie sposób zaprezentować wszystkiego co jest na rynku. Cieszę się że Roman wspomniał o kiju mocniejszym XST1143F - kleń potrafi niezle narozrabiać na delikatnym zestawie i często się mści moda na UL.
Również ciekawą alternatywą jest muchówka wspomniana przez Sławka (metoda która coraz bardziej mnie pochłania ) , jak i zapewne zestaw castingowy wspomniany przez Łukasz - pewnie trochę upośledzony przez brak możliwości zastosowania najlżejszych wabików (ale ja się na tym nie znam).
Mam nadzieję że mimo zapowiedzi to nie koniec serii, Friko masz jeszcze tyle możliwości.

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 marzec 2009 - 10:39

swietny tekst, ogrom informacji i wskazowek na przyszlosc ... oraz terazniejszosc :D

takze wedlug mnie, dlugi kij kleniowy to, jak wspomnial jeden z rodbuilderow, totalna specjalizacja i dopasowanie do indywidualnych upodoban lowcy i warunkow lowiska ... nie jakis tam wsiowy uniwersalizm

dwa fakty, ktore mnie zdziwily, to okolo 3 metrowa dlugosc dluzszych wedek i brak krociakow do walki w krzakach, karczach i innych dzunglach przybrzegowych ... dlaczego?
ja osobiscie, ze wzgledu na wyzej wspomniane indywidualne upodobania lowcy i warunki lowisk, preferuje wedki o dlugosci ca. 2.75 lub 2.10

#9 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9473 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 marzec 2009 - 14:04

Waldek,

Podziwiam Ciebie za spokój i wyważoną odpowiedź!


Pogoda taka

Przy okazji ma m pytanie do speców z Art-Rod.
Opisaliście Panowie kijek na blanku XSH 1142LL. Bardzo interesująca pozycja (moim zdaniem)
Czy blank, tej samej serii, o oznaczeniu XSH 1142L, nie spełnia już założeń, dedykowanych wędzisku jazio-kleniowemu?

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2009 - 19:22

Powracając do meritum:

@pablom

Mam nadzieję że mimo zapowiedzi to nie koniec serii, Friko masz jeszcze tyle możliwości.


To jest koniec serii. Być może ukaże się jeszcze jeden odcinek - supplement , jeżeli wszystko dobrze pójdzie, ale to wszystko. Wiesz że jak coś zapowiadam publicznie to dotrzymuję słowa :D

Co nie oznacza oczywiście że jerkbait.pl wycofuje się z propagowania idei rodbuildingu, która realizujemy konsekwentnie od początku istnienia portalu. Po prostu mam nowy pomysł, żeby pokazać rodbuilding trochę od innej strony - mam nadzieję że uda mi się go zrealizować





#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2009 - 20:01

@all

powracając jeszcze do artykułu i łowienia jazi.

Tak się złożyło że moje największe jazie przyszło mi łowić na sprzęt zgoła niejaziowy - talonowskiego hot-shota 8'6 MXF2, plecionke... słowem zestaw bardziej na sandacza.
Powiem szczerze że spisał się nieźle - tzn. lepiej niż się spodziewałem. Ale prawda była też taka że ryby brały bardzo spokojnie i w ilości takiej że można było się wyłowić. Spady w tej sytuacji nie bolały. A spady były, może nie bardzo liczne bo akurat mogłem ryby holować spokojnie z prądem, ale jednak trochę słabiej zapiętych ryb straciłem.
Dlatego, gdybym miał sytuację w której jaź byłby głównym celem połowu i zależałoby mi na wyjęcu ryby - na pewno wybrałbym kij bardziej elastyczny. W sumie dwa dobre zdroworozsądkowe kryteria wybory kija na jazioklenie podpowiada na zakończenie swojego artykułu Roman Pietrzak.

Mamy w artykule opisanych sporo jaziowo-kleniowych klasyków. Batson IST 1081 opisywany przez Waldka Saksa na pewno do takich należy. Również Certified Pro opisany przez Tomka Mańczaka. Jeżeli chodzi o kije zaproponowane przez Łukasza Masiaka to muszę wierzyć na słowo - ja w swoim łowieniu raczej nie znalazłbym dla nich zastosowania w łowieniu jazi czy kleni, zwłaszcza dla tego casta - ale woda wodzie nierówna i tak jak zauważył @pitt mogą być warunki dobre własnie dla takich krótszych patyków.

Reasumując: bardzo dziękuję naszym rodbuilderom za mocny akord na zakończenie serii rodbuilderzy prezentują. Cieszy mnie że kolejny raz, oprócz propozycji wędek, otrzymaliśmy również solidną porcję przemyśleń dotyczących łowienia ryb, przynęt etc :D


@pablom
nowy wątek może w takim razie?

#12 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 15 marzec 2009 - 21:28

Friko,
nowy temat to Travel e. Kijaszki podobnej wartości, ale zgrabniejsze w transporcie.
Długość opisywanych dotychczas to pewno średnio 1,5 m mało zgrabnego pakunku.
No i bez pomijania castingu !? ;)

#13 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9473 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 marzec 2009 - 08:03

Friko,
nowy temat to Travel e. Kijaszki podobnej wartości, ale zgrabniejsze w transporcie.
Długość opisywanych dotychczas to pewno średnio 1,5 m mało zgrabnego pakunku.
No i bez pomijania castingu !? ;)

Oprócz wspomnianych travelków, chętnie zapoznałbym się z ofertą markowych, delegacyjnych, blanków teleskopowych.
Tylko........ Są takie?????
Kiedyś miałem jeden taki. Może nie markowy ale DAM ;) . Seria Air Line Spinn 2,4m c.w. 10-30g.
Pięknie się spisywał na szczupakach.
Czy któryś potentatów pokusił się, o wypuszczenie na rynek podobnych blanków? Jakoś mało o tym.
Podobno dają radę. W spinningu oczywiście.

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2009 - 08:10

osobiście nie słyszałem o markowych teleskopach, najbliżej tego są chyba blanki flippingowe 7'6 z teleskopowa rekojescia Też wspominam z sentymentem jeden teleskopowy spinning, był do Balzer, niestety ukradli mi go z bagażnika samochodu razem z paroma innymi rzeczami :( a wiazaly sie z nim mile wspomnienia z wakacji

Jeżeli chodzi o travele oczywiście jeżeli jakiś rodbuilder będzie chciał napisać o tym artykuł - z chęcią go opublikujemy. Ale nie byłbym tu przesadnym optymistą - oferta blanków typu travel jest dosyć skromna, a zainteresowanie klientów niewielkie,

Pozdrawiam


#15 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 16 marzec 2009 - 08:50

pytanie do władzy :D

a Daniel Xrods pisał coś czy nie a może szykujecie drugą część art-a ?

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2009 - 09:00

Odpowiem może nie jako władza ale osoba stojąca za projektem:
Daniel nie przesłał niestety swoich propozycji jeżeli chodzi o kije na jazie i klenie, nie będzie też drugiej części artykułu o tej tematyce.

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 16 marzec 2009 - 09:33

To jest koniec serii. Być może ukaże się jeszcze jeden odcinek - supplement , jeżeli wszystko dobrze pójdzie, ale to wszystko. Wiesz że jak coś zapowiadam publicznie to dotrzymuję słowa :D





Szkoda, bardzo brakuje jeszcze dwóch - trzech odcinków.
Kij do ciężkiej orki, uniwersalna lekka muchówka, uniwersalna ciężka muchówka i kij do łowienia z plaży... bardzo by było ciekawie, przynajmniej dla mnie.

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 marzec 2009 - 09:43

Ja rozumiem Kuba, też bym chętnie o wielu rzeczach przeczytał, ale wiesz jak jest - te artykuły same się nie piszą że tak powiem.... rzeczywistość wyznacza praktyczną miarę dla naszych oczekiwań :unsure:


Tak jak wspomniałem mam nowy pomysł na pokazańie rodbuildingu, więc rodbuildingowych tematów z pewnością nie zabraknie na jerkbait.pl.

Oczywiście, jeżeli któryś z rodbuilderów prześle mi artykuł własnego pomysłu, również chętnie go opublikuję.

Pozdrawiam

#19 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 marzec 2009 - 09:44

Wysłałem Paweł, wysłałem....nawet jakiś czas temu . Może coś z mailem zaszwankowało, sprawdzałem, u mnie figuruje jako mail w skrzynce nadawczej?

Szczerze mówiąc sam myślałem że tym razem też dwie części planujesz, dlatego się tam nie znalazłem. Ale trudno, może następnym razem się uda ...

Pozdr

#20 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 16 marzec 2009 - 09:45

Do listy Standerusa dodałbym jeszcze kije do łowienia brzan :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: artykuł, blank, jaź, kleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych