Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bagna u Mańka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6182 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 październik 2014 - 12:58

I klimat fajny i z wędkarzem się spotkasz... :)



#42 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 październik 2014 - 12:59

Złożyłem obietnicę poprawy i słowa zamierzam dotrzymać ;)

#43 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 28 październik 2014 - 20:58

Maniek równy chłop, a i zielsko zaczyna schodzić ze starorzeczy. Fakt, jak byliśmy parę tygodni temu, to niska woda i zielska jeszcze full. Bug też nie za wysoki. Paru moich kumpli z WCWI planuje przyjazd na długi weekend listopadowy.Trochę bywałem nad granicznym Bugiem przez ostatnie lata, ale pobyt u Mańka robi wrażenie, jak i sam gospodarz :D



#44 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 28 październik 2014 - 21:01

Ktoś się wybiera do Mańka 8-9?


Użytkownik wabik edytował ten post 28 październik 2014 - 21:45


#45 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 październik 2014 - 21:10

Maniek równy chłop, a i zielsko zaczyna schodzić ze starorzeczy. Fakt, jak byliśmy parę tygodni temu, to niska woda i zielska jeszcze full. Bug też nie za wysoki. Paru moich kumpli z WCWI planuje przyjazd na długi weekend listopadowy.Trochę bywałem nad granicznym Bugiem przez ostatnie lata, ale pobyt u Mańka robi wrażenie, jak i sam gospodarz :D

A teraz z wodą jeszcze gorzej. Niziutko. Strach gdyby do zimy nie przybyło a wszystko by skuło lodem.


  • mario i tomcat lubią to

#46 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 28 październik 2014 - 21:23

Na Bugu trza próbować, Andrzejku. Widziałem ukraińca z synem. "Trolowali' na chodzonego na swoim brzegu.Żelazo. Moim skromnym zdaniem: Wob, guma i żelazo. Ryby muszą jeść, mimo niskiej wody.Rzuty pod ukraiński brzeg i wolne sprowadzanie. Resztę wyczajcie sami.



#47 OFFLINE   Waldi

Waldi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 październik 2014 - 23:01

Tak. Codziennie, przy pięknej zimnej, ale słonecznej pogodzie, zaliczaliśmy spokojną dychę z buta Kolego. Z kijami. Do wszystkich jam.

Na wysokim brzegu Bugu rozmawialiśmy z pogranicznikami. Posiedzieliśmy przed małym Domkiem.  Oglądaliśmy demolkę, jaką uskuteczniły bobry kosząc zębiskami kilka drzew, w tym jedno ogromne przegryzione do połowy. Wiesz, można było łowić, ale czasami wcale nie trzeba było. Wystarczyło tam być.

Dlatego napisałem, że Wielki Mag ma tam magiczne miejsce.

I wie, że do tego miejsca będziesz chciał wrócić.

 

I to tyle odpowiedzi na Twoje pytanie.

 

Pozdrawiam

Alek

 

Serwus,

 

Alek zawędrował w opisie w bajkowe rewiry, ja dla odmiany trochę prozą pojadę.

Odległość z domu do bagien jest taka, że na miejscu zdajesz sobie sprawę, że wszystkie stresy i problemy doczesne masz w d.., znaczy w okolicach mięśnia okrężnego. Tam czas płynie jakoś wolniej, jak to na Wschodzie. Panuje niewymuszona, swobodna atmosfera. Nad wszystkim czuwa Maniek, który do niektórych spraw podchodzi wręcz biblijnie. Szczególnie w aspekcie spragnionego napoić. I chwała Mu za to. Zjeżdzają się tam ludziska różnych profesji i proweniencji. I wszystkich łączy jedna, wspólna pasja - wędkarstwo. Intresująco jest patrzeć jak wchodzą ze sobą w różne interakcje. Wszystko co wydarza się u Mańka, zostaje u Mańka. I tak ma być.

Dzięki Maniek za kolejną gościnę i widzimy się na wiosnę 2015.

 

Pozdrawiam,

Waldi


  • sacha i platynowłosy lubią to

#48 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 październik 2014 - 00:05

Serwus,

 

Alek zawędrował w opisie w bajkowe rewiry, ja dla odmiany trochę prozą pojadę.

Odległość z domu do bagien jest taka, że na miejscu zdajesz sobie sprawę, że wszystkie stresy i problemy doczesne masz w d.., znaczy w okolicach mięśnia okrężnego. Tam czas płynie jakoś wolniej, jak to na Wschodzie. Panuje niewymuszona, swobodna atmosfera. Nad wszystkim czuwa Maniek, który do niektórych spraw podchodzi wręcz biblijnie. Szczególnie w aspekcie spragnionego napoić. I chwała Mu za to. Zjeżdzają się tam ludziska różnych profesji i proweniencji. I wszystkich łączy jedna, wspólna pasja - wędkarstwo. Intresująco jest patrzeć jak wchodzą ze sobą w różne interakcje. Wszystko co wydarza się u Mańka, zostaje u Mańka. I tak ma być.

Dzięki Maniek za kolejną gościnę i widzimy się na wiosnę 2015.

 

Pozdrawiam,

Waldi

No fakt...Waldi prawdę prawisz.

Biblijne aspekty....miodne...

 

Ale ja w rewirach bajkowych......?

 

Pozdrawiam

Alek


Użytkownik platynowłosy edytował ten post 29 październik 2014 - 00:05


#49 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 29 październik 2014 - 07:12

 

Intresująco jest patrzeć jak wchodzą ze sobą w różne interakcje. Wszystko co wydarza się u Mańka, zostaje u Mańka. I tak ma być.

Co było w Las Vegas zostaje w Las Vegas... zaczynam być podejrzliwy, ale i tak muszę tam zawitać wiosną :)


  • K-Pon lubi to

#50 OFFLINE   xnt@

xnt@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 29 październik 2014 - 15:38

Byłem z tatkiem jakiś czas temu. Woda już była nisko, ale jeszcze zielsko nie zeszło. Można zapomnieć o wszystkim, cisza, spokój to co lubię. Ładny teren, zmęczyć się można i ryby gdzieś tam się czają. Z tego co mówił Maniek to da sobie radę z wodą i w przyszłym sezonie szczupłe, o(konie) będą gościć na zestawach. Planujemy z tatą, może w tą niedzielę damy radę odwiedzić Mańka. Pozdro dla pozytywnie zakręconych.


  • platynowłosy lubi to

#51 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 29 październik 2014 - 20:29

Obławiałem Bug, obławiałem starorzecza, było słoneczko, wędkowaliśmy na Panderosie ( kto był, wie, o czym mówię). W pewnym momencie rzuciłem to wszystko, rozłożyłem koc i oddałem się błogiemu leżeniu wraz z obserwacją nieba, pięknego, nieskazitelnego smugami samolotów. Drzemałem, marzyłem i wkurwiałem się na uciekający czas. To był zajebisty, nieskażony niczym transik, niczym przystanek w życiu, czas refleksji o co Nam w tym życiu chodzi. I już teraz wiem. Zresztą, zawsze podświadomie to wiedziałem. Slow down. Za to kocham graniczne rubieże.



#52 ONLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 październik 2014 - 21:06

Zastanawiam się do czego to wszytko dąży... Czytam ten wątek, czytam o zlocie na soczewce itd...  i wszystko suma sumarum zmierza do pięknych widoków, relaksu, obcowania z naturą, spotkań ze znajomymi, a gdzie są w tym wszystkim ryby i wędkowanie ? Rozumiem, że na rybach nie muszę nic robić, mogę nawet nie wędkować, ale to po co mi ten cały sprzęt, wiedza na temat ryb... ? Może lepiej wybrać się w góry zamiast na ryby ? Przynajmniej nie będzie nikt się wkurzał, że nic nie bierze, a widoki chyba ładniejsze...

Jak tak dalej pójdzie to jerkbait będzie musiał zmienić branże na hmm... forum przyrodnicze: " piękne widoki nad polskimi rzekami i jeziorami" ... 

Jak nic się nie zmieni to .... nawet nie chcę myśleć bo smutno się robi :(

 

Pozdrawiam


  • wujek lubi to

#53 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 29 październik 2014 - 21:18

Spoko, Kuba. To takie trochę przemyślenio-dywagacje. Gdybym nie był wędkrzem, nigdy bym zapewne nie zobaczył wielu pięknych zakątków naszego kraju, nie poznałbym tylu fajnych ludzi ( w tym i Ciebie) i w ogóle w tym momencie nie musiałbym Ci się tłumaczyć z tego. Jeżdżę na ryby tak często, jak tylko mogę, czyli co weekend :D



#54 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 29 październik 2014 - 21:23

Np. http://jerkbait.pl/t...ki-2014/page-37

Poza tym cisza przed burzą, zbliżają się milowymi krokami nowe artykuły coś czuje przez skórę ;)



#55 ONLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 29 październik 2014 - 22:22

Spoko, Kuba. To takie trochę przemyślenio-dywagacje. Gdybym nie był wędkrzem, nigdy bym zapewne nie zobaczył wielu pięknych zakątków naszego kraju, nie poznałbym tylu fajnych ludzi ( w tym i Ciebie) i w ogóle w tym momencie nie musiałbym Ci się tłumaczyć z tego. Jeżdżę na ryby tak często, jak tylko mogę, czyli co weekend :D

Moje to też takie podsumowania i przemyślenia na koniec sezonu ( zostało mi w tym roku właśnie kilka wypadów typowo na wyluzowanie się od codzienności i odpoczynku od szumu tramwajów i metra). To, że wedkarstwo to nie tylko ryby to już wiem od jakiegoś czasu, martwi mnie tylko sytuacja jaką mamy nad wodą. Piękne jeziora na mazurach stały się wysypiskami śmieci po turystach i pseudowędkarzach, rybne wody - zbiornikami z wodą i pojedynczymi rybkami :( Już powoli musimy jeździć w odległe zakątki Polski po to, aby odpocząć(, żeby wyłowić się często za granicę, a i tam możemy zaliczyć wpadkę z brakiem ryb). Kiedyś mieliśmy to wszystko pod nosem. W przeciągu kilku sezonów wszystko zosało zniszczone... Co będzie za 10...20 lat ? 



#56 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 29 październik 2014 - 23:54

Moje to też takie podsumowania i przemyślenia na koniec sezonu ( zostało mi w tym roku właśnie kilka wypadów typowo na wyluzowanie się od codzienności i odpoczynku od szumu tramwajów i metra). To, że wedkarstwo to nie tylko ryby to już wiem od jakiegoś czasu, martwi mnie tylko sytuacja jaką mamy nad wodą. Piękne jeziora na mazurach stały się wysypiskami śmieci po turystach i pseudowędkarzach, rybne wody - zbiornikami z wodą i pojedynczymi rybkami :( Już powoli musimy jeździć w odległe zakątki Polski po to, aby odpocząć(, żeby wyłowić się często za granicę, a i tam możemy zaliczyć wpadkę z brakiem ryb). Kiedyś mieliśmy to wszystko pod nosem. W przeciągu kilku sezonów wszystko zosało zniszczone... Co będzie za 10...20 lat ? 

Nie zostanie nic . Dobijamy ostatki :wacko:  Mimo tego że robie setki kilometrów wędkarsko nie widzę światełka w tunelu. ŚMIECIMY JAK TYLKO MOZEMY (czasami ktoś to posprząta) ŻREMY RYBY WSZYSTKIE KTÓRE ZŁOWIMY( bo może zeżre je kto inny) 

I coraz bardziej  jestem przekonany że ten 1%  normalnych  :P wędkarzy nic nie zrobi. TYLKO KARY BARDZO RESTRYKCYJNIE  PRZESTRZEGANE MOGŁY BY POMÓC.Tego co się dzieje na zimowiskach(doły , starorzecza i inne) a na wiosnę  dobijane na tarliskach nie jest w stanie wytrzymać żaden ekosystem

pozdrawiam wszystkich normalnie myślących 



#57 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 21 listopad 2014 - 18:02

Panie Mariuszu gratuluję zwycięstwa w wyborach na radnego gminy Wola-Uhruska.


  • maniek72 i wykropkowany lubią to

#58 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2014 - 18:47

Och ty żesz..... . Nigdy bym sie nie spodziewał, że do polityki nasz Maniek się garnie. Gratuluję.



#59 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 listopad 2014 - 23:04

Ano startował, ale nie znałem wyników. 

Graty Maniek, oby cele udało się zrealizować  ;)



#60 ONLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 listopad 2014 - 23:14

To w przyszłym roku jak przyjedziemy to już grzeczniej musi być :ph34r:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych