Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygotowania do sezonu Boleniowego 2009r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
241 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2009 - 19:23

Ktory Talon z tego przedzialu mocy jest wg Ciebie palowaty? :huh:

Gumo

#22 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 27 marzec 2009 - 19:54

Nie jestem w stanie odpowiedzieć precyzyjnie. Silikon wysłany 9 stycznia nadal do mnie nie dotarł. Podobno opuścił cło. Polska Rzeczpospolita Bananowa :angry: Wersja optymistyczna to 15.04.

#23 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 27 marzec 2009 - 19:55

U mnie sprzęt pozostaje ten sam ,dokupiłem parę woblerków ,zamówiłem RH ,pozostaje tylko nabyć świeżą żyłkę i czekać na 01.05

#24 OFFLINE   Darekspin

Darekspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Mrongas

Napisano 27 marzec 2009 - 20:35

Przygotowany jestem od kąd pamiętam,pare kopyt RELAXA z dodatkami.Może się uda złowić jakieś bolenie?

#25 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 27 marzec 2009 - 21:21

Widze ze majowa ofensywa sie szykuje na Zawadach :mellow:. Beda okazje sie spotkac nad woda. Czy ktos z kolegow tez tu mieszka?

Sprzet bez zmian Dragon Thrill, przynety sprawdzone na czele z olowkami bez akcji, wyeliminuje masowe niewypaly typu Thrill i Hermes, dokupie cos szybko tonacego i mysle ze powinno byc dobrze.

Miejscowki tez sprawdzone Wisla: Zawady, Siekierki, Gassy, Piwonin, Wilga; Bug: Janow, Woroblin, Legi, Krzyczew, Pratulin.

PS. Wczoraj widzialem ataki boleni na drobnice schowana przed duza woda w zatokach w okolicach Zawad. Woda zimna ale zyje!

#26 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 27 marzec 2009 - 21:38

Widze ze majowa ofensywa sie szykuje na Zawadach :mellow:. Beda okazje sie spotkac nad woda. Czy ktos z kolegow tez tu mieszka?

Sprzet bez zmian Dragon Thrill, przynety sprawdzone na czele z olowkami bez akcji, wyeliminuje masowe niewypaly typu Thrill i Hermes, dokupie cos szybko tonacego i mysle ze powinno byc dobrze.

Miejscowki tez sprawdzone Wisla: Zawady, Siekierki, Gassy, Piwonin, Wilga; Bug: Janow, Woroblin, Legi, Krzyczew, Pratulin.

PS. Wczoraj widzialem ataki boleni na drobnice schowana przed duza woda w zatokach w okolicach Zawad. Woda zimna ale zyje!


Jeszcze nie łowiłem w wodzie ,gdzie Hermes by się nie sprawdził :unsure:




#27 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 27 marzec 2009 - 21:58

Ktory Talon z tego przedzialu mocy jest wg Ciebie palowaty? :huh:

Gumo

Może się źle wyraziłem, za pałowaty jest do przynęt ponizej 10 gram. Po prostu według mnie słabo z niego się je wyrzuca. A łowię Talonem MHXF-2

@Maciejowaty, ja na Hermesa nic nie złowiłem. A precyzując to nie umiem nim rzucić. Na 10 rzutów, średnio w 8 przednia kotwica plątała się o linkę :unsure: Masz na to jakąś radę?? Bo wszyscy piszą, że wobler łowny.

#28 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 27 marzec 2009 - 22:24

Nie tylko tobie Olo plątał się Hermes czy też Thrill.Zapewne wszystkim posiadaczom tych woblerów to się zdarzało,może zadziej ale się zdarzało,mi także.Takie np. dwa, trzy rzuty i ściągniecie zaplatanej przynęty na Bugu nie wróży czegoś dobrego,robi się wielka cisza i długo długo nic,rzadko ich używam ,chociażby z takich względów jakie podałem.

#29 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 27 marzec 2009 - 22:28

Ile razy rzucałem Hermesem ani razu nie miałem takiego bajeru :unsure: Może zmniejszcie kotwicę??

Chciałbym się dobrać do bużańskich boleni w wakacje, ciekawe czy będe miał na to czas i wytrałości :mellow: Latem to mam zamiar łososiowatymi się zająć.

Pozdr.

Salmo

#30 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2009 - 22:39

Myslę że to kwestia kija.
Łowiłem kiedyś ze znajomym (on miał sztywny kij 2,75) ja swojego HM80 Black hunter.
Jemu thrill platał się prawie za każdym razem a mi ten sam egzemplarz raz na kilkanaście rzutów.


#31 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 marzec 2009 - 22:53

Jakoś tak u mnie jest, że na Hermesa częściej łowię szczupaki niż bolenie. Nawet na takie przerabiane np. przez Smaczka :lol: :mellow: :lol:

#32 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 28 marzec 2009 - 00:00

Jeszcze nie łowiłem w wodzie ,gdzie Hermes by się nie sprawdził :unsure:


Zwlaszcza na opaskach Hermes jest beznadziejny bo jakikolwiek kontakt z czyim innym niz woda powodowal wypadanie sterow :huh: . Nie byl to przypadek odosobniony.

I w tych wersjach jerk skutecznosc Hermesa bynajmniej nie rosla :unsure: .

Pozniej jeszcze dalem hermesowi jedna szanse jak wypuscili taki sliczny oliwkowy kolor. zero interakcji z ryba :( .

Ale skoro jest taki swietny to chetnie tanio sprzedam. Wersje jerk dorzuce gratis. Jerki w dwoch kolorach :unsure: :unsure: .


#33 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 28 marzec 2009 - 00:45

Wid

wyeliminuje masowe niewypaly typu Thrill i Hermes




:lol: Prosze nie robic antyreklamy gloogowi :lol: . Łowie nim dwa lata, ani jednego splatania !!!! Przeszło 150 ryb na ten wobler zacietych. Splatania musza wynikac albo z techniki rzutu albo z wedziska - @Włóczykij dobrze zauwarzył :D

ps. Przypomniało mi sie splatanie w sytuacji gdy probuje sie go spławic w poprzek nurtu. Sa ,, bełty ,, i kołujace nurty w roznych warstwach wody, a nadmiar linki zaczyna ,, fikac ,, przy kotwiczkach.


#34 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 28 marzec 2009 - 06:15

Odważna teoria z tym Hermesem. Moje ponad trzydziestoletnie doświadczenia podpowiadają mi, że nie ma jednej przynęty na bolenie. Każde miejsce ma swoją przynętę klucz a czasem to zestaw kluczy. A żeby nie było nudno to te klucze się zmieniają w ciągu sezonu. Ponad to bolenie molestowane często zaczynają odróżniać przynęty którymi się to robi i sytuacja sie jeszcze bardziej komplikuje. Dyskusja w wątku „ranking przynęt boleniowych” daje do myślenia. Ja też przerabiałem przywiązanie do jednej przynęty. Tylko to nie jest argument. Na Knighta złowiłem około 1000 boleni a na obrotówkę typu Long kilka tysięcy. Teraz obrotówek nie używam a Knighta sporadycznie.

#35 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2009 - 08:47

[quote]
Wid

wyeliminuje masowe niewypaly typu Thrill i Hermes
[/quote]



:lol: Prosze nie robic antyreklamy gloogowi :lol: . Łowie nim dwa lata, ani jednego splatania !!!! Przeszło 150 ryb na ten wobler zacietych. Splatania musza wynikac albo z techniki rzutu albo z wedziska - @Włóczykij dobrze zauwarzył :D

[/quote]

Witam

Osobiście w zeszłym sezonie najwięcej bolków trafiłem właśnie na hermesa (głównie okolice opasek), z koleii na Thrilla ryby pojedyńcze, wydaje mi się że dużą rolę w skuteczności przynęt których używamy podchodząc bolka(pewnie i nie tylko jego) pełni też nasza wiara w przynęte + sposób w jakim opanowaliśmy jej prowadzenie, stąd rozbieżności w naszych wypowiedziach co do skuteczności danej przynęty.

Pozdrawiam
Kuba


#36 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 28 marzec 2009 - 08:51

Oprócz Hermesa używam ze 20 innych przynęt co nie zmienia faktu ,że Hermes to skuteczny boleniowiec.

Bywa ,że koledzy łowią bolki na jakas tam przynete a ja nie bo mi ona z jakis tam powodow nie odpowiada ,ale nie pisze wtedy ,że ta przynęta to niewypał :D

Co do rzucania Hermesem to rzadko mi sie placze a w ciagu 2-3 lat wypadlo kilka sterów, fakt.

#37 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 28 marzec 2009 - 08:58

Generalnie chce sie przekonac w tym roku jak ryby beda reagowały na ten wobler kolejny rok . Oczywiscie łowiac dalej w tych samych rewirach. Ciekawe...

#38 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3756 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 28 marzec 2009 - 09:40

Wiara w przynętę oznacza tylko, że w nią wierzymy a nie że jest najlepsza. O tym decydują testy porównawcze. Wie o tym jeden jegomość który mawia, że, „najlepsze są dziewice bo nie maja skali porównawczej” :D

#39 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 28 marzec 2009 - 10:19

U mnie obejdzie się bez zmian :D

Wędki kołowrotki to samo co w zeszłym sezonie :D Cocć myślę zakupić jakąś Daiwe i mam już 700zł na ten cel :D

Co do przynęt też bez zmian czyli pełne pudełko wszystkiego począwszy od wszystkich modeli RH (7,10,12), łamańce, własne blaszki różnego rodzaju gumy i blaszki oraz bezsterowce i inne gadzety dostepne na rynku. Czasem ma się takiego farta że na najbrzydszą blaszke w pudełku ma się brania :D I za to właśnie kocham bolki, no to chyba w tym temacie.

Mam nadzieję że zauważone w tym roku bolusie to dobry prognostyk na majowe wyprawy :D

#40 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 28 marzec 2009 - 17:43

Przygotowany jestem od kąd pamiętam,pare kopyt RELAXA z dodatkami.Może się uda złowić jakieś bolenie?


ooooo jest i Daro...Witaj na Jerkbait :D..
no to się chłopaki naoglądamy w sezonie rapiszonów

BTW, jutro o 5.30 jestem u Ciebie...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych