Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Który OKUMA Black Rock 198cm c.w3-18g FAST czy Mikado X-Plode 198 cm c.w 22g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 wrzesień 2014 - 21:54

Witam!!! Doradźcie która z tych wędek jest lepsza do łowienia z opadu główki 10-14 g ? Obie wędki w jednoskładzie !!!


Użytkownik Catch&Release edytował ten post 13 wrzesień 2014 - 09:53


#2 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 12 wrzesień 2014 - 23:33

Kolego xplode to wedka jednoczesciowa. Mialem inazume do 22g w dwuskladzie i pieknie pracowala w tym przedziale a nawet komfortowo do 25g. Takze szczerze polecam inazume

#3 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 12 wrzesień 2014 - 23:34

.

Użytkownik crizz100 edytował ten post 12 wrzesień 2014 - 23:37


#4 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 13 wrzesień 2014 - 05:43

Witam!!! Doradźcie która z tych wędek jest lepsza do łowienia opadu główki 10-14 g ? Obie wędki w jednoskładzie !!!

Do łowienia opadu nawet leszczyna się nada , a tak poważnie bo pewnie chodzi o łowienie z opadu to mogę powiedzieć ze jeśli chodzi o BR to stosunek ceny do jakości jest ok nie spodziewaj się cudów ale za tą kasę jak najbardziej jest ok choć nie miałem tego modelu w ręku ale mam dwa inne i jest spoko dają radę



#5 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 wrzesień 2014 - 09:49

Kolego xplode to wedka jednoczesciowa. Mialem inazume do 22g w dwuskladzie i pieknie pracowala w tym przedziale a nawet komfortowo do 25g. Takze szczerze polecam inazume

Kolego wiem że inazuma x-plode jest to wędka w jednoczęściowa, zaznaczyłem to w poscie ze obie  te wędki są jednoczęściowe :)


Użytkownik Catch&Release edytował ten post 13 wrzesień 2014 - 09:55


#6 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 wrzesień 2014 - 10:40

Nie mam za bardzo porównania,bo z Inazumy mam 1-skład do 30g.

BR 1,98 CW.3-18 w jednoskładzie mam,łowiłem.Moim zdaniem spokojnie dżwignie więcej niż górna granica cw.,rzucałem bez problemu i komfortowo 15g.główkę +gumy 3",niekoniecznie tylko smukłe.Podbić taką wagę też bez problemu można.Kijek jak dla mnie bardzo fajny,lekki,szybki i poręczny.Mi dobrze leżał w ręce z Red Arc 10400,Stradiciem 3000(słuszna waga ok 350g)czy lżejszym Shimano Exage 3000.Przy mniejszych rybach pracuje szczyt,przy wiekszych przechodzi w głębsze ugięcie(czyli tak jak powinno być).Miałem na niego kilka szczupaków 70+,sandaczy także kilka ok 70cm.Żadnych kłopotów z wyjeciem,mocy ma dość.Spadów zero,nawet mniejszych okoni.Używałem tylko plecionki.Na duży plus w porównaniu do serii Inazuma jakość użytej pianki.Jest twardsza,solidniejsza,raczej nie grozi ukręcenie w połowie tak jak w Inazumie.Uchwyt kołowrotka no name(w Inazumie Fuji),trzyma stopkę bardzo dobrze.

Bardzo fajny kij w cenie do 300PLN.Kupiłem jako pierwszy jednoskład(nieco na próbę),pod okonia na ciężej i na sandacza,jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam


Użytkownik drag edytował ten post 13 wrzesień 2014 - 10:44

  • Zwierzu i Krzysiu lubią to

#7 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 13 wrzesień 2014 - 11:18

Kolego wiem że inazuma x-plode jest to wędka w jednoczęściowa, zaznaczyłem to w poscie ze obie  te wędki są jednoczęściowe :)


Kolego edytowałeś swoj post, w momencie jak na niego odpoqiadalem nie bylo informacji ze to jednosklady

#8 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 wrzesień 2014 - 20:09

Kolego edytowałeś swoj post, w momencie jak na niego odpoqiadalem nie bylo informacji ze to jednosklady

HAHAHA DOBRE SŁUCHAJ CRIZZ KOLEGA PABIK CYTOWAŁ MÓJ POST I PRZECZYTAJ SOBIE ZE ZJADŁEM TAM LITERKE "Z" PRZED SŁOWEM OPADU I DLATEGO GO EDYTOWAŁEM ZEBY OWĄ LITERKE DOPISAĆ .  A ZDANIE Obie wędki w jednoskładzie !!! JUŻ BYŁO :)



#9 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 wrzesień 2014 - 20:19

Nie mam za bardzo porównania,bo z Inazumy mam 1-skład do 30g.

BR 1,98 CW.3-18 w jednoskładzie mam,łowiłem.Moim zdaniem spokojnie dżwignie więcej niż górna granica cw.,rzucałem bez problemu i komfortowo 15g.główkę +gumy 3",niekoniecznie tylko smukłe.Podbić taką wagę też bez problemu można.Kijek jak dla mnie bardzo fajny,lekki,szybki i poręczny.Mi dobrze leżał w ręce z Red Arc 10400,Stradiciem 3000(słuszna waga ok 350g)czy lżejszym Shimano Exage 3000.Przy mniejszych rybach pracuje szczyt,przy wiekszych przechodzi w głębsze ugięcie(czyli tak jak powinno być).Miałem na niego kilka szczupaków 70+,sandaczy także kilka ok 70cm.Żadnych kłopotów z wyjeciem,mocy ma dość.Spadów zero,nawet mniejszych okoni.Używałem tylko plecionki.Na duży plus w porównaniu do serii Inazuma jakość użytej pianki.Jest twardsza,solidniejsza,raczej nie grozi ukręcenie w połowie tak jak w Inazumie.Uchwyt kołowrotka no name(w Inazumie Fuji),trzyma stopkę bardzo dobrze.

Bardzo fajny kij w cenie do 300PLN.Kupiłem jako pierwszy jednoskład(nieco na próbę),pod okonia na ciężej i na sandacza,jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam

Czyli Andrzeju wnioskuje ze lepsza alternatywą jakościowo i użytkowo jest Okuma Black Rock  ?



#10 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 wrzesień 2014 - 21:53

Czyli Andrzeju wnioskuje ze lepsza alternatywą jakościowo i użytkowo jest Okuma Black Rock  ?

Tak jak pisałem,trudno mi powiedzieć który lepszy,Inazumy do 22g o która pytałeś nie mam.Mam cięższą,215cm do 30g w jednym kawałku.Jeżeli proporcje są zachowane w serii Inazuma,to ten do 22g będzie prawdopodobnie sztywniejszy,szybszy i trochę mniej czuły od Black Rocka.Inazuma to też bardzo dobry kij,ma uchwyt Fuji SKSS( bez insertu).Mnie to akurat pasuje,palec trzymam na gołym blanku,przy braniu fajne wrażenie.Pewnie nie każdemu będzie to odpowiadać,dlatego warto byś oba kije wziął do ręki przed zakupem. 

Nie napiszę Ci-kup Black Rocka,jest lepszy od Inazumy.Mogę tylko jeszcze raz napisać że dla mnie to fajny kij za niewielką kasę,który spełnia moje oczekiwania.

Pozdrawiam



#11 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 13 wrzesień 2014 - 23:39

HAHAHA DOBRE SŁUCHAJ CRIZZ KOLEGA PABIK CYTOWAŁ MÓJ POST I PRZECZYTAJ SOBIE ZE ZJADŁEM TAM LITERKE "Z" PRZED SŁOWEM OPADU I DLATEGO GO EDYTOWAŁEM ZEBY OWĄ LITERKE DOPISAĆ .  A ZDANIE Obie wędki w jednoskładzie !!! JUŻ BYŁO :)

a to przepraszam ;) ale wygladalo to jakbys edytowal i mi zwracal uwage luzik :)



#12 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 14 wrzesień 2014 - 08:50

Kolega ma tego BR  kupował w ciemno przez net.

Totalny  chrust i to w odpustowym  wydaniu .

Raczej stawiaj na tą inazume lub poszykaj w tej kasie  coś z używek Team Dragona ,przykładowo 2.13 do 7-21 g.



#13 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 wrzesień 2014 - 14:28

Kolega ma tego BR  kupował w ciemno przez net.

Totalny  chrust i to w odpustowym  wydaniu .

Raczej stawiaj na tą inazume lub poszykaj w tej kasie  coś z używek Team Dragona ,przykładowo 2.13 do 7-21 g.

No.To jest dopiero wyważona i poparta argumentami opinia.


  • Alexspin lubi to

#14 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 14:57

Kolega ma tego BR  kupował w ciemno przez net.
Totalny  chrust i to w odpustowym  wydaniu .
Raczej stawiaj na tą inazume lub poszykaj w tej kasie  coś z używek Team Dragona ,przykładowo 2.13 do 7-21 g.


No napewno nie jest to kij dla purystów otoczonych kijami z pracowni.
Pisałem już kiedyś na temat tej Okumy, jakość wykonania może nie powala na kolana, ale stanowczo twierdzę że ten badyl chrustem nie jest.

@C&R, jednoskład BR 3-18g mam prawie od początku jak pojawił się w sprzedaży, większość w odpowiedzi ujął już @drag i ja się z tym zgadzam.
Dodam tylko że to jeden z moich ulubionych kijaszków, pianka trzyma bez uszczerbu do dzisiaj jeno nieco się wypolerowała pod mą chropawą łapą.
Kij dość długo robił za uniwersał w miejscach gdzie krzoki nie pozwalały na posługiwanie się dłuższym wędziskiem.
Słabo ładuje się pod małymi wagowo przynętami. Przyłowy szczupaka about +70 czy suma w okolicach +60cm spokojnie poradzi sobie.
Jedyny minus jaki zauważam na chwilę obecną, to zaczyna mi trzeszczeć w czasie holu w okolicach rękojeści, ale może dlatego że ja niespecjalnie ładnie go traktuję.
W planach mam, przezbrojenie tego patyka, inny ubiór, inne przelotki - zobaczymy może coś zyska.

Inazumy w rękach nie miałem, więc nie wypowiem się, ale co do pianki to w BR nic jej po latach nie dolega i dalej jest na swoim miejscu.



#15 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 wrzesień 2014 - 17:22

No napewno nie jest to kij dla purystów otoczonych kijami z pracowni.
Pisałem już kiedyś na temat tej Okumy, jakość wykonania może nie powala na kolana, ale stanowczo twierdzę że ten badyl chrustem nie jest.

@C&R, jednoskład BR 3-18g mam prawie od początku jak pojawił się w sprzedaży, większość w odpowiedzi ujął już @drag i ja się z tym zgadzam.
Dodam tylko że to jeden z moich ulubionych kijaszków, pianka trzyma bez uszczerbu do dzisiaj jeno nieco się wypolerowała pod mą chropawą łapą.
Kij dość długo robił za uniwersał w miejscach gdzie krzoki nie pozwalały na posługiwanie się dłuższym wędziskiem.
Słabo ładuje się pod małymi wagowo przynętami. Przyłowy szczupaka about +70 czy suma w okolicach +60cm spokojnie poradzi sobie.
Jedyny minus jaki zauważam na chwilę obecną, to zaczyna mi trzeszczeć w czasie holu w okolicach rękojeści, ale może dlatego że ja niespecjalnie ładnie go traktuję.
W planach mam, przezbrojenie tego patyka, inny ubiór, inne przelotki - zobaczymy może coś zyska.

Inazumy w rękach nie miałem, więc nie wypowiem się, ale co do pianki to w BR nic jej po latach nie dolega i dalej jest na swoim miejscu.

Dokładnie tak jak piszesz,nie rozmawiamy o kijach z pracowni,tylko o patyczkach za niecałe 300 PLN.Wyglad rzecz gustu,a o gustach-wiadomo.

Także przeczę temu że to chrust.Mój  egzemplarz też był traktowany ostro,nie raz walnął w burtę łodzi lub barierkę na pomoście,żadnych ubytków nie stwierdziłem.Nie pęka lakier na omotkach,przelotka nie kliknęła mi ani razu żadna(co zdarza się wcale często nawet w kijach dużo droższych).Same przelotki też żadnych oznak zużycia nie wykazują,łowię cały czas plecionką.

Nawet gdybym bardzo chciał nie mógłbym BR nazwac chrustem,a żadnym fanboyem Okumy nie jestem.

Napisałes o tym o czym ja zapomniałem wspomnieć,mianowicie o dolnym cw.3gr ani za bardzo nie lataja,ani ich nie czuć.Zaczyna gadać moim zdaniem tak od 6-7gr.

 

@Zwierzu,co do przezbrajania BR,bodajże kolega @skałek 77 pokazywał w swoim wątku przezbrojonego BR(co prawda innego,218cm,cw 1-10gr w dwuskładzie)Z wolnego,ślamazarnego kija zrobił bardzo fajna okoniówkę z której był bardzo zadowolony.Jak pamiętam,stwierdził że to bardzo fajny blank.Też takiego mam i coś zaczyna mi chodzić po głowie... :)

 

Pozdrawiam


  • Alexspin lubi to

#16 OFFLINE   pablo23004

pablo23004

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaDębica / Mielec
  • Imię:Paweł

Napisano 14 wrzesień 2014 - 19:49

Na wstępie witam Wszystkich!

Posiadam Inazumę w wersji 22g. Wędka jest "cięta", bardzo szybka i idealna pod gumy czy mniejsze wagowo koguty.

Z BR spędziłem jedno popołudnie nad wodą, była to wersja do 28g. To zupełnie inny typ wędziska. Okuma jest bardziej spolegliwa i wolniejsza - nie jest to absolutnie wada, ten kij został stworzony do nieco innego zastosowania.

Jeśli myślisz o łowieniu gumami "z opadu" to polecam Mikado (wersja z korkową rękojeścią).

 



#17 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 wrzesień 2014 - 20:23

Na wstępie witam Wszystkich!

Posiadam Inazumę w wersji 22g. Wędka jest "cięta", bardzo szybka i idealna pod gumy czy mniejsze wagowo koguty.

Z BR spędziłem jedno popołudnie nad wodą, była to wersja do 28g. To zupełnie inny typ wędziska. Okuma jest bardziej spolegliwa i wolniejsza - nie jest to absolutnie wada, ten kij został stworzony do nieco innego zastosowania.

Jeśli myślisz o łowieniu gumami "z opadu" to polecam Mikado (wersja z korkową rękojeścią).

Witaj

Dobrze że ktoś napisał cos nareszcie o przedmiotowej Inazumie,tyle że porównujemy ją nie do tego BR o którym piszesz,a do jednoskładu 1,98 cw.3-18.



#18 OFFLINE   Catch&Release

Catch&Release

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • Imię:Michał

Napisano 14 wrzesień 2014 - 21:00

Dzięki Wam wielkie za opinie !!!

Na wstępie witam Wszystkich!

Posiadam Inazumę w wersji 22g. Wędka jest "cięta", bardzo szybka i idealna pod gumy czy mniejsze wagowo koguty.

Z BR spędziłem jedno popołudnie nad wodą, była to wersja do 28g. To zupełnie inny typ wędziska. Okuma jest bardziej spolegliwa i wolniejsza - nie jest to absolutnie wada, ten kij został stworzony do nieco innego zastosowania.

Jeśli myślisz o łowieniu gumami "z opadu" to polecam Mikado (wersja z korkową rękojeścią).

Pawle mam pytanie przy jakich główkach już widać opad tzn od jakiego ciężaru oddaje się szczytówka ?



#19 OFFLINE   pablo23004

pablo23004

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaDębica / Mielec
  • Imię:Paweł

Napisano 14 wrzesień 2014 - 22:07

Guma 3" + główka 8g - od takiego zakresu jest nieźle widoczny i wyczuwalny opad, oczywiście przy założeniu, że nie doskwiera mocny wiatr. Lżej nie próbowałem.

W mojej ocenie optimum tego wędziska to 15g/16g + guma.



#20 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 14 wrzesień 2014 - 23:45

Daj sobie kolego spokoj z "widzeniem" opadu. Najlepsza metoda jest obserwacja plecionki wczesniej czy pozniej do tego dojdziesz, takze olej ta szczytowke. Inazuma to ciety szybki kij sandacze 60+ wychodza z wody bez zajakniecia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych