Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prypeć na Białorusi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 wrzesień 2014 - 20:04

Czy są na forum osoby, które łowiły na Prypeci na Białorusi? Mam w planach w tym roku zorganizować krótki wypad z ekipą w celu rozeznania się w temacie ;)  ...ale nie ma jak opinia kogoś kto tam był :)  Jak wygląda sprawa z licencjami/pozwoleniami, bazą turystyczno-wędkarską o ile taka w ogóle istnieje na Białorusi? Na jakie metody i gatunki najlepiej się nastawić(październik/listopad) i w jakie rejony się udać? itp. ;) Będę wdzięczny za jakiekolwiek info :)


  • lokoko83 lubi to

#2 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 17 wrzesień 2014 - 20:16

Witam Szkoda że to wczoraj nie napisałeś postu.Dziś rozmawiałem w sklepie wędkarskim z Białorusinem i wspominał o tej rzece.Obecnie łowi tam same szczupaki i okonie.Kupował sporo gum mannsa 8 i 10.Co wiem to najpierw wizę musisz załatwić.



#3 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 wrzesień 2014 - 22:32

Z tymi wizami to wiadomo ;) dla niektórych to  może być problem ,bo potrzebne jest zaproszenie od kogoś z Białorusi w przypadku krótkiego prywatnego wypadu jeśli dobrze zrozumiałem...

 

http://www.wizy.pl/europa/bialorus/


Użytkownik czocho edytował ten post 17 wrzesień 2014 - 22:38


#4 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 18 wrzesień 2014 - 06:54

Z tymi wizami to wiadomo ;) dla niektórych to  może być problem ,bo potrzebne jest zaproszenie od kogoś z Białorusi w przypadku krótkiego prywatnego wypadu jeśli dobrze zrozumiałem...

 

http://www.wizy.pl/europa/bialorus/

Dobrze zrozumiałeś. Bez zaproszenia od obywatela Białorusi nie masz jak wjechać na ich teren. Nie wiem jak bazy nad Prypecią ale np. z bazami nad ich jeziorami bliżej granicy z Litwą jakieś 2-3 lata temu nie było najlepiej. 



#5 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 12:47

Nie wiem jak jest z licencjami i bazą turystyczną, ale też mam zaproszenie połowić na Prypeci. Koleś który mnie zaprasza spininguje i trollinguje. Mówi, że przede wszystkim szczupak i w dużej ilości. Sam bym się właśnie z chęcią dowiedział czegoś więcej bo w końcu z trzeba korzystać z zaproszenia  :D



#6 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 19 wrzesień 2014 - 12:50

Problem jest taki, że w przypadku łowienia na dwie łodzie na każdej musi być wędkarz /Białorusin/osoba zapraszająca...w inny sposób prawdopodobnie nie idzie tego obejść :( ....bedac samemu dość szybko można liczyć na kontrolę milicji ;) a to niekoniecznie musi być przyjemne spotkanie :D za niewykupionego trolla jest ćwiara ;)

 

....to w przypadku czterech pływadeł potrzebne są cztery przyzwoitki...masakra :angry: jak ten kochany prezydent Ł. nas kocha ;)


  • dyzio lubi to

#7 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 19 wrzesień 2014 - 21:53

 M.Szymanski kiedys zrobił reportaz z tej rzeki ze szczegolami ...niestety nie pamietam w którym roku..


  • wojciech1919 lubi to

#8 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 13:54

Byłeś może Czocho? Znów powrócił mi temat z wyjazdem i teraz dorosłem do tego żeby z niego skorzystać :D A może ktoś inny był i podzieli się swoimi wrażeniami ? 



#9 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 14 kwiecień 2017 - 16:15

Nie pojechałem wtedy....niestety coś mi wypadlo, ale kumple byli....Parf i Luba55 może Ci trochę opowiedzą co i jak...z tego co mi opowiadali to bida z nędza;-)z rybami bardzo słabo ale wycieczka zaliczona;-)

#10 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 15 kwiecień 2017 - 08:17

Obwód Homelski, rzeka szeroka na 150-300m. Podobna  do Wisły, ze szczyptą Narwi i Bugu, regulacji prawie zero, , Bardzo urozmaicone dno, liczba ciekawych i głębokich miejsc duża, 7,8, do 16m! sporo białej ryby na echo, co tam sporo, w porównaniu do Wisły to zatrzęsienie, ale coś jednak jest nie tak z drapieżnikami, drobny sandacz, boleń, trochę szczupak, jest sum i wszystko co taka rzeka może posiadać. Można tłumaczyć, że trafiliśmy na fatalną zmianę pogody( po okresie upałów i suszy ochłodzenie o 20st., bardzo silny wyż itd.), nowa woda, adaptacja do warunków łowiska, ale presja wędkarsko kłusownicza chyba swoje robi. Ludzie po 15 osób w grupach okupują co lepsze miejsca, z pontonów i łódek polują na sandacze i sumy (głównie gruntówka, ale i trolling na wypasionych jednostkach), mimo to mogę sobie wyobrazić z Prypeci okazy bolca czy sandacza. Gdyby nie 10h mordęgi na granicy, to bym się jeszcze chętnie wybrał.

Załączony plik  prypeć,.jpeg   49,53 KB   16 Ilość pobrań

Załączony plik  prypeć.jpeg   54,54 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  prypeć..jpeg   44,99 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  prypećzed.jpeg   47,45 KB   15 Ilość pobrań



#11 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 15 kwiecień 2017 - 19:34

Piękna duża rzeka w naturalnym stanie.

 

Jako offtop wtrącę tylko, że wielu z nas ma tam swoje bliższe bądź dalsze korzenie, tzn. na ziemiach dawnego Wlk. Księstwa Litewskiego...



#12 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 15 kwiecień 2017 - 19:51

Obwód Homelski, rzeka szeroka na 150-300m. Podobna  do Wisły, ze szczyptą Narwi i Bugu, regulacji prawie zero, , Bardzo urozmaicone dno, liczba ciekawych i głębokich miejsc duża, 7,8, do 16m! sporo białej ryby na echo, co tam sporo, w porównaniu do Wisły to zatrzęsienie, ale coś jednak jest nie tak z drapieżnikami, drobny sandacz, boleń, trochę szczupak, jest sum i wszystko co taka rzeka może posiadać. Można tłumaczyć, że trafiliśmy na fatalną zmianę pogody( po okresie upałów i suszy ochłodzenie o 20st., bardzo silny wyż itd.), nowa woda, adaptacja do warunków łowiska, ale presja wędkarsko kłusownicza chyba swoje robi. Ludzie po 15 osób w grupach okupują co lepsze miejsca, z pontonów i łódek polują na sandacze i sumy (głównie gruntówka, ale i trolling na wypasionych jednostkach), mimo to mogę sobie wyobrazić z Prypeci okazy bolca czy sandacza. Gdyby nie 10h mordęgi na granicy, to bym się jeszcze chętnie wybrał.

 

Mam nadzieję, że  kiedyś jeszcze uda nam się wyskoczyć większą ekipą  ;)

 

P.S Policzyłem łuski i wychodzi , że sandał poniżej forumowego minimum...dostajesz Pan chińskie ostrzeżenie  :D pzdr


  • tibhar lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych