Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionki Spiderwire


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 16:30

Na aukcjach i sklepach intetnetowych jest kilka rodzaji plecionki "spiderwire"Która jest najlepszą propozycją odnosnie parametrów ,

#2 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 20 wrzesień 2014 - 10:55

Ja wybrałem Spiderwire Stealth Code Red Braid - kupuję ją i używam od wielu sezonów. Testowałem też Spiderwire Stealth Camo Braid i uznałem ją za gorszą a Spiderwire EZ Braid to już totalna lipa. Nie łowiłem na Ultracast ale zamierzam ja wypróbować w najbliższym czasie.



#3 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 20 wrzesień 2014 - 11:47

Ja kupilem SS Code Red i uzywalem (bo juz nie uzywam) i rwie sie to jak stare skarpety. Ile stracilem ryb (wcale nie wielkich) i ile przynet to nie wspomne. Na wezlach strzela strasznie.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#4 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 20 wrzesień 2014 - 14:04

Ja kupilem SS Code Red i uzywalem (bo juz nie uzywam) i rwie sie to jak stare skarpety. Ile stracilem ryb (wcale nie wielkich) i ile przynet to nie wspomne. Na wezlach strzela strasznie.
 

Może to kwestia miejsca zakupu ( podróby też się trafiają ) a może rozmiaru ( ja używam w przedziale 0,20 do 0,30mm ) ? Nie sądzę żeby sam sposób wiązania był przyczyną bo każdy ma obczaskane węły jako podstawa. Nie straciłem żadnej ryby na tej plećce, sumki po kilkanaście kilo wyjeżdżały z Wisły na korbie bez pompowania, nawet kilkumetrowe drzewa wydarłem z mułu. Owszem - straty przynęt są na niektórych zaczepach ale to nie wina plećki



#5 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 20 wrzesień 2014 - 14:06

Pleck kupiona w Centrum Wedkarstwa. Grubosc chyba 0,15 .


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#6 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 wrzesień 2014 - 14:08

I ja od kilku sezonów stosuję Red Code (od 0,15 do 0,25 ) i raczej jestem na tak


Użytkownik BOB1 edytował ten post 20 wrzesień 2014 - 14:09


#7 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 20 wrzesień 2014 - 17:47

  Raz kupiłem do casta  Red Code (bodajże 0,22mm) i byłem zawiedziony bardzo. Mimo, że cieńsza mi się wydawała to nie miała podejścia wytrzymałością do PP 15lb, którą zastąpiłem. Po dwóch łowieniach poszła na podkład bo pękała łatwo na zaczepach i to raczej w przypadkowych miejscach. Więcej nie miałem ochoty już testować czy trafiłem bubel. Kupiona na Alle od większego sprzedającego ( nie pojedyńcza oferta).



#8 OFFLINE   Osin

Osin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaWołomin
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 wrzesień 2014 - 18:38

Ja używam red code 0,10 do wędki okoniowej 8 lb opisana jest na ponad 6 kg wytrzymałości i na pewno nie trzyma tych parametrów. Zaletą jej jest to że jest niesamowicie cicha, wadą to że się niszczy na zaczepach i szybko traci kolor

#9 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 20 wrzesień 2014 - 21:28

mialem red code czerwona po 2 tygodniach poszla na podklad ma tylko jedna zalete ze cicho smiga po przelotkach 



#10 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 20 wrzesień 2014 - 23:00

Raz zakupilem plecionke Spiderwire i wiecej na moim kolowrotku sie nie pojawi..... Nie lubie jak plecionka strzela przy wyrzucie i to dosyc lekkich przynet w przypadkowym miejscu ;) moze trafilem na podrobke bo zakup byl na allegro ale wydaje mi sie, ze i tak na rynku jest wiele lepszych plecionek za porownywalna cene.... Stren, PP



#11 OFFLINE   Obdarty

Obdarty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Kuba

Napisano 21 wrzesień 2014 - 13:28

Ja od kilku tygodni katuje na Wiśle ultracast 8 carier 0.14 i oprócz straty koloru(żółty) nie powiem złego słowa bo mocna na węźle nie strzępi się a że szumi na przelotkach to każda po Wisełce tak ma.

#12 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 wrzesień 2014 - 22:02

Ultracast ;)



#13 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 21 wrzesień 2014 - 22:12

Spiderwire Stealth Moss Green używałem i używam-trochę zaskakują mnie opinie o małej wytrzymałości, plecionka mi się sprawdza - jest mocna i się nie plącze. Obecną mam nawiniętą od zeszłego sezonu i wszystko z nią ok, jedynie wyblakła :)



#14 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 22 wrzesień 2014 - 07:12

Kupiłem Reda coś ok 0.23 pod przynęty ok 30g. Pierwszy rzut i trach, nie ma 10m, jeden z kolejnych - to samo. Przy Power Pro i Strenie nie odnotowałem takich problemów.

#15 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 22 wrzesień 2014 - 11:02

Dziękuję Wam koledzy za te wszyskie ppinie . Od kiedy pamiętam zawsze łowiłem na power pro ale chciałem zakupić teraz cieńszą o okrągłym przekroju do delikatnej zabawy 0.10 - 0.12mm . Padło tutaj STREN , czy jest okrągła w tej grubości i Wasze doświaczenia z tą plecionką .
Pozdrawiam

#16 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 22 wrzesień 2014 - 19:49

Dla mnie jest ok, ale ostatnio korzystam z Varivas Sea Bass i jest bardzo ok. Ma #0.8 i dobrze sobie radzi na Zegrzu. Wytrzymałość poniżej 12lb na węźle.

#17 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2014 - 21:57

Dziękuję Wam koledzy za te wszyskie ppinie . Od kiedy pamiętam zawsze łowiłem na power pro ale chciałem zakupić teraz cieńszą o okrągłym przekroju do delikatnej zabawy 0.10 - 0.12mm . Padło tutaj STREN , czy jest okrągła w tej grubości i Wasze doświaczenia z tą plecionką .
Pozdrawiam

Biały Stren Sonic 8 Lb jest zajebisty.



#18 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 23 wrzesień 2014 - 09:29

Biały Stren Sonic 8 Lb jest zajebisty.

. Mam juz tego Strena drugi sezon tylko 10lb i potwierdzam jedna z lepszych linek jakich uzywalem, mi sprawdza sie w sandaczowanu na lekko.

#19 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 10:28

stren potwierdzam naprawde dobry przetestowalem tego dosc  troche a 8 splotowek niecierpie tylko splot na strenie moglby byc lepszy 



#20 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 23 wrzesień 2014 - 20:41

Od 2 sezonów używam spiderwire (0,14 i 0,20) w wersji czerwonej . W tym roku pokusiłem się o wersję żółtą .. Ale zostanę przy czerwonej .. Polecam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych