Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2385 odpowiedzi w tym temacie

#1401 OFFLINE   Łukasz 24

Łukasz 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaz nad Wisły
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 czerwiec 2017 - 09:53

Albo jakie ryby taki UL...

#1402 OFFLINE   Pama

Pama

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 21:57

1 - Daiwa Trout Commander 1-7g, 2m
2 - Dawia Ninja A 1000
3 - Berkley Nanofil 0.08



#1403 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 lipiec 2017 - 11:31

Po raz kolejny widzę nanofil.Ale do UL to chyba max 0,06 wystarczy?

Na takim 0,08 to ciężarki 20 g do bocznego troka latały...


  • Kamil_D i Alexspin lubią to

#1404 OFFLINE   dagu

dagu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 20:17

Panowie jak wam sie kręci tymi Stradicami Cl4. Przymierzam sie do zakupy 1000 ale nie mam możliwości pokręcenia. Z góry dziedzięki za odpowiedź.

#1405 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 02 lipiec 2017 - 20:23

Mam 2szt CI4+ 2500 - bardzo fajne mlynki, polecam

#1406 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 02 lipiec 2017 - 20:30

Ja mam spora kolekcje stradic' ow od pierwszej generacji ci4, ci4+ fa oraz najnowsza ci4+ fb. Powiem tak napewno sa nie warte tyle ile wynosi oficialna cena. Ja za swoje dalem max 550zl + cos extra za szpule.

Jesli kupisz do 600zl nowke to napewno warto wszystko powyzej to juz troche inna para kaloszy. Jedno trzeba im przyznac ze sa to dobre konstrukcje, ktore napewno sporo przetrwaja przy xul lub ul.

Rarenium czyli stradic z innym przelozeniem po 3 latach i kilku duzych przylowach dziala jak nowka. Co roku smarowany, wedlug serwisanta nie ma sladu zuzycia. Jedyne do czego mozna sie przyczepic to rysujace sie powierzchnie ale to od odkladania na burte lodki. Nie zawsze w werwoze walki odklada sie wedke na podkladke z pianki

Ale tak juz jest ze trzeba cos kupic i zawsze mozna do czegos dolozyc...

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik mathew.stepnicki edytował ten post 02 lipiec 2017 - 20:47

  • strary lubi to

#1407 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 03 lipiec 2017 - 10:15

Witam

 

do Krzysiek  ostatnio Matagi SS LL  po  testach  i jeśli bez problemu   i pod pełną  kontrolą  szczupaki  55-65 cm  to chyba  nie  można  nazwać  go typowym UL   przynęty  3-7 g  plus 3"k ES  i Mans 5 cm  bardzo fajnie  z woblerem

 

5 cm Rapala Shad Rap  czyli taki    UL /L   do  niewielkich  przynęt ,  ale nie  bojąc się  o większe  przyłowy  niż okoń  na zawodach ...u mnie  z   YGK  PE  06 I 08   i Vanguish 12  2500 HGS ..

 

pzdr

 

Maciej



#1408 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 04 lipiec 2017 - 22:44

Witam

 

do Krzysiek  ostatnio Matagi SS LL  po  testach  i jeśli bez problemu   i pod pełną  kontrolą  szczupaki  55-65 cm  to chyba  nie  można  nazwać  go typowym UL   przynęty  3-7 g  plus 3"k ES  i Mans 5 cm  bardzo fajnie  z woblerem

 

5 cm Rapala Shad Rap  czyli taki    UL /L   do  niewielkich  przynęt ,  ale nie  bojąc się  o większe  przyłowy  niż okoń  na zawodach ...u mnie  z   YGK  PE  06 I 08   i Vanguish 12  2500 HGS ..

 

pzdr

 

Maciej

 

Tak tylko pytałem pro forma. Coś mi się kołacze po głowie, że za UL umownie uznaje się kije do 6 lub 8 lb. Matagi SS LL nominalnie ma 10 lb, realnie pewnie ok. tych 8 lb, stąd właśnie pytanie.

Niezależnie od tego, jak dotąd na tej wędce nie uwiesiło mi się nic większego niż okonie ok. 25 cm i nieduży szczupaczek, więc jej maksymalnych możliwości nie miałem okazji sprawdzić.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 04 lipiec 2017 - 22:45


#1409 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 15:52

Delikatna zmiana.

Dam Effzett Microflex 2.30 7g

Daiwa Revros E2500A(szpula ninja)

Mikado Nihonto Fine Braid 0.06 Orange

Następna zmiana

Dam Effzett Microflex 2.30 7g

Okuma Inspira C-40x FD 20

Mikado Nihonto Fine Braid 0.06 Orange

jeszcze czas na nową linkę.



#1410 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 lipiec 2017 - 04:46



(...) jeszcze czas na nową linkę.

Spróbuj przekonać się do żyłki, zobaczysz jaka to ogromna różnica i jak dalece bardziej do UL-a pasuje żyłka niż plecionka. Polecam 0,10mm, używam takiej i gwarantuję, że zdecydowanie lepiej będzie funkcjonować z UL-em niż jakakolwiek plecionka nawet najwyższej klasy. Jeśli boisz się takiej średnicy, weź 0,12 ale nie przekraczaj 0,14mm. Przekonasz się jaka jest różnica na plus.



#1411 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 05:23

Spróbuj przekonać się do żyłki, zobaczysz jaka to ogromna różnica i jak dalece bardziej do UL-a pasuje żyłka niż plecionka. Polecam 0,10mm, używam takiej i gwarantuję, że zdecydowanie lepiej będzie funkcjonować z UL-em niż jakakolwiek plecionka nawet najwyższej klasy. Jeśli boisz się takiej średnicy, weź 0,12 ale nie przekraczaj 0,14mm. Przekonasz się jaka jest różnica na plus.


Żyłka do mnie nie przemawia, niestety. Jestem zdecydowanie zwolenikiem plecionki m.in ze wzgledu na lepszą kontrole nad przynęta, a co najważniejsze lepsze przekazywanie brań.

#1412 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 05:33

Sprobuj uzyc nanofil 0.04mm ma jedna super zalete, leci z niego najdalej. Tylko problem wezlow ale na to tez sa sposoby. Nanofil zielony 0.04mm polaczony z konger elvis 225m i micro-jig 0.7gr leci dalelko.

I najwazniejsze do nanofila uzywam stradica ci4+ w rozmiarze 2500 tak aby szpula miala wieksza srednice...

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

#1413 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 lipiec 2017 - 05:38

Sprobuj uzyc nanofil 0.04mm ma jedna super zalete, leci z niego najdalej. Tylko problem wezlow ale na to tez sa sposoby. Nanofil zielony 0.04mm polaczony z konger elvis 225m i micro-jig 0.7gr leci dalelko.

I najwazniejsze do nanofila uzywam stradica ci4+ w rozmiarze 2500 tak aby szpula miala wieksza srednice...

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

To jest najlepsze rozwiązanie, nanofil 0,04. Ja stosuję przypony z żyłki 0,10  0,08 .Mają  urywać się na węźle oraz okoń nie jest tak nieufny, bo żyłka jest przeźroczysta, leci z takiego zestawu jak z procy, no i czucie brania większe jak na żyłce..


Użytkownik Jozi edytował ten post 21 lipiec 2017 - 05:39


#1414 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 lipiec 2017 - 05:39

No cóż "każdy ma swoich znajomych", #Zandermafija, niby masz rację, ale za to długość rzutu często jest nieporównywalna na korzyść żyłki. Doświadczyłem tego używając plecionki 0,04 i żyłki 0,10, wizualnie grubość zbliżona ale różnica w odległości rzutów około 3-5m na korzyść żyłki a to może mieć czasem decydujące znaczenie z dotarciem do stanowiska żerującej ryby. Ma również znaczenie przy wietrznej pogodzie. Przy dość silnym, bocznym wietrze, wędziskiem 0,5-6g z żyłką byłem w stanie podać przynętę 2-gramową na odległość 15-20m w to miejsce, w które celowałem, co było nierealne na plecionce znoszonej przez wiatr, ale nie doświadczyłbym tego gdybym nie spróbował. :)

 

PS

Nanofil zupełnie do mnie nie przemawia, też miałem 0,04 po kilku wypadach rwał się się jak nitka w zupełnie nieprzewidywalnych miejscach a nawet podczas wyrzucania przynęty 2-3 gramowej. Poza tym równy nawój na szpulę jest praktycznie nie do osiągnięcia... :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 21 lipiec 2017 - 05:47


#1415 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 05:44

Jesli ktos uzywa 2gr przynety o lacznej masie to nanofilu osiagnie najleszpy zasieg rzutu. Jesli chodzi o mnie to lowie na specyficznej wodzie. Plytkie jezioro z duza populacja wzdreg dosc sporych takich do 38cm. I tylko dzieki nanofilowi jestem wstanie sie do nich dobrac. Zylka 0.10mm ok ale tylko na czystej wodzie bo taka wzdrega plus roslinki rowna sie brak przeciwnika w podbieraku.

Nie lubie upiekszac wzdreg jigami...

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
  • coma i Tom Rob lubią to

#1416 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4545 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 21 lipiec 2017 - 05:45

Mnie nanofil tak skutecznie do siebie zniechęcił, że teraz to mogę co najwyżej wziąć za darmo aby przekazać dalej. Rwie się toto przy bele zaczepie ... Owszem może i na czystą wodę to się i nada, ale nie na zaczepową.


  • G_rzegorz i Alexspin lubią to

#1417 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 05:49

Jak pisalem ma on swojw wady i zalety. Ja napewno z niego nie zrezygnuje.

Przy srednicy 0.04mm ma wieksza wytrzymalosc na wezle od zylki 0.10mm. Jesli sprawdzasz wezel czesto to nie ma sie o co martwic. A szpulke nanofila trzeba wymiec tak czy inaczej po 2-3miesiacach.

Zreszta kazdy lowi na to co uwaza za odpowiednie mi poprostu on odpowiada...

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
  • coma lubi to

#1418 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 lipiec 2017 - 05:56

Mateusz, ile taka 38-centymetrowa wzdręga może ważyć? 1kg? 1,2kg? Każdą taką rybkę wyholuję Ci moim Ultrisem Mikros na żyłce UV 0,10. Uważam że ten sam efekt na nanofilu 0,04 jest nieosiągalny, a plecionka 0,04 to przerost formy nad treścią, zwłaszcza jeśli stosuje się przynęty 1-4g przy dobrym wędzisku "wklejance".


Użytkownik Alexspin edytował ten post 21 lipiec 2017 - 05:58


#1419 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 06:00

Ostania byla 39cm wazyla prawie 1.45kg spasiony potwor. Szkoda tylko ze telefon zostal w samochodzie i nie mam zdjecia.

Ja tylko mowie o swoich doswiadczeniach, tak jak kolega Jozi.

Wiem ze takie rybki rzadko sie wieszaja ale mialem juz kilka niespodzianek i ten nanofil dal rade i chociaz zobaczylem rybke...

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

#1420 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 lipiec 2017 - 06:16

Nikt nie przekona mnie do nanofilu, jak napisałem, po kilku wypadach rwał mi się w nieprzewidywalnych miejscach a wyciągnięcie przynęty z miękkiego zaczepu graniczyło z cudem. Natomiast okonie ok. 30cm na UV 0,10 wyjmuję "balonem". Na UV 0,10 jeszcze nie straciłem przynęty, na nanofilu, niestety kilkanaście.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 21 lipiec 2017 - 06:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych