Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój UL sprzęt (wędka, kołowrotek, plecionki-żyłki)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2385 odpowiedzi w tym temacie

#1961 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 28 lipiec 2019 - 10:58

Ja do UL używam Shimano Stradic 1000 Hg i jestem mega zadowolony.

#1962 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 lipiec 2019 - 11:07

A tak nad wodą wyszły:

 

MC + Stradic

g8CVyb.jpg

 

Kij od Mekamila + Abu Soron

frxGLf.jpg

 

 

pozdro

Ja foty podziwiam, mniej sprzęt :)  :)  :) .


  • Gold Tinca tinca lubi to

#1963 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 28 lipiec 2019 - 13:51

Dla mnie niskie przełożenie w przypadku kołowrotka do xul nie jest zaletą a wręcz przeciwnie ,np.przy połowie wzdręg które są bardzo szybkie i trzeba zdecydowanie reagować podczas holu to niskie przełożenie to wyklucza ,zanim zdołamy co kolwiek zrobić holowana ryba już postara się o to żeby było za późno, podczas rzutu minimalny powiew wiatru przy tak lekkich przynętach robi tzw.balon z linki i przy większym przełożeniu bardzo szybko można to skorygować, kolejny przykład jak potrzebujemy szybko zwinąć przynętę bo okazało się że nie rzuciliśmy w miejsce w którym nie ma ryb bo nieznacznie się przemieściły i musimy szybko reagować

Mam dwa Daiwa 14 Presso:

1025 przełożenie 4,8:1 60cm/obr. - masa 170g, 0,12mm-100m.

2015H przełożenie 5,6:1 75cm/obr. - masa 185g, 0,12mm-100m czyli pojemność szpuli taka sama.

Shimano 12 Vanquish:

1000S przełożenie 5,0:1 63cm/obr. - masa 160g, 0,14mm-145m. - i tuningowana Yumeya C2000SSS - 0,12mm/100m.

 

Z tych trzech kołowrotków zupełnie nie przypadł mi do gustu Presso 2025H, tylko i wyłącznie do połowu białorybu - z powodu zbyt dużej szybkości nawoju.

Na przydomowych wodach trudno raczej znaleźć wzdręgi, celowo łowię zwykle płocie z różnym przyłowem.



#1964 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 31 lipiec 2019 - 07:52

Witam.

 

Do kolekcji doszedł nowy kołowrotek  stella FE :)

 

1. Matagi Area Trout Long Casting TWA-662 XUL 198cm cw. 0,2-1g 1-2lb

2. Matagi TR 56 Super Area Sensor XUL 173cm cw. 0,2-1g 1-4lb

3. Matagi TR60 Super Area Sensor 183cm cw.  0,5-2,5g. 1-4lb

4. Phenix Mosquito z szklana wklejką 198cm  cw. do 0.5-2g

 

 

 

1. Shimano Twin Power 1000 FB

2. Shimano Twin Power 1000 FA

3. Shimano Stella 1000 FE :)

4. Shimano Stella 1000 FJ

TR56 Super Area Sensor XUL, 173cm, 2 części, 0,2-1g, 1-4lb - interesuje mnie realny zakres cw. stosowanych przez Ciebie przynęt.

Na jaką odległość pozwala rzucić przynętą o deklarowanej minimalnej masie 0,2g i czy w ogóle pozwala?

A jaka jest górna granica cw.?

Ja generalnie w wędkach klasy XUL bardzo rzadko wykorzystuję górny zakres cw., tu pytam, gdyż ten blank na rynek rosyjski jest inaczej opisany: 0,5-2g.

Mam nadzieją, że już to sprawdziłeś.


Użytkownik MieczysławS edytował ten post 31 lipiec 2019 - 07:54


#1965 OFFLINE   Filip.

Filip.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaZdzieszowice
  • Imię:Filip

Napisano 31 lipiec 2019 - 10:41

Witam,

Ja stosuje do nie przynęty o wadze od 0,2 do 0,8 g.

 

0,2 g rzucam bez jakiegoś problemu długości nigdy nie mierzyłem ale leci na zadowalającą odległość jak na taki paproch.

 

Nie sprawdzałem jak jest opisany na inny rynek bo nie mam takiej potrzeby. B) Zresztą co za różnica jak jest opisany na innym rynku ważne że łowi.


  • kubaS 1 lubi to

#1966 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 31 lipiec 2019 - 11:52

Witam,

Ja stosuje do nie przynęty o wadze od 0,2 do 0,8 g.

 

0,2 g rzucam bez jakiegoś problemu długości nigdy nie mierzyłem ale leci na zadowalającą odległość jak na taki paproch.

 

Nie sprawdzałem jak jest opisany na inny rynek bo nie mam takiej potrzeby. B) Zresztą co za różnica jak jest opisany na innym rynku ważne że łowi.

Dla mnie ten zakres przynęt jest optymalny, ale sądząc po mocy blanku 4lb, jego zbieżności i grubości wklejki, sądzę, że opis na rynek rosyjski jest poprawny.

Ponadto przy przyłowach np. lina, karpia czy innej silniejszej ryby, wędka pozwoli jeszcze na chociażby ograniczoną nad nią kontrolę. Jest to dla mnie ważne.

Czytając recenzję Matagi TWJ-562XUL, 0,2-1g 1-2lb., z rosyjskiego rynku o realnych takich parametrch blanku, doszedłem do wniosku, że jest on dla mnie obecnie nieprzydatny.

Pozwala mormyszingiem łowić przynętami w zakresie 0,1-0,45g, co dla połowów białorybu jest właściwością znakomitą, ale akwariowy okonek gnie kij po rękojeść, co wyklucza kontrolę nad większym przyłowem.  



#1967 OFFLINE   kalenji84

kalenji84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOpoczno
  • Imię:Przemysław

Napisano 31 lipiec 2019 - 19:00

Siemanko szukam wklejanki pod okonia na trok coś do max 7g żeby i jak coś bialoryb na mikro polowic zastanawiam się nad takimi kijami :
Gunki Finesse
Konger WC Elvis
Cormoran raycor x
Konger Mikros
Favorite bluebird. Co byście polecali z tych kijkow.

#1968 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 01 sierpień 2019 - 05:19

Z autopsji polecam https://allegro.pl/o...1198-7864609754 wędzisko na bardzo dobrym poziomie. Cena znacznie niższa niż wskazywałby na to poziom techniczny i użytkowość.



#1969 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 sierpień 2019 - 06:08

Zobacz coś z major crafta np firstcast.

#1970 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 01 sierpień 2019 - 22:26

Z autopsji polecam https://allegro.pl/o...1198-7864609754 wędzisko na bardzo dobrym poziomie. Cena znacznie niższa niż wskazywałby na to poziom techniczny i użytkowość.

 

Miałem, skusiłem się bo taniocha, ale opis nieadekwantny do rzeczywistości, lepsze o niebo tango.



#1971 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 sierpień 2019 - 10:41

Z autopsji polecam https://allegro.pl/o...1198-7864609754 wędzisko na bardzo dobrym poziomie. Cena znacznie niższa niż wskazywałby na to poziom techniczny i użytkowość.

 

Miałem, skusiłem się bo taniocha, ale opis nieadekwantny do rzeczywistości, lepsze o niebo tango.

Tyle, że cena co najmniej dwukrotnie wyższa, więc porównanie nietrafne. Porównaj z wędziskami za 200-250 zł o identycznych, deklarowanych parametrach. Co do opisu, absolutnie nie zgadzam się, obsługuje przynęty od 0,7 do 7g bez najmniejszych oporów. Lżejszych i cięższych nie próbowałem. Wyczucie pracy przynęty bardzo dobre, brania sygnalizowane bez zastrzeżeń. Poza tym trudno porównywać wędzisko 0,5-6g/213cm/115g z wędziskiem 1-8g/240cm/129g. Przy tak delikatnych wędziskach i tych parametrach - 1g i 1cm to już duża różnica.

 

Ps

Link dotyczył wędziska 0,5-6g/198cm/98g, ale wówczas porównanie z Tangiem w ogóle nie miałoby sensu. Dodam, że używałem właśnie wersji 213cm, a Tango też miałem kilkakrotnie w ręku i nie zaprzeczam, że jest lepsze, ale czy aż tak, żeby kosztowało 2 x drożej? Wątpię.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 02 sierpień 2019 - 10:56


#1972 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 15 sierpień 2019 - 20:07

Zastanawiałem się, gdzie to pytanie umieścić, ale chyba tutaj - w końcu hak to także część zestawu spinningowego.

Ma ktoś te haki w rozmiarach 4 i 6?

https://www.mikado.p...urashka-big-eye

Oraz te w najmniejszym rozmiarze 2?

https://www.mikado.p...heburashka-slim

 

Byłbym wdzięczny za podanie ich dokładnych długości. Najlepsza byłaby fotka tych haków w powyższych rozmiarach na kartce papieru w kratkę.



#1973 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 01 październik 2019 - 13:57

Panowie używa na forum ktoś kijka Azura Olivia lub Shimano Technium Trout Arena, za dużo nie ma o tych wędkach w necie.



#1974 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 01 październik 2019 - 19:48

Panowie używa na forum ktoś kijka Azura Olivia lub Shimano Technium Trout Arena, za dużo nie ma o tych wędkach w necie.


Technium Trout Arena miałem okazję połowić tym kijem. Nie pamiętam dokładnie jaki to był konkretnie model, ale coś tam mogę podpowiedzieć.

#1975 OFFLINE   Ostry

Ostry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Marcin

Napisano 02 październik 2019 - 05:54

Technium Trout Arena miałem okazję połowić tym kijem. Nie pamiętam dokładnie jaki to był konkretnie model, ale coś tam mogę podpowiedzieć.

 

Dzięki, interesuje mnie wersja 195 cm ale właśnie sam się zastanawiam czy brać tą 0,5-3 czy 1,5-4,5, wędka ma być na zimowo wiosenny białoryb i jakieś okonki, najwięcej będę łowił na jigi na koralikach 4-4,5 mm. Oczywiście jeszcze jakieś małe gumki itd... Byłem ciekawy od ilu widać już opad na poszczególnych wersjach i od ilu gram nie dają już rady.



#1976 OFFLINE   lukasz_c

lukasz_c

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 04 październik 2019 - 21:26

Prawie na pewno używałem tego do 4,5g i moim zdaniem to zdecydowanie nie jest kijek pod mikro jigi. Rzucałem nim 8g czeburaszką + guma 3 cale i strachu nie było. Poprowadzić taki zestaw również spokojnie się dało, przy czym muszę zaznaczyć, że to było jednostajne ściąganie w toni.
Do takich zastosowań proponowałbym dołożyć trochę i zbudować wędkę w pracowni na blanku Matagi Super Trout.

#1977 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 08 październik 2019 - 08:06

Dzięki, interesuje mnie wersja 195 cm ale właśnie sam się zastanawiam czy brać tą 0,5-3 czy 1,5-4,5, wędka ma być na zimowo wiosenny białoryb i jakieś okonki, najwięcej będę łowił na jigi na koralikach 4-4,5 mm. Oczywiście jeszcze jakieś małe gumki itd... Byłem ciekawy od ilu widać już opad na poszczególnych wersjach i od ilu gram nie dają już rady.

Jeśli myślisz o łowieniu najlżejszymi "paproszkami", brałbym tę 0,5-3,0g. Nie miałem do czynienia z Technium, ale Ultris 0,5-6g zdecydowanie różnił się od Ultrisa 1-10g.



#1978 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 23 listopad 2019 - 12:22

Sezon powoli schyla się mu końcowi ale w poprzednim sezonie UL w grudniu robił robotę :D

Przygotowane wedki:
Tict Ice Cube IC 69-F
Lureleader Rockfisher LRF-702UL-S
Jackson Kawasemi Rhapsody TULN-522L
MHX s781-2
Batson sp781-2

Kołowrotki:
Shimano Rarenium FA 2500
Shimano Rarenium FA 2500S
2x Shimano Stracić ci4+ 2500
Shimano Soare c2000pgss
  • malinabar i Tom Rob lubią to

#1979 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 23 listopad 2019 - 15:55

Chcesz aż 2 Shimano "Stracić"? ;-)

#1980 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 30 grudzień 2019 - 13:09

Jakieś opinie o Matagi TR56? Mikrojigi i gumki na malutkich hakach za białorybem




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych