Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka Power Pro - uwagi i spostrzeżenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 kwiecień 2009 - 15:00

mnie sie wydaje, ze nie jest nagonka, tylko po prostu lepsze jest wrogiem dobrego :D

#22 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 08 kwiecień 2009 - 15:03

mnie sie wydaje, ze nie jest nagonka, tylko po prostu lepsze jest wrogiem dobrego :D

no to się dogadaliśmy :lol:

#23 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2009 - 15:51

Ja nadal jestem wierny PP, i póki co nie narzekam. A łowię już na te nowe, np. czerwona phantom red. Chociaż, coś jest w tym co pisze @psulek, ze te niegdysiejsze wydawały się kapkę mocniejsze :huh: a może po prostu, najlepiej Panie, to było przed wojną?

Co do innych plecionek, to pamietam jak 2 lata temu szybko zakonczyla zywot nad Ebro śliczniusia okrąglisia topowa plecioneczka - zaraz podpytam Guza co to był za szajs. Odpowiedz: SPIDERWIRE <_<

#24 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 08 kwiecień 2009 - 18:04

Z tym sufixem to też lekka przesada - żyłki to może jeszcze ujdą ale plecionki to totalny szmelc.

#25 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 09 kwiecień 2009 - 02:08

Dwa lata temu kiedy zaczynalem przygode z jerkiem pamietam ze na tym forum chcialem zeby mi doradzono jaka plecionke wybrac. Wiekszosc odpowiedzi wzkazywalo na PP dlatego lowie na nia do dzis i w tym sezonie tez zamierzam (wlasnie moj kolowrotek zostal napelniony zielona PP) Jak do tej pory nigdy sie na niej nie zawiodlem i przy przynetach powyzej 2 uncji sprawuje sie dobrze.
Przeprowadzalem test wytrzymalosciowy nowej PP 50 LB. tyle ze nie byl to test dokladny bo do testu uzylem mojego starego atlasu i wywnioskowalem ze ciezar poruszajacy sie po szynach(prowadnicach) w gore ma wiekszy opor niz przy wolnym ciezarku. Wiec wynik byl taki -przy 40 funtach wytrzymywala przy 50 pekala. Tak jak wspominalem musze to zrobic jeszcze raz na wolnych ciezarach.
Aha male pytanko czy na PP sprzedawanej w Polsce na pudelku(nie na szpuli) widnieje napis Made in USA ?

#26 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 kwiecień 2009 - 17:24

Ja
Co do innych plecionek, to pamietam jak 2 lata temu szybko zakonczyla zywot nad Ebro śliczniusia okrąglisia topowa plecioneczka - zaraz podpytam Guza co to był za szajs. Odpowiedz: SPIDERWIRE <_<


Spiderka używam w Norwegii równolegle z PP. PP jest lepszy do spina i pilkerka a Spider do padlinówki. Ale to tylko moje subiektywne odczucie... B)


#27 OFFLINE   klubklen

klubklen

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 15 kwiecień 2009 - 06:40

Plecionka jest na prawdę fajna...
od marca używam 8lb przy polowie okoni i musze przyznac ze wytrzymalosc oraz sztywnosc sa idealne :D
jeszcze mi nie zdarzyło sie aby mi w locie np. naplatala lub zle ukladala na kolowrotku...
PS, jak lowie na paprochy na lekkich glowkach to dlugosci rzutow sa porownywalne jak przy lowieniu na zylke
a jakos ilosc przynet traconych w zaczepach spadla o okolo 80% :D
polecam

#28 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2009 - 14:38

Spiderka używam w Norwegii równolegle z PP. PP jest lepszy do spina i pilkerka a Spider do padlinówki. Ale to tylko moje subiektywne odczucie...

Sławek, mozesz rozwianac?
Znaczy sie masz na mysli Spider Staelth? Na czym polega wyzszosc a na czym nizszosc?

Gumo

#29 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2009 - 20:41

PP jest bardziej sztywna a Spider mięciutki.

#30 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 kwiecień 2009 - 11:54

Aha..
Po Stealth'cie nie spodziwam sie rewelacji ale moze ta long casting pokaze cos wiecej.
Zgadza sie, PP jest sztywny co ma ulatwiac rzuty i rzeczywiscie ulatwia, z tym ze mnie to sie dosc czesto placze, jak juz wspominalem glownie przy niesprzyjajacych warunkach rzutowo-pogodowych.

Gumo

#31 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 kwiecień 2009 - 20:35

Ja juz calkowicie wyszedlem z PP.
Od listopada uzywam Sufix Performance Braid.
Jestem bardzo zadowolony, i jak skoncze ta szpulke (1100 m) to siegne po nastepna. Uzywam 30 lb fluo.

Do zabaw lzejszych uzywam Strena, a do najciezszych Tufline XP...
Nie tesknie za PP.

Guzu




#32 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 10:48

słuchajcie używam plecionki power pro 0,15 na przynęty 30-50 gr i zauważyłem, że mi się strasznie strzępi po weekendzie muszę odcinać jakieś 20m a nawet 30 m coś jest nie tak albo kołowrotek ma gdzieś zadrę i strzępi albo może przelotki mi strzępia..? Co obstawiacie? Generalnie tak zaczęło się dziać jak wróciłem ze Szwecji gdzie łowiłem na szkierach hmmmm może ta słona woda rozwaliła mi przelotki albo plecionke rozwaliła i w połączeniu z dużą waga przynęt i tarciem strzępi się i strzela? dzięki, pzdr!



#33 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów

Napisano 20 wrzesień 2018 - 15:28

Cześć, chyba wszystko jedno co obstawiamy, proponuję dobrze spojrzeć na przelotki i rolkę. Można jeszcze wypłukać plecionkę może tam się sól skrystalizowała ? Ale to chyba mało prawdopodobne
Tomek

#34 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 wrzesień 2018 - 16:38

najważniejsze ... czy kupiłeś naprawdę POWER PRO czy podróbę PP....  ;)

i czy to x 4 , czy możne x 8 - bo te x 8 niestety mają tendencją do takich zachowań  :( .

Normalnie powinno się strzępić powiedzmy 1-3m (kontakt z piachem, kamieniami, przeciążenia w czasie rzutu i ewentualnego uwalniania z zaczepów)  , ale nie 30m po 2wu dniowym łowieniu  ;) .

Coś ewidentnie jest nie TAK -  rolka, przelotki, autentyczność plecionki  ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 20 wrzesień 2018 - 16:39


#35 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 wrzesień 2018 - 18:57

słuchajcie używam plecionki power pro 0,15 na przynęty 30-50 gr i zauważyłem, że mi się strasznie strzępi po weekendzie muszę odcinać jakieś 20m a nawet 30 m coś jest nie tak albo kołowrotek ma gdzieś zadrę i strzępi albo może przelotki mi strzępia..? Co obstawiacie? Generalnie tak zaczęło się dziać jak wróciłem ze Szwecji gdzie łowiłem na szkierach hmmmm może ta słona woda rozwaliła mi przelotki albo plecionke rozwaliła i w połączeniu z dużą waga przynęt i tarciem strzępi się i strzela? dzięki, pzdr!


Miałem to samo z PP z dwóch różnych źródeł (jedno tu z forum). Pomogła zmiana plecionki na inną.

#36 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 wrzesień 2018 - 20:42

... łowie tą plecionką (PP x 4) nieprzerwanie ponad 20 lat w różnych miejscach i różnymi sposobami , grubościami....

Jak dla mnie jest więcej niż OK za te pieniądze , czego niestety nie mogę powiedzieć o plecionkach z wyższego "teoretycznie" lewelu  :( - tu było więcej wpadek i to za większe pieniądze.....

PP x 8 NIE DOTYKAM !!!  ;)  :) , tu niestety nie popisali się jak na razie.

Obecnie jest bardzo duży wybór plecionek , różnych marek ; niektóre lepsze - niektóre droższe , jedne bardziej - drugie mniej lubiane .....

Najważniejsze jest jedno : aby kupić produkt oryginalny i nie jakiś  "zmumifikowany"   ;) .

Trzeba testować , aż się coś spodoba i będzie dawało zadowolenie ...  ;)  :) i nie trzeba się kierować tylko ceną , bo ona obecnie nie jest wyznacznikiem jakości ... niestety  ;)  :(


Użytkownik miramar69 edytował ten post 20 wrzesień 2018 - 20:47


#37 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 wrzesień 2018 - 23:53

obecnie i od dawna tylko Sufix Performance Braid ...tak jak juz Guzu zaznaczyl......10lb na Browny w Strumieniu ......mocniejsze na reszte drapieznych ryb...PP to byla kiedys  gdy era plecionek wkraczala ....


  • Guzu lubi to

#38 OFFLINE   bywalec84

bywalec84

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 06:20

plecionka jest 4 splotowa oryginalna na pewno. Nigdy nie miałem problemu z tymi plecionkami albo mi kołowrotek strzępi albo przelotki hmmm po dwóch dniach plecionka w rękach pęka a nawinięta jest już nowa kurcze:/



#39 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 24 wrzesień 2018 - 07:09

Dobrze przyjrzyj się rolce kołowrotka  - czy aby nie jest "nadcięta" , lekko się obraca  lub czy się nie "przycina" pod obciążeniem (zanieczyszczenia lub nadmierny luz , korozja łożyska).

Pod szkłem powiększającym oglądnij dokładnie wszystkie przelotki - może któraś jest "pęknięta" lub też ponacinana i niszczy plecionkę.

Często pęknięć "porcelanki" nie widać gołym okiem , a robotę robią ,  że hej  ;) .



#40 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 24 wrzesień 2018 - 07:22

Również używam 4 splotowej P.Pro.

Złego słowa nie powiem.O innej nie myślę...

To co kolega wyżej opisał to z całą pewnością nie z winy plecionki...No chyba że podróba. ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych