Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionka Power Pro - uwagi i spostrzeżenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 wrzesień 2018 - 07:41

Po tak krótkim okresie użytkowania to na pewno nie wina plecionki.

Posłuchaj rady Mariusza a pewnie szybko znajdziesz winowajcę ;)



#42 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 wrzesień 2018 - 10:05

Ja z kolei również miałem przykry przypadek ostatnio z plecionką Power Pro MossGreen.

Do tej pory używałem przez 6lat!!! zółtej Power Pro - i nadal jest ok - postanowiłem jednak zmienić na nową i zaczęły się problemy.

Nawijana z nawijarki na sucho - sprzedawca mi za ciasno ją nawinął przez co przy pierwszym wędkowaniu zaczęły się robić gniazda i straciłem 40 metrów. Wkurzyłem się ale sprzedawca zachował się okej i dał rabat w sensie nie liczył 40 metrów z nowego zakupu. Nawijałem w sklepie już kołowrotkiem na sucho ale również za pomocą licznika nawijarki - wg. mnie za ciasno znów nawinięta - machnąłem ręką. Kolejne wędkowanie i znów gniazdo i stracony wobek hunter fantom przy rzucie - dobrze, że szczytówka się nie złamała - sic! - poszlo znów około 40 metrów.

Odwinąłem ją - nawinąłem na drugi kij i zamówiłem poprzez internet żółtą Power Pro. Nawinę ją swoim sposobem - tak samo jak tę którą użytkowałem 6 lat - czyli za pomocą kołowrotka przez mokrą szmatkę.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 24 wrzesień 2018 - 10:07


#43 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 24 wrzesień 2018 - 14:01

Świeżo nawinięta PP musi zmięknąć (2-3 wypady nad wodę). Do tego czasu należy się liczyć ze splątaniami. A potem może służyć latami.


  • Friko lubi to

#44 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 24 wrzesień 2018 - 14:06

I ja mam 4 splotową, jestem zadowolony.



#45 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 24 wrzesień 2018 - 14:40

obecnie i od dawna tylko Sufix Performance Braid ...tak jak juz Guzu zaznaczyl......10lb na Browny w Strumieniu ......mocniejsze na reszte drapieznych ryb...PP to byla kiedys  gdy era plecionek wkraczala ....

 

To jest dobra plećka, miałem trochę obawy, bo jest naprawdę tania, ale 30 lbs do jerków idzie jak burza. I mało się strzępi, mniej niż inne w podobnej cenie.



#46 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 24 wrzesień 2018 - 14:46

Świeżo nawinięta PP musi zmięknąć (2-3 wypady nad wodę). Do tego czasu należy się liczyć ze splątaniami. A potem może służyć latami.

U mnie zero splątań (obojętnie czy świeżo nawinięta czy nie)...Używam z młynkami stało szpulowymi... ;)



#47 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 12:24

Przy łapaniu na lekko trzeba co kilka rzutów założyć coś cięższego , aby pletka ułożyła się trochę ściślej na szpuli. Zapobiegnie to brodom.


  • Friko i Alek. lubią to

#48 OFFLINE   Alek.

Alek.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów
  • Lokalizacjaraz tu, raz tam

Napisano 27 wrzesień 2018 - 00:34

Na multiku nigdy nie miałem z nią problemów, ale na kołowrotku spinningowym po zmianie przynęty na lżejszą często dochodziło do splątań. Widać taka jej uroda.


  • Friko lubi to

#49 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 wrzesień 2018 - 06:44

Przyszła zamówiona Power Pro 0.15 na szpuli 275m.

Musiałem regulować podkładkami kręcioła by nawinął ją równo ale ostatecznie się udało.

Pletka na szpuli w letniej wodzie nawijana dodatkowo przez mokrą mikrofibrę.

Ułożenie pierwsza klasa.

Po pierwszych testach nad wodą wrócę tu z informacją czy jest ok. Moim zdaniem tak nawinięta plecionka nie ma szans by się plątała. Poprzednią jak mówiłem wcześniej nawijałem w ten sposób i łowiłem przez 6 lat często zmieniając na łowisku przynęty w zakresie 6-25gr.

Dwie uwagi tylko - zamawiałem żółtą - przyszła biała - nigdy białej nie miałem - czy one się czymś różnią (biała, zielona, czerwona, żółta)?

Druga sprawa - w wielu aukcjach wytrzymałość pletki jest podawana różna. Dla przykładu przy zamówionej przeze mnie 0.15 wytrzymałość na szpuli napisana 5kg. W ulotce dołączonej do pletki w tabeli na końcu napisane jest, że przy 0,15 powinna mieć 9kg.

W internecie też sprzedają zarówną tę 0.15 - 5kg jak i 0.15 - 9kg. Na aukcji któregoś użytkownika deklarującego towar oryginalny pochodzenia USA pisze, że plecionki produkowane na rynek Europejski mają właśnie 9kg - te z rynku amerykańskiego mają 5kg. To by się w sumie pokrywało z opisem aukcji w której ja zakupiłem plecionkę bo tam też sprzedawca twierdził, że jego produkty pochodzą z USA i są w 100% oryginalne - zaznaczam, że ma same pozytywne komentarze.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tych podawanych - deklarowanych - różnych wytrzymałości przy tej samej średnicy ?



#50 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 27 wrzesień 2018 - 09:42

Power pro 0,15 ma 5 kg (niecałe bo to 10 lbs) , 20 lbs wytrzymałości ma linka o grubości około 0,23 mm. Łowie na linki sprowadzone z USA i faktycznie deklarowane wytrzymałości pokrywają się (prawie hehe) z rzeczywistością .


  • Guzu lubi to

#51 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 15:32


Jakie jest Wasze zdanie na temat tych podawanych - deklarowanych - różnych wytrzymałości przy tej samej średnicy ?[/quote]
Witam, poczytaj wątek "Plecionka która?" A będziesz wszystko wiedział
Tomek

#52 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 27 wrzesień 2018 - 18:00

Z tego co wiem POWER PRO podaje minimalną (nie maksymalną) wytrzymałość na węźle , a nie wytrzymałość liniową ; dlatego takie "małe" wytrzymałości podawane na opakowaniach  ;)  :)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 27 wrzesień 2018 - 18:02

  • HaDe lubi to

#53 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 wrzesień 2018 - 19:48

Nie wiem jakie trzeba mieć w życiu szczęście żeby kierować się przy wyborze linki podawana wytrzymałościa a nie doświadczeniem i ocena na podstawie grubości i trwałości.

Zazdroszczę :)
  • Friko, Adam K. i damien79 lubią to

#54 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:01

A tu bym się trochę nie zgodził. Tylko ciut, ciut. Wytrzymałość podana po amerykańsku nigdy mnie nie zawiodła. Ba! Daje mi więcej niż oczekuję. To co na szpuli PP jest napisane biorę w ciemno. I chyba się za bardzo do tego przyzwyczaiłem, bo japońskie mimo, że fajne,  to jakieś takie kruche. Ale za to jakie CIENKIE! Zapewne nie "przegrubione". Ty Danielu wiesz, ale mam wrażenie, że dla Wielu podstawowym kryterium nie jest pewny hol ryby, tylko cichość, śliskość, cienkość. etc...



#55 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:05

A tu bym się trochę nie zgodził. Tylko ciut, ciut. Wytrzymałość podana po amerykańsku nigdy mnie nie zawiodła. Ba! Daje mi więcej niż oczekuję. To co na szpuli PP jest napisane biorę w ciemno. I chyba się za bardzo do tego przyzwyczaiłem, bo japońskie mimo, że fajne, to jakieś takie kruche. Ale za to jakie CIENKIE! Zapewne nie "przegrubione". Ty Danielu wiesz, ale mam wrażenie, że dla Wielu podstawowym kryterium nie jest pewny hol ryby, tylko cichość, śliskość, cienkość. etc...


W japońskich te parametry kilogramowe przemnożone przez pomysły krajowych importerów i dystrybutorów to niemal gwarancja na samobójstwo na życzenie.

W tych JP kieruje się grubością.

Odnośnie tych amerykańskich to używam tylko na sumy . Nie pytam o szczegóły.
Biorę 65 LB w czterech splotach. Power pro albo albo tuff line xp.

Niestety nie mam tyle szczęścia by na rybach skupiać się na kwestii linki. Mam inne zagadnienia wówczas.

Musi być po prostu najgrubsza umożliwiająca sensowne łowienie.
  • tlok i HaDe lubią to

#56 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:07

Jak dla mnie , to wszystkie opisy na wszystkich linkach są z dupy..... średnice, kg, lbsy ....

Pisać można sobie co się chce , albo bardziej  jak ludzie tego chcą ; a prawda dopiero wychodzi w praniu ....  ;)


  • Guzu lubi to

#57 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:08

W japońskich te parametry kilogramowe przemnożone przez pomysły krajowych importerów i dystrybutorów to niemal gwarancja na samobójstwo na życzenie.

Musi być po prostu najgrubsza umożliwiająca sensowne łowienie.

Proponuję podwiesić przez Moderatorów. Lepiej bym tego nie podsumował.

Ed: parametry podane na opakowaniach "from japan" ściąganych bezpośrednio z kraju kwitnącej wiśni też niekoniecznie mnie satysfakcjonują...


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 27 wrzesień 2018 - 20:12

  • Guzu lubi to

#58 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:09

Jak dla mnie , to wszystkie opisy na wszystkich linkach są z dupy..... średnice, kg, lbsy ....
Pisać można sobie co się chce , albo bardziej jak ludzie tego chcą ; a prawda dopiero wychodzi w praniu .... ;)


Prosty sposób na biznes

Kupujesz linki , nowe opakowanie, parametry plus 30 % .
Cena plus 20 %.
Za pół roku kolejny raz, tyle że trzeba nowy brand wykreować ;)
  • miramar69 i HaDe lubią to

#59 ONLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4957 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:16

Daniel , ale przecież , to jest od dawna obecne na rynku w tym wydaniu ..... i propagowane przez wielu przedstawicieli sprzętu  :) .

Najlepiej , to widać w segmencie żyłek ... ;)


  • Guzu lubi to

#60 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:18

Muszę kupić jakąś w miarę wytrzymałą a cienką plecionkę pod sandacza na Odrę. Łowienie grubymi linkami jest strasznie uciążliwe, duża głębokość, mocny uciąg, do tego często silny wiatr. Myślałem o Żółtej Power Pro 0,10. Nada się ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych